Skoči na vsebino

Tajska, Laos


mato

Priporočene objave

Mato, tole vajino letošnje potovanje je pa zgleda en ornk "off-road adventure". Komaj čakam kake fotke...

BTW, projektorje sem ti mal razšraufal. Sem rabil en motorček za raženj, pa so bli v tvojih projektorjih glih tapravi... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej tone...tisti motorcki iz projektorjev bi pa tut vola obrnli ce bi bilo treba...ali pa tudi kaj vecjega...midva sva recimo na tajskem jahala slone!?

sva pa danes prispela v Phnom Pen...kambodza...jaz sem 120 km (pred dvema dnevoma pa se enih 100 al 150) sedel v kasoncku od pick-upa po ful prasni zemlasti cesti...se je kar fletno kadilo in treslo...ceste v kambodzi so se bolj nore kot v laosu in v vodicu pise da so tu eni najboljsih off roadov na svetu...najbrz jih jaz kaj dosti ne bom videl ker morava v vietnam, pa se v dvoje je totalna tema po terenu furat...so pa pocen motorji - 250 endurca za 6 usd na dan...grem jutri malo pogledat pa bomo vidli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mato,

da se ne bi zdej premislu pa slona kupu namest endurce, ko prideš domov. :twisted: Kako se pa kaj "pelje" na slonu? Pospeški najbrž niso ravno motoristični, navor pa ma slon zihr dober...

Glede unih motorčkov iz projektorjev maš pa prav - vrtijo prav fajn, tud vola bi narolal. Sam je na pikniku mal mast noter tekla, pa zdej bol čudn laufajo. Ah, bo že Savo u jesen pošraufu, preden se bo kino začeu... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no ja pa smo spet mal na motosvetu...kambodza je ze 100 let za nami...tista fura z 250 endurco se je na koncu sprevrgla v 150 km voznje po dezju brez kakrsnekoli zascitne opreme...jaooooooo...se dobro da je bilo ful vroce in naju sploh ni zeblo

no zdaj sva v hanoju - vietnam in jutri si grem pogledat tiste famozne ruske Minske...sem ze sprobal ta stroj par dni nazaj in je res totalno RUSKI!!! bomo vidli kako bo kaj na furi...vreme je pa itak tema - dezuje prakticno vsak dan - sva si kar palerine kupila!!

en ful komunisticen pozdrav v slovenijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uauuuuuu

minsk je moj!!!!

pa se usnjene stranske torbe sva dobila!!!

jutri zjutraj navsezgodaj jo basemo na sever!!!

porocilo sledi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uauuuuuu

minsk je moj!!!!

pa se usnjene stranske torbe sva dobila!!!

jutri zjutraj navsezgodaj jo basemo na sever!!!

porocilo sledi

Da jim nauš čist tačke spilu :lol: :lol:

A je to 4T stroj??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmagal smo!!!!

minsk je zakon! sva se 5 dni furala z njim in je blo res spica!

zadeva je 2T in sipa se 4 procente olja tako da ves cas za sabo puscas dimno zaveso - to najbrz res ne mora zaribat!

je pa se najbolj podoben elektroniku ali pa mogoce MZ 125 - tezko tocno recem ker nobenega nikoli nisem vozil - za dva je sicer malo premalo moci, ampak sva vse klance zvozila - vceraj sva prevozila cez 200 km po cesti, ki bi jo lahko primerjali z najslabsim makedamom v sloveniji - vietnamci namrec delajo ceste tako, da jih posujejo s kamni prenera 5-15 cm, zato da cesto bolj utrdijo - cesta potem ponavadi bolj spominja na posuseno recno strugo kot pa na normalen makedam. pa saj par km se clovek ze zapelje, samo 200 km v dvoje pa se s prtljago je bila pa kar malo kruta. sploh mi ni jasno kako je guma zdrzala!!

bom se doma kaj povedal.

jutri greva v najvecji vietnamski muzej (air force museum) pol pa na bus in preko laosa v bankok in na otoke izlezavat na soncu!!

arivederci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo nas spet v bankoku!

domov se pripeljeva 10.9. in to verjetno kar z enim telim tajskim mopedom ala Honda Dream...upam da nas v Afganistanu spustijo skozi!!!

