Skoči na vsebino

AO+ po novem in alternative za 84.000sit na leto


-pero-

AO+  

86 članov je glasovalo

  1. 1.

    • DA.
      24
    • NE, od kar so podra?ili sem nehal.
      9
    • NE, se nikoli nisem.
      53
  2. 2.

    • DA
      44
    • NE
      42


Priporočene objave

oj, tem AO+ je kar nekaj a se v glavnem vse ukvarjajo s uveljavljanjem in nobena o alternativah sploh pa od kar se je zadeva konkretno podražila, no pa k stvari...

Letos je AO+ težak celih 84.000sit = 7.000/mesec letno oz. 56.000sit/mesec = 4.700sit/mesec letno.

Poleg 84.000sit, so se baje tudi poostrili pogoji/kriterriji zavarovalnc za izplačevanje odškodnin, baje da so potrebne resne poškodbe, da modrice ovratnica niso zagoovilo za izplačilo odškodnine, da se morajo poškodbe videti na rentgenu itd.

Vse to mi je dalo misliti o smotrnosti AO+ in zanimajo me cist konkretne alternative nezgodnega zavarovanja za 5-7.000sit/mesec ali varčevanja z zavarovanjem za ene 50eur/mesec, ki nudijo "enkratno odškodnino" tako kot AO+. Nekako me ne zanimajo odškodnine "na dan" ker kolikor jaz vem se ponavadi na koncu izkaže da za cel mesec bolniške dobiš 30dni x 5jurjev = 150jurjev.

Lp in varno vžnjo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prosil bi tiste ki imajo kako drugo zavarovanje namesto AO+ da malo opišejo kje kako in za koliko, hvala in lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst nimam AO+ ravno iz tega razloga, ker če ni poškodba konkretna, se ne dobi nič!

sem imela poškodbo hrbtenice, ampak nič vidnega na slikah, pa ni bilo nič €. so rekli, da mora biti vsaj nekaj milimetrov zamaknjena hrbtenica ali pa kaj počeno :eek: , da potem šele se dobi kaj. pa nisem sama uveljavljala poškodbe pri zavarovalnici, ampak sem stopila do agencije, ki se s tem ukvarja, ker oni iztržijo več. pa ni bilo možno dobiti nič!

od takrat dam raje nezgodno zavarovat, ker bolje 1000 sit na dan, kot pa čisto nič. pa pride to zavarovanje s takšno odškodnino 3500 sit za celo leto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst nimam AO+ ravno iz tega razloga, ker če ni poškodba konkretna, se ne dobi nič!

Kdaj si imela to poškodbo(letos,lani,predlani)??? In pri kateri zavarovalnici si imela zavarovano?

Nezgoda se je zgodila po tvoji krivdi :hmm: ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani avgusta se mi zdi, da je blo.

zavarovalnica maribor.

po čigavi krivdi, pa čakamo, da sodnik doreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, je AO+ možno uveljavljati samo takrat, ko je krivda tvoja.

Če v nezgodi nisi kriv ti, ne moreš uveljavljati A0+ :nono:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je bilo, da je zavarovalnica škodo krila iz našega (maminega) zavarovanje, ker je avto bil pisan na njo. in smo hoteli iz iste police koristit AO+, vendar se ni dalo.

zdaj pa čakamo, kako se bo sodnik odločil - kdo je kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je bilo, da je zavarovalnica škodo krila iz našega (maminega) zavarovanje, ker je avto bil pisan na njo. in smo hoteli iz iste police koristit AO+, vendar se ni dalo.

zdaj pa čakamo, kako se bo sodnik odločil - kdo je kriv.

s čim si zdej imela nesrečo :hmm: z avtom ali motorjem :? ker to ni isto pri A0+ :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imela sem z avtom. samo mami dela na zavarovalnici in je rekla, da je isto. enaki pogoji, samo da pri motorju si takoj narediš kaj več, kot pa v avtu, zato pa je toliko drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, je AO+ možno uveljavljati samo takrat, ko je krivda tvoja.

Če v nezgodi nisi kriv ti, ne moreš uveljavljati A0+ :nono:

Točno, v takem primeru grejo poškodbe iz police tistega ki je kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce vas prav razumem. AO+ se ne splaca vec, raje se zavarujete nezgodno? Ima zavarovalnica triglav nezgodno zavarovanje, ki pokrije tudi taksne poskodbe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imela sem z avtom. samo mami dela na zavarovalnici in je rekla, da je isto. enaki pogoji, samo da pri motorju si takoj narediš kaj več, kot pa v avtu, zato pa je toliko drago.

ni isto :nono: ne enačit A0+ pri avtomobilih z A0+ pri motociklih.

Že mogoče, da so pogoji na papirju podobni, ampak v praksi je to dan in noč.

