Skoči na vsebino

kupil brezhibno (pokvarjen) motor


gregson

Priporočene objave

Ja to je kr riziko rablen motor kupvat...Zato sm pa js pelu zram mehanika da je pregledu vse skupi, motorista da je to probu, pa še dedka za ceno zbijat :OK:

Meni najbolj najeda, ko pride 5 folka motor gledat in se vtakne v vsak šrauf, na koncu bi ga pa najraje zastonj odpeljal.

Ja teb mogoče najeda, enim pa 300.000 dost pomen, pa se raj prepričamo kak motor kupujemo! Pa če sam nisi glih nevem kak strokovnjk zram peleš nekoga ki se na to spozna! :angry2:

A ti pa nebi zbiju cene..bi mu še več ponudu :? :slap:

Popravljeno . Popravil MmAaTtIiCc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se js tud strinjam delno s tabo...ko sm js prodaju pa hooče ker zastojn met..sam če si pa resn kupec...pa prpeleš enga zram ko se spozna....pa zbiješ tak da pride na realno ceno (v mojem primeru za 50ccm motor) zbijaš za 10 - 30.000sit..za malenkosti ki jih boš še moral porihtat...

Se oproščam če je to že mal off topic :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej dečko pelji motor k sodno zapriseženemu cenilcu!!!!

matr pozabu pa sem kako se piše ime mu je Igor tam na Primskovem pri cestnem podjetju povprašaj(ima oldtajmer Londonski taxi) naj ti pregleda ter strokovno napiše-potem pa daj dobremu odvetniku :grim

če oni lopov pravi da ima odvetnika v hiši :hmm:

tudi ti si prekleto pravno zaščiten :grim NAREDI TAKO KOT SEM NAPISAL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bogve, kako pogodbo sta onadva sestavla

bogve, kaj sta se pogovarjala

in to se tebi zdi, da je on ful zaščiten?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej dečko pelji motor k sodno zapriseženemu cenilcu!!!!

matr pozabu pa sem kako se piše ime mu je Igor tam na Primskovem pri cestnem podjetju povprašaj(ima oldtajmer Londonski taxi) naj ti pregleda ter strokovno napiše-potem pa daj dobremu odvetniku :grim

če oni lopov pravi da ima odvetnika v hiši :hmm:

tudi ti si prekleto pravno zaščiten :grim NAREDI TAKO KOT SEM NAPISAL

V tem primeru in v tej državi prekleto pravno zaščiten? :hmm:

Torej sedaj se bo pa šest let za 300,000 jurjev tožu s tem, da bo prodajalcu vse žlahtnik zastonj (če ga ima res) rihtu on bo pa za strokovni pregled, odvetnika in tožbo medtem colu? Plus tega privat pogodbe (za fizične osebe, videno kupljeno še vedno veljajo). Tip se bo preprosto zgovarjal, da je moped njemu skozi delal in tudi, ko ga je kupec sprobal je delal brezhibno - zato je skoraj nemogoče dokazat umazano igro!

Probaj se s tipom zment (izvensodno), da ti vrne nekaj denarja. Pa ne nehaj mu težit niti za en dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej dečko pelji motor k sodno zapriseženemu cenilcu!!!!

matr pozabu pa sem kako se piše ime mu je Igor tam na Primskovem pri cestnem podjetju povprašaj(ima oldtajmer Londonski taxi) naj ti pregleda ter strokovno napiše-potem pa daj dobremu odvetniku :grim

če oni lopov pravi da ima odvetnika v hiši :hmm:

tudi ti si prekleto pravno zaščiten :grim NAREDI TAKO KOT SEM NAPISAL

Ampak cenilec ni zastonj.

Zgleda pa si se zelo hitro odloču za nakup, prehitro. Italjet je lep motor ne slovi pa po zanesljivosti..., uradnega zastopnika v SLO verjetno ni. Sploh če še podjetje obstaja? kajti na njihovi uradni strani so končali z osvežitvami podatkov leta 2001. Verjetno te je premamila nizka cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja Zakon o obligacijskih razmerjih (ZOR), kateri v principu presega pogodbena določila, vendar je v tvoj prid. Knjiga je debela in rabiš čas.

