Skoči na vsebino

Motoristi(ukradeni,neregistrirani) LJ


Matt_23

Priporočene objave

Problem ni v premili zakonodaji (dalec od tega), temvec v preslabem izvajanju le te - se posebej s strani sodstva.
Sodstvo se izgovarja da policisti ne sodelujejo z njimi! Predlagam da 50cent k dokaznemu gradivu ki bi ga posnel tomozuki priloži še 257 kopij o listkih ki jih je napisal pa naj se potem izgovarjajo banda priskledniška! :nono:

No, jaz sem pa včeraj videla, ko se je policaj motorist čisto mirno pripeljal za skuterista, kateri je bil brez čelade, brez registriranega skuterja in seveda v poletnih hlačkah in majčki, prižgal sireno in ga ustavil.
In potem bo šel mulc k sodniku za prekrške kjer bo dobil ustni opomin...

Skratka, jaz se resnično ponudim, da posnamem nekaj teh kaskaderjev in pošljemo vse skupaj na POPA TEVE. Samo kamere nimam sad.gif
Če bi jo imel ti jo rade volje posodim.

Vseeno se splača poslati na televizijo prispevek o tem in povedati obe plati zgodbe. Našo in vašo. Bomo videli, kako bodo na to odreagirali sodniki trance_41_w00t2.gif
Beri prvi komentar. Vse se vrti v krogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje....prvo bi morali Hanžka..... :chase: potem pa.. :fight1:

še dobro, da je skromno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, stvari se vendarle spreminjajo na bolje. Prekrškovna zakonodaja je vse ostrejša, tudi izvajanje le-te pa bo po mojem v nekaj mesecih bolj učinkovito.

@Hornet - 50cent kot uradna oseba ne more sodelovat v nekih "na horuk motosvet projektih" oziroma ne more za le-te uporabljati dokumentov, ki so med policijo in storilcem prekrška. Saj to ti je jasno, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodstvo se izgovarja da policisti ne sodelujejo z njimi! Predlagam da 50cent k dokaznemu gradivu ki bi ga posnel tomozuki priloži še 257 kopij o listkih ki jih je napisal pa naj se potem izgovarjajo banda priskledniška! :nono:

Sodnikom itak vso dokumentacijo pošljemo (tudi kopije plačilnih nalogov), da bi ja imeli vse predočeno in nebi bilo dvoma kako in kaj.....ampak ne gre :( , so preobremenjeni (tako vsaj pravijo <_< ). Sicer pa obstaja v tej naši pravni državi tudi t.i. STEK prekrškov....ki pravi:

1. Če je storilec z enim ali več dejanji storil več prekrškov, o katerih še ni izdana odločba oz. sodba, postopek pa teče pred istim organom oz. sodiščem, se določi najprej sankcijo za vsak posamezni prekršek, nato pa se izrečejo kot enotna sankcija vse tako določene sankcije.

2. Če so za prekrške storjene v steku, določene sankcije iste vrste, se izreče enotna sankcija, ki je enaka njihovemu seštevku, vendar enotna sankcija ne sme presegati dvakratne največje mere posamezne vrste sankcije po tem zakonu.

Kar pomeni če delaš pizdarije in se ti to počasi nabere za cca 2mio sit, neboš nikoli (pa če te sodnik opali na polno) plačal več kot 300.000sit. Kar pa se seveda ne dogaja, da bi sodniki na polno štrafali, ker se sklicujejo na člen v zakonu o prekrških Splošna pravila za odmero sankcije...ki pa govori nekako takole :slap:

1.Storilcu prekrška se odmeri sankcijo v mejah, ki so določene s predpisom za storjen prekršek, glede na težo prekrška in storilčevo malomarnost ali naklep.

2. Pri tem se upoštevajo vse okoliščine, ki vplivajo na to, ali naj bo sankcija manjša ali večja (olajševalne in obteževalne okoliščine) zlasti pa:

stopnjo storilčeve odgovornosti za prekršek,

nagibe iz katerih je prekršek storil,

stopnjo ogrožanja ali kršitve zavarovalne dobrine,

okoliščine v katerih je bil prekršek storjen,

prejšnje življenje storilca, njegove osebne razmere,

njegovo obnašanje po storjenem prekršku, zlasti ali je poravnal škodo.

