Skoči na vsebino

Sokac


Lobo

Priporočene objave

Lumpa:

Danes malo pred 17.00 uro se je Šokac peljal iz smeri Slovenskih Konjic v smeri Slovenske Bistrice. V levem ovinku 100m pred tablo Vrhole je bilo na cestišču eek.gif razlitega veliko olja. Zdrsnilo mu je sprednje kolo in končal je -še sreča- na travniku. trance_13_cry.gif Motor je vrglo v manjše drevo. Posledica padca: natolčena rebra, zvin kazalca in sredinca leve roke, poškodba pete na levi nogi. wacko.gif Motor delno razbit.

Pomagal mu je motorist iz Ljubljane in kasneje še naš Lobo, ki se je po spletu okoliščin peljal po tej cesti.

Hvala Lobu in Marku za pomoč.

Danes malo pred 17.00 uro se je Šokac peljal iz smeri Slovenskih Konjic v smeri Slovenske Bistrice...

Najboljša pa je bila izjava policista : "Zakaj pa niste peljali ob desnem robu ceste?" :slap: Kot, da je vozil moped ali kolo. Ko pa je zverglalo še čoperista, da se je komaj ujel, sta pa spizdila pajkana ne da bi zavarovala in opozarjala ostale udeležence prometa do prihoda cestarjev. Mene so opozarjali na nevarnost nasproti vozeči avtomobilisti in motoristi. Še sreča, da ni še kdo zletel s ceste. Cestarja sta potem do mojega odhoda posipala po olju dva velika vedra mase za vpijanje olja. In še nista končala z delom. Tako, da je bil kar konkretni madež.

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša pa je bila izjava policista : "Zakaj pa niste peljali ob desnem robu ceste?" :slap: Kot, da je vozil moped ali kolo. Ko pa je zverglalo še čoperista, da se je komaj ujel, sta pa spizdila pajkana ne da bi zavarovala in opozarjala ostale udeležence prometa do prihoda cestarjev. Mene so opozarjali na nevarnost nasproti vozeči avtomobilisti in motoristi. Še sreča, da ni še kdo zletel s ceste. Cestarja sta potem do mojega odhoda posipala po olju dva velika vedra mase za vpijanje olja. In še nista končala z delom. Tako, da je bil kar konkretni madež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro okrevanje, pa cim manjse stroske popravila!

Kriv si pa itak po defaultu, ker si motorist... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz ti želim čimprejšnje okrevanje. še najbolj ironično pa je to, da bi tudi sam lahko bil zdaj na tvojem mestu, saj sem se nekaj ur prej peljal po isti cesti. samo takrat še zgleda tistega olja ni bilo. sicer je bilo na nekaj ovinkih videt nekaj zasušenih madežev, vendar mislim da to ni to.

vglavnem še enkrat čimprejšnje okrevanje in čimmanj stroškov s popravilom motorja (upam, da imaš kasko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čimhitrejše okrevanje ti želim, pa da se dobro poceliš :).

Stroški pa tut čimmanjši, čeprov je to drugotnega pomena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čimprej se pocajti :OK: . Skor sem prepričan, da nimaš kaska, ker ga redki imajo, kaj če bi razmislil o tožbi zoper vzdrževalca ceste?

Upam, da boš čimprej spet v "sedlu":)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odnos v bolnici pa je izgledal tako: Padel je še en "butasti" motorist". Ko je Lumpa povedala sestri na šalteru urgence, da sem padel z motorjem, jo je ta vprašala, če sem padel z motorjem doma. Odgovorila je: Ja, padel je v dnevni sobi. :? :o

Ta izjava osebja sovpada s tvojim podpisom, kreteni.