Glede na to, da se pred nakupom nisi pozanimal niti o servisu, sklepam, da si pač lahkomiselno hotel imeti prav ta artikel - torej se moraš delno sprijazniti s svojimi lastnimi strastmi.

Serviserja za Italjet morda ne boš našel ravno pred pragom, obstaja pa dovolj dobrih mehanikov, ki vzdržujejo Italijane. Razen tega ga lahko pelješ tudi na izlet v Italijo (s kombijem, seveda).

Čeprav je kupec denar zagonil in ima strica odvetnika, ne pomeni, da moraš dobiti nazaj tiste identične bankovce, katere si izročil za kupnino in so zapiti. Tudi bankovci drugega porekla so sprejemljivi. Torej je prodajalec kreditno sposoben. Huje bi bilo, če bi prodajalec zahteval, da mu vrneš skuter, ti bi ga pa že zapil ali vrgel na odpad. Iz lastnih izkušenj pa vem, da ni nujno da mora tvoj odvetnik biti v žlahti s teboj. Cena je približno ista. In da, oba se bosta približala 175 jurjem v stroških.

Kaj storiti ?

Tožarjenje ne bo usposobilo predmeta poželenja. Lahko prinese zadoščenje, vendar ne pravične odškodnine (želel si skuter, ne denarja, torej te denar ne bo potolažil).

Imaš skuter : po pregledu in oceni stroškov se vprašaj, če ga zares želiš imeti. Če popravilo ne presega 50 jurjev, si na čistem. Če je več, pa se odloči sam.

Drugič kupi novega Korejca.

Želim ti mir in zadovoljstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem na nekem drugem forumu bral nekaj na ta račun. Pokliči na urad za varstvo potrošnikov (telefonsko številko ti bo povedala gospodična na drugi strani 1188) in ti bodo oni najbolj svetovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, čeprav se gre za 175kSit, kar je za nekoga veliko, za nekoga malo,... zame je veliko 1000sit, če me hoče nekdo nategnt, pa ne zato da bom pogrešal tistga jurja,.. gre se za princip,.... Praviš da ma prodajalec "strica odvetnika",.. ja, ma al pa ne,.. ti maš pa "bratranca Bedanca". Kako vidva kontaktirata sicer ne vem, kakorkoli, če se le da se zmenita po človeško, če se s tipom ne da po človeško, se začni po "živalsko" in pošlji "bratranca Bedanca", sej ni treba da ga prefuka k norca,.. sam nej ga po rami potreplja, pa pove, da prideš čez ne vem 14 dni in prpelješ moped on ti vrne keš. Sej je stric odvetnik, in ker se tko dobr razumeta, mu bo pa ja posodu, če je že vse zagonu. in ker je tko uspešen odvetnik, sem prepiričan da bo zmogu posodit 175kSit "drobiža".

kakorkol,.. če si motiviran dobit kar ti pripada, boš to tut dobu, če si se pa sprjaznu da si "popušil" si pač "popušil".

Pa velik sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se tud, k sm kupvov 1ga skuterja zaletu, pa kupu pruga k sm ga šov gledat (bliz ja biu, pa še

Aprilia :OK: ). Motor je biu navzven slabo ohranjen(plastike spraskane, pa mal počene), sam mašina nj bi bla ql

K sm ga pač preštrihu pa to, mi v klanc ni šov, na štarter mi je nehu užigat, sam kregat se mi pa tud ne da, sm raj zardru, pa ugotovu d je sklopka, pa batni za zamenta, (dau okol 30k) pa se naprej vozu :OK:

D bi se šov pa za teh 30k kregat pa to, se mi zdi pa brezveze.

