Skoči na vsebino

Označene črne točke za motoriste


pupa

Priporočene objave

namesto, da bi postavili še kakšno bando na ovinek ali pa spucali pesek s cestišča - stvari, ki mi dejansko lahko rešijo življanje.

Sonny ... verjemi, da tebi tudi dodatne ograje in blazine na njih ne bodo pomagale !!!

pejt dirkat kam drugam, ker če te dobim na svoji strani ceste se ne bo dobro končalo ... upam, da samo zate ... get my point ?! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj povem tudi, da bodo v območju TNP v trenti postavljenje tudi tele table za umirjanje prometa ...

post-71-1146386630_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj povem tudi, da bodo v območju TNP v trenti postavljenje tudi tele table za umirjanje prometa ...

Pa kaj še!

Avtobuse preko trente ukinit :angry: vse motrone zmaje :angry: pa d se ne govori o planinskih jodlarjih in psih na povodcih ali brez... Če pa slučajno en srnjak zahruli ga hitro ustrelt :slap:

In ja, tiste črne pike pa beli vprašaji k so postavljeni po soški dolini... Meni ne pridejo do živega ker jih enostavno ne vidim :doze: Prvo naj cestarji ščistijo vso robido ob cesti da bojo opazne, nato nej mal porihtajo cesto da ne trese oči ko se voziš :kva2: (motna slika) pol možno d bom še kej vidu glede na tako vpadajočo barvo :slap: zapravlanje dnara brez veze :glare: Raj nej nardijo dve ograje pa popravjo "tovornjakarske kolesnice" za tist dnar...

Policajem pa mal peruti prestrižt in včasih tudi kšno po betici dat! K nenazadnje, d mi ne bo kdo govoru o njih, kašni angelčki so! Jih uloviš po magistralki, k te zagleda v ogledalo začne s svojo kravo šponat krepko čez omejitve... Pa njihovo "polaganje" z glavo cel meter preko črte je za v knjigo o varni vožnji :SS Pa ni samo en tak

Tle je cel sistem faljen ne samo table :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim pacientom pač ni pomoči.

Poleg tabel, bi si ....jaz osebno......želel še kakšnega opozorila na radiju........nekako v smislu........spoštovani vozniki.....ne pozabite, da so na cestah ŽE kolesarji, skuteristi in motoristi........

Jap.....tak predlog sem poslal že nekaj radijskim postajam.....odziva......zaenkrat še nisem zasledil. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo...jaz pa sem že zasledil opozorila v stilu...ker so dnevi vedno toplejši, je na cestah tudi vedno več motoristov, zato prosimo ostale voznike, da so še posebej pozorni nanje...

nekak tak je zvenelo vse skupaj.

aja bilo pa je to na zelo znani mariboski radijski postaji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi na te odseke postavu oštarije s pomanjkljivo oblečenimi punčarami,pa bi se vsi lepo sparkirali pa enga spili pa kero rekli,pa bi pol pozabli da smo prišli dirkat..... :OK: :grim :grrr :kva2: .Ne vem od kod mi navdih,dons,mnde zato,ker je 1 maj,jest pa na šihti. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karkoli, kar lahko prihrani eno samo zivljenje, invalidnost, nesreco, itd., bi nam moralo biti dobrodoslo. Vse pa se lahko kaj hitro izrodi, ce je tega prevec. Prevec tabel in stalnega opozarjanja lahko pripelje do kontra efekta ( :blink: table gledal pa s ceste zapeljal :cry: ). Pa se to je, da nekaterim nobeno opozorilo, pa naj si bo se tako nazorno, ne zaleze. :slap:

Ker pa nesreca nikoli ne pociva, nam vsem skupaj zelim trezno glavo in pamet v desno roko. S tablami, ali brez njih. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se pelu dns po soški... ene črne table z vprašajem ni več :grrr So pa tam kjer so ble table povsod dvojne ograje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti Idrija - Tolmin so tudi te oznake crnih tock, vendar so postavljaci nekoliko zgresili mesta postavljanja. Znaki so postavljeni tocno na mestu, kjer je nekdo izgubil zivljenje, ne pa nekaj pred tem mestom (ovinkom), da te opozori na past. Tipicen primer je izvoz iz stanovanjske hise malo pred Dolenjo Trebuso, kjer je mislim da predlani umrl motorist, ko je tik za nepreglednim ovinkom naletel na traktor, ki je zavijal levo k hisi. Od takrat se tam ni spremenilo popolnoma nic. Naletel sem celo, da je na tem mestu lastnik hise, ki je ocitno prevoznik, s kamionom zavijal levo in pri tem veckrat zapeljal tudi vzratno in takoj za nepreglednim ovinkom popolnoma zaprl cesto!!! Ne mores verjeti! Tam je ze umrl clovek in nicesar se ni spremenilo. Pred ovinek bi morali dati kakrsnokoli opozorilno tablo ali ogledalo, sedaj so namestili to crno tocko, ampak za ovinkom, ko je ze prepozno. Ce tam ne bo nihce ukrepal, bo zanesljivo se pokalo.

