Skoči na vsebino

Kdo mi posodi kufer


Brihta

Priporočene objave

Zdravo. Začetek junija planiram dopust po hrvaški obali z punco. Sam imam kovček givi v46, stranske kufrcke... Zanimam me ce bi mi lahko kod za tisto obdobje (lahko mu tačas tudi dam svojega) posodil kak večji givi kovček ali pa enak z montiranim rostiljem, kamor bi lahk pripel šotor in spalki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začetek junija je že tuki :grim

jz ga imam 48 se mi zdi,če ti kej pomaga

Ups, v mislih sem imel julija :blush:

Ja, a maš gor tist dodaten prtlažnjiček ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, v mislih sem imel julija :blush:

Ja, a maš gor tist dodaten prtlažnjiček ?

Sorry, ker se mešam. DIY !! Jaz sem vzel dve kromasti palici, narezal na začetku in na koncu navoje, jih pokrivil in prišraufal skozi pokrov kufra. Med matico in plastiko sem dal podložko in tesnilo, tako da ne fajhta v kufer. Sedaj na kufer lahko s pajki pripnem kar hočem (šotor, spalko, boršo....)

Poceni, učinkovito, enostavno.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, v mislih sem imel julija :blush:

Ja, a maš gor tist dodaten prtlažnjiček ?

mam ja sam julija pa bom najbrž tud jz kej rabila,sicer pa ta roštil stane okol 8jurjev,tolk sem jz dala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam ja sam julija pa bom najbrž tud jz kej rabila,sicer pa ta roštil stane okol 8jurjev,tolk sem jz dala

Vem, bi ga že kupu, sam jst mam skos kufer gor, pa ne bi hotu čez celo leto roštilja okol vozit :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma stari sej te nč ne moti itak ga majo vsi skoz gor,kaj pa je une pol kile še veš ne da ga maš :grim

v končni fazi pa ga daš lahko dol in lukne zamašiš s čepki

v tem res ne vidim problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo lahko odšraufaš, ko/če ne rabiš.

Ja, in v kufru ostanejo 4 luknje, katere zamasis z štirimi 13 maticami :(

ma stari sej te nč ne moti itak ga majo vsi skoz gor,kaj pa je une pol kile še veš ne da ga maš :grim

v končni fazi pa ga daš lahko dol in lukne zamašiš s čepki

v tem res ne vidim problema

Vizualno mi ni všeč, sam sej kot kaže bom mogu kr to narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kako velik in težek imaš šotor, ampak te zadeve sem jaz pripel na kufer kar z "gurtnami" pojma nimam kako se to pravilno reče, ampak mislim da veš kaj je to. Ene 3 ali 4 vzameš in jih na razne načine obmotaš okrog spalk in šotora ter pritrdiš nekam na motor ali nosilec kovčka kjer je vedno dovolj mest za zataknit. Zadevo lahko narediš tako trdno, da je niti z rokami ne premakneš - preverjeno. Tudi sam nimam tega "roštilja" gor in imam 48 litrski kovček pa vedno nekako gre porihtat zadevo. In te elastične vrvice lahko kupiš na vsaki bencinski. Mene je nekaj zezalo in sem jih kupil med samim potovanjem, ter utrdil zadevo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kako velik in težek imaš šotor, ampak te zadeve sem jaz pripel na kufer kar z "gurtnami" pojma nimam kako se to pravilno reče, ampak mislim da veš kaj je to. Ene 3 ali 4 vzameš in jih na razne načine obmotaš okrog spalk in šotora ter pritrdiš nekam na motor ali nosilec kovčka kjer je vedno dovolj mest za zataknit. Zadevo lahko narediš tako trdno, da je niti z rokami ne premakneš - preverjeno. Tudi sam nimam tega "roštilja" gor in imam 48 litrski kovček pa vedno nekako gre porihtat zadevo. In te elastične vrvice lahko kupiš na vsaki bencinski. Mene je nekaj zezalo in sem jih kupil med samim potovanjem, ter utrdil zadevo .)

Jaz običajno prtljago privežem na roštilj, da se med vožnjo ne premika, nato pa preko vsega eno ali dve gurtni. V primeru, da potrebujem kaj iz kovčka je laže samo gurtno odšponat, vse pa ostane fiksno na roštilju.

