Skoči na vsebino

Motoristi(ukradeni,neregistrirani) LJ


Matt_23

Priporočene objave

Občanu napišem polno kazen al pa ničesar. Se je zgodilo, da sem občanu napisal plačilni nalog za mobitel, varnostni pas in luči pa sem "sregledal", ker se mi je občan zasmilil...........

Epilog...........po pritožbi občana z zgražanjem zakaj mu nisem napisal kazen še za pas in luči............sem fasal "disciplinsko"....hvala lepa......nikoli več :nono: polovičnih stvari.

Pa je pritožba uspela? Oz. je občan bil oproščen plačila kazni? :hmm:

Prihajajo pa še slabši časi.....zaradi prevzema schengenske meje bodo veliko policistov iz notranjosti premaknili na mejo saj evropski standardi zahtevajo svoje, tako da bo še slabše kot je

Pa da se ja ne bi kdo spomnil, da bi na schengensko mejo (ki bo samo ena - Hrvaška) premaknil policiste s sedanjih EU mej (Italija, Avstrija, Madžarska)...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je pritožba uspela? Oz. je občan bil oproščen plačila kazni? :hmm:

Ugibam: "Da, ker če motorist ne opravi svojega dela temeljito, obstaja utemeljen sum, da se je lahko v svoji netemeljitosti zmotil. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo potem se bo to razvleklo še na nehomologirane izpuhe, umazane luči, strgane škornje, ... - potem pa to ne bo več tako 'fajn'....

D.

Saj to tako in tako bo cez nekaj let (predpisano bo vse od vezalk do dolzine brade in brk).

Lep pozdrav-Stalin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo pravim, da če ne veš kako deluje služba, ker pač očitno nisi nikoli opravljal tega poklica, pač nemoreš :nono: trditi, da se nič ne dela in...

Policija je javna služba! Kot taka tudi nujno pod drobnogledom civilne družbe! In kot del te družbe lahko na lastnih očeh opažam in sklepam o učinkovitosti te službe. Ne glede na to kako policisti delajo, ali se trudijo ali pa se jim fučka, rezultat je javnosti viden. In tega kritiziram, ne posameznike v policiji. Kakšnega konkretnega zaradi točno določenega dejanja že, ne pa vseh! V glavnem gre kritika policiji kot taki!

...Kaj pa se tiče konkretno kritiziranja policije pa so že raziskave in ankete pokazale, da je največ kritike iz ust občanov, kateri so bili mandatno kaznovani ker so pač storili prekršek in ga je policist oglobil, ...

Mogoče res, pa s tem ni opravičevati napak, še manj pa zavreči kritik tistih, kateri jo izrečejo pošteno in brez osebne vpletenosti!

Mislim, da ni....še vedno mislim, da dobro opozorilo, ki je na mestu in zadane bistvo v motoristu je več kot pa 10 položnic...

Res le do določene mere. Kajti po drugi strani zgodba o tem kaj hitro spodbudi še druge. Ukrep, vsaj delen pa bi koga drugega opozoril in bi le malo gledal kaj se bo zgodilo njegovi denarnici. Menim, da je mnogo ostalih preventivnih oblik delovanja policije, ki bi dale boljši rezultat.

...

Pa ti res ričakuješ, da bom tebe enako obravnaval, kot mulota brez izpita, brez čelade, brez vozniške :?

Da! In ker se tega zavedam, se bom trudil, da mi ne boš imel česa napisati! Brez greha pa tudi ni kazni!

...Če se res slučajno srečama, me boš na kolenih prosil naj ti napišem poližnico :? ker ti je nebom hotel in te bom hotel samo oppzoriti :?

Do sedaj me ni še nihče samo opozoril. Ali je bila le kontrola ali pa kazen. In sem jo plačal brez jokanja. Krivil sem vedno če sebe. In lahko rečem, da so kazni bile vzgojne, kajti raje malo bolj pazim in si potem privoščim pijačko ali večerjo, kot pa da bi plačeval kazni. Obenem se pa tudi zavedam, da običajno imajo omejitve svoj smisel. Predvsem v naseljih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O neoriginalnih delih, prekrških in zaplenjanju vozil.

Zaplenitev vozila kar tako je grob poseg v lastnino in kot tak nedopusten. Tak zakon je bilo moč sprejeti le v fašistični italiji pod Berlusconijevo vlado. Populističen ukrep, kakršen se kaj lahko dandanašnji primeri tudi nam.

