Skoči na vsebino

Motoristi(ukradeni,neregistrirani) LJ


Matt_23

Priporočene objave

Je pač kolateralna škoda, če tu in tam kak poštenjak najebe... a ni to še nizka cena, če le uspejo s tem drastično zmanjšat število pizdarij, ki jih povzročijo uni tahudi barabini?

ok, OK - ne bom več provociru :P

Cena je nizka dokler tebi ne zaplenijo motorja :P potem pa fejst poskoči :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cisti fasizem! Se pravi, ce se ti rosi vizir in ga odperas, ne daj boze da te vidi zandar, ki je vstal z levo nogo. Ode 2 mio sit. Glede kraj z motorji so pa na daljnem vzhodu (se ne spomnim katera drzava) ukrepali ravno obratno: motoristi se ne smejo vec voziti z celadami! Saj tistim, ki tako kradejo, nimajo kaj zapleniti, ker jih tako ne dobijo ali pa so na ukradenih mopedih (tudi moja mama je bila ze ob torbico na tak nacin), najebajo pa spet vsi. In smo spet na zacetku te teme.

Zakon so vmes popravljali in nekaj cvetk ali nedorečenih odstavkov spremenili. Tisto z rokami na balanci je mišljeno za primere kajenja, telefoniranja in še česa med vožnjo (zelo razširjen pojav, spet v južni Italiji). Ja, prav zaradi tega, ker se motoristi/skuteristi največ sami pobijamo, zakon oz. konfiskacija velja samo za enosledna vozila. Neumen ukrep zaradi neumnega obnašanja ljudi. Takšno neumno obnašanje (ki ga tudi pri nas ne manjka, kar vidiš, če samo forum preletiš) verjetno državo, zavarovalnice in ostale stane velike denarce. Pri denarju se pa ljubezen konča, pravijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pač kolateralna škoda, če tu in tam kak poštenjak najebe... a ni to še nizka cena, če le uspejo s tem drastično zmanjšat število pizdarij, ki jih povzročijo uni tahudi barabini?

ok, OK - ne bom več provociru :P

Se zna zgodit, da potem najebe vec postenjakov kot barab-te so namazane z razlicnimi zavbami. Da zna biti kdaj vec kolateralne skode kot koristi imas lep primer na bliznjem vzhodu.

Saj to ni provokacija - debata pac, ko se navelicas ugasnes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenjem Fritza (se kmalu vidimo u Napoli a nedede) in DGM-ja glede Italije lahko samo pritegnem. Izgleda kaotično, a gre veliko hitreje. Tam so nenapisana pravila jasna. Če si na dveh kolesih si enak kot s kantico na štirih.

Naložit ženo, dva otroka pa še psa, ki mu rep visi do asfalta na skuter, je bil standarden pojav. Izgleda cool, je pa nevarno kot strela, predvsem v smislu enakopravnosti. Enako cool so zgledala telefoniranja s privzdignjeno čelado med vožnjo na dveh kolesih in s čikom med zobmi (ni zajebancija). Malo manj pa nedeljske dirke od Firenc do Volterre. Dva do trije padli borci za vikend standard.

Edino kar pri Italijanih res cvikam, je da vozijo z avti na črto in če imaš lepo spedenen moped, so v stanju kakih 30 km za tabo in ob tebi vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pač kolateralna škoda, če tu in tam kak poštenjak najebe...

Konec koncev lahko pustimo stvari take kot so in to kar se zdaj dogaja proglasimo za kolateralno skodo.

Problem ni v premili zakonodaji (dalec od tega), temvec v preslabem izvajanju le te - se posebej s strani sodstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem ni v premili zakonodaji (dalec od tega), temvec v preslabem izvajanju le te - se posebej s strani sodstva.

:OK: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam osebno sem redno masiral 4 takšne pacijente ki so mislili da so glavni na tem svetu oz mestu. V3 letih sem samo njim 4 spisal(sem šel preverit) 257 plačilnih nalogov :eek: za vožnjo brez čelade, brez izpita, brez ustrezne kategorije za vožnjo motornih koles, z tehnično neizpravnim vozilom....ter podal 72 predlogov za odvzem motornega vozila kot stransko sankcijo na pristojno institucijo. Tu pa se zgodba lomi zakaj policija nič ne dela

V vseh teh letih se sodniku za prekrške ni zdelo vredno odvzeti motornih koles tem osebam, ki so se smejali nam vsem, ko smo jih ustavljali so vedno bežali :krneki: , sami pa če smo šli za njimi vedno bili na robu disciplinskega postopka češ zakaj ogrožamo udeležence v prometu z divjanjem.

Po parih letih zajebavanja z njimi pa enostavno vidiš, da nima smisla loviti takšne brezupne primere saj je z naše strani bilo narejeno vse kar se je dalo. Na potezi je bil le še sodnik, da izda stransko sankcijo odvzem motornega vozila, kar pa se do sedaj po 5 letih še vedno ni zgodilo!!!

