Skoči na vsebino

kupil brezhibno (pokvarjen) motor


gregson

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Prejšnji teden (19.5.06) sem kupil motor(scooter)!

Že prej sem si ogledal nekaj motorjev, najdlje v okolici ljubljane (sem iz Kranja)! Ker z nobenim nisem bil zadovoljen, in ker so v oglasu zamolčali kar nekaj napak, sem se odločil da se z naslednji prodajalcem dodobra pogovorim že po telefonu, da ne bi opravljal spet nepotrebne poti!

Izbral sem oglas ki mi je zatrjeval, da so na motorju zamenjane zavorne ploščice, guma in da je motor nasploh pripravljen na sezono, cena je bila glede na letnik ugodna, zato sem se odločil za ogled in nakup!

Prodajalec je bil iz Ptuja! Po telefonu mi je potrdil vse iz oglasa, dodal, da je na motorju še lepotna napaka(polomljena plastika), ampak da je ostalo vse ok!

Ko sem prišel na Ptuj, se je čez 15 minut pripeljal še lastnik z motorjem!

Motor sem si vizualno ogledal in ga tudi sprobal, ampak vse bolj na hitro, saj je padal dež! Šele pri pregledu mi je povedal, da motorju ne deluje zadnja zavora kar sva tudi odštela od cene! Ko mi je potrdil da je motor originalen (se pravi na njem vgrajenih delov, ki bi povečevali moč motorja) in zatrdil da je opravil še servis, sem se odločil za nakup!

Narejena je bila komisijska pogodba po postopku videno-kupljeno, pri čemer je prodajalec za identifikacijo uporabil samo prometno dovoljenje od motorja, ker naj bi bila s prodajalko 'znanca' in je osebno pozabil doma!

Ker je bilo prepozno za overjavitev, sva se zmenila da mu dam denar, odpeljem motor, on pa bo v ponedeljek overil pogodbo!

Ker se mi ni zdelo prav, da se vtikam v motor dokler ni moj, sem ga samo spravil v garažo in sklenil da počakam na pogodbo!

Včeraj 22.5.06, sem dobil potrdilo, da je bila overjena pogodba poslana, in sem se iz službe veselo odpravil poštimat polomljeni del plastike!

Doma sem motor prižgal nakar se je iz izpuha začelo kaditi, kot da bi motor delal samo na olje! Po ponovnem zagonu, pa se je u motorju nekaj zlomilo in začelo hreščati! Ko sem pogledal pod motor sem videl, da je motor navit oz. ni originalen, kot mi je to zatjeval lastnik!

Z lastnikom sem se poiskusil dogovoriti, da bi mu za manjšo vsoto vrnil motor, a je baje ves denar že zapravil...Prodajalec je bil Rok Dežman iz Ptuja (TAXI Dežman)!

Prosim za vsakršno pomoč oz. nasvet, ki bi mi pomagal da dobim nazaj vsaj del kupnine oz plačan servis! Ali lahko vložim tožbo zoper prodajalca, glede na nelojalnost, prikrite napake oz goljufijo in kakšni so roki za oddajo le te? Morda tudi glede na to, da pri prepisu ni bil preverjen z osebnim dokumentom? Motor je bil kupljen za 175000 SIT.

Problem je pa še ker je 'prepisovalka' napisala napačen naslov na pogodbo, tako da sploh ne vem če mi je bila poslana, oz če je sploh overjena?!!

Klical sem tudi na tržno inšpekcijo, kjer so rekli da se oni lahko obesijo na 'prepisovalko', ta pa na prejšnega lastnika!

Za vsak odgovor se zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam,

Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moral bi ti napisati nekaj lepega, da te potolažim.

Nekaj takega, da te skrči,

ker si nategnjen kot prekleto dolga elastika.

Najprej se dokoplji pogodbe,

overovljene ali ne,

brez tega si bolj praznih rok.

Če se je izgubila, lahko pogodbo napišete in overite še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sam si napisal, da sta podpisala videno/kupleno.

Žal je pri nas tak sistem, da če se boš spustil v tožbo zaradi prekritih napak oz. netočnih podatkov v pogodbi ostal brez motorja in denarja za dobo rešitve tožbe, ki pa je lahko nekaj let.

Najboljši način (vsaj zame), da se probaš nekako zmenit, da ti vrne denar in ti njemu scooter.

Veliko sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff,preveč si pošten,da tkole verjameš na besedo. si pa tale diler zasluži kazen :glare: glede toženja ne bi vedu kako je,ker je pač v igri pogodba videno-kupljeno... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše tako kot je MK-R1. je pa bila tudi tvoja napaka da nisi ugotovil kaj je z njim narobe(če drugić kaki skuter al pa kaj tazga kupujes naj gre eden mehanik s tabo on bo točno vedel za kaj se gre na motorju )

glede tožbe se boš šel za 175.000sit tožiti??? :BUA:

ne razumem današnjega sveta več :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, zdaj, ko si njegovo ime objavil tu, bo mogoče prodajalec še dodatno jezen in ti bo rekel, da se jebi ... on je denar dobil (in ga zagonil), ti pa imaš tam skuter in si ga lahko mogoče kar v rit zatakneš... grobo povedano, ampak žal resnično. :(

Mogoče lahko prodaš preostanek skuterja za nek znesek in si tako povrneš vsaj del izgubljenih sredstev?

