Skoči na vsebino

Moped po pošti


Pravokotar

Priporočene objave

Če si kdo želi dopustovati v kakem blazno oddaljenem koncu belle Italie, pa mu čas ne dopušča laganega truckanja do tja in nazaj, autostrade se mu pa iz razumljivih razlogov gravžajo, si lahko pošlje moped v namembni kraj po pošti. Povratna storitev menda stane 300 €urosongov. Nisem preverjal, ampaq če zadeva velja tudi za Sicilijo ipd., se znajo kalkulacije solidno iziti, ker odpadejo stroški trajekta (poleg bencina, gum itd). Več informacij tulele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se lahko voznika kar zraven zapakira in poslje ?

:devil: ja ja, vem. serem. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo za BMW-je ki ne zdržijo dolgih tur ( glej sliko) :lol1:

grem srat ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grem srat ! :whistle:

le idi, s tistim swojim moto-penetratorom (kot je dejal PERVY) :lol1:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo za BMW-je ki ne zdržijo dolgih tur ( glej sliko) :lol1:

u jebemti, zdaj sem šele videl, kako krivico delajo.. :grrr

Naj se srd Neve Predan zlije nad njih!

po drugi strani so pa tudi na motosejmih na motorjih punčke, ki nikoli niso vozile motorjev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislite, da se vsakomur da odvozit 1400 km pretežno avtoceste (v eno smer) zato, da bi imel nekje na Siciliji, za čas dopusta, motorin pri sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mislite, da se vsakomur da odvozit 1400 km pretežno avtoceste (v eno smer) zato, da bi imel nekje na Siciliji, za čas dopusta, motorin pri sebi.

Ne. :grrr

Samo tudi sama pot do Sicilije (ali kamorkoli že) je zanimiva :yes:

in takšenle transport po moji oceni tudi stroškovno ni majhen zalogaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot je nedvomno zanimiva, če greš po navadnih cestah in ne po AC. Pa če ne ne bezljaš in si vzameš kaj časa za kaj pogledat so tu takoj nočitve in vse skupaj lahko traja 2-3 dni. Zdaj je pa vprašanje, ali ti to paše ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in takšenle transport po moji oceni tudi stroškovno ni majhen zalogaj :hmm:

In še posebej je jeba, če glih na teden rdečega križa naletiš, pa moraš zraven še znamko za 25 sitakov gor napopat. :krneki: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj izračun direktne špure Ljubljana-Neapelj je 4x15l goriva (cca, 80€) + AC Trst-Benetke-Neapelj 40€. Boleče riti :whistle: , sendvičev in gum nisem vračunal. Potem je pa treba še prišteti preostanek poti do Reggio Callabrie, trajekt do Messine in naprej...

Po moji računici je čisti prevoz motorja do Sicilije dražji kot TNT servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji računici je čisti prevoz motorja do Sicilije dražji kot TNT servis.

Sam, če pa na poti dol zdreš še fejst ženšče :hmm:

E, vidiš, to,

to je pa neprecenljivo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq, temu še dodamo toskansko hrano in vino pa je že za dvojno Mastercard reklamo.

Da ne nabijam, se mi je prav to zgodilo, da je bilo treba stari moped odpeljati iz juga Italije v Ljubljano in novega pripeljati nazaj. Brez vmesnega turizma. Na srečo mi je ratalo najti tovornjakarja, ki mi je, za sprejemljivo ceno, odpeljal motorček v Ljubljano. Stroma sem sam nazaj pripeljal, pa ni bila nevemkako lepa izkušnja. Da bi tako peljal bemvejčka 650 GS :xx: rajši plačam 180€ poštnine in ga dvignem v Trstu.

Nedvomno bodo primeri, ko se bo ljudem to splačalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se lahko voznika kar zraven zapakira in poslje ?

Vsekakor, če je le dovolj voluminozen. Na TNT spletni strani namreč (med ostalim) lepo piše:

Il servizio Scooter Express è la soluzione ideale per trasportare oggetti voluminosi...
:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je le bolj komot, ker s stroški do Sicilije si tam tam. Tudi voznik mora dolj pridet .)

Pozdrav od Roberta

Za mojo Suziko bi porabi 40.000 SIT benzina + 22.000 SIT cestnin + cca 16.000 SIT trajekt (?), zraven dodaš še potne stroške voznika in si si tam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na TNT spletni strani namreč (med ostalim) lepo piše:

:grim

:? :? :? :? :?

Ali mi lahko prevedeš, prosim :( in napišeš še kakšen koristen podatek o tej zadevi. Znajo se zgoditi tudi nepredvidene situacije, pa mogoče to in slaba rešitev. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je le bolj komot, ker s stroški do Sicilije si tam tam. Tudi voznik mora dolj pridet .)

Pozdrav od Roberta

Za mojo Suziko bi porabi 40.000 SIT benzina + 22.000 SIT cestnin + cca 16.000 SIT trajekt (?), zraven dodaš še potne stroške voznika in si si tam .)

1500 km v eno stran s ciljem, da boš naskakoval Sicilijo je big time zgodba. Pa še 1500 nazaj, ko imaš že vsega malce dosti. Še posebej, ker od Salerna naprej je kamen i pustoš. Lastne izkušnje govorijo, da samo 1x vmes ustaviti in prespati ni dovolj, še posebej če imaš rad svojo sopotnico in hočeš tudi v nadaljevanju dopusta kaj imeti od nje. Z enkrat prepati je to 4 dni, 2x pa 6, v obe smeri. In da boš to prekolovratil po največ magistralnih cestah, si ogledoval naravo, zanimive kraje je bla .. bla (nazaj grede spljoh).

Moto TNT-ju, ti pa na avion. Sounds good, čak odlično. Ampak potem se spet vprašaš, če ni boljše motorja kar rentat dol. Pa smo spet na začetku, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... autostrade se mu pa iz razumljivih razlogov gravžajo, si lahko pošlje moped v namembni kraj po pošti. Povratna storitev menda stane 300 €urosongov. Nisem preverjal, ampaq če zadeva velja tudi za Sicilijo ipd., se znajo kalkulacije solidno iziti, ...

"In particolare le tariffe per tutta Italia, Isole comprese, sono le seguenti:" Za ta denar pošlješ motor prav na vsak otok v Italiji, pogoj je, da je tam TNT poslovalnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :? :? :? :?

Ali mi lahko prevedeš, prosim :( in napišeš še kakšen koristen podatek o tej zadevi. Znajo se zgoditi tudi nepredvidene situacije, pa mogoče to in slaba rešitev. :hmm:

Hja, na kratko je tako, da TNT nudi storitev pošiljanja mopeda v katerikoli del Italije (vključno z otoki) po ceni € 160 v eno smer oziroma € 300 za povratno storitev. Treba je samo poiskati najbližjo filialo, ki jih je menda kar 135 raztresenih po IT, se dogovoriti, poljubiti svoj moped v slovo in mu znova skočiti v objem v namembnem kraju. That's it.

Ampak potem se spet vprašaš, če ni boljše motorja kar rentat dol. Pa smo spet na začetku, a ne?

Itaq. TNT je pač samo ena od opcij. Tako kot guljenje avtocest, truckanje po regionalkah (če imaš cajt), avtovlak, rentanje etc. etc. Nobena ni po zakonu obvezna, nič pa ne škodi, če jih poznaš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!