Skoči na vsebino

Toskana 2006


ceco

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

:kva2: Fantje dejte nehat, mam že čist mokro tipkovnco k mi slina dol teče :kva2:

Evo tudi midva z najdražjo sva se vrnila po potepanju po Toskanskih gričih .Za začetek sva si hotela ogledati Raveno ,Rimini,San Marino in potem čez celino proti Groosetu kjer sva bila stacjonirana v vasici Principina a mare.

Evo malo slik iz najinega popotovanja.

post-2458-1153765626_thumb.jpg

post-2458-1153765647_thumb.jpg

post-2458-1153765660_thumb.jpg

post-2458-1153765673_thumb.jpg

post-2458-1153765684_thumb.jpg

post-2458-1153765729_thumb.jpg

post-2458-1153765745_thumb.jpg

post-2458-1153765759_thumb.jpg

post-2458-1153765776_thumb.jpg

post-2458-1153765799_thumb.jpg

post-2458-1153765813_thumb.jpg

post-2458-1153765829_thumb.jpg

post-2458-1153765843_thumb.jpg

post-2458-1153765858_thumb.jpg

post-2458-1153765874_thumb.jpg

post-2458-1153765928_thumb.jpg

post-2458-1153765940_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glažar!

Še enkrat lepa hvala za izčrpne informacije o Toskani; "tvoj" hotel mi je uspelo rezervirati - sedaj je še ceneje: 275eur/osebo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glažar!

Še enkrat lepa hvala za izčrpne informacije o Toskani; "tvoj" hotel mi je uspelo rezervirati - sedaj je še ceneje: 275eur/osebo. :OK:

Uživajta mogoče se ustavim na kavi 18 septembra ko se peljem mimo ,če bosta takrat še tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživajta mogoče se ustavim na kavi 18 septembra ko se peljem mimo ,če bosta takrat še tam.

Seveda bova... v hotelu začneva bivanje šele 18.9. do 25.9.

Pridita!!!!! :OK: št. telefona imaš ane?

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Vem kaj je to domotožje.Kako pa se reče hrepenenju po Toskani?Jeseni ni uspelo,Ali je bila vila zasedena ali pa motor.Tako mi ostaja samo toskanotožje - do maja 2007.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 28. oktobra do 3. novembra sta Ceco in Mačka kje drugje kot v Toskani. Da bo lažje preživet do maja 2007. Pa še "fasnge" zmanjkuje - olivnega olja iz Masse, merjaščevih klobas iz okolice San Gimignana, pa po balzamični kis je treba it v Modeno. Mačka tudi nekaj mrmra o eni vasi blizu Abetoneja, da imajo ....

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

V času od 26.05, do 31.05 sva se z ženo potepala po Toskani. Pot tja in nazaj sva opravila po AC. Tam naju je čakal po internetu rezervirani apartma. Nastanitev je bila solidna. Kraj Marina Di Bibbona leži nekje na sredi med Livornom in Piombinom ob morju. Vse cene v trhovinah so bile nekoliko višje od naših, cena kavice ali kapučina in vode-soka pa tam nekje, morda malo višje. Hrano sva pripravljala sama (časa je bilo tako preveč) .

Vreme nama je rahlo pokvarilo načrte, zato sva se tudi predčasno vrnila. V ponedeljek naju je na poti v Luco in Piso praktično zalilo in nisva bila pripravljena reskirati z mokro potjo nazaj. Opravila sva le en lep izlet cca 200 km do San Gimignana .

Skupno sva naredila cca 1800 km stroški cca 229 € najem apartmaja , 210 € gorivo in AC (samo AC v eno smer cca 33 €) in cca 150 € hrana in ostalo

Še bova šla tja dol. :naughty:

Nekaj fotovtisov pa v novi foto galeriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva pa sva imela srečo z vremenom od 23.5. do 28.5.

23.5. Firenze(www.harleydavidsonfirenze.com) - Colle Val d'Elsa(www.villabelvedere.com)

Malce naju je GPS zašil pa sem imel čas , da se privadim na Road kinga, pa še plohe so bile mimo medtem , ko sva se lovila en za drugim.Sicer ne vem kje , bilo pa je zelo lepo.

24.5. Colle(itd) - Lago di Bolsena - Orvieto - Chiusi - Montepulciano - Pienza - Siena - Colle.

Cesta do jezera je bolj za dirkače.Samo potovanje tja dol zaradi enoličnosti odsvetujem.Je pa zelo lepo od Montepulciana mimo Pienza.V Orvietu poiščite gostilno pod zemljo.