PS: pa da greš iz Kranja na Ptuj po skuter ... a veš kolk douga pot je to, sploh, če hočeš it prodajalcu potem naknadno ušesa navijat ali se pogovorit, če kej ni uredu ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva se je že malo popravla!?!

Končno se mi je javil na tel., rekel da bo poslal overjene dokumente na pravi naslov, da denarja ne bo dal oz. vzel nazaj motorja, ker je njegov stric odvetnik in je pač rekel da je zadeva brez pravne podlage!

Je pa rekel da naj zrihtam predračun za servis...

Vsaj nekaj se dogaja :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa če bi se Rok dežman spotaknil in mal glavo poskodoval, da bi se lazje odlocil za vracilo denarja + potnih stroškov? :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se spotaknu... :)

tuki je pa spet problem, k je pravna podlaga :BUA:

Ma ne to je treba po človešk zrihtat!

Upam da je tolk človeka da bo spelov do konca?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO še en problem!!!

Zdej pa ugotovim da sploh ni več servisa pri nas!

Sm klicov Vombergerja, pa pravi da so včasih servisiral italjete, pa čeprov naj bi piagio kupil italjet, jih ne servisirajo več??????

A kdo ve za kakšen originaln servis????

Matr vola slabš skor ne more it! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagrozi mu, da mu pošlješ pirrulz-a, pa da mu bo požrl wes pir :angry2:

ti bo dal nazaj wes ca$h, pa še skuter ti bo pustil :krneki:

P.S. pa drugič vzami kakega mehanika seboj, ko boš šel zopet kupovat kakšn skuter ali mogoče nekoč celo motor B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do odvetnika in vprašaj za nasvet. Pogodba videno-kupljeno ne drži zmeraj kot pribita. Notranjost mašine nisi mogel videti, prejšnji lastnik pa je na pokvarjeno mašino "pozabil" opomnit. Torej gre tu za prikrivanje resnice in zavajanje kupca, kar je kaznivo.

@BOGA: Me zanima kako bi ti pozabil na 175k SIT :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj, da nebi vprašu: "A ko se v ogledalo pogledaš vidiš tako faco?" (GLEJ PRIPONKO SPODAJ) :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

POBA, PA KJE TI ŽIVIŠ? IN WONDERLAND? 1.000 ZGODB JE ŽE BILO O TEM KAKO JE NEKDO NEKOGA TAKO NATEGNU, PA JE TREBA ŠE 1.001 ITI NA ISTO FORO!! :kva2: :kva2: :kva2:

post-640-1148477952_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede - a je možnost, da ti je ribnil zato, ker ste ga "narobe" transportirali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri transportu je bil na stendru, dva sva ga dodatno držala, punca je pa turbo slow motion furala!!!

Ni ribnil(upam), ampak se je neki polomil v mašini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani pa se je prodajalec pripeljal s tem motorjem... Kar pomeni, da je delal.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma sem motor prižgal nakar se je iz izpuha začelo kaditi, kot da bi motor delal samo na olje! Po ponovnem zagonu, pa se je u motorju nekaj zlomilo in začelo hreščati! Ko sem pogledal pod motor sem videl, da je motor navit oz. ni originalen, kot mi je to zatjeval lastnik!

pri vsakem 2T motorju k ga vžgeš, se začne zelo kaditi (iz izpuha), dokler je mrzel. To, kaj se je zlomilo pa nimam pojma, kaj bi bilo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da je tolk človeka da bo spelov do konca?!

najbrz ni.

bi pa izjema potrjevala pravilo.

kot je ze nekdo prej omenil: zavestno prikrivanje napak tudi pri videno/kupljeno pogodbi ne razbremeni prodajalca krivde prikritja. (kako) mu dokazati, da je vedel za napako je pa druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Privat prodaja in še pogodbeno kot (videno kupljeno) pomeni, da si mrzu! Če bi blo to kupljeno pri dilerju bi lahko uveljavljal prikrito napako tako pa nezegn na kvadrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je kr riziko rablen motor kupvat...Zato sm pa js pelu zram mehanika da je pregledu vse skupi, motorista da je to probu, pa še dedka za ceno zbijat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej poglej, kaj je z motorjem sploh narobe in če popravilo ni preveč drago, boš še poceni čez prišel.

Ja to je kr riziko rablen motor kupvat...Zato sm pa js pelu zram mehanika da je pregledu vse skupi, motorista da je to probu, pa še dedka za ceno zbijat :OK:

Meni najbolj najeda, ko pride 5 folka motor gledat in se vtakne v vsak šrauf, na koncu bi ga pa najraje zastonj odpeljal. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

videno kupljeno je po starem v pogodbi veljalo samo, če si ta isti trenutek overil pogodbo pri notarju oz na občini tako, da od datuma ko sta podpisala pogodbo imaš po starem točno nek 7 dni da uveljavljaš skrite napake na videni premičnini,

po ta novem pa nisem povsem prepričan koliko še drži, poglej mal sprejete zakone, ki so se spreminjal mislm da je ta zakon bil sprejet lani junija nekje,

če pa ima on nek v žlahti pravno izobražno osebo ti pa z odgovori samo dolgovezi tako, da se res lahko samo pod nos obrišeš, če mine ta rok!

P.S. lahko mu pa nogice mal polomiš, če ti je v obraz lagal, pa se boš sam prepričal, če je res denar že zabil oz videl kako ga bo nekje najdel

:OK:

veliko sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!