Skoči na vsebino

Motoristi(ukradeni,neregistrirani) LJ


Matt_23

Priporočene objave

Nemorem si kaj da se nebi pridružil tej debati in prispeval par odgovorov. Kot prvo naj povem da vsi tisti zafrustrirani forumaši, ki samo kritizirajo delo policije naj sami oblečejo uniformo za samo 14 dni in se spopadejo z vsemi težavami v prometu in rešijo svet če mislijo da lahko.

Sam sem policist, v LJ sem delal 3 leta večino po prometu, sedaj pa sem v MB. Vsa problematika mi je precej znana, saj sem se z njo kar precej ukvarjal. Ker sem tudi sam motorist me takšni izpadi ki jih uprizarjajo določeni osebki sredi LJ vržejo iz tira saj nas vse motoriste mečejo v isti koš(saj veste kako je to).

Iz lastne prakse vam lahko povem, da je pri teh osebah, ki se vozijo brez tablice,brez čelade itd...problem, da so ponavadi brezposelne, z premoženjem ne razpolagajo, izhajajo iz rakove jelše ali fužin(vse jasno??), motor oz. prevozno sredstvo(z avti delajo isto sranje :angry: ) je od mame mlajšega brata ali pa celo od prejšnjega lastnika ker nočejo delati prepisa(njihova tipična mentaliteta :BUA: ).

Sam osebno sem redno masiral 4 takšne pacijente ki so mislili da so glavni na tem svetu oz mestu. V3 letih sem samo njim 4 spisal(sem šel preverit) 257 plačilnih nalogov :eek: za vožnjo brez čelade, brez izpita, brez ustrezne kategorije za vožnjo motornih koles, z tehnično neizpravnim vozilom....ter podal 72 predlogov za odvzem motornega vozila kot stransko sankcijo na pristojno institucijo. Tu pa se zgodba lomi zakaj policija nič ne dela

V vseh teh letih se sodniku za prekrške ni zdelo vredno odvzeti motornih koles tem osebam, ki so se smejali nam vsem, ko smo jih ustavljali so vedno bežali :krneki: , sami pa če smo šli za njimi vedno bili na robu disciplinskega postopka češ zakaj ogrožamo udeležence v prometu z divjanjem.

Po parih letih zajebavanja z njimi pa enostavno vidiš, da nima smisla loviti takšne brezupne primere saj je z naše strani bilo narejeno vse kar se je dalo. Na potezi je bil le še sodnik, da izda stransko sankcijo odvzem motornega vozila, kar pa se do sedaj po 5 letih še vedno ni zgodilo!!!

In prosim ne nabijat v prazno če ne poznate kako državni aparat deluje!

Kar se pa tiče očitkov, da policisti štrafajo samo poštenjake, ki se pripeljejo 10km/h preveč pa da le pripomnim......pri meni še nobeden motorist ni odšel od mene kaznovan :nono: , pa so se našli pacijenti ki so na 70 omejitve prijadrali z 217km/h. :krneki:

Če je bil motorist normalen človek(registriran motor, popolna oprema in normalni odnos do mene) se je vedno končalo z stiskom roke in željo za srečno vožnjo.

Če pa je koga kateri policist masiral z položnico za prehitro vožnjo pa lahko rečem, da je sigurno kršil zakon v vašo korist saj se je samo 10km/h nad omejitvijo zelo težko vozit z motorjem. Kar pomeni da ste sigurno pripeljali več kot 11km/h prehitro....kar bi moral podati hitri postopek prekrškovnemu organu in bi vas stalo vse skupaj 30000sit in 1 kazenska točka, tako pa ste plačali le 5000 sit pa še to vam ni prav.

Pa ne zdaj takoj udrihat nazaj, ker forum ni namenjen temu. Če ima kdo kakšno konkretno vprašanje glede te problematike pa rade volje odgovorim.

