Skoči na vsebino

AO+ po novem in alternative za 84.000sit na leto


-pero-

AO+  

86 članov je glasovalo

  1. 1.

    • DA.
      24
    • NE, od kar so podra?ili sem nehal.
      9
    • NE, se nikoli nisem.
      53
  2. 2.

    • DA
      44
    • NE
      42


Priporočene objave

- nezgodno zavarovanje okol 10.000 SIT/leto (30mio SIT smrt, 6mio SIT invalidnost, 1.000 SIT dnevna odskodnina).

upam in želim, da ti ne bo treba uveljavljat teh zav.polic :)

srečno vožnjo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora AO+ je, da si v primeru lastne krivde zavrovan in si iz naslova telesnih in duševnih muk poravnaš tudi popravilo motorja, kar po svoje tudi paše med duševne muke ...

Če imaš kasko je tudi ok in AO+ v bistvu ne potrebuješ, ker te država popravi na svoje stroške, za zrihtat motor je pa kasko, po drugi strani maš pa pokrito še mnogo več prigod, ko ni kriv nihče in ti motor pač ukradejo ali pa razsuješ motor, tebi pa nič ni ...itd ... Seved je pa cena kaska za še mnogo bolj "ugodna".

Iz zgoraj napisanega po moje torej sledi, da prava alternativa AO+ ne obstaja, saj so dnevne odškodnine iz nezgodnih zavarovanj ponavadi bolj simbolične in veljajo samo za čas bolniške.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se zanašal na to da AO+ vzames samo če si bolj ekstremen voznik, pizdarija se ti lahko naredi pri 30km/h, pa čudno padeš pa si kej zjebeš. Lani vspial in bil brez AO+, še sedaj se tolčem po glavi :slap: . Kljub temu, da je bila krvida nasproti vozečega avtomobila, ki pa je potem pobegnil.

Osebno vzel AO+ in nezgodno zavarovanje (ki pokriva tudi druge zadeve). Lahko pa vzamete več nezgodnih zavarovanj in temu primerno se dnevna odškodnina zviša.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno vzel AO+ in nezgodno zavarovanje (ki pokriva tudi druge zadeve). Lahko pa vzamete več nezgodnih zavarovanj in temu primerno se dnevna odškodnina zviša.

ja, potem pa prideš spet nazaj na ceno AO+ .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tko. Jebi ga ne splača se šparat pri zavarovanju. Če mate dnar za motor pa opremo vržte še par jurjev zraven za zavarovanje, če ne drugega boste vsaj za odtenek bolj mirno spali ali pa se vozili, to pa je tudi veliko vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me pri tem AO+ zanima. A mi lahko nekdo odgovori iz lastnih izkušenj,če jih ima. Zavarovalniškim agentom ne verjamem, ker vsak drugače pove....

V primeru, da imam AO+, zbrišem po tleh, meni ni nič, motor razsut seveda. Zamislim si, da bi rad uveljavil AO+ recimo za duševne muke ali da imam recimo udarnino ali dve (mal modric) ...a je že kdo kaj dobil. Ne vrjamem, da so zavarovalnice glih tako naivne.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam AO+ ker ne padam in ne mislim padat z motorjem :whistle: za vsak slučaj ker sem tudi drugje ogrožen, pa imam nezgodno/rentno, ki pokriva tudi motor (razen tekmovanj) z dnevno odškodnino 10 eur (bolniška), x (se ne spomnim) eur bolnica, cca 160.000 eur invalidnost, cca 80.000 eur smrt (+ štipendija cca 200 eur do 25 leta za otroka). stane pa me 50 eur mesečno, torej 600 eur letno. če do 64 leta (ali prej z 5-letnim odpovednim rokom) ne izkoristim smrt ali invalidnost pa dobim vloženo + obresti nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo neki me se zanima.

Ce zavarujes avto z AO, so avtomatsko zavarovani tudi sopotniki vsi stirje. Seveda sofer ni zavarovan, za to je AO+.

Kako pa je to pri motorju? Ce zavarujes AO je sopotnik zavarovan? Voznik ni, ker za to je AO+.

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno ne vem nc... kaj se splaca AO+ al nezgodno zavarovenje? Dobro ce pades ful, se vrjetno splaca AO+, sam kaj pa ce se samo malo podrsas, pa kaksne opekline kaksen zlom roke oz drugih kosti... kaj se pa v tem primeru splaca?

splača se met najdražjo možno nezgodno zavarovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce zavarujes avto z AO, so avtomatsko zavarovani tudi sopotniki vsi stirje. Seveda sofer ni zavarovan, za to je AO+.

Zadnja trditev je/ni narobe. Ni zavarovan če je povzročitelj nesreče. Je zavarovan če je nekdo drug kriv.

