Skoči na vsebino

Toskana 2006


ceco

Priporočene objave

Nekaj popolnoma na novo poštimanih cest v južni Toskani sem našel. Podrobnosti sledijo.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi letos grem v Toskano v začetku julija (2-6.7.2006), bivanje isto kot lani. Poizkušal pa si bom ogledati vse tisto, kar mi lani ni uspelo...Letos bom z avtom, ker bi še otroci radi videli lepote Toskane

post-6744-1146820670_thumb.jpg

post-6744-1146820694_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja malenkost odhaja v Toskano datum je 1,07 do 10,07 stacjoniran sem v mestu Principale a mare ob morju . Ker je to dopust sem si privoščil Hotel z polpenzijonem ugodna cena 300 eur za 7 dni.Čez dan pa dir po Toskanskih gričih in Mestih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja malenkost odhaja v Toskano datum je 1,07 do 10,07 stacjoniran sem v mestu Principale a mare ob morju . Ker je to dopust sem si privoščil Hotel z polpenzijonem ugodna cena 300 eur za 7 dni.Čez dan pa dir po Toskanskih gričih in Mestih

Hej glažar a 300 € po osebi al kako ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čečo, bo kej? Anxiously waiting... :D

Evo, evo (sori v petek sem končno nov moped dobil, hitro spohal jurja, da gremo olje zamenjat in 12.000 km naprej naredit).

Začeli bomo z Orvietom, šli do S. Lorenza in nadaljevali do Pitigliana. Za Pitiglianom se ustaviti in pogledati luknje, v katerih so živeli Etruščani.. Potem do Manciana in mimo Saturnie (odštekane toplice, kjer se namakaš na ploščah kot stari Rimljani (voda aqua Panna). Via do Grosseta. Na novo položen asvalt 95%. Cesta mnjami.

Po Grossetu via Massa Maritima (v lokalni zadrugi priporočam nakup res dobrega olivnega olja - streže lokalni ljepotan, a ve kaj je dobro olje, tudi v laseh) pa do Volterre. Potem pa itak do san Gimignana. Tu ceste spodobno pokrpane.

Se še oglasim.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al` greš v toplice v Saturnii ali pa se kopaš izven?

Sem bral nekoč v časopisu da je par KM naprej na nekem ovinku še lepše,zmanj gužve in zastonj.Lahko kaj poveš o tem?Zoran

Evo, evo (sori v petek sem končno nov moped dobil, hitro spohal jurja, da gremo olje zamenjat in 12.000 km naprej naredit).

Začeli bomo z Orvietom, šli do S. Lorenza in nadaljevali do Pitigliana. Za Pitiglianom se ustaviti in pogledati luknje, v katerih so živeli Etruščani.. Potem do Manciana in mimo Saturnie (odštekane toplice, kjer se namakaš na ploščah kot stari Rimljani (voda aqua Panna). Via do Grosseta. Na novo položen asvalt 95%. Cesta mnjami.

Po Grossetu via Massa Maritima (v lokalni zadrugi priporočam nakup res dobrega olivnega olja - streže lokalni ljepotan, a ve kaj je dobro olje, tudi v laseh) pa do Volterre. Potem pa itak do san Gimignana. Tu ceste spodobno pokrpane.

Se še oglasim.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej glažar a 300 € po osebi al kako ??

Ja 300 eu po osebi za 7 dni polpenzion, samopstrežni zajterk in večerja . Hotel se nahaja v mestecu ob morju Principale a mare blizu Grroseta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem prišel iz 3 dnevne ture po Toscani, žal ne z motorjem, ker sem bil z družino. Cene zmerne, vreme super, ljudje 110% gostoljubni. :OK:

Če kdo planira zavit v Toscano, naj gre sedaj, ko je še razmeroma prazna, so mi domačini v San Gimignanu in v vaseh po Chiantiju rekli, da je v glavni turistični sezoni tam turistov mnogo več.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še povejmo kaj je glavna turistična sezona - AVGUST in takrat za božjo voljo ne hodite v v Italijo.