Veliko varnih kilometrov vsem skupaj pa srečno vožnjo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50cent

Zelo dobro si to opisal in sedaj vemo oz. vejo zakaj je to tako in to je bil tud moj namen... Priznam da nisem vedel kako je s tem in tudi marsikdo drug ni vedel kako je s tem in sedaj si lepo sam razložil ta potek..

Pač prav se mi zdi da folk ve kaj se dogaja v tej naši "evropski" Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem zgornjima objavama. Zelo dobro napisano. Tudi jaz sem mislil da je problem bolj v policiji, kot pri ostalih organih, pa kot kaže ni tako in če priznam, niti nisem presenečen, glede na to kaj vse se dogaja v našem državnem aparatu .)

50cent, še naprej vestno opravljaj svoje delo in upam da bo kmalu prišlo do pozitivnih sprememb v sodstvu, da delo policistov ne bo ostalo zanemarjeno ampak bodo kršitelji doživeli ustrezne sankcije.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si dobro napisal, samo kaj ko vsi policisti niso takšni kot ti. Če policist v uniformi še vedno razmišlja kot normalen človek mislim, da se da z pravim odnosom marsikaj dogovoriti, sem že imal takšne izkušnje, če pa začneš z prve pizdit pa ne vem kaj še vse potem pa pričakovati boga in pol pol je to res velika ironija.:OK:

Mislim pa da ta problematika nebo nikoli zamrla, tako pač je, samo včasih te pa res jezi, ko vidiš kaj se dogaja na cestah(Beri moj post zgoraj), res pa je tudi da vsi ''čefurji tudi niso enaki in bi jih bilo krivično metati v isti koš.

ps. se vam ne zdi da smo že malo off topic :hmm: :hmm: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. se vam ne zdi da smo že malo off topic :hmm: :hmm: :P

Meni se zdi da se je tema šele pravzaprav dobro razživela. 50cent je prav dobro napisal kaj se dogaja. Sicer ne vem kako je možno da se lahko 4 osebam napiše 257 plačilnih nalogov oz predlogov za odvzem motornega vozila naredi se pa nič.

Ukrepi ki jih bi osebno uvedel pa so:

1. Sodnika/ke ki so obravnavali te zadeve degradirati oz odstaviti s svojega položaja, če pa zadeva do sodnika sploh ni prišla to narediti z osebki ki so te zadeve dajali čez sito (menda pošta je padla z tovornjaka)

2. Ob prvem ponovnem srečanju z osebki napisat ponovno kazen, ki mu sledi zaseg vozila nato pa seštevek vseh prekrškov ki še niso zastarali. Usest se na račun na banki, v kolikor je oseba nezaposlena v zapor za toliko časa da se to kao ne odplača (mislim da je en dan zapora kao 10k ne bom pa trdil)

3. V primeru nesreče ne povrniti stroškov zdravljenja vendar poplačati vso škodo ki je pri tem nastala drugim in jim tudi plačati stroške zdravljenja če so bili poškodovani. Če oseba tega ni zmožna v (delovni) zapor.

4. Drugi nujni ukrepi :chase: :fight1:

50cent, vedi da tako fer odnosa kot ga imaš ti 99% policistov nima in mladi junci ki pravkar pridejo iz tacna z veseljem napišejo kazen že za 5km prekoračene hitrosti sami pa norijo po cesti z najmanj 50% prekoračitvijo hitrosti in ker vrana vrani ne izkljuje oči bo tako stanje še kar nakaj časa trajalo. Poznam 5 policistov ki imajo cca 5 let delovne dobe v tem poklicu in vsi vozijo kot sem zgoraj napisal nekateri tudi vinjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro...da še dodam par stvari...

Res je da nismo vsi policisti enaki, res je da niso vsi policist motoristi, res je da vsi tisti policisti, ki niso motoristi štrafajo motoriste ker pač ne delajo razlike med udeleženci v cestnem prometu. Svaka čast :worship:

Jaz tega pač ne morem naredit ker imam prepričanje, da smo motoristi ena velika družina in si moramo pomagati.