3. Pri odmeri globe se upošteva tudi:

storilčevo premoženjsko stanje

višino njegove plače, njegove druge dohodke,

njegovo premoženje in njegove druge obveznosti...

4.

5.

6. Sodišče sme storilcu odmeriti sankcijo pod mejo , ki je predpisana, če tako določa zakon ali če ugotovi, da so podane posebne olajševalne okoliščine, ki utemeljujejo izrek milejše sankcije. Pri tem sme izreči globo do najnižje mere iz tega zakona(10.000sit), število predpisanih kazenskih točk pa omiliti toliko, da storilec ne dosežeštevila kazenskih točk, za katere se izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja :slap:

7. V primerih, ko je z zakonom tako določeno, se lahko storilcu prekrška odpusti globo in druge sankcije :slap:

Aha.....pa še samo glede odvzema predmetov(motornih koles)

1. Predmeti, ki so bili uporabljeni ali namenjeni za prekršek, ali pa so nastali s prekrškom, se smejo odvzeti, če so storilčeva last, ali če z njimi razpolaga pravna oseba, ki je storilec prekrška.

2. Predmeti iz prejšnjega odstavka se smejo vzeti tudi, če niso storilčeva last, ali pa z njimi ne razpolaga pravna oseba, ki je storila prekršek, če to terjajo splošna varnost,varovanje življenja in zdravja ljudi, varstvo okolja in ohranjanje narave, gospodarska razmerja ali razlogi morale, kot tudi v drugih primerih, ki jih določa zakon.

3.

4.

5.

6. Odvzeti predmet, ki je bil uporabljen ali namenjen za prekršek, se lahko vrne lastniku po predhodnem delnem uničenju, s čimer se prepreči njegova ponovna uporaba za storitev prekrška.

Dost za danes.

Lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ne motijo te neregistrirani, brez čelade in izpita vozeči motoristi. Naj vozijo kakor jim paše, če pa bo prišlo do nesreče in bodo brez primerne opreme + nezavarovanega motorja, bodo pa oni na slabšem. Policaji, pa itak..ne bom sploh nič govoril. Usak ma drugačne izkušnje, dobre in slabe. Mislim pa, da bi morali najprej poštimati druge stvari, šele potem pa lovit te brez registracije, izpita in pravilne opreme. NIKAKOR PA NE ODOBRAVAM KRAJE MOTORJEV, da ne bo pomote.

Tisti, ki pa niste iz Ljubljane in imate konstantno neke pripombe in nezadovoljstva za pisat tukaj, se pa odselite nazaj, tja od koder ste prišli in kjer vam je bilo bolje in nasploh use lepše kot v tej "zanikrni" Ljubljani ;)

Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ne motijo te neregistrirani, brez čelade in izpita vozeči motoristi. Naj vozijo kakor jim paše, če pa bo prišlo do nesreče in bodo brez primerne opreme + nezavarovanega motorja, bodo pa oni na slabšem.

Lp. Jure

Hobiji v tvojem profilu povedo vse o tebi <_<

Amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hobiji v tvojem profilu povedo vse o tebi <_<

Amen.

če si že šel pogledat moj profil bi lahko opazil da mam zraven napisano l0l in pa :D , kar v prevodu pomeni "zajebancija", da ne bo potrebno še kašnega takega posta napisat. ;) je pa res, da kdaj nimam čelade gor, ker mi je brezveze, da si jo nadevam na glavo, če grem 100-500m z motorjem. <_<

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ne motijo te neregistrirani, brez čelade in izpita vozeči motoristi. Naj vozijo kakor jim paše, če pa bo prišlo do nesreče in bodo brez primerne opreme + nezavarovanega motorja, bodo pa oni na slabšem. Policaji, pa itak..ne bom sploh nič govoril. Usak ma drugačne izkušnje, dobre in slabe. Mislim pa, da bi morali najprej poštimati druge stvari, šele potem pa lovit te brez registracije, izpita in pravilne opreme. NIKAKOR PA NE ODOBRAVAM KRAJE MOTORJEV, da ne bo pomote.