25.5. Colle - Monteriggioni - Siena - Castiglione della Pescaia - Grosseto - Roccastrada - Colle.

Fantastična relacija. Le pred Grossetom je avtocesta v delu.Pred Castiglionem je tisti znameniti drevored , ki je na vseh slikah(pinija - bor)Obvezno se ustavite na pumpi za križiščem za S.Galgano.

26.5. Colle - Siena - Suvicille - Mensano - S.Dalmazio - Pomarance - Massa Marittima - S.Galgano - Ciciano - Montigegnoli - Mensano - Colle

Tri ure samih ovinkov. Ni čudno , da sem pozabil na mojo za sabo in je vsa penasta hotela poklicati taksi.

V S.Dalmazio je prava domača krčma.Samo pozor tista , ki je bližje cesti.

27.5. Colle - S.Gimignano - Colle

Zadnja vožnja je bila pa zelo čudna.Glede na oblake sva rekla , da se greva turiste.Moja je prodajala

zijala po trgovinah in poslabševala trgovinsko bilanco med I in SLO, jaz pa sem zijal v zrak in se čudil težkim črnim oblakom.Ma so čudni ti gostinci v Toskani.Osteria del Carcere začne ob 12.30. In notri te spusti samo če je sodni dan.Več se nas je stiskalo pred vrati in šele ko je začela padati krepka toča , nas je ob 12.20 le spustil.Še enkrat hvala Ceco.Res je dobra gostilna. Mislim na celoten vtis.

28.5. Colle - Firenze

V oblačnem jutru odpeljem Kinga nazaj. 100 metrov pred Harleyem me je dobila ploha.

Moja je rekla , da je bilo vse skupaj preveč kilometrov. In še prav ima. Drugo leto bova vozila dva dni motor , dva dni pa turistila.

Dobre ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sicer je tema za leto 2006, ampak letošnja Toskana je zelo podobna lanski :D

S punco sva bila tam 10 prekrasnih dni in greva še. Pokrajina prekrasna, ljudje super, asfalt-Božanski ;)

Punca je zadaj kar z fotoaparatom naredila par videov...enega sem dal na youtube:

Ceste v Toskani

Nastalo je tudi par sto slik, če bom čas jih bom nekaj tudi objavil. Drugače pa Toskano toplo priporočam ljubiteljem narave, miru in neskončnih ovinkastih ces z kvalitetnim asfaltom.

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je tema za leto 2006, ampak letošnja Toskana je zelo podobna lanski :D

S punco sva bila tam 10 prekrasnih dni in greva še. Pokrajina prekrasna, ljudje super, asfalt-Božanski ;)

Punca je zadaj kar z fotoaparatom naredila par videov...enega sem dal na youtube:

Ceste v Toskani

Nastalo je tudi par sto slik, če bom čas jih bom nekaj tudi objavil. Drugače pa Toskano toplo priporočam ljubiteljem narave, miru in neskončnih ovinkastih ces z kvalitetnim asfaltom.

Mogoče Chiantigiana??? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče Chiantigiana??? :? :?

Nop, na posnetku je cesta med krajema Casole Delsa in Monteguidi. Od Colle val D`else cca 15km...

Drugače pa je super cesta tudi na relaciji Colle val D`elsa - San Gimignano

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nop, na posnetku je cesta med krajema Casole Delsa in Monteguidi. Od Colle val D`else cca 15km...

Drugače pa je super cesta tudi na relaciji Colle val D`elsa - San Gimignano

Zelo podobna cesta na relaciji: Poggibonsi-Castellina in Chianti, Rada in Chianti......V Toskani je toliko podobnih lepih cest, da se hitro zmotiš..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27.5. Colle - S.Gimignano - Colle

Zadnja vožnja je bila pa zelo čudna.Glede na oblake sva rekla , da se greva turiste.Moja je prodajala zijala po trgovinah in poslabševala trgovinsko bilanco med I in SLO, jaz pa sem zijal v zrak in se čudil težkim črnim oblakom.Ma so čudni ti gostinci v Toskani.Osteria del Carcere začne ob 12.30. In notri te spusti samo če je sodni dan.Več se nas je stiskalo pred vrati in šele ko je začela padati krepka toča , nas je ob 12.20 le spustil.Še enkrat hvala Ceco.Res je dobra gostilna. Mislim na celoten vtis.

Moja je rekla , da je bilo vse skupaj preveč kilometrov. In še prav ima. Drugo leto bova vozila dva dni motor , dva dni pa turistila.

Dobre ovinke.

Na zalogi imam še ... za brbončice. Našel sem gostilno Pri Čečotu in to v Toskani. Nagrada - kje pa je? Namig - imajo židovsko skupnost in sinagogo ter etruščanske luknje.

post-601-1186256859_thumb.jpg

Tudi o soprogah sem že pisal ... Sono giorni da fare NIENTE!

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!