Res je tudi da si marsikdo ki je oblekel uniformo le te ne zasluži ker v njej sprošča komplekse iz otroštva ki so se mu nabrali tekom let :BUA:

Ampak naj poudarim, da je teh zanemarljiva številka....manj kot1%...če pa upoštevamo da nas je nekaj več kot 4800 na cesti(nisem čisto prepričan če je podatek točen) jih je še vedno cca 50 po vsej sloveniji in ni vrag da neboš enkrat nekje naletel na takšnega policista, da se ti zameri vse povprek :angry2: .

Tudi sam sem že doživel, da mi je policist položnico napisal, sodelavcu so izpit odvzeli, "pihamo" itak na vsakem koraku....tak, da pri teh osebah si pač nič ne moreš, ker pač gledajo samo na zakon in ne na človeški faktor.

Problem je tudi, da vsi državljani poznajo samo svoje pravice......ko pa pride do poznavanja dolžnosti pa pogorijo na celi črti.

Zadnjič ko sem imel postopek z eno barabo ki je vozila neregistriran motor (seveda smo ga zakonsko obdelali po ZVCP-1-UPB3 :D ) je mojster podal pritožbo, da med postopkom nisem imel kape na glavi :eek:

in kaj je bil epilog.....javni opomin predstojnika......mislim idiotizem prve klase :BUA:

Se mi res zdi da sem kar fejst :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne zdaj takoj udrihat nazaj, ker forum ni namenjen temu. Če ima kdo kakšno konkretno vprašanje glede te problematike pa rade volje odgovorim.

Torej vseeno lahko kolikor tolikor z gotovostjo rečeš, da pa ti fantje v glavnem vozijo svoje (oz od njihovih mam, bratov, sester) motorje? Da ni motor avtomatsko ukraden, če ga vozi nek 'čefur' brez čelade izpita registracije itd?

50cent, vedi da tako fer odnosa kot ga imaš ti 99% policistov nima in mladi junci ki pravkar pridejo iz tacna z veseljem napišejo kazen že za 5km prekoračene hitrosti sami pa norijo po cesti z najmanj 50% prekoračitvijo hitrosti in ker vrana vrani ne izkljuje oči bo tako stanje še kar nakaj časa trajalo. Poznam 5 policistov ki imajo cca 5 let delovne dobe v tem poklicu in vsi vozijo kot sem zgoraj napisal nekateri tudi vinjeni.

hja, njegov odnos je super za motoriste ampak kar malce krivičen do drugih - 50cent, ne zameri, ker nočem ti najedat - ampak če ni nobenmu motoristu kazni napisal... kakšnemu bi pa že lahko ,a ne? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50cent odlično napisano. Respect. :worship: Predobro poznam razemere v policiji in dejansko (brez olepševanja) so zadeve, tekšne kot si jih opisal. Pa da ne boš mislil, da je v drugih organih policije kaj boljše.......OFF TOPIC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi samo na podlagi videza osebe ocenjeval da je motor avtomatsko ukraden se mi zdi idiotsko :BUA:

Dokler motorja oz. številko šasije ne preverim po evidencah preko operativno komunikacijskega centra(OKC) ne sklepam ničesar.....................vsaj jaz ne <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vseeno lahko kolikor tolikor z gotovostjo rečeš, da pa ti fantje v glavnem vozijo svoje (oz od njihovih mam, bratov, sester) motorje? Da ni motor avtomatsko ukraden, če ga vozi nek 'čefur' brez čelade izpita registracije itd?

hja, njegov odnos je super za motoriste ampak kar malce krivičen do drugih - 50cent, ne zameri, ker nočem ti najedat - ampak če ni nobenmu motoristu kazni napisal... kakšnemu bi pa že lahko ,a ne? ;)

