Skoči na vsebino

Menjava ležaja v pestu


splash

Priporočene objave

yamaha yz125 (cross)

imam sledeč problem. sedajle se dal dol sprednje kolo, ker se mi je premikalo levo in desno. ležaj je bil zanič kot sem slutil. ko sem ven vzel semering, sem opazol katastrofo. vse je rjavo. niti kapljice masti nikjer.

sedaj pa me zanima, ko bom zbil te ležaje ven, a je to bolje peljat na uraden servis, ali raje naredim sam doma vse?

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj ti rečem, če znaš sam naredi sam.

lp

P.S. V navodilih za BMW piše da je dobro ogret mesto ležaja na 80 do 100 st.C, preden se ga zbija ven in tlači not.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaj zbij ven iz kontra strani.

Tisto vmesno pušo malo potisni ob stran, da dobiš prostor za kak večji izvijač.

Ležaja ne zbijaj samo po eni točki ampak krožno.

Za konec preberi oznako na plastiki in nabavi trgovini z ležaji, ker original znajo bit večX dražji, brez razlike v kvaliteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaj zbij ven iz kontra strani.

Tisto vmesno pušo malo potisni ob stran, da dobiš prostor za kak večji izvijač.

Ležaja ne zbijaj samo po eni točki ampak krožno.

Za konec preberi oznako na plastiki in nabavi trgovini z ležaji, ker original znajo bit večX dražji, brez razlike v kvaliteti.

res je... samo ponavadi se na robu ležaja ne vidi več dimenzij.... na yamaha houmpejđ maš parts diagrams, najdi svoj model, poglej front wheel, najdi ležaj. Če je standardne velikosti, pišejo zraven dimenzije. Ne bodi malenkosten in zamenjaj oba. Nazadnje so bili cca 800 SIT / komad. (pa ne mislim kroglice)

Če pa ni, ti pa pokličeš delta team, ti pošljejo na dom, plačaš po povzetju.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

no zbil sem ven.

hja. na ležaju se ne vidi čisto nič kar bi lahko pisalo na njem ker je rjav. vidi se na semeringu.

problem da je ležaj šel papa, je ker je feder na semeringu počil in je semering spustil vodo notri.

mere ležaja do zunanji D je 37mm, notranji d je pa 20mm. nekaj sem gledal v Krautov strojniški priročnik, pa sem našel po oznako 6904. pod opombami v priročniku piše da so ti podatki iz SKF revije.

nekaj sem gledal tudi po nemških forumih in sem videl da je ta ležaj 6904 po novem označen 61904 2RS. nisem se učil nikoli nemščine, pa upam da se prav zastopil.

ok, grem sedajle pogledat na yamahino stran, če bom kaj našel.

hvala vam za vse.

ne vem kje bi dobil semering. najbrž bo treba na uradnem servisu kupit, ali pač?

še dve slikci.

IPB Slika

slika na spodnjem linku je zelo velika, da se vidi kakšne cifre so na semeringu. zahvaljujoč canonu ki ima macro 0.0mm :) svaka čast.

http://www.moj-album.com/uredi/nejc8800/2812073/?os=3586408

Popravljeno . Popravil splash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se mi ni dalo iskati po netu sem raje vzel v rokew dratpiršno in brusni papir in odkril kaj piše na ležaju.

se pravi da če se ne motim je KOYO firma 6904 pa oznaka modela?

IPB Slika

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kje pa si?

Po internetu malo pobrskaj za najbližjo trgovino z ležaji, vzemi ležaj in semeringa za mušter s sabo, pa je. Oba ležaj in semreinga te bosta prišla ene 3-4k sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem iz dolenjske. blizu novega mesta. bom jutri šel pogledat.