Čim prej se pocajtej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, drž se, boš zdej pa mal več na forumu, tako kot jaz. Sorry, zdaj se lahko zezam, ko si jo dokaj dobro odnesel. Glede motoristov je pa itak tako, ko so mene spraševal kaj je bilo sem rekel, da sem imel karambol z motorjem pa so vsi govoril, ja vi motoristi. Pol jim pa povem, da me je sesul en, ki je bil totalka ( 3 promilčke :slap: ) pa vsi pravijo, ja ti pijanci. Tako pač je. V glavnem drž se. Če maš pa cel prednji konec motorja, pa lahko enga skup sestaviva, pa si ga bova posojala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, me je šokiralo. Čim prejšnje okrevanje in čim cenejše popravil, da se kam skupaj zapeljemo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da mora prvo nekdo past, da pridejo cestarji je nedopustno.

Policaji namesto, da jejo krofe naj malo se peljejo po teh cestah.

Šokac čim prej se vrni med nas! Hitro okrevanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta ne izbira! To je dokazal tvoj primer, čeprav si v mojih očeh eden tistih, ki resnično "vozijo z glavo"!

V svarilo vsem ostalim!

Hoj Šokac!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, drž se, boš zdej pa mal več na forumu, tako kot jaz. Sorry, zdaj se lahko zezam, ko si jo dokaj dobro odnesel. :slap: V glavnem drž se. Če maš pa cel prednji konec motorja, pa lahko enga skup sestaviva, pa si ga bova posojala.

Držim se bolj pilota in :hmm: razmišljam kako bom popravil motor. Sem jo pa res dobro odnesel. Imel sem več sreče kot pameti. Največ težav mi dela natolčeni prsni koš in rebra. In prav sedaj me najbolj sili na kašlanje, vsi okoli mene pa še na veliko pripovedujejo vice. Tisti manj navdušeni nad motoristi pa modrujejo kako bom sedaj prodal motor. Pa iz prodaje ne bo nič... :grrr

Upam samo, da mi bo še uspelo v tej sezoni ponovno zajahati v "sedlo". Pa toliko motorističnih načrtov je bilo za mesec avgust in september.

Iz tvojega predloga tudi ne bo nič, saj je najbolj poškodovan prav sprednji del Fazerke. Drugače pa zamisel ni slaba.

Kasko :grrr ,AO+ :grrr nič od tega. Reši me samo to, da bodo policisti v zapisnik zapisali, da je šlo za dogodek.

Jutri pa bodo preverili, če je že kdo pred menoj obvestil cestno podjetje. Če je bil zabeležen klic na cestnem podjetju pred mojo nezgodo imam velike šanse, da izterjam povračilo nastalih stroškov. V nasprotnem primeru

si lahko samo :whistle: in :headbang: in rešujem zadeve v lastni režiji.

Lp in najlepša hvala vsem za vzpodbudne misli in lepe želje... :yea1:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim prej se porihtaj .)

Upajmo, da je res kdo že prej obvestil, da je na cesti oljni madež. :doze: Da vsaj nekaj odneseš od te nezgode in popraviš motor. A je močno razbit? Vilice,...

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim prej se porihtaj .)

Upajmo, da je res kdo že prej obvestil, da je na cesti oljni madež. :doze: Da vsaj nekaj odneseš od te nezgode in popraviš motor. A je močno razbit? Vilice,...

Prav vilice bodo najverjetneje največji strošek, plastika je v kompletu razbita, razen obeh žarometov, ki sta ostala cela. Začuda je rezervoar ostal nedotaknjen. Na samem agregatu ni vidne škode, je pa malo podrsan pokrov sklopke. Zaščitni drsniki so svoje delo čudovito opravili. Bo že kako!

Odnesel sem jo zelo vredu, napram kolegu motoristu, ki je malo pozneje z BMW končal tragično.