Je pa povsem legalno in normalno, da se vozilo začasno zaseže v primeru, da je moč sklepati, da mandatna kazen ne bo plačana in se proti povračilu stroškov potem vrne. Poznamo člane tega foruma, kateri so imeli motor praktično že na prikolici Švicarske policije zaradi prehitre vožnje!

Tako bi bilo nujno urediti tudi pri nas. Ko bi kazen in ležarina presegla ocenjeno vrednost vozila, bi se le to prodalo na dražbi! Obenem bi se v takem postopku odkrilo še marsikaj! Npr, če je skuter bil ukraden ipd!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da! In ker se tega zavedam, se bom trudil, da mi ne boš imel česa napisati! Brez greha pa tudi ni kazni!

Ja zdaj pa res mislim, da si brezmadežen ! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je napisal, da se bo trudil............ ne pa da to tudi vedno pocenja. :P :devil: :naughty:

toliko o brezmadeznosti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Zaplenitev vozila kar tako je grob poseg v lastnino in kot tak nedopusten. Tak zakon je bilo moč sprejeti le v fašistični italiji pod Berlusconijevo vlado. Populističen ukrep, kakršen se kaj lahko dandanašnji primeri tudi nam.

!

Žal je samo s takimi prijemi možno ukrotiti take tiče o katerih se pogovarjamo, saj drugega ne moreš naredit, mar ne ! Edino pravilen način, malo poglej po Italiji pa boš videl, da se to striktno spoštuje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je samo s takimi prijemi možno ukrotiti take tiče o katerih se pogovarjamo, saj drugega ne moreš naredit, mar ne ! Edino pravilen način, malo poglej po Italiji pa boš videl, da se to striktno spoštuje !

Točno, me zanima, če bi kdo zagovarjal človekove pravice glede lastnine, ko bi te sesul nekdo z nezavarovanim motorjem ali avtomobilom, brez financ (?????), ubogi revež itd.itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, me zanima, če bi kdo zagovarjal človekove pravice glede lastnine, ko bi te sesul nekdo z nezavarovanim motorjem ali avtomobilom, brez financ (?????), ubogi revež itd.itd.

kolikor vem, takrat gredo sredstva iz nekega sklada zavarovalnic, zavarovalnice ali kdo že pa potem pritiskajo na tistega reveža ... lahko se seveda tudi motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sredstva iz nekega sklada zavarovalnic, zavarovalnice ali kdo že pa potem pritiskajo na tistega reveža ...

in ker ne morejo ničesar izterjati, zavarovalnice zvišajo premijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ker ne morejo ničesar izterjati, zavarovalnice zvišajo premijo...

Točno tako in spet mi plačamo tudi za take idiote, samo postavlja se vprašanje kdo je tu idiot !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je samo s takimi prijemi možno ukrotiti take tiče o katerih se pogovarjamo, saj drugega ne moreš naredit, mar ne ! Edino pravilen način, malo poglej po Italiji pa boš videl, da se to striktno spoštuje !

Tega ne vem, ce se v Italiji spostuje ta nacin placevanja kazni, vem pa, da tam malokdo spostuje prometne predpise! Tudi ponekod drugod po Evropi sem dobil obcutek, da nas doma razni sveti in drugi predstavniki organov, povezanih z varnostjo v prometu, skusajo pokazati v slabsi luci kot smo v resnici (v primerjavi z tujci). Toliko imajo manj mrtvih, kolikor boljse ceste imajo. Morda so izjema v miselnosti skandinavci in se kdo, vecina po vozi tako kot mi. Malo poglejte, koliko se pri nas polomi tujih motoristov in kako vozijo.

Verjetno pa ima 50cent kar prev o nemoci policije zaradi sodstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ne vem, ce se v Italiji spostuje ta nacin placevanja kazni, vem pa, da tam malokdo spostuje prometne predpise! Tudi ponekod drugod po Evropi sem dobil obcutek, da nas doma razni sveti in drugi predstavniki organov, povezanih z varnostjo v prometu, skusajo pokazati v slabsi luci kot smo v resnici (v primerjavi z tujci). Toliko imajo manj mrtvih, kolikor boljse ceste imajo. Morda so izjema v miselnosti skandinavci in se kdo, vecina po vozi tako kot mi. Malo poglejte, koliko se pri nas polomi tujih motoristov in kako vozijo.