Tisti, ki pa niste iz Ljubljane in imate konstantno neke pripombe in nezadovoljstva za pisat tukaj, se pa odselite nazaj, tja od koder ste prišli in kjer vam je bilo bolje in nasploh use lepše kot v tej "zanikrni" Ljubljani ;)

Lp. Jure

Boš vidu problem ko se bo kdo od teh naših preljubih MOTORISTOV vate zakantal.

Pol te bojo pa motli mende?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Jur3

ka misliš da ti bo un ko nima registracije plaču škodo, če se bo vate zabil...dej nehi

mamo tuki na dolenjskem cigane in kaj lahk nardiš če se vate zabije...nič, tožt ga ne morš, ker itq ne boš nič dobu ker KAO nimajo nič, avto kot po pravilu ni registriran, izpita jasno tudi nimajo (večina še mladoletnih), država jih pa itq varuje kot kakšne zaščitene rastline, če boš pa koga tožu ti pa pride domov dva polna traffica ciganov in te polomijo ko zmaja

@50cent

ne razumem ravno tistega delnega uničenja......kaj ti vzamejo kolo od motorja da se pol ne morš več vozt in ogrožat ljudi ter narave :?

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka misliš da ti bo un ko nima registracije plaču škodo, če se bo vate zabil...dej nehi

mamo tuki na dolenjskem cigane in kaj lahk nardiš če se vate zabije...nič, tožt ga ne morš, ker itq ne boš nič dobu ker KAO nimajo nič, avto kot po pravilu ni registriran, izpita jasno tudi nimajo (večina še mladoletnih), država jih pa itq varuje kot kakšne zaščitene rastline, če boš pa koga tožu ti pa pride domov dva polna traffica ciganov in te polomijo ko zmaja

To je napisano brez kakršnegakoli napihovanja. Sem tudi iz nm tako da vem o čem govori.

50cent, ja naša zakonodaja ni skregana samo z zdravo pametjo ampak tudi z osnovno logiko in razumom. Od mene bodo šli izterjat 10 jurjev če bom prehitr prpelov tistim ki imajo pa za miljon in več kazni bodo pa združil vse skupaj pa da je recimo največji prekršek bil 60k podvojiš je 120k ker pa bo verjetno plačal v 8 dneh bo kazen samo 60k. Po vsej verjetnosti je pa sploh ne bo plačal. Pa še pik mu ne smejo napisat (če ima izpit) ker bo revček dobil 18 kazenskih točk pa mu nebi radi izpita vzeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija, 50čent, a ne morš ti tm ene revolucije narest? Tko prvo med policaji, pol pa naredte stavko 1 mesc in morda bojo tisti "tm gor" ta nesposobni sodniki kej nardili pol.... Ker tole je že višek, kazen, zapor, odvzem vozniškega, pa še kej bi mu naložu...

Dons vidu unga tipa na modri R6(letnik 99 se mi zdi), brez tablce, brez zobov, zapečen, s sopotnikom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smoking Burrito,

pa zakva ga nisi ustavu pa mu reku, da ti gre pač na živce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizdarija, 50čent, a ne morš ti tm ene revolucije narest? Tko prvo med policaji, pol pa naredte stavko 1 mesc in morda bojo tisti "tm gor" ta nesposobni sodniki kej nardili pol....

:lol1: :lol1: :lol1:

Burek, ti jih pa sekaš. A ti misliš, da v takšnih ustanovah kot sta policija in vojska, represivnih organih skratka, da se tam da kar tako delat neke "revolucije". Temu se potem lahko hitro reče državni udar. Stavkat se pa gre zaradi lastnega položaja, ne pa zato ker so zakonodajalci šlampasti, ker se sodnikom j... za prekrške...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smoking Burrito,

pa zakva ga nisi ustavu pa mu reku, da ti gre pač na živce?

Smoking no more, Zsymon, zdej sm Uncle :D

Ma zakaj, zato ker bi me okrog kepe menda lih tm sred ulice...

Če bi imel prevozno sredstvo bi poklical policijo in šel za njim, pač mu sledil in zahteval seveda od policaja da ga štrafa...

Ma itak nebi blo nič, jebo jih občina, oboje...