Kljub vsem lepim mislim, skrbi, željam, sedaj ne bi bi želel več biti v ospredju pozornosti. Zato prosim moderatorje, da zaklenejo to temo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekaj preden zaklene temo. Tudi sam sem že menjaval prvo maski, ki je sestavljena iz kar nekaj delov. Strošek prve maske se mi zdi, da sploh ni bil velik. Ne spomnim se več koliko, ampak sem bil kar presenečen, ko sem videl ceno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekaj preden zaklene temo. Tudi sam sem že menjaval prvo maski, ki je sestavljena iz kar nekaj delov. Strošek prve maske se mi zdi, da sploh ni bil velik. Ne spomnim se več koliko, ampak sem bil kar presenečen, ko sem videl ceno.

lp

za FZS1000 je maska pred 3 leti stala cirka 27 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti želim čimprejše okrevanje! Ko bo pa zdravje poštimano, pa da bi čimprej pa čimceneje poštimal motor, da se srečamo kje na cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu madona Šokac :eek:

Pleh in plastika se že porihta :grim , važno, da z teboj ni kej hujšega :)

Drži se! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, saj ne vem kaj naj rečem. Čudežni občutki. Od zadovoljstva, da si hvala Bogu "cel", do jeze zaradi nevestnosti cestarjev in žal tudi miličarof :BUA: ter seveda tumastega sprejemnega osebja v bolnici :BUA:

Motorina boš že spravil skupaj. To sploh ni problem.

Želim ti iz vsega srca čim prejšnje okrevanje in prav tako hitro vrnitev nazaj v sedlo. :OK:

Vse dobro izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorina boš že spravil skupaj. To sploh ni problem.

Želim ti iz vsega srca čim prejšnje okrevanje in prav tako hitro vrnitev nazaj v sedlo. :OK:

Rocky B)

O pa je problem Rocky in "stari" raje ti meni zaželi še nekaj več "soli" v glavi, da bom lahko razumel naše Zakone, policiste in našo vrlo državo, ko želiš iz povsem upravičenih razlogov vložiti prijavo škode na podlagi policijskega zapisnika.

Danes so me iz PP obvestili, da so mi naložili 50.000,00 tolarjev kazni in 4. kazenske točke, ker sem svoje motorno kolo vozil z neprilagojeno hitrostjo. Pomeni, da sem po njihovem vozil prehitro. Dodatno pa so mi še obrazložili, da bi moral voziti tako počasi, da bi v vsakem primeru lahko nadzoroval svoje vozilo, predvideval, da bo v ovinku ovira in v primeru ovire na cesti varno ustavil svoje vozilo ali se oviri izognil.

V 24.členu zvcp piše, da udeleženci prometa morajo ravnati tako, da ne ovirajo ali ogrožajo drugih udeležencev cest. prom. ali jim ne povzročajo škode. Tisti, ki je razlil tako veliko količino olja po cestišču, zagotovo ni upošteval tega člena, saj je mene osebno oviral in mi povzročil škodo. Tako telesno kot materialno.

Sedaj pa pride ta pravo!!!

Hitrost vožnje: 30. člen

Voznik ne sme brez opravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v prometu.

Z globo 30.000,00 tolarjev se kaznuje voznika, ki ravna v nasprotju 30. člena.

Pomeni, da če bom še sedel na motor bom spet potencialni kandidat, da me bodo kaznovali, ker se bom na podlagi te izkušnje v vsak ovinek zapeljal 20. km na uro.

Tako pa se ne bom pustil zajebavati, pa če bo to tema za TEDNIK, PREVERJENO ali kakšno drugo časopisno objavo.

Še sam postopek s strani policistov, ni bil strokoven. Kot prvo nista zavarovala kraja dogodka oz. nezgode. Kot drugu pa sta se od petka 09. 06. 06. do danes 13. 06. 06. morala posvetovati s svojimi nadrejenimi kakšno odločitev bodo sprejeli. In za poslastico me še po telefonu obveščajo kako so se odločili. Kot, da barantamo na tržnici za jabolka in hruška.

Če kdo pozna v MB kakšnega dobrega odvetnika, ki se ukvarja z Zakonom ZVCP, mi prosim naj javi po PM. Za novinarsko temo v smislu naše nadaljnje varnosti pa bom poskrbel sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!