če kdo ve mi prosim naj pove kje je kakšna trgovina z skf ležaji v ljubljani al pa kje v kakšnem drugm mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaj sploh ne sme biti problem, oznaka je prava, reče se mu pa zaprti ležaj. Naj te ne zavede to, da so nekateri zaprti s kovinsko manšeto, nekateri pa z gumijasto. Drugi je zate pravi. Pa še nasvet za montažo - ko ga montiraš ne uporabljaj sile na notranjem obroču, ampak samo na zunanjem! Predlagam tudi, da istočasno zamenjaš oba.

Lp T.

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha yz125 (cross)

imam sledeč problem. sedajle se dal dol sprednje kolo, ker se mi je premikalo levo in desno. ležaj je bil zanič kot sem slutil. ko sem ven vzel semering, sem opazol katastrofo. vse je rjavo. niti kapljice masti nikjer.

sedaj pa me zanima, ko bom zbil te ležaje ven, a je to bolje peljat na uraden servis, ali raje naredim sam doma vse?

Odgovor

Zadeva izgleda povsem deformirana. Če je tudi ležišče ležaja poškodovano, naj ti strugar napreša železno pušo. Vanjo nabiješ nov ležaj in zadeva bo za večno O.K.

Vzrok za takšne deformacije (predvsem na kroskah), kjer je vedno prisotno blato in pesek je, da fantički perejo s "štrajfiksom"! POZOR! Nikoli ne smeš ležaj špricati pod pritiskom (s paro), ker ga zagotovo uničiš!!! :o :o :o :? :grim :grim

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem iz dolenjske. blizu novega mesta. bom jutri šel pogledat.

če kdo ve mi prosim naj pove kje je kakšna trgovina z skf ležaji v ljubljani al pa kje v kakšnem drugm mestu?

maš motoroil v novem mestu pa euroton na cikavi, v eurotonu bi mogl met ta ležaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaje redno kontroliraj in jih menjaj po potrebi....so mali strošek glede na posledice ki se lahko zgodijo,kot je zgoraj napisal ne špricaj z vapotom direkt na osovini,ker voda prodre mimo semeringa do ležaja....za ležaje in za semeringe so trgovini na Tržaški ulici v Lj.Ena je Euroton druga pa ne vem(lokacija je pri avtoprodaji MP3).Ena trgovina je tudi blizu Kranja(Tinex)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tile ki so pa sedaj bli notri pa niso bli zaprti?

kako to?

Zato, ker so original in ker jih ščiti semering niti ni treba, da so zaprti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je vseeno al je odprt al zaprt...življenska doba je itak majhna...če želiš imet mir kupi zaprtega.No pa TUKAJ bi ti tudi zrihtali kar rabiš.

Popravljeno . Popravil Lunč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celi doktorat bote skup spravli :)..

vzami šubler v roko, zmeri zunanji premer, notranji premer.. idi v trgovino (SKF, INA, ...) pa reči lager, z takimi premeri, pa z gumo zaščiten...

ko boš not davo pa lepo nastavi na lukno, pa vzami en gedore nastavek taki ko ti bo pasal na zunanji rob ležaja, pa s hamrom lepo zabi not.. pa furaj dalje :)

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povejte mi kaka je sploh fora potem da je semering če bo ležaj zaprt.

ker semering bo težko dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti mi povej dimenzije semeringa pa se bo že dobilo kaj. Zi nanji FI pa debelino.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne tolko :) Če bom lahko dobil samo semerin kjer je višina 3mm oz. 4mm oz. 2mm, bom rekel da lahko dboim tega. V večini se še je vedno obnesel 3 mm.

P.S: višina = zunanji fi - notranji fi.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....za ležaje in za semeringe so trgovini na Tržaški ulici v Lj.Ena je Euroton druga pa ne vem(lokacija je pri avtoprodaji MP3).

Ta druga je Kotaltrade, Trzaska 329, tel 01/ 4228930.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ležaj daš lahk za kake pol ure v skrinjo če slučajn ne bo šel not, da se skrči, vendar pol počakaj da se nazaj segreje preden boš daju os not k os ne bo šla, ker se bo skrčil od skrinje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!