Julija ni bljema, letos bo pa malce več folks aus Dojčland. Angela M. zaukazala hoditi po svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem z lepšo polovico v Petek iz SG okrog 14.00, pa me zanima a je boljša varjanta po avctocesti mimo Benetk čez Bologno ali po vzhodni strani Italije do Ravene pa potem proti Firencam.Večkrat sem že bil v Benetkah, naprej pa še ne pa me zanima če je na avtocesti iz Benetk proti Bologni bistveno večja gneča.Pa še kje se mi splača prvi dan prespat. Kolega je predlagal , da bi taborila v avtokampu v Firencah, potem pa od tam delala fure. Grem za 5-6 dni. kaj mi najbolj predlagate. Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem z lepšo polovico v Petek iz SG okrog 14.00, pa me zanima a je boljša varjanta po avctocesti mimo Benetk čez Bologno ali po vzhodni strani Italije do Ravene pa potem proti Firencam.Večkrat sem že bil v Benetkah, naprej pa še ne pa me zanima če je na avtocesti iz Benetk proti Bologni bistveno večja gneča.Pa še kje se mi splača prvi dan prespat. Kolega je predlagal , da bi taborila v avtokampu v Firencah, potem pa od tam delala fure. Grem za 5-6 dni. kaj mi najbolj predlagate. Lep pozdrav.

Peljal sem v obe smeri, najprej enkrat iz Bologne v Firence po avtocesti, drugič pa po hitri cesti mimo Arezza in potem proti Ravenni. Profitiral v obeh primerih na času ne boš dosti pri prvi varianti boš pa še cestnino plačal.

Te ceste so v izjemno slabem stanju, avtocesta je na večih delih zaprta in zožana, tako da je stanje dokaj podobno našemu proti primorski, no mogoče mal slabše. Tudi v drugo smer proti Ravenni je stanje podobno, cesta je na večih delih zaprta in preusmerjena na lokalno cesto, par viaduktov je pa že tako dotrajanih, da jih zidajo od začetka. Je moja ugotavljala, da imajo tovorjnjakarji dost poguma, da se po njih peljejo. :angry2:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmagal si, ko se prebiješ mimo Benetk do naslednje mitnice. Najprej imaš kakih 30 km 6 pasovnice, potem pa itak zaviješ desno za Bologno. Potem pa samo naravnost. V Bologni se rado zaštopa, ampak za nazaj. Ko se napotiš proti Firencam imaš pravo avtostrado Apeninico. Klanci, kamioni, tuneli, viadukti in zelo nevarne jeklene diletacije na mostovih (na mokrem). Maksimalno skoncentriran. Še pred vzpenjanjem pa kup zožanj. Še enkrat paziti, a se ne štopa.

Alternativ za preboj čez Apenine je več. Prva je, da v Bologni zaviješ na "tangenciale" pa potem najdeš recimo cesto za Passo de Futta, ta prelaz najdeš tudi iz avtoceste po Bologni (Eastern passes). Za izkušene. Druga zelo zanimiva in raziskujča varianta pa je recimo do Bologne pa potem desno do Modene (po tastari cesti - čedno in urejeno) in potem varianta "Westeren passes". Čez Abetone npr... Moto cesta čez kostanjeve (maroni!) gozdove. Lepo, lepo.

Če greš za manj kot teden pusti Firence na miru. Vsaj 60 km niže se parkirajte, ali pa zahodno (proti Pisi).

Vaš Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste čisto pozabli :D

ceste v Toskani so čista poezija proti našim :OK:

V celem tednu nisem našel ene podobno zrukane in luknjaste ceste kot so pri nas :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Hitra" cesta Firence - Siena je takoj prepriča v nasprotno. Ali pa sicer pokrajinsko lepa cesta Montepulciano Terme (ob vzhodni strani avtoceste) do Orvieta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=70677][attachmentid=70676][attachmentid=70675][attachmentid=70674]V Petek sva štartla iz Slovenj Gradeca ob 13 uri. Šla sva mimo Benetk na Raveno. Cesta pred Ravenno je par kilometrov slaba in so na njej luknje. Vozniki so prijazni in se umaknejo tako, da se da kar normalno peljat. pri Ravenni sva zavila proti Forliju do Rocce, kjer sva prespala 65eu. Pot sva nadaljevala preko prelaza Muraglione do Firenc. Cesta čez prelaz je lepa in ni bilo prometa. Nastanila sva se v San Gimignanu. Varijanta za spanje, ki jo je predlagal Čečo mi je bila predraga. Našel sem prenočišče 2.5 km pred centrom San Gimignana (iz smeri Poggibonsi) La Rondine odcep desno, kmečki turizem Via Vecchia 60c šefica Frančiška. Cena 65 eu z zajtrkom. Ljubeznivost na vrhunskem nivoju.(slika pripeta).