Policaj bi mi dal kazen ker sem se pogovarjal med vožnjo po telefonu :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Burek, ti jih pa sekaš. A ti misliš, da v takšnih ustanovah kot sta policija in vojska, represivnih organih skratka, da se tam da kar tako delat neke "revolucije". Temu se potem lahko hitro reče državni udar. Stavkat se pa gre zaradi lastnega položaja, ne pa zato ker so zakonodajalci šlampasti, ker se sodnikom j... za prekrške...

You get the point...

Ne da se mio razmišljat, vsi pa veste kaj mislm da bi blo treba narest...

Pa dejmo mi enkrat posnet te folke tko parkrat pol pa na TV poslat, zraven bo 50čent zrihtal kopije teh listkov pa tega šita..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejmo mi enkrat posnet te folke tko parkrat pol pa na TV poslat, zraven bo 50čent zrihtal kopije teh listkov pa tega šita..

a dej ne pametnjari ... si spet fouš travo kadiu... to so uradni dokumenti in tega ne morš kr tko okol kazat ... sploh pa tega ne more policist enim kekcem, pardon, burekom v roke dajat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dej ne pametnjari ... si spet fouš travo kadiu... to so uradni dokumenti in tega ne morš kr tko okol kazat ... sploh pa tega ne more policist enim kekcem, pardon, burekom v roke dajat ...

Sej nebi dajal enim kekcem, ampak na televizijo javno pač... Alpa sam povedu, dal anonimno izjavo, sej preko Tednika se daja tko, če še obstaja ta oddaja...

burek za take primere so naredili čelado in rokavice z ojačanimi členki :D

A kaj nej hodm po svetu s čelado in rokavicami in še v usnjenem enodelcu okol? PEŠ? Če bi bil nma motorju bi si on frajer napisal tablico in bi mene zašili, on pa bi ostal nedotaknjen :angry: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdaj mam pa poln kurac teh kretenov zahojenih.....

en tip se že ves čas naganja po celovški z rumeno vtr firestorm.....

ravno prej je mimo kino šiška prehiteval trolo kar skozi rdečo.... po čudežu se ni noben pešec znašel pred njim..... klical taplave in jih vprašal če so res gluhi da ne slišijo in vidijo 1000 ccm dvovaljnika rumene barve, ki se jim naganja takorekoč pred vrati postaje.. odgovor..... patrulje so zunaj...

na mojo pripombo , da so patrulje namerno slepe in gluhe, je sledila tišina.... tako torej....

včeraj se je menda zgodila nesreča, ko je drseče motorno kolo zbilo mamo z vozičkom, ki je še včeraj bila v kritičnem stanju.... vzrok.... prevelika hitrost.... pa verjetno ne na avtoceti ampak v naselju..... vsak od teh norcev lahko vsako minuto povzroči kaj takega ali še bolj tragičnega.....

mirne vesti sem za linčanje takih imbecilov.... cigl, štrik varjanta.....

če mi taka budala poškoduje koga bližnjega se mu bo srednjeveško mučenje zdelo kot masaža.... :evilgrin: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok zdaj mam pa poln kurac teh kretenov zahojenih.....

en tip se že ves čas naganja po celovški z rumeno vtr firestorm.....

ravno prej je mimo kino šiška prehiteval trolo kar skozi rdečo.... po čudežu se ni noben pešec znašel pred njim..... klical taplave in jih vprašal če so res gluhi da ne slišijo in vidijo 1000 ccm dvovaljnika rumene barve, ki se jim naganja takorekoč pred vrati postaje.. odgovor..... patrulje so zunaj...

na mojo pripombo , da so patrulje namerno slepe in gluhe, je sledila tišina.... tako torej....

včeraj se je menda zgodila nesreča, ko je drseče motorno kolo zbilo mamo z vozičkom, ki je še včeraj bila v kritičnem stanju.... vzrok.... prevelika hitrost.... pa verjetno ne na avtoceti ampak v naselju..... vsak od teh norcev lahko vsako minuto povzroči kaj takega ali še bolj tragičnega.....

mirne vesti sem za linčanje takih imbecilov.... cigl, štrik varjanta.....

če mi taka budala poškoduje koga bližnjega se mu bo srednjeveško mučenje zdelo kot masaža.... :evilgrin: :devil:

Tale čoban je prletu tut na pržan, po Regentovi sigurno nad 100km/h, pred križiščem se komej ustavu, da je zavil proti Šentvidu. Pa še enga čobana je meu gor.