cao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hm, Matota sm nazadnje na 3M srečala. Tko, da po moje nekje v ljubljanskih zemljepisnih širinah. Pričakujemo izčrpen potopis z diapozitivi in ostalo multimedijsko kramo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mato se bori za PRAVICO!!!

nekako poskusam, da me diasi in slike ne bi kostali polovico toliko kot cela pot. racunam da bo v roku enega tedna stvar pripravljena.

vstopnina na multimedijsko predstavitev z naslovom NERAZUMNIH 15.000 KM PO HRIBOVJIH JV AZIJE bo pa en krog z motorjem (sem namrec pesec)

se ba trenutno z bladzotom okoli auto frsterkarije trudiva!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa se tole...

z noisom se se po dveh letih nismo uspeli dogovorit da se vidimo in pokomentiramo naso pot po J ameriki...od azije je pa minilo komaj 3 tedne!!!...razmislek??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vstopnina na multimedijsko predstavitev z naslovom NERAZUMNIH 15.000 KM PO HRIBOVJIH JV AZIJE bo pa en krog z motorjem (sem namrec pesec)

Super! Jest sem ti že plačal. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ej KTM - kam pa gresˇ? Je namrecˇ na severu scena malo drugacˇna kot na jugu.

ma u bistvu mislim it malo bolj proti severu, pa malo po laosu. vsega skupaj bom tam le slabe 3tedne - zal v sluzbi ne dobim vec dopusta. sicer pa kaj to pomeni drugacna scena - bols al slabs. ce ima kdo se kaksno inf glede laosa se vec kot priporocam.

aja pa se tole, a rabim mednarodno voznisko dovoljenje al ne?

vnaprej hvala za odgovore :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govoril ti bom samo o motorjih (250 ccm endurce ala kdx) in ne o 100-110 ccm mopedih ki jih furajo lokalci. Motorji so na Tajskem skoraj izkljucno namenjeni izposoji turistom (razen 125 -250 ccm cestaki v bangkoku).

na jugu (otoki)so cene najema nizje (jaz sem eno hudo hondo dobil za 1800 sit/dan), medtem ko v chang maiju dobis podoben motor za 3000-4200 sit/dan. drugje po severu tajske bo rentanje motorjev bolj kriza! problem je tudi da zraven motorja ne dobiš nobene opreme razen plastično skledo za regrat naberat za na glavo!

mednarodne vzn. nisem nikoli rabil (in tudi slo. ne) - glavno je da imas cekin in pasport, ki ga moras pustiti tam - ce ti ga uspe prepričati mu pusti kopijo pasporta ampak to bo težka. Če kaj razbiješ, ti znajo to zelo zaračunati.

v laosu je pa tako - po cesti furat se tam je skoraj kot na počku. nič si ne želim bolj kot rentat krosko v laosu v suhi dobi in ga prefurat po dolgem in počez! V Vientianu (gl. mesto) dobi 250 hondo za 15 usd na dan - drugje po moje ne bos dobil resnega motorja!

ti še kaj napišem če mi poveš kakšen plan imaš približno, da ne bom kar nekaj lapal v prazno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 dni v Bankogu, nato pot z busom v Khorat, naslednji dan tam naokrog, 5. Dan proti Nong Khai - Tajsko Laoska meja, naslednji dan v Vientiane. Nato kaksne 3 dni za Luang Prabang, v naslednjih dveh dneh pobeg nazaj na Tajsko in proti Chang Mai-ju

Nato imam v nacrtu par dni v Sukhathaiu in odhod proti Bangkoku. Pa se za nekaj dni na morje, pol pa je zal tukaj ze cas za odhod domov

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Bangkoku se jaz ne bi zajebaval z motorjem - je dosti bilj doživeto sprobati njihove buse, ki stanejo 20-60 sit na vožnjo - odvisno od luksuza!

Za Khorat niti ne vem kje je (a je to mogoče tam, kjer je ena ful huda utrdba v ene skale narejena)?, v Nong Khaiju boš lahko dobil moped ali pa kolo - meni se je bolj dopadla vožnja z kolesom - nujno moras tu iti pogledat ene buda-hindu skulpture, ki segajo po moje do kakih 30m v višino.

Jaz bi na tvojem mestu v Vientianu definitivno rental 250 Hondo in se peljal do Luang P. in nazej, ti pa boš verjetno v LP šel na ladjo in po Mekongu proti tajski meji, zato bo to bolj težka.

