Skoči na vsebino

DAKAR 2007


Zdrawc

Priporočene objave

Kaj se je pa to Tomotu zgodilo? Že kakšni dve uri sledenje pravi, da stoji. Kmalu bosta mimo zapeljala Krivic in Goriup! Upam, da spet le sodobna tehnologija stavka! Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhej! Stanovnik na današnji etapi 24.! Bravooooo!!!! :OK:

Merhar??? :( Držimo pesti, tudi če je šel normalno skozi, ga še ne bi bilo na cilju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Some tragic news to report. Elmer Symons has died following a crash earlier on stage four. The South African KTM rider crashed 140km into today's special, and although emergency services were quickly in attendance, they could not save him and the 29-year-old was pronounced dead at the scene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhej! Stanovnik na današnji etapi 24.! Bravooooo!!!! :OK:

V skupnem napredoval na 27. mesto. (napredoval za 12 mest) :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merhar je po času na prvem checkpointu zadnji, naprej ga ni, tracking kaže da je nekje pri prvem checkpointu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo kaj ve na katerem mestu je Stanovnik v skupini maraton :?

Mislim da je na drugem:

18 023 J.VINTERS (LET) KTM 11:39:17 01:28:45

27 024 STANOVNIK (SLO) KTM 12:24:55 02:14:23

29 146 T.CLASSEN (AFS) KTM 12:30:24 02:19:52

31 116 E.VINTERS (LET) KTM 12:36:08 02:25:36

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhej! Pa na prvi kontrolni tocki je bil le 7 minut pocasnejsi od Stanovnika. No ja, ocitno ASO-ju vsa visoka tehnologija se ne dela kot bi morala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhej! Pa na prvi kontrolni tocki je bil le 7 minut pocasnejsi od Stanovnika. No ja, ocitno ASO-ju vsa visoka tehnologija se ne dela kot bi morala.

Kdo, je je bil le 7 min počasnejši? Tomo????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je:

Na mojem pcku je vpisan na 1. cp le Miran, ko pa sem šel na drug računalnik, pa mi je pokazal oba, in sicer je kazalo 7min razlike. No, zdaj že vemo, da je Tomo današnjo etapo končal na 116. mestu. Juhej!!!!

Demanti!!! Tule je vse skupaj malo čudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dakar race director Etienne Lavigne on Elmer Symons' death: "We don't exactly know the causes of either the accident or the rider's death. The accident happened on a section marked as 'dangerous', level two [out of three]. It is an area where there are waves of sand. It is a racing accident in a very difficult off-road competition."

copy iz Eurosporta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa meni, recimo za deRooya, 509, kljub temu, da sledenje dela in ga kaže mimo cp1, na cp1 še ni podatkov o njem. Mah, izklopit pc pa počakat na Eurosport in Mojco.

Torej, še enkrat jasen in glasen demanti:

Tomo ni po današnji etapi 116. Zanj podatkov na www.dakar.com še ni najti. Zavajujočo informacijo sem v navdušenju, da ga nismo izgubili, očitno pobral z jutranje uvrstitve, pred štartom današnje etape. Še enkrat se opravičujem za šampanjce, ki so bili odprti po nepotrebnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sta se na trackingu zataknila tudi naša kamionista. Upam da je crknil trackin!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da se vsi zatikajo na merjenjih časa. Očitno sistem ni sposoben vzdržati dakarske obremenitve. Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pismo, tale tracker te samo živčnega dela :ninja: upam, da je crknila sodobna informatka, ne pa ktm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pismo, tale tracker te samo živčnega dela :ninja: upam, da je crknila sodobna informatka, ne pa ktm

pa Unimog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabe novice.

Kot kaže imamo Slovenci v igri le še en motocikel. Ni pa bojda nič katastrofalnega, vsi živi.

No, zdaj je pa tudi že na Tomovi strani objavljeno. Torej, zlomil je roko in odstopil. Ahjoj, no ja, Dakar očitno res ni že v prvo usojen vsakemu. 2008!!!! Gremo, Miran!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imamo pa tudi prvo smrtno žrtev med motocikisti :( :( južnoafričan Elmer Symons je padel na 142 km današnje etape

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter Kavčič:

Drama se je sicer odvijala na vseh področjih. Predvsem pa po manj zahtevni tretji etapi, ko praktično ni bilo resnega padca med motoristi, sedaj Maroko pobira izdatni krvavi davek.