Verjetno pa ima 50cent kar prev o nemoci policije zaradi sodstva.

Po službeni dolžnosti se potikam po Italiji že 15 let (tudi z motorjem turistično), pa ne da bi jih zagovarjal vozijo veliko bolj dinamično od nas, na momente kaotično na prvi pogled, najbolj okoli Rima, in tudi jaz sem bil skeptičen okoli teh restrikcij z protikadilskim zakonom in odvzemi motorjev. Pa sem se zmotil, prekleto manj vidim takih kot prej brez čelad voznik+sopotnik,bolj se držijo predpisov, tudi na AC, in očitno pri njih to pomaga, nisem pa zasledil nikakršnih statistik o tem.Italijan s katerim sodelujem je prav ponosen na tak zakon čeprav ne mara Berlusconija, pravi tudi on, da je s tem zakonom veliko bolje kot prej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako in spet mi plačamo tudi za take idiote, samo postavlja se vprašanje kdo je tu idiot !?

plačaš tudi za idiote, ki se ne znajo pelat, pa se zaletijo, pa za une, ki z ovratnicami okol skačejo in jih vse boli, da pol miljon ali dva ali tri za bolečine in 'trajne' (vendar pa res nevidne in celo pogosto neobstoječe) poškodbe ...

Neverending story... pač izterjave in sankcije šepajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plačaš tudi za idiote, ki se ne znajo pelat, pa se zaletijo, pa za une, ki z ovratnicami okol skačejo in jih vse boli, da pol miljon ali dva ali tri za bolečine in 'trajne' (vendar pa res nevidne in celo pogosto neobstoječe) poškodbe ...

Neverending story... pač izterjave in sankcije šepajo ...

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda so izjema v miselnosti skandinavci in se kdo, vecina po vozi tako kot mi...

Hehe, a ne izhaja večina Ghost Riderjev in podobnih, katerih filmčke se najde na netu prav iz tistih koncev? :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po službeni dolžnosti se potikam po Italiji že 15 let (tudi z motorjem turistično), pa ne da bi jih zagovarjal vozijo veliko bolj dinamično od nas, na momente kaotično na prvi pogled, najbolj okoli Rima, in tudi jaz sem bil skeptičen okoli teh restrikcij z protikadilskim zakonom in odvzemi motorjev. Pa sem se zmotil, prekleto manj vidim takih kot prej brez čelad voznik+sopotnik,bolj se držijo predpisov, tudi na AC, in očitno pri njih to pomaga, nisem pa zasledil nikakršnih statistik o tem.Italijan s katerim sodelujem je prav ponosen na tak zakon čeprav ne mara Berlusconija, pravi tudi on, da je s tem zakonom veliko bolje kot prej!

Samo en primer: lani na AC mimo Milana (eno samo gradbisce), omejitev 80, vsi vozili 120-150? Poslovni partner, s katerim sodelujes, je ponosen na zakon najbrz zato, ker ne velja za njega, temvec za motoriste. Ce bi tudi njemu vzeli avo, dokler ne placa, bi bil ze manj ponosen nanj. Saj to z odvzemom vozila do placila kazni (ampak za VSE) bi resilo marsikateri problem, obravnavan v tej temi, nacin odvzema in skladiscenja bi bilo treba pa ob verjetno drasticnem povecanju takih primerov se doreci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en primer: lani na AC mimo Milana (eno samo gradbisce), omejitev 80, vsi vozili 120-150? Poslovni partner, s katerim sodelujes, je ponosen na zakon najbrz zato, ker ne velja za njega, temvec za motoriste. Ce bi tudi njemu vzeli avo, dokler ne placa, bi bil ze manj ponosen nanj. Saj to z odvzemom vozila do placila kazni (ampak za VSE) bi resilo marsikateri problem, obravnavan v tej temi, nacin odvzema in skladiscenja bi bilo treba pa ob verjetno drasticnem povecanju takih primerov se doreci.

