Skoči na vsebino

Pogled v ovinku


algo

Priporočene objave

Zanima me kam imate usmerjen pogled v ovinkih (proti izteku ovinka, par metrov pred motor) ?

Odkar sem pred leti zaradi peska na cesti okusil asfalt :devil: se večkrat dobim, da buljim :eek: v ovinku par metrov pred sprednje kolo, potem pa je potrebno popravljat ovinek, te preseneti nasproti vozeči, skratka :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kam imate usmerjen pogled v ovinkih (proti izteku ovinka, par metrov pred motor) ?

Odkar sem pred leti zaradi peska na cesti okusil asfalt :devil: se večkrat dobim, da buljim :eek: v ovinku par metrov pred sprednje kolo, potem pa je potrebno popravljat ovinek, te preseneti nasproti vozeči, skratka :slap:

Ta napaka te lahko stane padca :slap: Obišči šolo varne vožnje,ne bo ti žal :OK: Do takrat pa usmeri pogled v smer,kamor želiš peljat :eek: Želim ti veliko varnih km :grim l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kam imate usmerjen pogled v ovinkih (proti izteku ovinka, par metrov pred motor) ?

Odkar sem pred leti zaradi peska na cesti okusil asfalt :devil: se večkrat dobim, da buljim :eek: v ovinku par metrov pred sprednje kolo, potem pa je potrebno popravljat ovinek, te preseneti nasproti vozeči, skratka :slap:

Če si želiš dobro, potem glej veliko bolj naprej kot le par metrov pred sprednjim kolesom, ker boš drugače kam treščil .) Moraš imeti pregled nad "celotnim" dogajanjem pred seboj, če pa gledaš le par metrov naprej tega nimaš.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler si še pred ovinkom vržeš za sekundo pogled na asfalt (luknje, pesek,..) pa obliko ovinka tudi oceniš, se potem pravilno in primerno postaviš na vozni pas,

ko se začneš nagibat pa pogled usmeriš ža čim dlje v iztek ovinka, na ravnico... ali pa že ocenjuješ naslednji ovinek ...

skratka ... s pametjo in mislimi si tam kjer boš z motorjem dejansko čez 3, 4, 5 sekund .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler si še pred ovinkom vržeš za sekundo pogled na asfalt (luknje, pesek,..) pa obliko ovinka tudi oceniš, se potem pravilno in primerno postaviš na vozni pas,

ko se začneš nagibat pa pogled usmeriš ža čim dlje v iztek ovinka, na ravnico... ali pa že ocenjuješ naslednji ovinek ...

skratka ... s pametjo in mislimi si tam kjer boš z motorjem dejansko čez 3, 4, 5 sekund .)

Ja tako nekako ja :yes: Algo, ti pride v kri in to potem delaš avtomatsko.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak pozor! Če boš gledal v iztek ovinka, se pravi predaleč naprej, je velika verjetnost, da ga boš posekal! Motor "gre" namreč tja, kamor gledaš. Zaradi tega prihaja tudi do prezgodnjega vstopa v ovinek, posledica pa je, kot sem že dejal, sekanje ali popravljanje smeri v ovinku, kar zna biti precej nevarno.

Nasploh je najpogostejša napaka prezgodnje vstopanje v ovinek.

Na cesti ne smeš gledati dirkaške idealne linije, ampak se prilagajaš razmeram. Recimo v desni (sploh nepregledni) ovinek je pametno vstopiti čim pozneje in ga začeti na skrajnem levem robu svojega pasu. S tem povečaš zorni kot in vidiš precej dalje v ovinek kot z desnega robu. Tudi serpentino moraš položiti šele ko prideš s prednjim kolesom do "vrha" ovinka. Tako bo izstop gladek. Če jo začneš prezgodaj se rado zgodi, da na izstop iz ovinka prideš pravokotno na cesto, potem se moraš pa skoraj ustaviti in na nekaj metrih zaviti za 90°. Mučno in nezabavno.

Torej, v ovinek ne prezgodaj in s čim bolj zunanjega robu SVOJEGA voznega pasu. Seveda brez pretiravanja, ne z bankine :)

Pogled pa, kot je dejal PERO58 tja, kamor, oz. bolje kjer želiš peljati.

Se opravičujem, če sem "smart ass", ampak vse je dobronamerno!

LP!

BTW, se tliklat glem panckat, po pa glemoooooo.... :D :D

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas da prideš na Maksijevo delavnico, kjer boš izvedel teoretični odgovor na tvoje vprašanje in ga sprobal če to res drži tudi na poligonu. Mislim da bo prva že 21.maja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

posamezni kamenčki naj te ne motijo, če je pa peska toliko da je asfalt čisto prekrit z njim pa boš opazil tudi če boš gledal dlje v ovinek in ne le par metrov pred motor

se pravi da odgovorim na prvotno vprašanje: pogled čimdlje naprej, zaradi nevarnosti na cesti

ko se enkrat navadiš boš lahko gledal par ovinkov naprej pa še vedno tistega v katerem si odpeljal 100% zazihr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Če gledaš preblizu naprej ,se vse preveč hitro odvija in ne registriraš toliko stvari na enkrat . To je isto kot v kinu , če gledaš film s prve vrste in ne dojameš celega platna , tako je tudi na cesti . Glej dovolj daleč naprej in razmišljaj tudi o tem kaj vidiš bližje . Seveda je tudi vse odvisno od hitrosti vožnje.