Zgodba se lomi.... Sodniki so pa še bolj zaščiteni kot poslanci.

Lej, ti si bil požrtvovalen in si spisal 257 plačinih nalogov in 72 predlogov za odvzem motornega vozila.

En jebi veter, bo pa vzel laser in bo v eni uri stresel 10 motoristov za 10 km/h preveč v naselju in bo po "nekih" kriterijih naredil več kot ti. Na koncu meseca bo pa ob plači še dodatek za dobro opravljeno delo. Ja tko je ta sistem naštelan :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na to, kako je žalostno, da je potrebno sprejeti take zakone, se navadno v človeški rasi pokaže, da se samo takrat zmanjša število prekrškov/nesreč, seveda pa tega pojava enostavno ni mogoče zbrisati. Torej vedno bodo obstajali ljudje, ki tega zakona ne bodo spoštovali. Včeraj sem bila v LJ in sem videla 2 skuterista in dva motorista (oz. motorist in sopotnik) vsi brez čelad. In sem se začela spraševati: pa kaj tile tipi ne berejo črne kronike, kjer jih je letos umrlo ne vem koliko zaradi tega, ker niso imeli čelad. In jim to niti za sekundo ne da za misliti, da je to početje tvegano? Taki tudi ne verjamem, da bi jim zakon pomagal. Vsi ostali, ki pa so bolj "normalni" kar se teh stvari tiče bodo pa 2x pomislili, preden bodo naredili prekršek, ki jih lahko stane motor (pa čeprav samo do dneva, ko se kazen plača).Je pa zagotovo tudi res, da je potem zakon kot tak hitro diskriminatoren, če ne velja za vse udeležence v prometu.

Potem me pa bega sledeče:

- po eni strani na cesti ni toliko policajev (razen z radaji v rokah), da bi ustavljali in kaznovali tiste, ki delajo prekrške,

- po drugi strani pa, če bi jih bilo več na cesti in bi bilo izdanih več kazni in odvzetih vozil (motorji/avtomobili/skuterji/kamioni), kam bi vse to spravljali. OZ. verjetno bi na začetku spet vrgli ne vem koliko denarja v nič, da bi zradili ogromna parkirišča in varovnaje itd.... ko bi pa folk dojel, da policaji mislijo resno, bi pa mogoče celo to veliko parkirišče samevalo in toliko in toliko denarja bi šlo na nek način v nič..........

Za protikadilski zakon sem pa takoj :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodba se lomi.... Sodniki so pa še bolj zaščiteni kot poslanci.

Lej, ti si bil požrtvovalen in si spisal 257 plačinih nalogov in 72 predlogov za odvzem motornega vozila.

En jebi veter, bo pa vzel laser in bo v eni uri stresel 10 motoristov za 10 km/h preveč v naselju in bo po "nekih" kriterijih naredil več kot ti. Na koncu meseca bo pa ob plači še dodatek za dobro opravljeno delo. Ja tko je ta sistem naštelan :SS

Tadej

Čeprav ti tega nobeden ne reče je nepisano pravilo, da ni pomembno na koga se "spravljaš" (barabe, večkratni kršitelji.... ) ampak koliko prineseš ob koncu službe v enoto. Tudi meni gre na čase kar pošteno na :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav ti tega nobeden ne reče je nepisano pravilo, da ni pomembno na koga se "spravljaš" (barabe, večkratni kršitelji.... ) ampak koliko prineseš ob koncu službe v enoto. Tudi meni gre na čase kar pošteno na :SS

Samo na koncu bo una baraba from Fužine stopil do varuha človekovih pravic in mu bo razložil, da si ga vzel na piko in da si mu zanalašč napisal že 257 plačinih nalogov in 72 predlogov za odvzem motornega vozila. Tko mu uničuješ človeško dostojnstvo, kratiš človekove pravice in temeljne svoboščine.

In na koncu boš ti izpadel baraba, un from Fužine pa angelček....

Aja sodnik za prekrške bo pa mirno spal in še naprej prejemal poslansko plačo. Folk bo še naprej misli, kako policija nič ne dela oz. štrafa samo poštene motoriste (ane Tati :naughty: & Co), baraba bo pa še naprej prtegaval z neregistrirano R6 po ta zadnjem po Dunajski ob pol štirih popoldne,.... in vsi so živeli srečno do konca svojih dni.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooooooooj, da ste prej vidli da prizor! Jest sm sam debelo gledu!