Ma ja primerov je veliko različnih, ti si pa verjetno vozil po pravilih kolikor je bila omejitev in za sabo delal gužvo ? Če se ne voziš po Italiji ali pa samo občasno domnevam, teško vidiš tisto kar sem jaz videl tam.Pri nas naprimer se ob gradbiščih bognedaj nesrečah ljudje kar ustavljajo in delajo gužvo jebemti firbce, nikakor pa ne dajem Italijo za vzgled nam, da ne bo pomote! Predvsem vem, da tam promet poteka veliko bolj tekoče in dinamično in voznikom vajenih naših razmer to deluje kaotično, pa tudi zanimivo, da na naših

bogih cestah vidiš 10 krat več policije pa ni nič boljše, včasih od Genove do Gorice ne vidim nobenega,pr nas pa do Ljubljane cel kup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijanski uporabniki enoslednih vozil se resda pritožujejo, da je ta zakon diskriminatoren, ker velja samo za enosledna vozila. Dejstvo pa je, da je bilo število mrtvih in poškodovanih na celotno število enoslednih vozil prehudo in temu so sledili drastični ukrepi.

To se pa lahko v takšni ali drugačni obliki ponovi tudi pri nas, glede na korelacijo lepega vremena in zapisov v črnem forumu in nesrečah.

In bodimo iskreni, za večino primerov, ki so tukaj opisani, bi to bila čisto primerna kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijanski uporabniki enoslednih vozil se resda pritožujejo, da je ta zakon diskriminatoren, ker velja samo za enosledna vozila. Dejstvo pa je, da je bilo število mrtvih in poškodovanih na celotno število enoslednih vozil prehudo in temu so sledili drastični ukrepi.

To se pa lahko v takšni ali drugačni obliki ponovi tudi pri nas, glede na korelacijo lepega vremena in zapisov v črnem forumu in nesrečah.

In bodimo iskreni, za večino primerov, ki so tukaj opisani, bi to bila čisto primerna kazen.

Saj tak nacin izterjave kazni ( ce se ne motim, samo zaplemba motorja do placila kazni - ali kar zaplemba?) bi bil sprejemljiv, ampak naj bo za vse udelezence v prometu. Moje misljenje je, da motoristi ogrozamo vecinoma sami sebe (malo je primerov, da so drugi zrtve motoristov) in si ne zasluzimo drugacne obravnave pred zakonom kot avtomobilisti.

Pa se tale misel za glodanje: kolikor se bo z represijo zmanjsalo stevilo smrti na cesti, toliko vec je bo na drugih oddelkih bolnisnic (koronarni, onkoloski...). Neizzivete ali zatirane sanje pustijo posledice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem lani spremljal zadevo okoli motorjev v Italiji je bilo rečeno, da ti motor zasežejo in ga dajo direktno na licitacijo. Ni bilo omenjenega nobenega plačila kazni in kasnejšega vračila.

Prekršeki za zaseg pa so bili neumni (če nisi imel obeh rok na balanci, če nisi sedel pravilno na motorju, če si vozil dva na mopedu, če si bil brez čelade,...) Zakon so baje uvedli predvsem zaradi juga Italije, kjer so veliko kradli s pomočjo motorjev. Se pripelje za tabo, ti strga torbico iz rok in pobegne.

Če so vmes kaj zakon spremenili ali ublažili ukrepe ne vem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem lani spremljal zadevo okoli motorjev v Italiji je bilo rečeno, da ti motor zasežejo in ga dajo direktno na licitacijo. Ni bilo omenjenega nobenega plačila kazni in kasnejšega vračila.

Prekršeki za zaseg pa so bili neumni (če nisi imel obeh rok na balanci, če nisi sedel pravilno na motorju, če si vozil dva na mopedu, če si bil brez čelade,...) Zakon so baje uvedli predvsem zaradi juga Italije, kjer so veliko kradli s pomočjo motorjev. Se pripelje za tabo, ti strga torbico iz rok in pobegne.

Če so vmes kaj zakon spremenili ali ublažili ukrepe ne vem.

lp

Cisti fasizem! Se pravi, ce se ti rosi vizir in ga odperas, ne daj boze da te vidi zandar, ki je vstal z levo nogo. Ode 2 mio sit. Glede kraj z motorji so pa na daljnem vzhodu (se ne spomnim katera drzava) ukrepali ravno obratno: motoristi se ne smejo vec voziti z celadami! Saj tistim, ki tako kradejo, nimajo kaj zapleniti, ker jih tako ne dobijo ali pa so na ukradenih mopedih (tudi moja mama je bila ze ob torbico na tak nacin), najebajo pa spet vsi. In smo spet na zacetku te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pač kolateralna škoda, če tu in tam kak poštenjak najebe... a ni to še nizka cena, če le uspejo s tem drastično zmanjšat število pizdarij, ki jih povzročijo uni tahudi barabini?

ok, OK - ne bom več provociru :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!