Take treba sam :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vse, kar ste napisali, res, ne vidim nobenega problema v celi zadevi. rabimo enega (ali več) z jajci in čim več sponzorjev za kazni. torej kazen za povzročitev smrti na cesti je dejansko (kakor se bere na MS-ju) samo finančna- povzročitev prekrška. če imaš jajca enostavno takega imbecila zbiješ z avtom...............................

pa vsem se opravičujem za tako imbecilno idejo, čeprav bi bila najbolj učinkovita. vprašanje je samo ,kdo smo mi, da lahko sodimo o življenju ali smrti (čeprav se danes dogaja, da je vse več takih, ki tega čuta nimajo razvitega in seveda sodijo (in to so velikokrat ravno tisti o katerih tukaj teče debata).....................................................). :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ne motijo te neregistrirani, brez čelade in izpita vozeči motoristi. Naj vozijo kakor jim paše, če pa bo prišlo do nesreče in bodo brez primerne opreme + nezavarovanega motorja, bodo pa oni na slabšem. Policaji, pa itak..ne bom sploh nič govoril. Usak ma drugačne izkušnje, dobre in slabe. Mislim pa, da bi morali najprej poštimati druge stvari, šele potem pa lovit te brez registracije, izpita in pravilne opreme. NIKAKOR PA NE ODOBRAVAM KRAJE MOTORJEV, da ne bo pomote.

Tisti, ki pa niste iz Ljubljane in imate konstantno neke pripombe in nezadovoljstva za pisat tukaj, se pa odselite nazaj, tja od koder ste prišli in kjer vam je bilo bolje in nasploh use lepše kot v tej "zanikrni" Ljubljani ;)

Lp. Jure

1. Verjetno nisi prebral, kar je napisal 50cent in nekateri ostali člani foruma. Če se en tak zaleti vate, ga lahko samo iztožiš in če nič nima, si :010 . In še pokrpajo ga na račun davkoplačevalcev, ker mu ne morejo nič vzet.

2. Glede prvega odstavka te popolnoma razumem. Vi bi tukaj najraje imeli tukaj eno malo Sarajevo, dejstvo je samo, da ga večina (avtohtonih) Slovencev noče.

3. Kako naj po tvoje najdejo ukraden motor, če se za sumljivimi sploh uzirali ne bi? Katere so "druge" stvari?

Si lahko izposodim tisti zadnji odstavek? :rolleyes: Dobro je napisan, zato ga preberi še enkrat.

ok zdaj mam pa poln kurac teh kretenov zahojenih.....

en tip se že ves čas naganja po celovški z rumeno vtr firestorm.....

Ja, vozi se po pločniku (kolko pač gre), brez čelade in registracije, manevrira med vozečimi avtomobili, je barvno slep za semaforje, ne dela mu zadnja luč, po Celovški turira kolikor se da, včasih suva z glavo navzgor kot teliček pri sesanju mleka iz vimen (mogoče ga hoče spravit na zadnjo)... Sem jih že tudi jaz poklical pa so rekli, da bodo kolegi pozorni :lol1:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je vse, kar ste napisali, res, ne vidim nobenega problema v celi zadevi. rabimo enega (ali več) z jajci in čim več sponzorjev za kazni. torej kazen za povzročitev smrti na cesti je dejansko (kakor se bere na MS-ju) samo finančna- povzročitev prekrška. če imaš jajca enostavno takega imbecila zbiješ z avtom...............................

Saj lepo, da se tukaj, na forumu, mal spucate. Ma, a si kdaj pomislil, da bi nekdo lahkotakšne prijeme na tebi uporabil, ker bi se mu lahko zdelo da si ga nevarno prehitel, motiš njegov mir z glasnimi izpuhi...!?

Če ga policija ne more, potem se ne da nič. Lahko ga posnamete in date na TV ali kaj podobnega in zdramite javnost ali tiste, ki imajo moč kaj ukreniti. Vigilante fore pa rajši niti ne omenjajte.

Po vsem kar je 50cent napisal tudi jaz, če bi bil na mestu policista, v takšnem primeru ne bi nič naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!