Seveda je potrebno biti previden, kajti že za sam kovček je običajno dovoljena nosilnost razmeroma majhna, če pa dodaš še kaj na roštilj, je potrebo OBVEZNO to prevezati preko nosilcev kufra in kufra samega !

Je pa super roštilj v kombinaciji s transportno mrežo, ko lahko recimo moker dežni komplet enostavno pritrdiš v 1/2 minute gor in če je potrebno je tudi takoj dol. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno tudi kako se Brihta vozi, ko gre na kako potovanje. Jaz v takem primeru vozim v skupini za kakim kolegom in ne gremo ravno športno. Če sva na motorju 2 je enako. Tako, da ni nevem kake sile, ki bi premetavala stvari odzadaj. In kot sem že omenil se, da zadeva zelooo trdno narediti tudi samo z gurtnami. Je pa sigurno boljše, če imaš še ostale pripomočke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizualno mi ni všeč, sam sej kot kaže bom mogu kr to narest.

Pa kaj se sekiraš - moped že s kufrom gor zgleda grdo, tako da če gor počiš še roštiljado, ni neke velike razlike.

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa ostalo robo zreduciraš na takšno količino, da ti bo vse, kar hočeš dat na roštilj šlo v kufer :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta, preračunaj, če se ti res splača kampirat, al bi bilo pa bolj praktično najet sobico kje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ima Sym tudi prav. Enkrat ko smo šli v kemp in na koncu preračunavali, preračunavali,... Smo ugotovili, da bi bila cena skoraj enaka, kot če bi bili v apartmajih. Drugič pa na motorje brez spalk, šotorov,... le s seznamom možnih prenočišč v krajih kjer smo nameravali prespati. Nokjer (razen na Rabu) nismo spali več kot eno noč pa vseeno sredi sezone ni bil nikjer problem dobiti proste sobe za prenočit. V Sloveniji (Tolmin) cca. 2000-2500/sit osebo. Na Rabu pa aprtma za 6 oseb 50 Evrov. Čeprav nas je bilo manj kot 6 je še vedno ugodno. Imaš hladilnik, vredu kopalnico, posteljo,... V kampu pa za skoraj enako ceno nič od naštetega.

Pred samo potjo pa niti približno nismo vedeli kje bomo spali. Vse smo rihtali sproti.

Sicer pa kakor komu paše. Nekateri raje grejo s šotori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred samo potjo pa niti približno nismo vedeli kje bomo spali. Vse smo rihtali sproti.

Sicer pa kakor komu paše. Nekateri raje grejo s šotori.

Ja jst grem raj v apartma, sam me je mal strah, da ga v vrhuncu sezone nebi dobil :(

lahko pa ostalo robo zreduciraš na takšno količino, da ti bo vse, kar hočeš dat na roštilj šlo v kufer :P

Grem s PUNCO .), zase bi spravi vse v tank torbo :yes:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst grem raj v apartma, sam me je mal strah, da ga v vrhuncu sezone nebi dobil :(

Ma vedno se dobi :D Da me ne bi slučajno pozneje klel - vedno smo ga mi dobili, pa smo na več različnih lokacijah spali ker smo se non stop premikali iz kraja v kraj (Bled, Vršič, Bovec, Tomin, Postojna, Krk, Rab,...) pa ni nikjer bil problem dobiti apartmaja za dan, 2 ali 3. Zelo redko je, da bi bile vse kapacitete zasedene. Greš samo v informacijski biro (to smo šli samo na Rabu, ker smo za drugje meli izpisane apartmaje iz interneta) in so nam našli kar nekaj prostih mest.

lp in uspešno rešitev problema .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta mam Givija 52 L z roštiljem na rezervi ga komot posodim pokliči 041 666 176 Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak si tečn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Brihta, jaz mam doma en kufr Nonfango 48 L, s plato vred, če rabiš mi javi,.. posodim ni blema, al pa prodam vse skupi. Zate ugodno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

:devil:

Da brez zveze ne odpiram nove teme. A mi lahko kdo posodi za prihodnji teden kakšno boljšo alarmno ključavnico za disk ??

Sem malo neodločen kaj naj sploh nabavim (alarm, ključavnico..) in bo to pač izhod za ta teden Toskane.

Hwala vam (ti) že vnaprej :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!