V LP se da dobiti mopede, vendar dražje kot na Tajskem - ceste tam okoli itak niso primerne za kako resno furanje!

V Chang Maiju se motor dobi za vsakim vogalom, močno pa priporočam Francoza, ki živi tam in renta motorje - sigurno so njegovi motorji v boljšem stanju kot od lokalcev, zraven pa ti da še kros čelado in očala pa še kros rokavice! 100x vredno denarja, ker se brez tega sploh ni mogoče normalno furat! Če si si prebral, je meni njegov KDX ene 5x zaribal, pa se tipo sploh ni sekiral. Če se boš tam odločil rentat motor ti bom poskusil povedat kje ga najdeš.

Se pa meni na Tajskem ni zdelo ravno enostavno najt off road cest - je večina asfalt! Ti bom pa svetoval eno furo iz CM če se odločiš za motor!

Na jugu Tajske (otoki) se pa itak vsi turisti z mopedi furajo, tako da ti tam ne bo problem dobiti tudi bolj resne makine - to boš itak tam videl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mato, najlepsa hvala za informacije, se bom pa se javil kaj iz poti, ce bom slucajno imel kaksne tezave. sicer se bom pa itak kaj javil in vam cedil sline, hehehehe :lol: :lol:

sicer pa samo se 4 dni do odhoda!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...močno pa priporočam Francoza, ki živi tam in renta motorje - sigurno so njegovi motorji v boljšem stanju kot od lokalcev... Če si si prebral, je meni njegov KDX ene 5x zaribal, pa se tipo sploh ni sekiral.

Khemmmm, torej, Francozovi motorji so BILI v boljšem stanju, dokler ni prišel Mato. Zdaj vsaj KDX očitno ni več v tako dobrem stanju... :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
A kdo ve kam se je tale KTM zgubil? Ni nič napisal o Tajski in Laosu, mene pa zanima kako je kaj tam doli.

Ma KTM se ni nikamor izgubil :)

Ma, bom kar na zacetku povedal - glede rentanja motorjev je stanje precej ubogo. V notranjosti se da zrentati samo neke kvazi krizance med mopedom in skuterjem. Od 80 - 150 ccm, vendar pazi, da je motor resnicno japonski, ne pa kasna kitajska jajca. Baje so povsod zamenjali vse krose in endure za ta tip motorja - verjetno pa je drugace v turisticnih krajih in na obali - predvsem jug tajske. Tja zaradi casovne stiske, med drugim, sploh nisem sel.

Naceloma sem se zelo izogibal starih zguljenih in prevec turisticno naseljenih krajev.

Tako sem (oz. jaz in deklica) zacel pot v Bankokou, tam je itak popoln prometni kaos. Drugace je mesto zelo ok, sploh pa kitajska cetrt. nadvse priporocam pesacenje in javni prevoz - beri tuktuk.

po manjsih zapletih (en nahrbtnik je ostal v Parizu) sva v treh dneh zapustila Bankok in odsla na SZ tajske. In proti Laoski meji. Namen poti je bilo predvsem lenarjenje z ogledi templjev (ti so itak na vsakem koraku), pa kaksen naroden park, ma sem pac taksen, da se raje izogibam velikim mnozicam turistov.

Torej iz bankoka sva odsla najprej v Khorat in potem naprej proti Nong Khai (vsaj mislim, da se napise tako nekako). Ta kraj je direktno na bregu reke Mekong, na drugi strani pa tako opevani Laos. Sicer je Laos zelo prijazen, ampak zal so nekaj tednov predno sva prisla tja na cesti ubili 8 laozanov in dva francoza, ki sta baje prisla slucajno mimo - na kolesih. Tako da sva kar nekaj casa cincala, ce sploh greva.

Kmalu cez mejo je glavno mesto Laosa Vientian, velik za pol ljubljane, no ja verjetno se manj. Cene v Laosu so cca 50% visje kot na Tajskem. Vendar sva imela sreco in nasla popolnoma nov hotel oz guest house - Dragon Lounge - soba klimatizirana, TV, topla voda - 15 usd. Glede na opisano stanje, sva se odlocila, da greva samo se v Luang Prabang, ker drugje v notranjosi ni bilo varno, in da se vracava na tajsko z letalom, ki pa je tudi poglavje zase - namrec v Laosu nimajo radarjev in letijo na oko!!!