Skuterist, kajpak brez čelade spelje(skor izsili prednost) s stranske ceste direkt pred POLICAJE! In oni? Nč, prstavli so da se je tip na cesto vključi in počasi nadaljevali vožnjo. Madafaka ej!!! Uh ku me je razpizdlo... ko bom pa jest Suzo pelju na LPP me bojo pa štrafali da bom motor prodal... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na koncu bo una baraba from Fužine stopil do varuha človekovih pravic in mu bo razložil, da si ga vzel na piko in da si mu zanalašč napisal že 257 plačinih nalogov in 72 predlogov za odvzem motornega vozila. Tko mu uničuješ človeško dostojnstvo, kratiš človekove pravice in temeljne svoboščine.

In na koncu boš ti izpadel baraba, un from Fužine pa angelček....

Aja sodnik za prekrške bo pa mirno spal in še naprej prejemal poslansko plačo. Folk bo še naprej misli, kako policija nič ne dela oz. štrafa samo poštene motoriste (ane Tati :naughty: & Co), baraba bo pa še naprej prtegaval z neregistrirano R6 po ta zadnjem po Dunajski ob pol štirih popoldne,.... in vsi so živeli srečno do konca svojih dni.

Tadej

Moje skromno mnenje....prvo bi morali Hanžka..... :chase: potem pa.. :fight1:

Jooooooooj, da ste prej vidli da prizor! Jest sm sam debelo gledu!

Skuterist, kajpak brez čelade spelje(skor izsili prednost) s stranske ceste direkt pred POLICAJE! In oni? Nč, prstavli so da se je tip na cesto vključi in počasi nadaljevali vožnjo. Madafaka ej!!! Uh ku me je razpizdlo... ko bom pa jest Suzo pelju na LPP me bojo pa štrafali da bom motor prodal... :angry:

To so pa bili naši vrli UVZ-jovci(Urad za Varnost in Zaščito). :slap:

Verjemi mi iz prve roke, ti loleki neznajo položnice napisat. Njihova prednostna naloga je varovanje parlamenta, urada predsednika vlade in države ter diplomatskih veleposlaništev. In oni se tega seveda držijo striktno kot pijanec plota :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in, se zdej k si to napisu kaj boljš počutiš al te frustracija še bl razjeda od znotraj?

Saj veš, da načeloma od takih objav ni haska... in tut to je floskula,da te policaji kul za tistih bogih 10 kmh šrafajo ...

Imaš prav. Če ima kdo kamero doma, naj mi jo posodi. V dveh dneh naredim prispevek za POP TV o vseh mogočih in nemogočih Ljubljanskih "standardih" :OK: You know my skills.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem pa včeraj videla, ko se je policaj motorist čisto mirno pripeljal za skuterista, kateri je bil brez čelade, brez registriranega skuterja in seveda v poletnih hlačkah in majčki, prižgal sireno in ga ustavil.

Torej vsi le niso tako slabi in nedosledni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še enkrat za tiste, kateri menijo, da brezčeladnik ogroža le lastno zdravje. Enostavno ni res! Dokler imamo še kolikor toliko socialno zdravstvo, dokler koga na urgenci popedenajo tudi brez njegovega zavarovanja, gre zdravljenje brezčeladnih razfukancev tudi iz mojega žepa. In potem zmanjka za kaj drugega. Pediatrično kliniko in operacijske mize npr.! Tako da, brezčeladniki, fuck off!

Wipe them out! All of them... :devil: Če bo spet tako mrzla zima... ne, sej nisem tako mislil :lol1:

Skratka, jaz se resnično ponudim, da posnamem nekaj teh kaskaderjev in pošljemo vse skupaj na POPA TEVE. Samo kamere nimam :(

Kdor ima energijo, da opiše in da :SS smajlije na forum, naj skuša situacijo čimbolj podrobno in z čimmanj emocionalnega negativnega naboja zapisati v wordow dokument, zadevo natisniti in nasloviti na pristojnega komandirja (prometne) policijske postaje. Po možnosti naj da pošiljko priporočeno, kopijo besedila pa lahko potem pripne na forum.

Sem že začel. Misliš, da sem dobil odgovor? :grrr

Pupa - obveščati policaje o tem, kje je kdo brez čelade, je malce mim, kot bi bilo, če bi nekdo špecal, kdaj se bo kdo kje malo pijan peljal ...

Seveda ni. Vsak bukselj ve, da bodo pogledali za takšnim "izbrisancem" samo, če se bo zaletel v njih. Ampak prijave se beležijo in iz njih se naredi statistika (celo dnevna, ki se objavlja na domačem radiu). Jaz jih kar pogosto kličem in jim morim. Pa naj me snemajo. Na koncu leta bo spet kakšni častnik objavil, da je najdenih motorjev zelo malo ali nič in sklep bo, da nekdo spi. Celo v Novi so napisali pod tisto "kar gre dol" rubriko, da je ukradenih motorjev v Ljubljani vse (pre)več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vseh teh letih se sodniku za prekrške ni zdelo vredno odvzeti motornih koles tem osebam, ki so se smejali nam vsem, ko smo jih ustavljali so vedno bežali :krneki: , sami pa če smo šli za njimi vedno bili na robu disciplinskega postopka češ zakaj ogrožamo udeležence v prometu z divjanjem.