Tk d ti raj poglej kva je narobe, lh te pride popravil 5-30k za kar se po mojem mnenju ni vredn kregat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet klasika..... :SS :SS :SS

Prodajalec nategator s stricem odvetnikom.

Tožbe in te zadeve se za 175.000 SIT ne splačajo. Vsaj v LJ se čaka narok na sodišču do tri leta. Ne vem, kako je na Ptuju oz. Kranju.

Če "prodajalec" posluje na take fore, so to razdalje na kratke proge in bo slej ko prej pušnu.

In za 175.000 se ti ne splača sprovajat raznih "je padel po stopnicah", ker nikol ne veš kakšnega kalibra je "prodajalec".

Probaj pri "prodajalcu" doseči kak popust in prodaj skuter za nižjo ceno.

Res je lahko 175.000 SIT veliko, je pa še vedno poceni šola za naprej, ko boš mogoče kupoval rabljen avto za vrednost 1.750.000 SIT.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal.

Pol jst prodam svoj motor, ki mi štiri leta brezhibno dela, nekemu mulotu.

Ta ga odpelje domov, se encajta fura, pa glih slučajno njemu crkne. In zde mi ga bo nazaj vozu, pa dnar zahtevu nazaj ?!????

Še pri novem z garancijo ne gre tako lepo kot nekateri pripovedujete.

Moje sožalje, zajebu si se, tudi jst sm se že, pa še mnogi se bodo, ... gledano s pozitivne strani si pa pridobil "dragocene" izkušnje za nakup naslednjega jajca .) .

p.s.: pa na servis pejt tud rajš z vazelinom, ker te lahko tam še bolj nategnejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolm gre se za to...da je že od vsega začetka nakup sumljiv (pogodba ki je ni, bla bla bla itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolm gre se za to...da je že od vsega začetka nakup sumljiv (pogodba ki je ni, bla bla bla itd.)

Hja, to je pa sam kriv, sej piše na pogodbi(vsaj na moji je pisalo) da se strinjam z vsemi napakami vozila in sem seznanjen s tem kako motor dela in vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte mal.

Pol jst prodam svoj motor, ki mi štiri leta brezhibno dela, nekemu mulotu.

am.... ne bo držalo... ga poznam in je zadnji ki bi mu dal motor v roke... drugač je dober dečko, vsaj kar ga jaz poznam... res pa je da sam ne kupim stvari, ki je ne bi vsaj stokrat preveril in se prepričal da vse štima... sicer pa lahko je nam govorit, tip ga je nasankal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dobrodošel v klubu nategnjenih... Vsak od nas se je že vsaj 1x, pač šola za drugič. Tudi sam sem že bil nategnjen. Pripeljem bajk domov- zgodaj spomladi- ko je bio hladno je delal kot ura,- pri toplem vremenu pa je crknil, dokler se ni ohladi. A bom zdaj po mesecu dni šel jokat prodajalcu, da ni bil v redu nakup..., Jebi ga, sem si rekel, na servis, jurja mark popravilo elektronike, pa dragocena izkušnja več, da temeljito preizkusi motor pred nakupom. Najbolj pa veš kaj imaš, če kupiš novega.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sinoči sem malo hitro tipkal, sem bil zaspan..., zato toliko napak v tekstu. To z nategom pa je bilo pred desetimi leti, pa šola še kar drži. Sem pa prodajalcu mislil bajto zminirat, babo pof***t, tako sem bil jezen... Dejansko si človek ne more kaj pomagati, le sam nase si lahko besen, ko se pustiš tako okoli prenest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tud kolega ma podoben primer. V petek 18.5.06 je kupil kawa er5 (iz krasa) za okol 600k sit, v nedeljo 20.5.06. pa mu je zaribal. Potrdil tudi mehanik. Sta nekje na istem sam da je dal on mal vec $$$. Zdaj ne ve kaj narediti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se vseh napak ne da videt in je lahko vsakdo od nas nategnjen .) Tudi mehaniki ti ne morejo vedno pomagat .) Dejstvo je pač tako, kadar se kupuje rabljeno zadevo je vedno določen rizik in ni nujno, da ti prodajalec napako skriva.

