Skoči na vsebino

kawasaki er5 ali yamaha diversion


weischna

Priporočene objave

Muci, Diverson letnik 2003 ima dva diska ... tko da ne flancaj ...

Od letnika 1998 celo 3, dva spredaj in enega zadaj. In, imel sem Diversion 600S, in vozil sem ER-5, in vem, zakaj sem imel Yamaho. Osama, tisto tvoje nakladanje o rohnenju in nobenem navoru.... ne bom komentiral, vsekakor pa se ustaviš z Diversionom, kar za Kawo bolj pogojno rečem, predvsem pa se ustaviš mnogo bolj zanesljivo (3 diki v primerjavi z 1 + bobnom!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od letnika 1998 celo 3, dva spredaj in enega zadaj. In, imel sem Diversion 600S, in vozil sem ER-5, in vem, zakaj sem imel Yamaho. Osama, tisto tvoje nakladanje o rohnenju in nobenem navoru.... ne bom komentiral, vsekakor pa se ustaviš z Diversionom, kar za Kawo bolj pogojno rečem, predvsem pa se ustaviš mnogo bolj zanesljivo (3 diki v primerjavi z 1 + bobnom!)

Sem rekel, da ima solidne bremze, celo v primeru, če ima spredaj samo 1 disk. Za ER, sem slišal veliko pripomb čez bremze.

Tisto o rohnenju pa 100% drži, samo gre za odnos do mašine. Če nimaš nobenega občutka, potem Diveržn pač tišiš in vrtiš in da nekaj od sebe, konec koncev ima 61 PS. Je pa vse skupaj podobno vlečenju dreka iz mrliča ali pač mačka za rep. Jaz sem bolj občutljiv in mi je šlo na živce. In vibracije so na 6 k obr. grozne. Do 6 k obr. pa ne da od sebe čisto nič.

BTW - za par jurjev več dobiš SV 650, ki je v vseh pogledih bistveno boljši, ima na papirju samo 9 pS več, a gre v resnici bolje, kot bi bil iz drugega planeta, ima skoraj popolne bremze, popoln geštel (s sicer čudno geometrijo) in mašino z najboljšim navorom v 600 razredu, brez vibracij.

Moj XJ 600 je bil 96 in je imel 1 disk.

PS spredaj (in 1 zadaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je imel Divesion l.2003. Nekajkrat sem se peljel in se 100% strinjam z Osamovim opisom, še posebej kar se tiče mašine. V bistvu mi ni bilo jasno kje ima tistih 60PS.

Sta pa potovala v dveh s tremi Giviji in tank torbo.

Z Er5 se nisem se peljal, poznam ga samo iz papirja, po moje je Diversion boljsa izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Diversion nič ne vibrira. Ko mi bo pa 61 KM premal, bom pa kupil npr. FZ1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu mi ni bilo jasno kje ima tistih 60PS.

Dej jo men v roke, pa ti bom pokazal kje ma tistih 60 PS :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Diversion nič ne vibrira. Ko mi bo pa 61 KM premal, bom pa kupil npr. FZ1

Moj tudi ni, dokler ga nisem prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LP

imam eno vprašanje,

moj ata kupuje Jamaho Diversion 900s letnik 2000 ali 2001, zanima ga cena, kje se vrti in pa karakteristike

zanima me tudi, če kdo ve link, do neke nemške spletne strani z rabljenimi motorji

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

imam eno vprašanje,

moj ata kupuje Jamaho Diversion 900s letnik 2000 ali 2001, zanima ga cena, kje se vrti in pa karakteristike

zanima me tudi, če kdo ve link, do neke nemške spletne strani z rabljenimi motorji

HVALA

Moj kolega ima tak motor je pač malo tehnološko zastarel, drugače pa je kar vredu nesme ga preplačat. Motor ,če je letnik 2000 je še vreden točno 1/2 nove cene,seveda nesme biti paden niti kakorkoli poškodovan in gume vsaj 50%-seveda tudi redno servisiran-(servisna knjižica in pisna garancij da ni bil paden). Za kakšno dodatno opremo pa naj doplača maksimalno 1/2 cene dotične opreme.

Naslovi za rabljene motorje v Nemčiji pa so : autoanzeigen.de autoscout24.de mobile.de (potrebno bo znati malo Nemščine).Nitreba misliti da so gor motorji kaj cenejši,najbolje in najmanj stroškov bo če pri nas kupi dober motor seveda ,če se sam oče na spozna na motorje, vama priporočam vzeti nekoga sabo se bo dobro obrestovalo !!!!!!!!!! :OK:

Ps. Dobre lastnosti Diveržna so: zelo udoben za potovanje (tudi za sovoznika),majhna poraba.dosti poceni vzdrževanje,diferencial,končna malo čez 200Km/h.

Slabe lastnosti: zračno hlajenje, cevast gištel,vergazerji (pa naj nikogar ne prizadene to je moje osebno mnenje) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!