AO+ je izključno za: AO+ zavarovanje krije nepremoženjsko škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb ob prometni nesreči z motornim vozilom, na katerega je vezano osnovno (AO) zavarovanje, utrpi zavarovanec kot povzročitelj prometne nesreče s tem vozilom. AO+ zavarovanje ni obvezno in predstavlja obliko nezgodnega zavarovanja ZA VOZNIKA, ki je povzročil škodo

AO zavarovanje - pomeni zavarovanje avtomobilske odgovornosti in je za lastnike motornih vozil obvezno, predpisano z zakonom. Pri tej obliki zavarovanja zavaruje zavarovanec svojo odgovornost za škode, ki jih sam povzroči oz. so z njegovim vozilom povzročene TRETJIM OSEBAM. Do zavarovalnine iz AO zavarovalne police so torej upravičene tretje osebe, ki jim je bila prizadejana škoda (žrtve prometnih nesreč), medtem ko sam povzročitelj škode (voznik) po AO polici ni krit.

gremo naprej razlagat, je glih polcajt tekme :D

Sovoznik oz. sopotniki so v vozilu avtomatično zaščiteni z AO polico vozila/voznika in zato v primeru nesreče uživajo zavarovalno zaščito.

Edina (delna) izjema od omenjenega pravila je situacija, ko se kdo zavestno odloči prisesti k vozniku, ki je očitno nesposoben za vožnjo (zelo pijan, drogiran ipd.). V takšnem primeru nosi takšen sopotnik svoj del krivde za telesne poškode, ki jih je dobil v nesreči, ki jo je povzročil za vožnjo nesposoben voznik (zaradi sokrivde mu je izplačana nižja odškodnina).

Popravljeno . Popravil Vikking
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oziroma, če je nekdo kriv, pa si voznik, tko nima veze ker gre itak s police povzročitelja. Povzročitelj tako mora imeti AO zavarovanje ker je obvezno in ker si v tem primeru TRETJA oseba, tko dobiš keš, odvisno od poškodb.... koliko "teško" pa ima povzročitelj polico pa je odvisno ali mu bo vse krila zavarovlanica ali bo moral še kaj iz svojega žepa dati.

Se pravi res nisi zavarovan kot pravi border, ampak če nisi povzročitelj tko ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo se enkrat na primeru. :P

1. Voznik vozi motorno kolo, ki ima samo AO zavarovanje. Poleg je sovoznik. Voznik povzroci nesreco v kateri sta udelezena samo voznik in sovoznik istega motornega kolesa, poskodovana sta oba.

- Voznik ne prejme odskodnine od zavarovalnice.

- Sovoznik prejme odskodnino od zavarovalnice iz AO zavarovanja.

**Ne gledamo na materialno skodo motornega kolesa, ampak samo na telesne poskodbe, ki sta jih utrepela voznik in sovoznik/sopotnik.

2. Voznik vozi motorno kolo, ki ima AO in AO+ zavarovanje. Poleg je sovoznik. Voznik povzroci nesreco v kateri sta udelezena samo voznik in sovoznik istega motornega kolesa, poskodovana sta oba.

- Voznik prejme odskodnino iz AO+ zavarovanja.

- Sovoznik prejme odskodnino od zavarovalnice iz AO zavarovanja.

**Ne gledamo na materialno skodo motornega kolesa, ampak samo na telesne poskodbe, ki sta jih utrepela voznik in sovoznik/sopotnik.

Bo vredu tako? :OK:

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje informacije... je bil pr men agent...

Nezgodno zavarovanje Triglav za motor:

- max 1 mio za smrt

- max 3 mio za invalidnost

- max 1000 SIT dnevene odskodnine.

CENA 5.000 SIT/leto

POZOR: ne mesat nezgodnega za avto in motor in druga nezgodna zavarovanja.

Tak, da sm se odlocu pol na podlagi Kec-ove izkusnje lani kr za AO+. S svojim agentom sm se zmenu za lepo ponudbico, glede na to, da nimam se nc popusta. Moj moped ima 54kw. Na 10 obrokov po 18.000 SIT. To je 15.000 SIT na mesec.

Drgac bi pa placal, ce bi imel samo AO 9.000 SIT na mesec. Pa dam tistih 6.000 SIT na mesec poleg pa je.

Motor imam registriran od maja do septembra zdej bom placal - 75.000 SIT zavarovanja z AO+ za to sezono.