Te zadeve so zelo delikatne preden se nekoga obtoži. Tudi sam sem že prodajal motor. Resnično sem pazil na njega, opravljal redne servise, itd. Da bi imel kakršnokoli napako nisem vedel, ker se pri meni nikoli ni pojavila. Me prav zanima, kaj bi se zgodilo, da bi se motor slučajno kupcu pokvaril. Osebno bi se počutil ful slabo, on pa bi bil na mene razbesnjen in bi mojo prodajo smatral za nateg, ki v resnici ne bi bila. Potem bi prišel na Motosvet, napisal kako je nategnjen, dobilo bi se en kup simpatizerjev, ki bi z njim sočustvovali, jaz pa bi postal največji lopov tega sveta :nono:

Hja, jaz pravim tako, če misli, da je nategnjen, potem naj gre k odvetniku po pravni nasvet in šele v primeru, da se odloči za tožbo in se prodajalec spozna za krivega, šele potem naj se njegovo ime javno napiše na forum oziroma se njegovo ime z negativnim predznakom na glas govori. Zdaj vsi vemo, da naj bi bil XY (ime že napisano) kao NATEGOVALEC, ki v resnici lahko tudi ni :hmm:

Gospod avtor tega topika, tudi prodajalec te lahko toži za blatenje njegovega imena, zato mal previdnosti, kje pišeš in govoriš njegovo ime, preden je spoznan za krivega, če sploh je. Moje mišljenje .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se vseh napak ne da videt in je lahko vsakdo od nas nategnjen .) Tudi mehaniki ti ne morejo vedno pomagat .) Dejstvo je pač tako, kadar se kupuje rabljeno zadevo je vedno določen rizik in ni nujno, da ti prodajalec napako skriva.

Te zadeve so zelo delikatne preden se nekoga obtoži. Tudi sam sem že prodajal motor. Resnično sem pazil na njega, opravljal redne servise, itd. Da bi imel kakršnokoli napako nisem vedel, ker se pri meni nikoli ni pojavila. Me prav zanima, kaj bi se zgodilo, da bi se motor slučajno kupcu pokvaril. Osebno bi se počutil ful slabo, on pa bi bil na mene razbesnjen in bi mojo prodajo smatral za nateg, ki v resnici ne bi bila. Potem bi prišel na Motosvet, napisal kako je nategnjen, dobilo bi se en kup simpatizerjev, ki bi z njim sočustvovali, jaz pa bi postal največji lopov tega sveta :nono:

Hja, jaz pravim tako, če misli, da je nategnjen, potem naj gre k odvetniku po pravni nasvet in šele v primeru, da se odloči za tožbo in se prodajalec spozna za krivega, šele potem naj se njegovo ime javno napiše na forum oziroma se njegovo ime z negativnim predznakom na glas govori. Zdaj vsi vemo, da naj bi bil XY (ime že napisano) kao NATEGOVALEC, ki v resnici lahko tudi ni :hmm:

Gospod avtor tega topika, tudi prodajalec te lahko toži za blatenje njegovega imena, zato mal previdnosti, kje pišeš in govoriš njegovo ime, preden je spoznan za krivega, če sploh je. Moje mišljenje .)

Pozdrav od Roberta

maš kr prav. je pa res, da obstajajo tudi serijske barabe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše tako kot je MK-R1. je pa bila tudi tvoja napaka da nisi ugotovil kaj je z njim narobe(če drugić kaki skuter al pa kaj tazga kupujes naj gre eden mehanik s tabo on bo točno vedel za kaj se gre na motorju )

glede tožbe se boš šel za 175.000sit tožiti??? :BUA:

ne razumem današnjega sveta več :BUA:

Ne bi rad pametoval, :hmm: ne razumem pa današnjega sveta, ki mu :? 175. 000, 00 sit ne pomeni nič... Kje si pa ti v službi? Imate še kakšno prosto delovno mesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!