Po parih letih zajebavanja z njimi pa enostavno vidiš, da nima smisla loviti takšne brezupne primere saj je z naše strani bilo narejeno vse kar se je dalo. Na potezi je bil le še sodnik, da izda stransko sankcijo odvzem motornega vozila, kar pa se do sedaj po 5 letih še vedno ni zgodilo!!!

In prosim ne nabijat v prazno če ne poznate kako državni aparat deluje!

Potrdil si moje domneve. Problem je torej v sodstvu. Policistom se očitno ne da več ukvarjati s takšnimi primeri, saj sankcij ni. Pozna se tudi, da ima Ljubljana tipično "izbrisana" naselja, katerih mentaliteta je znana. V Mariboru sem namreč samo enkrat naletel na neregistrirano motorno vozilo, medtem ko v Ljubljani vsak dan po nekajkrat.

Vseeno se splača poslati na televizijo prispevek o tem in povedati obe plati zgodbe. Našo in vašo. Bomo videli, kako bodo na to odreagirali sodniki :kva2:

stisnimo jih v kot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda DGM imaš prav o teh kleščah! A te zarjavele klešče ne smejo biti izgovor, da kladivo ne zabije žeblja! Niti ne za to, da kladivo samo izbira kateri žebelj bo zabilo, katerega pa ne. Bi pa pričakoval, da bo malo po kleščah udarilo, da se razmigajo in začno puliti žeblje!

The more I read, the more I respect you! :worship: :yea1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že začel. Misliš, da sem dobil odgovor? :grrr

Seveda ni. Vsak bukselj ve, da bodo pogledali za takšnim "izbrisancem" samo, če se bo zaletel v njih. Ampak prijave se beležijo in iz njih se naredi statistika (celo dnevna, ki se objavlja na domačem radiu). Jaz jih kar pogosto kličem in jim morim. Pa naj me snemajo. Na koncu leta bo spet kakšni častnik objavil, da je najdenih motorjev zelo malo ali nič in sklep bo, da nekdo spi. Celo v Novi so napisali pod tisto "kar gre dol" rubriko, da je ukradenih motorjev v Ljubljani vse (pre)več.

Jah, v slogi je moč - napore je treba uskladiti in organizirati. Le tako se lahko potem kaj doseže.

PS: častniki so v vojski, cajtengom se pa reče 'časnik'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: častniki so v vojski, cajtengom se pa reče 'časnik'.

Se opravičujem, se mi je malo zatipkalo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem,da se ne sme,ma ko sem bil še jast mulc(rajnka Jugoslavija)smo klapa meli strašne stroje(beri APN 6 :P )in v tistih časih so tudi prometni policaji imeli mopede-vsaj nekateri,s katerimi so se vozili okoli.Enga takega smo mulci vzeli na muho in smo ga provocirali,da nas je potem lovil z mopedom po ulicah.Stvar je bila strašno zabavna,dokler se možakar en dan ni naveličal in je organiziral zasedo z kolegi in nas v eni zaprti ulici ulovil :wacko: enega so pustili pri mopedih nas pa strpali v marico,kjer smo se morali posesti potleh,ker ni bilo klopi.In tako so nas peljali na kratko vožnjo po bližnjih hribih(cc 40Km).Da bi bila stvar bolj zanimiva,se jim je strašno mudilo :slap: Ko se je kombi končno ustavil,sem mislil,da imam vse kosti polomljene.Prijazno so nam obratložili,da je pretepanje na ulicah kaznivo in da nam tokrat spregledajo ta prekršek,da pa bo seveda to zapisano v njihovi "evidenci".Ponudili so nam prevoz do ambulante,glede na to,da je prijatel prcej krvavel z nosa(bližnje srečanje z steno kombija).To smo seveda odločno odklonili :grim Pobudnik te akcije nam je obrazložil,da bodo rade volje ponovili izlet,le da bo tokrat malo dalši in hitrejši :blink:

Ne vprašat,kako sem se doma izgovarjal zaradi modric in prask,toda nekaj je gotovo,nikoli več nisem izival policistov,še več izogibal sem se jih na daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nas pa strpali v marico,kjer smo se morali posesti potleh,ker ni bilo klopi.In tako so nas peljali na kratko vožnjo po bližnjih hribih(cc 40Km).Da bi bila stvar bolj zanimiva,se jim je strašno mudilo...

Vaši so bili amaterji. Pravi majstri so za nameček še nasuli kihavca v keson in poskrbeli za ogrevanje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!