Varno sezono vsem motosvetovcem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no na soški so postavli table : nevaren odsek, vozite previdno. zgledno in hkrati smešno, tabla stoji takoj za elektrarno na najbolj širokem in preglednem delu ceste...ok nekaj je no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam, če bi bilo le to dirkališče blizu in preprosto za uporabo. Tako pa moraš najprej čakati na primeren dan, najti pametno vozilo (ali pa biti ves zjeb** že preden do dirkališča sploh prideš), in se na samem kraju še drkati z ljudmi, da lahko sploh voziš. Zamudiš se cel dan za tistih par pametnih krogov.

Saj gre, ne da ne. Vse se da, če se hoče. Hočem povedati zgolj to, da gre človek vedno po liniji najmanjšega napora. In če lahko preprosto oblečem kombinezon, sedem na motor in sprostim svojo energijo le par metrov od hiše (kjer je, mimogrede, ena najboljših cest za motoriste v Sloveniji), kadakoli hočem, brez skrbi, kakšno je vreme 200 ali 300 km stran, brez čakanja ali da bi komu moral plačati, težiti, itd. je to neprimerno lažje.

Dokler nimamo pametnega dirkališča v Sloveniji bo pač tako. Jebiga.

Ne zagovarjam divjanja po javni cesti, vendar alternative pač trenutno ni oz. je slaba.

Živijo,

Sem včeraj slišal, da naj bi sedaj v Logatcu delali dirkališče za motorje, na drugi strani magistralke, kot je sedaj industrijska cona, na začetku drevoreda. A kdo ve kaj več o temu?

LP ! Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti Idrija - Tolmin so tudi te oznake crnih tock, vendar so postavljaci nekoliko zgresili mesta postavljanja. Znaki so postavljeni tocno na mestu, kjer je nekdo izgubil zivljenje, ne pa nekaj pred tem mestom (ovinkom), da te opozori na past. Tipicen primer je izvoz iz stanovanjske hise malo pred Dolenjo Trebuso, kjer je mislim da predlani umrl motorist, ko je tik za nepreglednim ovinkom naletel na traktor, ki je zavijal levo k hisi. Od takrat se tam ni spremenilo popolnoma nic. Naletel sem celo, da je na tem mestu lastnik hise, ki je ocitno prevoznik, s kamionom zavijal levo in pri tem veckrat zapeljal tudi vzratno in takoj za nepreglednim ovinkom popolnoma zaprl cesto!!! Ne mores verjeti! Tam je ze umrl clovek in nicesar se ni spremenilo. Pred ovinek bi morali dati kakrsnokoli opozorilno tablo ali ogledalo, sedaj so namestili to crno tocko, ampak za ovinkom, ko je ze prepozno. Ce tam ne bo nihce ukrepal, bo zanesljivo se pokalo.

Varno sezono vsem motosvetovcem!

To je pa res glupo. :slap: Tabla bi morala biti seveda prej (npr. kot znaki za nevarnost, 150 do 250 m prej). Dobro bi bilo, ce bi postavljalci upostevali pobude poznavalcev - taksnih, ki se veckrat peljejo po nevarnih odsekih. Ali pa vsaj, ce bi imeli kaksnega, ki bi logicno pomislil, da je taksno postavljanje sizifovo delo. Ce ze delajo, naj delajo "ornk", ali pa nic. A si pomislil, da bi poslal to tvoje pisanje komu kot pobudo (na cestno podjetje ali pa tistemu, ki doloca mesta postavitev tabel)?