Za pot iz Vientiana do Luang prabanga se porabi 10 ur (slabih 300 km), cesta je pa taksna, kot pri nas Vrsic. Ob cesti je bilo zaradi tistih pobojev zelo veliko vojske in oborozenih domacinov - beri - 14-17 letniki+kalasnikov.

Zaradi slabih letalskih povezav, sva tam obticala 5 dni. Sicer prijetno mesto, vendar polno turistov. Tako sva tam malo rentala moped in se vozila naokrog.

Iz Laosa sva sla nato nazaj na Tajsko, v ChangMai - HUDO! Popolnoma drug svet kot povsod drugod. Tam zivi zelo veliko tujcev, tako da je vse bolj evropejsko. Nisva sla na noben treking ali kaksna podobna jajca. Trekingi izgledajo tako, da tri dni hodis v vrsti. Vse skupaj izgleda kot BTC v soboto L.

Na hitro sva zapustila mesto in odsla proti jugu v Sukhotai - tam je nek Historical park, kjer so rusevine starih templjev - vredno ogleda. Tudi do tja sva si rentala moped, ki je v bistvu najhitrejsi in najcenejsi prevoz, pa se neodvisen si od vseh.

Po parih dneh sva odsla se malo proti jugu - bolj natancno na vzhodni del obale, na Ko Samet, ki pa je na zalost KO SMET. Res da so bele pescene plaze, ampak povsod polno svinjarije, smeti in zares veliko psov, ki povsod rinejo za tabo.

Tako sva kar malo razocarana odsla nazaj v Bankok, tam prezivela se nekaj dni, potem pa nazaj na letalo in domov.

No ja, tole je kratek opis, ce pa koga se kaj zanima, pa naj kar vprasa.

Lep pozdrav, KTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao bao...tole se pa nič kaj rožnato ne bere...a vama je bilo sploh fino tam doli. Tudi jaz, ko pridem domov s poti, navadno nisem najbolj navdušen, ampak zdajle bi jo pa s takim veseljem dol pičil da je kar hudo!!!

Tisti mopedi, ki si jih ti rental so res bolj za po mestih (kjer se obnesejo mnogo bolje kot kakršnakoli endurca), za kako resno vožnjo bi pa jaz spet tistega Francoza v Chang Mai-ju poiskal in šel potem po celi severni Tajski z njegovim motorjem!

Od Laosa sta potem res bolj malo videla - približno tako kot bi si Slovenijo hotel ogledati samo v Ljubljani...res škoda da je bilo tisto sranje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao bao...tole se pa nič kaj rožnato ne bere...a vama je bilo sploh fino tam doli. Tudi jaz, ko pridem domov s poti, navadno nisem najbolj navdušen, ampak zdajle bi jo pa s takim veseljem dol pičil da je kar hudo!!!

Tisti mopedi, ki si jih ti rental so res bolj za po mestih (kjer se obnesejo mnogo bolje kot kakršnakoli endurca), za kako resno vožnjo bi pa jaz spet tistega Francoza v Chang Mai-ju poiskal in šel potem po celi severni Tajski z njegovim motorjem!

Od Laosa sta potem res bolj malo videla - približno tako kot bi si Slovenijo hotel ogledati samo v Ljubljani...res škoda da je bilo tisto sranje!

ne, ne. da ne bo nesporazuma - bilo je vec kot odlicno. samo pricakoval sem pa manj turisticno poseljene kraje.

ampak kot sem rekel, glede na to koliko casa sva izgubila - no ja, ne ravno izgubila - v Laosu, sva se chang maiu raje izognila. kot sem ze rekel, jaz pac ne grem na pot, da bi ga zural nekje na sredini tajske, raje bluzim naokrog, tako da je chang mai odpadel kot knof od gat.

bom prrobal kaksne slikce se gor poslat, ce koga zanima ...

no ja, do takrat pa vsem en lep pozdrav

aja, pa se tole, v Nong Khaiju je en ful hud Historical Park, ni tako zelo vroce, pa se nikogar ni tam. do tja je ene 80km. cesta lokalna, fajn razgled (priblizno polovico poti se peljes ob mekongu). samo oznake so pa katastrofa, ampak ni panike, mal povprasas domacine, pa je :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!