..pa drugič prej omeni avtomobil, ker se pogovarjamo o zavarovanjih motociklov oz. motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo... zdaj sem se pogovarjala z mamico in je rekla, da je glede poškodb isto pri avtomobilu kot pri motorju.

za kaj manjšega se ne dobi nič! je pa "prednost" pri motorskem AO+, da prej pride do velikih poškodb (bog jih ne daj) in s tem do višjega izplačila.

za kaj manjšega, pa se ne dobi nič!

v tem primeru je pametneje imeti nezgodno zavarovanje, ki pride okoli 5000 sit na leto in se dobi denar tudi samo za bolečine!

to je iz mamine strani.

tako... se strinjam. jst mam samo nezgodno z dnevno odškodnino, kar pomeni, da dobim neko vsoto za poškodbo, ki jo določi zavarovalnica in pa 1000 sit na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

...ok, maš mladinska in razna dodana zavarovanja ki ti dajo pol 3jurje na dan k si doma =90jurjev na mesec. Kaj pa taka zavarovanja ki bi lahko potegnu vn enkratno odškodnino kot pri AO+? ...ali pa kot je že v prvem postu omenjeno kam z 84.000sit ...pa ne mi odgovort "v bife" ...tema govori o alternativah AO+ ...24 vas je ze odgovorilo da ste kako drugače nezgodno zavarovani kar vam zagotavlja odškodnino kot AO+ pa se ni enega konkretnega odgovora...

lp

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer gre za avto, pa vseeno: dnevno bom v prihodnje delala vsaj 100 km na dan in imam raje 3 različna zavarovanja, kot pa enega premalo..... nekje mi bodo sigurno nekaj dali......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer gre za avto, pa vseeno: dnevno bom v prihodnje delala vsaj 100 km na dan in imam raje 3 različna zavarovanja, kot pa enega premalo..... nekje mi bodo sigurno nekaj dali......

...in poleg ao+ katera se imas (zavarovalnica/premija/tip odškodnine)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnji številki MotoSija je fajn napisano, kaj se ti v primeru nezgode bolj obrestuje.

A0+ ali nezgodno :?

Večina pravnikov, katere so spraševali, saj se poklicno ukvarjajo z oškodninami trdijo, da

pri A0+ se da največ iztržitii, tudi za majhne poškodbe.

Po novem je sprememba, da A0+ lahko uveljavljaš samo, ko si kriv sam.

Pa pasti z motorjem, da se čisto nič ne poškoduješ je tudi umetnost :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in poleg ao+ katera se imas (zavarovalnica/premija/tip odškodnine)

Imam še nezgodno zavarovanje (kolektivno službeno) pri AS - zaenkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno ne vem nc... kaj se splaca AO+ al nezgodno zavarovenje? Dobro ce pades ful, se vrjetno splaca AO+, sam kaj pa ce se samo malo podrsas, pa kaksne opekline kaksen zlom roke oz drugih kosti... kaj se pa v tem primeru splaca?

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje videnje cele situacije (sam nimam AO+)

AO+ lahko koristiš samo, če si ti kriv, pri čemer rabiš POLICIJSKI ZAPISNIK, posledično ti sigurno sledi še kakšna kazen (neprilagojena hitrost, vožnja preblizu bankine, bla bla bla.... )

Pomeni, da če te kdo (nedaj bog) zbije (npr. izsili prednost), ti AO+ nič ne pomaga.

...kdo je kriv, če je na cestišču pesek,ti zdrsne in padeš. Cestno podjetje ali TI SAM, ker nisi prilagodil hitrosti... :hmm:

Sam imam nezgodno zavarovanje, (cca 7k/mesečno, vključeno k rentnemu varčevanju..GRAWE) + nezgodno zavarovanje na polici z AO (Triglav, cca 6000 SIT/letno).

Za kakšne manjše "poškodbice" kot so zlomi, udarnine inp. bo dovolj....pri velikem kršu pa naj mi sam bog pomaga :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips odlicno si napisal... evo prvi si ki smi napisal tko k je treba...

Uglavnem zdej jaz rabim sklenat Obvezno zavarovanje za motor to je 108.000 SIT na leto in nezgodno zavarovanje na polici z AO (Triglav, cca 6000 SIT/letno).

Ce je res tko k pravijo, da AO+ krije samo hude poskodbe, pol se ga res ne splaca, pa se ful drag je.

Kok se kasira, ce naprimer padem z motorjem in dobim odrgnine na roki pa mogoce da si zlomim kaksno kost na nogi, pri nezgodnem zavarovanju?

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nezgodnem zavarovanju (k AO polici) dobiš samo tisto dnevno odškodnino (odvisno od police). Kešira se samo v primeru, da maš procent invalidnosti oz. smrtni slučaj.

Če se motim, naj me nekdo popravi.

Kolk se splača imet AO+, mora vsak posameznik sam precenit in se odločit.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res... ce si ful extremen voznik... potem predlagam AO+.

Uglavnem v cetrtek sklenem zavarovanje... AO in nezgodno k AO. Sm se ze odlocu. Razn, ce mi bo agent preracunal kako drugace in ce se mi bo splacalo. To pa dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sm klical agenta - Triglav. Tkole je povedal.

Res je, ne splaca se jemat AO+, ker je rez drag.

Predlagal mi je

- AO zavarovanje 108.000 SIT

- nezgodno zavarovanje okol 10.000 SIT/leto (30mio SIT smrt, 6mio SIT invalidnost, 1.000 SIT dnevna odskodnina).

Upam, da sm kaj pomagal ostalim.

Res pa je, da nc ne dobis mende, ce podrsas in imas samo odrgnine, ali pa kaksen zlom roke... to je morm se pa mal povprasat.

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam nezgodno pri Triglavu za 6000 na leto, 3mio smrt, 6mio invalidnost in 3000 dnevne odškodnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!