LP

Schtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti Idrija - Tolmin so tudi te oznake crnih tock, vendar so postavljaci nekoliko zgresili mesta postavljanja. Znaki so postavljeni tocno na mestu, kjer je nekdo izgubil zivljenje, ne pa nekaj pred tem mestom (ovinkom), da te opozori na past. Tipicen primer je izvoz iz stanovanjske hise malo pred Dolenjo Trebuso, kjer je mislim da predlani umrl motorist, ko je tik za nepreglednim ovinkom naletel na traktor, ki je zavijal levo k hisi. Od takrat se tam ni spremenilo popolnoma nic. Naletel sem celo, da je na tem mestu lastnik hise, ki je ocitno prevoznik, s kamionom zavijal levo in pri tem veckrat zapeljal tudi vzratno in takoj za nepreglednim ovinkom popolnoma zaprl cesto!!! Ne mores verjeti! Tam je ze umrl clovek in nicesar se ni spremenilo. Pred ovinek bi morali dati kakrsnokoli opozorilno tablo ali ogledalo, sedaj so namestili to crno tocko, ampak za ovinkom, ko je ze prepozno. Ce tam ne bo nihce ukrepal, bo zanesljivo se pokalo.

Varno sezono vsem motosvetovcem!

Kaj se pa glede tega čudite. Na soški so te table že nekaj časa in ista fora. Te table ne označujejo nevaren odsek, ampak mesto kjer je nekdo izgubil življenje in z njihovim številom so hoteli pač opozorit, koliko je na žalost teh točk in koliko že umrlih, da bi se pač "zamislili".

Kar se pa table o kateri Gorazd govori, se tudi ni za čudit zakaj tam. Tabla ne označuje en nevaren odsek, ampak je v mislih celotna trasa, ki ji sledi. Enako je v tujini. Če se tam še niste potepali, potem bog pomagej. Enako je v Italiji, Avstriji, Švici, Franciji, Nemčiji. Tabla je postavljena na začetku prelaza oziroma motoristom všečne trase, lahko še kje vmes in opozarja na celotno pot in ne na vsak ovinek posebej .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem pozabil dodat, v tujini je napis na tabli resnici na ljubo mal drugače oblikovan, ne piše nevaren odsek, ampak v stilu:" Počasnejša vožnja, večji užitek", vendar je poanta pri nas enaka.

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pa glede tega čudite. Na soški so te table že nekaj časa in ista fora. Te table ne označujejo nevaren odsek, ampak mesto kjer je nekdo izgubil življenje in z njihovim številom so hoteli pač opozorit, koliko je na žalost teh točk in koliko že umrlih, da bi se pač "zamislili".

Kar se pa table o kateri Gorazd govori, se tudi ni za čudit zakaj tam. Tabla ne označuje en nevaren odsek, ampak je v mislih celotna trasa, ki ji sledi. Enako je v tujini. Če se tam še niste potepali, potem bog pomagej. Enako je v Italiji, Avstriji, Švici, Franciji, Nemčiji. Tabla je postavljena na začetku prelaza oziroma motoristom všečne trase, lahko še kje vmes in opozarja na celotno pot in ne na vsak ovinek posebej .)

Pozdrav od Roberta

Potemtakem je dovolj, da ob vstopu v drzavo postavis tablo za nevaren odsek :D Saj sem ze enkrat napisal, s tem opozarjanjem je res tako: ce ga je prevec, potem noben vec ne "poslusa". Je pa vsaj en namen dosezen: se vsaj pogovarjamo o nevarnih odsekih in o nesrecah... Ucimo se na napakah: najslabse se je na svojih, a zal tudi najbolj poucno.

LP

Schtabec

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pa glede tega čudite. Na soški so te table že nekaj časa in ista fora. Te table ne označujejo nevaren odsek, ampak mesto kjer je nekdo izgubil življenje in z njihovim številom so hoteli pač opozorit, koliko je na žalost teh točk in koliko že umrlih, da bi se pač "zamislili".

/quote]

Saj,saj; ampak ce bi jih postavili pred nevarnim mestom, bi bil ucinek zanesljivo mnogo vecji. Tak znak pravzaprav lahko predstavlja znak za nevarnost in omejitev hitrosti hkrati. Nevzdrzno je, da se tudi na takem konkretnem mestu, ki sem ga opisal, ni spremenilo nic. Se ta znak, ki so ga postavili, je skrit za ovinek. Mislim, da bi o tem lahko kaj povedal KLIMBRA, kolikor sem razbral iz foruma, je blizu tem krogom.

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!