Kot že rečeno ga je plačal tudi Tomaž Merhar, ki je svojo nesrečo komentiral: 'Začel sem zares dobro in kljub zahtevni navihaciji in stezi kjer je kar mrgolelo pasti, sem se odlično znašel. Žal vse do trenutka, ko so me ujeli prvi avtomobili. Ko me je dohitel prvi dirkalni avto sem se mu lahko varno umaknil in brez težav nadaljeval dirkanje. A moj padec se je zgodil le nekaj minut zatem. Za mano je prišel avtomobilist, ki očitno nima nobenega spoštovanja do motoristov, saj mi je varnostna naprava sentinel ves čas opozarjala, da mi vozi tik za petami in me želi prehiteti. Ko sem se pod pritiskom skušal čimprej umakniti, saj je bil kljub mojim 120 km/h precej hitrejši, me je zagrnil tak oblah prahu, da v trenutku nisem videl ničesar več pred sabo. Kot bi mi nekdo pokril oči! Vse kar se še spomnim je le to, da sem dolgo časa letel po zraku in zelo trdo pristal na kamnitih tleh. Ko se je prah polegel sem dojel kaj se je zgodilo. Zapeljal sem v luknjo, nakar me je vrglo kakšnih 30 metrov naprej in lahko sem sploh srečen, da sem še živ. Prepričan sem, da mi je zaščitna ovratnica močno prispevala k varnosti, saj bi si pri takem padcu po vsakršni logiki moral zlomiti vsaj ključnico, če ne še kaj več.

Nato sem skušal nadaljevati a sem po 20 kilometrih in 4 urah trpljenja, ko nisem mogel več držati krmila sprožil klic v sili. V tistem trenutku je bilo zame dirke konec. Ne poznam besed, ki bi opisale moje razočaranje in žalost, edina tolažba, ki jo imam pa je ta, da bi pri tako hudem padcu končal dosti slabše'.

Kasneje je Tomo ugotovil, da je bil tisti nestrpni avtomobilist v pravzaprav Carlos Sainz v Volswagnovem Touaregu. V tistih 20 kilometrih mučenja, ko je vozil z zlomljeno roko je tudi priznal, da je še čudno, da ni več nesreč med avtomobilisti in motoristi glede na to kako avtomobili prehitevajo motoriste. Zanimivo je še to, da je leta 1996 podobno usodo doživel motorist Janez Rajgelj, ki je prav tako odstopil na 4. etapi in v Maroku s poškodovano roko.

Tomotu seveda želimo čim hitrejše okrevanje, sicer pa so ga z rešilnim avtomobilom odpeljali v bolnišnico, helikopter je bil namreč zaseden zaradi številnih huje poškodovanih motoristov.

Miran Stanovnik, ki je danes odpeljal taktično in navigacisjko odlično dirko je izrazil obžalovanje nad Tomaževo nesrečo a hkrati poudaril, da je kljub vsemu imel srečo v nesreči. Po dobri predstavi na 4. etapi (405 km hitrostne preizkušnje, skupna dolžina 679 km) pa Mirana jutri čaka težak dan, saj bo moral dirkati brez olja v sprednjih vilicah (enaka okvara drugi dan zapored), kar pomeni precejšnji hendikep in veliko več možnosti za padec, saj sprednje kolo ne bo imelo pravega oprijema. Smola je še toliko večja, saj so vsi motoristi, ki so prišli v tabor ločeni od asistence in avtomobilistov, ki imajo tabor oddaljen 100 kilometrov stran. Tako so tam brez orodja, nadomestnih delov, spalnih vreč, dobili so le brisačo, da so se lahko kolikor toliko človeško stuširali.

Vir

No, tu je potem tudi odgovor zakaj vse motoriste sledenje kaže v Zagori in ne Ouarzazatu. Sicer pa je čisto za razumeti, da je en Carlos Sainz, ki preko pedala za plin rešuje čast milijonom, ki stojijo za njim, živčen, ko pred seboj zagleda s "pičlih 120km/h mencajočo" dvestoštirinajstico. Verjetno pod takim stresom ne zapelje kar čez motorista izključno zato, ker bi s tem sebi morda uničil podvozje. Must be hell downthere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To le še potrjuje, kakšen izjemen dirkač je Stanovnik. :worship: Škoda za Tomaža. :(

Pa motor brez olja v vilicah je skoraj nevozen. :wacko:

Moram spet it z motorjem za par ur po globokem snegu, da me mine želja po nastopu na Dakarju. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnično, kapo dol!

Pa zgovoren je tudi podatek, v tem trenutku pobran z uradne spletne strani, da je od 19 motoristov, ki so letos odstopili, 12 odstopilo na današnji etapi. Pa Tomo sploh še ni zabeležen!

Ne tako hitro puške v koruzo, simonsi! :P Po mojih izkušnjah je po pesku lažje kot po snegu (čeprav jih, to priznam, iz snega nimam prav veliko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bral tale tekst sem takoj sklepal, da je bil Merharjev krvnik eden od tahitrih norcev... ampak Sainz :nono: :BUA: Bastard :devil: Ah, kaj pa je za Sainza en Tomaž na dvokolesni prduli. Lahko bi pa dobil kakšno kazen. Glede na to, da ni Francoz, obstajajo vsaj minimalne možnosti za kaznovanje.

Sicer pa,... GO Miran GO :worship:

Sam kaj ko ima spet sprednje vilice brez žmohta :doze: Jutri bo potreboval precej sreče :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!