Pa srečno in varno ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami dobri nasveti, jest pa ne vem kaj delam narobe, namreč v ovinku gledam dol pod zadnje kolo, da vidim če je kej peska al pa madežev, da ne zdrsnem - predvsem pa da vidim kako mi kaj zadnja guma grab pa kok se sprot nuca... :P

No ja zdej pa zares. Pogledaš v ovinek ga oceniš, nato hitro poskeniraš - neposredno cel ovinek (pesek, luknje in olje) - tega ponavadi zavohaš če si đek...) nato takoj gledaš izhod ovinka oziroma tam kjer želiš končati - daleč naprej torej - seveda tudi od hitrosti odvisno.

Fajn je tudi, če se naučiš gledati z betico levo ali desno, ko se motor pelje še naravnost - t.r. preden sploh začneš zavijati. .)

Če znaš angleško pa tole malo preštudiraj...

http://motorcyclecruiser.com/streetsurviva...hrough_corners/

...ker kul članki mal za prebrat pa za razmišljat. :hmm:

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, se tliklat glem panckat, po pa glemoooooo.... :D :D

"Cujte, kam pa te glete v totem dezjuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"? "Mi bi tud sli zlaven, tam kjer ni dezjaaaaaaaaaaa"! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa mu zaupajmo "skrivnost" katero slišite na MAKSIjevi delavnici:

Od 2-6 sekund naprej (torej je gledanje definitvno odvisno od hitrosti vožnje), kar se mi zdi edino logično.

Za kak detajl pa pridi na delavnico, naj te ne bo strah, še nobenega niso pojedli, prav tako je nobenemu niso zaračunali :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kam imate usmerjen pogled v ovinkih...

Toliko je že povedanega, da ni kaj več. Pa vseeno še nekaj;

1) V linijo, ki jo imaš namen izpeljati.

2) Če je ovinek nepregleden, imej "Tretje oko" za ovinkom! :hmm: :grim

Pa srečno!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je en izkušen motorist na srečanju reku, da je dobro, da gledaš v črto na cesti, vendar ne tik pred sprednjim kolesom ampak dokler je vidiš v ovinek, baje pomaga pri postavitvi in pri speljevanju ter polaganju ovinka, je pa malo bolj rizkantno, ker se zgodijo tudi psihične motnje in ne veš al bi šou levo al desno :) pol pride pa avto :D

no, men je do zdj vedno uspelo, vendar pridem zmeraj na vrh ovinka tako, da če pride avto nasproti je moja čelada pol metra stran in tik pod njegovim ogledalom, tko da če pride kaki norec čez črto je po men...se mi je že zgodil, pa sm sam mau glavo umaknu...jebeno to :BUA:

drgač pa adrenalin šopa :OK: :devil:

p.s.: zaradi takšnih izkušenj si bom začel svoj adrenalin iskati na stezi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi predlagal, da "skacete" s pogledom po cesti po namisljeni crti voznje.

BTW peljes se tja kamor gledas (dokler nisi "malce" bolj izkusen).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi predlagal, da "skacete" s pogledom po cesti po namisljeni crti voznje.

BTW peljes se tja kamor gledas (dokler nisi "malce" bolj izkusen).

sj nism mislu namišljeno črto, mislu sm črto na cesti...em...uno BELO :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi se v ovinkih vozil po beli crti ?! :blink:

ja _enkratna_ ideja, ja. pomisli malo kaj se zgodi ce nasprotivizeci kamijon misli enako.

lep pozdrav svetemu petru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas da prideš na Maksijevo delavnico, kjer boš izvedel teoretični odgovor na tvoje vprašanje in ga sprobal če to res drži tudi na poligonu. Mislim da bo prva že 21.maja

Močno priporočam :OK: :OK: Kje pa bo :?

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst gledam bl daleč naprej....da vidm kaj se dogaja...že za ovinkom

seveda pa skačem s pogledom tut mal nazaj tko da vidm seveda kje pelem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, načeloma gledaš naprej, da vidiš kak kamen al kako pizdarijo na cesti da že prej veš da jo je treba se ognt, vmes pa pogleduješ nazaj, nevem to mi je priraslo in sploh ne razmišljam več, sem pa oni dam prou umes pomozgal in vidu da res gledam nazaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js osebno u ovinku z levim očesom spremlam črto po keri oz. ob keri bi rad vozu...učas je to tut sredinska črta...drgač pa gledam mal naprej tuk da lahk prav cajt odreagiram če vidim kak pesek al pa kej podobnga.Sm pa ugotovu da bolš da ne gledaš u ovinku preveč u špegu, k sm zarad tega pred parimi dnevu skor po asfaltu drajsu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej jst sicer nism mislu da gledam v špegu.....pogled nazaj sm mislu tko....če gledaš daleč naprej pol pa učas mal pogledaš direkt pred motor .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!