Jaz mislim, da je kr vredu ponudba, pa mirno bom lahko spal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Pomembno pa je, da veste, da lahko iz zavarovanja AO+ dobite odškodnino le v primeru, ko ste za nesrečo krivi sami! Vendar pa je s tem zavarovanjem zavarovan vsak voznik motocikla – AO+ je torej vezan na vozilo in ne na voznika. Zakaj je to zavarovanje celo priporočljivejše od kaska? Zato ker je iz njega možno »iztržiti« visoke odškodnine že za relativno lahke poškodbe kot so težje podplutbe, zvini ali zgolj bolečine pri gibanju (iz opraskanega blatnika pač ne morete dobiti visoke odškodnine). Ne morete pa iz tega zavarovanja uveljavljati odškodnine za prestani strah.

Ker je AO+ relativno drag motoristi sklepamo nezgodno zavarovanje, ki je bistveno cenejše. Toda odvetniki pravijo, da se ti dve zavarovanji ne moreta primerjati: iz nezgodnega zavarovanja namreč odškodnine za lažje poškodbe najverjetneje sploh ne boste dobili. Če imate sklenjeno zavarovanje AO+, morate v primeru nesreče OBVEZNO poklicati policijo. V nasprotnem primeru lahko zavarovalnica uveljavlja domnevo alkoholiziranost, s tem pa izgubite zavarovalne pravice. Kasneje nastane namreč kup težav v zvezi s tem, kako dokazati, da niste bili pod vplivom drog ali alkohola.«

Vir: Moto.si

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo se enkrat na primeru. :P

1. Voznik vozi motorno kolo, ki ima samo AO zavarovanje. Poleg je sovoznik. Voznik povzroci nesreco v kateri sta udelezena samo voznik in sovoznik istega motornega kolesa, poskodovana sta oba.

- Voznik ne prejme odskodnine od zavarovalnice.

- Sovoznik prejme odskodnino od zavarovalnice iz AO zavarovanja.

**Ne gledamo na materialno skodo motornega kolesa, ampak samo na telesne poskodbe, ki sta jih utrepela voznik in sovoznik/sopotnik.

No, meni je pa agent izjavil, da je potrebno sovoznika posebej zavarovat, da bi on sploh kaj dobil :photo:

Za avto pa imam AO+, ker si ga lahko privoščim, za razliko od motorja.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, meni je pa agent izjavil, da je potrebno sovoznika posebej zavarovat, da bi on sploh kaj dobil :photo:

Pomojem tole ne bo drzalo... Triglav ima AO pokrije sopotnika... ampak govorim napamet... bom preveril prav v Triglavu LJ... ker me zdej ze to tko rajca, da morm vedet... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že nekdo povedal, če hočeš dobit kej denarja, moraš imeti vidne poškodbe hrbtenice, se pravi zamik vretenc vsaj za 3 ali 4mm (če si preberete pogoje zelo lepo piše). To je že nekaj časa "po novem". Sm bil pr lojerju pa je imel tako poškodbo on sam, tako da ni imel stroškov, ker je delal sam zase, pa pravi da je to zlo zajeban saj tud zdravniki nočjo kr tko potrdit zamik vretenc. Sam ni dosegel nič. Ne vem točno kakšno poškodbo je imel, uglavnem t.i. hernia disk, tako kot jz, pa je reku da me nemisl užet do kosti pa da pol nov nč, saj imam kokr premal hudo poškodbo.

Tko kot je blo včas, da si mal nataknu ovratnico-oporo okol vrata pa si dobu miljon al pa dva, zgleda ne bo več.

Si je pa nekdo zlomu roko, je pa koj dobu gnar. Tako kot pravite, to je tako rečeno vidna poškodba.

Vzeti AO+ ali ne, se odločite sami, saj vendar poznate samega sebe.

Pa bog pomagi, d ga nebi rabl. Koj dam tistih 90k SIT če potem nov nč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo off topic.Poškodoval sem se pri rizični dejavnosti (jadralno padalstvo) nisem bil zavarovan itd...pristal pa sem na invalidskem vozičku.Veliko se vozim po cestah(zopet rizična dejavnost) :grim z štirikolesnikom in ni mi škoda denarja za AO+.Glede na izkušnje,ki jih imam z rehabilitacijo,zdravstvom itd... iz srca svetujem in priporočam zavarovanja. Manj boli če žep ne trpi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pred 1mes. sem imel nesrečo.

:cry:

Kriv sem bil sam :wacko: , motor ja bil malo podrsan sam pa sem

utrpel izvin gležnja, izvin obeh zapestji, kompliciran :huh:zlom ključnice, ter potrgane vezi na mezinčku

leve roke + modrice...

Pri Triglavu imam ao+ pri AS pa nezgodno zavarovanje.

Me prav zanima kaj se bo iz tega nardil. :?

Za info, lani sem padel in si nisem nič zlomil nič izvil, samo bolecine in malo moder.

dobil po AO+ 280.000,00Sit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!