Marsikdaj, se da kakšna zadeve uredit tudi z opozorilom. Včasih le-to zaleže bolj, kot tisoč napisanih plačilnih...... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, njegov odnos je super za motoriste ampak kar malce krivičen do drugih - 50cent, ne zameri, ker nočem ti najedat - ampak če ni nobenmu motoristu kazni napisal... kakšnemu bi pa že lahko ,a ne? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, njegov odnos je super za motoriste ampak kar malce krivičen do drugih - 50cent, ne zameri, ker nočem ti najedat - ampak če ni nobenmu motoristu kazni napisal... kakšnemu bi pa že lahko ,a ne? ;)

Mogoče je pa takšen tudi do ostalih udeležencev v prometu in ni do nobene skupine posebej - krivičen.

Policist ima diskrecijsko pravico namesto kazni samo opozoriti udeleženca v prometu (mislim, da to gre tako). Meni se zdi logita - poštimano vozilo, poštiman voznik, normalen odnos -> opozorilo, čisto v redu. Verjetno bi pa bilo iluzorno pričakovati samo opozorilo pri istem policistu za tretji prekršek v istem tednu.

Tisto kar je 50cent napisal je skoraj za v časopise, saj imajo le-ti možnost hitro premakniti politiko oz. zakonodajno vejo oblasti. Očitno je problem v predpisih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......pri meni še nobeden motorist ni odšel od mene kaznovan :nono: , pa so se našli pacijenti ki so na 70 omejitve prijadrali z 217km/h. :krneki:

A ta jo je tut nekaznovan odnesu? :)

Tisto kar je 50cent napisal je skoraj za v časopise, saj imajo le-ti možnost hitro premakniti politiko oz. zakonodajno vejo oblasti. Očitno je problem v predpisih.

Bom probal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta jo je tut nekaznovan odnesu? :)

Bom probal :)

ravno to sem ti milslil predlagati.... .)

50cent....all respect :OK: več takih, ko si ti..samo to si lahko želimo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta jo je tut nekaznovan odnesu? :)

Ups, tisto sem spregledal :blush:

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta jo je tut nekaznovan odnesu? :)

Tudi. B)

Rekel sem mu samo, da ne mislim njegove mame obveščat, da njen sin leži na cesti v 4 kosih.

Mislim da je bolj zaleglo kot pa predlog in odvzem vozniške :).............fant se je zamislil :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabmo več takih policistov - pa ne zato, ker nisi dal položnic... :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res si imel dober dan da "rosiju" nisi napisal položnice saj bi si jo zaslužil vsaj za ene 30k, je blo pa opozorilo ubijalsko in to dobesedno :OK: . Tud na dolenjskem koncu si želimo več takih policistov ki bi delalo na vzgoji v cestnem prometu in ne na polnjenju mesečnega proračuna, čeprav sam velikih problemov z njimi še nisem imel. Enkrat plačal kazen ker pripeljal prehitro pa še to z avtomobilom enkrat pa dobil opozorilo pa ne zaradi prehitre vožnje. Me pa zanima zakaj ne dobim več "potrdila" o neuspešnem pihanju kot sem ga včasih?

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo 50cent da si nas malo razsvetlil in nam razširul obzorje... Ampak to še zmer ni to!

Ne mormo pustit da se par čefurjev vozi po LJ brez čelade, brez registracije, prehitro, s kakim izsiljevanjem prednosti, vožnji z odprtimi rori, jada jada, ker pol ko grem jaz kam pa slišiš, lejga norca, pa kaki so tile motoristi pa to pa ono, čeprav po mestu ne grem več kot 60km/h. Najebemo ga pa vsi mi pošteni in fejst motoristi.

S to problematiko je treba it naprej. Odstavit nesposobnega sodnika, ki ni dal nobenmu kazni... Jest bom tudi motor prepisu na brata, delam ne ker se študent, joj joj, nimam dnarja. Pa se bom okol 200km/h vozu brez kazni al kaj?