Od tu sva delala fure v Firence, Piso, Volterro, Sieno. V Firencah se splača ogledati palačo Piti. Vstopnine so drage od 6-8 eurov po osebi, razen stolp v Pisi 15 erov. Hrana in pijača v lokalih je draga, vsaj v Firencah .Ampak če greš tako daleč se splača videti čimveč, je pa res, da rabiš veliko več časa kot sva ga imela midva. Lepa je tudi Siena in njen lijakast trg.

Dragan[attachmentid=70674]

post-3473-1148469308_thumb.jpg

post-3473-1148469563_thumb.jpg

post-3473-1148469641_thumb.jpg

post-3473-1148469715_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko dni sta bila tam ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toskana je zelo lepa.

Toskana je zelo daleč.

Ta dva stavka sem si zamislil kot glavni moto najinega bivanja v Toskani(24.5.-28.5. 2006)

Moja se je uprla vožnji po dežju do Toskane.24.5. je dejansko vlivalo.No iz obupa vržem v avto samo čeladi,rokavice in ledvična pasova.Si mislim za skuter bo že.In šibava.Avtocesta proti Benetkam je postajala vedno bolj infarktna in logično da smo 20 km pred koliščarji že obstali.Za dve uri.Razmišljal sem :ja če bi bil z motorjem bi se počasi zrinila naprej.Moja me samo grdo pogleda in sva čakala.Naprej proti Padovi in Bologni je še kar nekam šlo,potem pa sem se kar naprej zahvaljeval sopotnici za spremembo.Avtocestne obnove,nepredvidljivi rukerji,luknje,diletacije,nelogični ovinki levo desno in seveda desna stran zabita s kamioni na levi pa pritiskajo Italijani (v puntekih), čez vse pa dež.Med Bologno in Firencami je pa še zelo čudna avtocesta.Polno tunelov,diletacij,neravnega asfalta itd.Ko sva že videla Firence zopet stop.Tokrat samo za 40 minut.Resno.Da bi se čez vse to prebijal z motorjem,težko naložen,širok s kovčki.Ne.

No prideva v vilo nosiva stvari notri in mi moja pomoli pod nos prospekt: rent a bike-Harley Davidson Firenze.Hvala vsem za dež in za super ženo.

Prvi dan še z avtom v Sieno,kar visoko na hribu.Parkirna hiša(il Campo Porta Tuffi) za vzgled.Večkrat moram v Ljubljani parkirati.Živi obup.Tu pa dovolj prostora,enostaven uvoz,tudi če ti na evru manjka vogalček ga avtomat vzame.Oh in ah bi rekla moja.

Da rečem, Siena je zame malce čudna.Okoli ene velike sklede polno starih opečnih hiš.Je pa dobra restavracija Logge.Za 120 evrov za dva.Ampak se splača.

Popoldan še do San Gimignana.Takšno skoraj bi rekel primorsko mestece.Samo bolj prismojeno z vsemi tistimi stolpi.

Toskanci dajo ogromno na osebna priporočila.Vedno rečejo :Pa reci mu da sem te jaz poslal.Motor(V ROD) dobim brez vseh komlikacij.Fotokopija vozniške,podpis pogodbe in greva.No ne še takoj,ker je Harley trgovino treba pregledati.Potem pa s strahom na avtocesto proti Chiantiju.In kaj? Nesreča,cesta zabita,na desni kamioni,brez odstavnega pasu.Kako bova tu prišla mimo?Zelo enostavno po sredini,ker se nama vsi umikajo.Si morete misliti vsi - kamijoni in osebni.NORO!In to 10 km daleč.

Potem se je pa začel užitek dva dni prekrasnih cest,prijaznih voznikov,fantastične pokrajine,dobrih jedi in sploh.Prvi dan sva prevozila Chianti.Greve,Radda,Baiole,mimo M.Calvo,Castelnuovo,skoraj do Siene in nazaj po Strada dei casteli dei Chianti.Do Radde in počivat.

