Skoči na vsebino

napačni podatki v prometni


balti

Priporočene objave

Imam staro Yamaho RD400E in sem že pred časom ugotovi, da imam napačne podatke v prometnem dovoljenju. Prva napaka je napačen tip OHC350 namesto RD400E. Imam, pa tudi vpisano napačno moč motorja in sicer 46kw namesto 46KM oziroma 35kw.

Sem vprašal v RTI kak je z tem, pa so mi rekli, da niso pristojni za motorna kolesa.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

(se opravičujem, če je ta tema že bila obravnavana - z iskalnikom nisem ničesar našel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na tehnične preglede (morda najbolje na AMZS, če je to mogoče). Tam ti bodo zadevo pregledali in uradno spremenili. Priloži tudi homologacijo. Prej pa vprašaj po telefonu na info AMZS v Ljubljani: 01-530-51-00

Če te zahakljajo na meji bo "kažin"!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti pravilno piše v homoligaciji, pol na tehničnem napišejo novo prometno.

Če je pa v kartončku napaka, pa moč motorja ne morejo zmeriti na tehničnem, ker so tisti njihovi valčki samo do 70kmh, tko da bi mogu pelat še enkrat homoligerat v Avto plus, v Koper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 28 leti še niso poznali homologacije, zato je tudi nimam in je tudi ne rabim. Motor imam registriran, vendar me vseeno motijo napačni podatki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težka bo

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti bo na slepo kdo napisu, zlo težko, jst sem jokal, prosu, klečov, oblubljal rože, pa nč. Homologirat ni druge :). Tukej je naslov in telefonska v kopru, upam da je prava :).

Sicer pa če je oldtimer je tko pocen registracija, da tistih par kw več ne poveča tolk cene. Razen če te res motjo nepravilni podatki.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš namen registrirat? Pomoje je kar fajn, da podatki v prometnem štimajo, če ne zaradi drugega, za primer kakšne prometne, kjer se zna v to zapičit kakšna zavarovalnica, saj ponavadi najdejo vse, sam da ni treba dat $$ .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašine na motorjih/avtomobilih so kot servisni del, zato tudi v prometni niso več vpisane serijske št.mašine, ampak samo tip motorja.Če novi tip mašine ustreza staremu (isti kubiki, isti kW,..)predložiš prometno tvojega motorja in prometno ali račun od ''nove'' mašine ti na LPP vpišejo v prometno nov tip motorja.

Moraš pa seveda imeti neko potrdilo o izvoru ''nove'' mašine, ki je na motorju.

Glede na to, da so pri tebi kW različni je potrebno opraviti A test in homologacijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Finta je v tem, da Yamaha nikoli ni imela motorja pod oznako OHC350. Pa še to, OHC se navezuje na odmično gred, motor pa je 2T :blink:

Številka motorja in šasije se ujemata.

Rajši bom vse pri miru pustil, da si ne bom nakopal še kakšnih problemov...tak ali tak si bom moral omisliti kaj novejšega 4T, da ne bom toliko zadimljal naš svet...letos pa bo še moralo biti tako kot je...

Popravljeno . Popravil balti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!