Skoči na vsebino

Pogled v ovinku


algo

Priporočene objave

Js pr seb tud opažam da včasih ne gledam dovolj naprej v ovinek, me je zaradi tega enkrat skor unesl, ko sem prepozno zagledal "flek" peska... Bo treba na MAKSI delavnico.BTW mislim da bo 14.5. v Trebnjem.

Srečno vožnjo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa mu zaupajmo "skrivnost" katero slišite na MAKSIjevi delavnici:

Od 2-6 sekund naprej (torej je gledanje definitvno odvisno od hitrosti vožnje), kar se mi zdi edino logično.

...

In če se tako daleč ne da videti, ker je cesta že za ovinkom, pomeni da si prehiter! Predstavljaj si ravnokar obstali pokvarjen traktorski trosilnik gnoja na cesti tik za ovinkom! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Za ovinkom se najde tudi , kakšne špičaste brane, pa tud kakšna BCS z svoji 10 Km/h. Črte se raje izogibajte še posebno ,če je mokra naj vam služi samo za orjentacijo. Namreč pri nas se uporablja zelo slabe barve (poceni)kadar je cesta suha ni problema problem nastane, ko padejo prve kaplje ,namreč v tujini se na črti guma celo bolje oprijema kot na asfaltu,beje uporabljako popolnoma drugačne barve. :devil: pri nas je vedno denar problem,če pade motorist na mokri črti pač napišejo,da ni prilagodil hitrosti!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res glede teh črt, čeprou sm pa slišu da pr nas po novem u barvo dodajajo majhne koščke gume. Na problem pr tem pa je naleteu kolega...ko so končal z prehodom za pešce so ob njem po cesti pustil polno teh gumijastih kroglic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Še ena važna in zelo koristna zadeva za zaprte, nepregledane ovinke: opazovanje "vanishing pointa" - to je točka do kamor vidiš v ovinek oz kjer ti cesta "izgine"; če se ti bliža, pomeni da se ovinek zapira in moraš zmanjšati hitrost, če se oddaljuje, se ovinek odpira in lahko mirno dodaš plin.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!