Ves čas sem se čudil Toskancem.Uvidevni vozniki.Ko sva se peljala počasi(V ROD lepo gode pri 60 - 70) in se ogledovala okoli,vidim v ogledalu,kako se mi približuje avto:Podzavestno zacvikam,da bo izsiljeval ali podobno.Pač stereotip.Pa nič.Možakar pelje lepo počasi za nama in ko je bila prazna cesta,mislim res prazna in prekinjena črta,se počasi odpelje dalje.In to se dogaja cel dan.Pripeljem v križišče,ne vem kam,levo ali desno,za mano avto čaka.Nič ne trobi in se ne sili naprej.Šele ko mu moja pomaha,gre počasi naprej.ŠOK.

Drugi šok so parkingi.Za motorje in za avtomobile.Zame so bili šok za skuterje in motorje.Saj sem že pri drugih prebral ,da to obstaja.Pa vendar.Ne morem verjeti.

Greve je takšno lepo mestece s starinskim trgom.Na parkingu je info hiška kjer ti prijazna punca pove vse od hrane do sob.

Fantastična cesta je od Gaiole in Chianti navzgor v hribe proti M.Calvo.Prazna,široka,cela in kjer se ustaviš lepi razgledi.Ko se pa spustiš dol proti Castelnuovo,se pa odpre pokrajina.Ma da ne bom presladek skoraj za zjokati.Enostavne stvari so verjetno najboljše.

V Raddi je super gostilnica za pršut,sir in vino :Dante Alighieri.Lepo sediš in uživaš,večer se pa bliža.Pa kaj.

Cesta od Colle di val d Elsa do Voltere.Kaj naj rečem.Kot Kočevje - Dvor.Samo da je daaaaljša,da vidiš daleč okoli.da je dober asfalt,da je večkrat še razširjena.Pa da so avtomobilski vozniki naj rečem kar :Toskanci.

V Volteri si mislim,na sranje polno turistov,kje bodo vsi parkirali,kako bom jaz pretelovadil s to dolgo rečjo?Pa šok dovolj parkinga za avte in tik zraven centra parking za motorje.In seveda drugi šok policija.Jaz bi jih kupil ene par in pripeljal k nam,da bi se tu malo razmnožili.V Volteri je, da ne lažem 100 m dolg parking za motorje.Poln.Ob robu se tudi jaz nekaj slinim.Pa zagledam policajko,ki se približuje.Si že mislim bo treba it.Ne ne.Puntek je zaparkiral nekaj motorčkov in se je prišla zato razburit.Ma da te kap.

Enostavno ne moreš verjeti.Ja nič si mislim.Bo treba bolj po toskansko misliti.In se lepo usedeva na zidek pri parkingu.Razgled fantastičen,polja, ... ma ne bom opisoval to se samo čuti.Do S.Gimignana cesta takšna da sva pozabila na hrano.Poggibonsi in po super stradi v Firenze.Oddava motor.In kaj ?Zijati katedralo,gledati skozi katero okno je vrgel Hanibal Lector razparanega policaja,gledati Davida(veliki deda),predvsem pa ne čakati v vrsti za muzeje.Vsedeva se zunaj.In to je "show".Zamorci pridejo,en dva tri že stoji kartonski pult z očali urami...Alarm,policija.V sekundi je vse pospravljeno.Policija pač kot Toskanci, počasi, elegantno.Ja policaji se vozijo v puntekih in na skuterjih.Pa tip ki oponaša mimoidoče,publika okoli pa navija ali pa tuli.

Pri vračanju skozi tunele,bunke v asfaltu in milijon diletacij si mislim :Toskana je zelo lepa ,samo malo daleč.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima morda kdo kakšen podatek o prenočišču v Firencah ali neposredni bližini, za 2 osebi, eno noč in pametno ceno. Se pa že kar mal mudi, jutri odrineva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renegade & co. (pofotkano iz avta :D ):

post-2289-1149457591_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se je pa začel užitek dva dni prekrasnih cest,prijaznih voznikov,fantastične pokrajine,dobrih jedi in sploh.

He, he ... :OK: Gotov si, leto za letom bosta tja hodila ... in se imela "toskansko".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMWSLO, indeeeeed. Jaz bi tudi šel.... Mmmm... bo treba spet en hiter skok dol narest...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!