Tle je treba neki ukrent. Če ti ne moreš, če jest ne morem treba se neki zmislt. Pa zapizdit nekomu "tm gor" alpa dat na Trenja alpa Tednik al kaj so že te oddaje...

Lepo to kar se tiče tvojega odnosa do udeležencev v prometu... :OK: Ampak komu pa le daj kazen, plus kako mastno opozorilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemorem si kaj da se nebi pridružil tej debati in prispeval par odgovorov. Kot prvo naj povem da vsi tisti zafrustrirani forumaši, ki samo kritizirajo delo policije naj sami oblečejo uniformo za samo 14 dni in se spopadejo z vsemi težavami v prometu in rešijo svet če mislijo da lahko.

...

No, PolEvra, pod prvo! Ne mislim te hvaliti, tako kot počno ostali, ki zavohajo, da znajo kdaj brez kazni speljati, ker jih boš pač ti ustavil! Menim, da si tipični policaj, katerih nam ravno ni treba! Pod prvi dokaz te trditve je tvoja izjava, da so vsi, kateri kritizirajo delo policije, torej tudi tebe, zafrustrirani! Pod drugo spuščanje motoristov, kateri tako ekstremno presežejo največje dovoljene hitrosti, je kljub tvoji od Fritza opisani diskretcijski pravici enako nadaljnemu omogočanju ogrožanja ostalih udeležencev v prometu. Tudi vseh tistih, kateri smo ti kupili od motorja, kombinezona in službene pištole, še česa drugega in ti plačujemo vsakdanji kruhek. In si zato jemljemo pravico, da tvoje delo tudi okritiziramo.

Opisana in od nas samih opažena dejstva, da policija premalo deluje na terenu in na krajih in časih, kjer bi bilo to najbolj potrebno, ostanejo! Kljub tvojemu prilizovanju motoristom, kateri po tvojem prepričanju to so. In kljub tvojim selektivnim ukrepom proti motoristom, kateri to po tvojem izgleda niso.

Poštena enakopravna obravnava vseh udeležencev v prometu, striktno sankcioniranje kršitev, redno in kvalitetno delo prometne policije na cestah bi dalo boljše rezultate.

Če pa posamezniki v policiji mislite in veste, kje in zakaj se zadeve zataknejo, je vaša moralna dolžnost javnost o tem opozoriti. Pa ne na način, ki le opravičuje nedelovanje policije v smislu, češ da itak ni haska!

Dokler v konicah v mestnih križiščih ni enega policaja, dokler običajni vozniki trikrat premislijo preden se odpravijo na ceste v petkovih večerih in čez vikend večere in noči, ker so na cestah norije, prometne policije pa skoraj ni videti, je naša kritika opravičena, tvoja pa le ubogi izgovor!

Simon, kot sem zasledil, si nekaj namigoval, da naj bi fotografiranje brezčeladnega breztabličarja kršilo njegovo zasebnost? Na cesti, javnih površinah? Buče ali imaš kakšno obrazložitev? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najebemo ga pa vsi mi pošteni in fejst motoristi.

Ma prosim ne nabijat v prazno, mi pošteni in fejst! Sem prepričan, da se velika večina nas najde tam nekje v prejšnjih postih, čeprav ne vsi na tak način kot se vozijo oni nepošteni in nefejst motoristi, fantje mal pobrskajte po memory, tako predalčkanje pripelje samo do pizdarij in nestrpnosti !

Če pa posamezniki v policiji mislite in veste, kje in zakaj se zadeve zataknejo, je vaša moralna dolžnost javnost o tem opozoriti.

Ja kaj pa naj bi posameznik naprimer on lahko storil ? Saj nam je lepo in razločno razložil in opozoril ?!

Posameznik sam ne bo naredil nič, zdaj smo mi na vrsti skupaj, vsi tudi mi in vi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!