Skoči na vsebino

SVAMZ


Dadi

Priporočene objave

Kaj si vi mislite o njih, oziroma posameznikih pri njih? Prosim, ne govoriti o muzeju, ker sem mnenja, da imajo zelo lepo urejen muzej, zanima me predvsem kuhinja okoli certifikatov starodobnikov, nekaj mora biti tam zelo narobe, ker na Direkciji za ceste-Ministrstvo za promet, ki izdajajo odločbe, da se starodobniki iz tujine lahko vozijo po naših cestah striktno zavračajo vse, ki priložijo SVMZ-ov certifikat ! Jaz sicer s tem nimam problemov, zdi se mi pa, da če Svamz-ov certifikat ne velja nič, da je itak brez veze plačevat članarine ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdi se mi pa, da če Svamz-ov certifikat ne velja nič, da je itak brez veze plačevat članarine ?

meni se pa ne zdi brezveze plačevat članarino saj imam s certifikatom 90% popusta pri zavarovanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem informacijo, da se dobi teh 90 procentov tudi z dovoljenjem za starodobnika od Direkcije za ceste, (cena je samo koleki za 3280,00 sit in nič več, velja za vselej) ki je nedvomno EDINA uradna inštitucija za izdajo certifikatov in ni potrebno vsako leto ponovno plačevat certifikata oziroma članarine - to je pogoj pri SVAMZ -,zdi se mi, da je SVAMZ postal nekakšen privaten klub nekaterih, ki vodijo to organizacijo zaradi lastnih interesov !

:? :grim

Predvsem za svoje člane naredijo zelo malo in zavajajo naivneže,da lahko pod njihovim okriljem registrirajo starodobnika iz tujine, take izkušnje imajo nekateri znanci, ki jih je navlekel njihov uradnik iz Vranskega ! Zato v poduk, ko kupujete starodobnike v tujini se obrnite na Direkcijo za ceste in težav ne boste imeli, predvsem koštalo bo bistveno manj ! Danes je prijatelj dobil poštno obvestilo, da naj dvigne certifikat iz Vranskega in plača 16250,00 sit, po telefonskem protestu mu ja gospod iz Vranskega rekel dobesedno : plačaj pa dobiš !!! Jasno je takoj dal vlogo za trajen uraden certifikat pri Ministrstvu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se pa ne zdi brezveze plačevat članarino saj imam s certifikatom 90% popusta pri zavarovanju.

No pa sem preveril tudi to, velja za starodobnike, ki so bili prvič registrirani pri nas in niso kupljeni rabljeni v tujini : 90% pousta pri obveznem zavarovanju dobiš tudi s dovoljenjem za starodobnika on DRSC in definitivno velja za vedno !! Za tiste, ki pa bodo kupovali starodobnike v tujini naj bodo obvezno stari najmanj 25 let, ker drugače ne bodo šli skozi sito ministrstva, brez odločbe ministrstva ne morete nikjer registrirati starejšega motorja !! Ne nasedajte obljubam kot nekateri moji znanci !! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem preveril tudi to, velja za starodobnike, ki so bili prvič registrirani pri nas in niso kupljeni rabljeni v tujini : 90% pousta pri obveznem zavarovanju dobiš tudi s dovoljenjem za starodobnika on DRSC in definitivno velja za vedno !! Za tiste, ki pa bodo kupovali starodobnike v tujini naj bodo obvezno stari najmanj 25 let, ker drugače ne bodo šli skozi sito ministrstva, brez odločbe ministrstva ne morete nikjer registrirati starejšega motorja !! Ne nasedajte obljubam kot nekateri moji znanci !! :yea1:

ne vem če bo to držalo.

jaz imam motor uvožen iz ZDA, tukaj sem pridobil certifikat SVAMZ in koristim 90% popusta.

pa še to me zanima, kako pa se pridobi status starodobnika pri DRSC?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta zadeva ni tako stara, ker si prej lahko delu samo preko SVAMZa. Je pa ta slabost, da moraš zdej pelat motor v Avto plus v Koper da izdajo homologacijo, prej pa tega ni blo treba. Jest mam tud en tak motor pa me to še čaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če bo to držalo.

jaz imam motor uvožen iz ZDA, tukaj sem pridobil certifikat SVAMZ in koristim 90% popusta.

pa še to me zanima, kako pa se pridobi status starodobnika pri DRSC?

Postopek je tak, najprej kupiš motor v tujini min. 25 let star, obvezno z overjeno kupoprodajno pogodbo pri notarju in potrdilom , da je vozilo tam odjavljeno iz prometa, pri nas greš na davčno kjer ti na to pogodbo dajo potrdilo, da si opravičen plačila davka, nato s temi papirji vložiš(obrazec dobiš v DRSC v Lj.)prošnjo za pridobitev statusa starodobnika, če imaš motor dovolj let star seveda brez problema dobiš odločbo,nato moraš opraviti homologacijo"pozor"to lahko opraviš tudi v Ljubljani v Viator tehnični pregledi, tako s temi vsemi papirji lahko opraviš registracijo normalno ! Tisti, ki kupujete vozila v Italiji bodite pozorni, da pridobite vse papirje kot zahteva DRSC-prej se pozanimajte! Kar se pa tiče popustov pri obveznem zavarovanju je pa tako, tudi na podlagi SVAMZ certifikata dobiš 90% popusta, če je vozilo imelo prvo registracijo v Sloveniji,vendar moraš vsako leto plačevat ponovno članarino in podaljšanje certifikata! Dogaja se pa že to, da nekatere zavarovalnice tega ne priznavajo več!

Za vozila, ki se kupijo v tujini oziroma EU je edini možni način, da se legalno vozite v Sloveniji ta, ki je zgoraj opisan!

Da ne bo pomote, hvale vredno je početje SVAMZ kar se tiče ohranjanja Slovenske tehnične kulture, imajo neprecenljivo privatno zbirko starodobnikov in vedno sem pripravljen tudi finančno pomagati s članarino, vendar s takim zavajanjem kot to počne eden pri njih je svinjarija, predvsem bi se morali držat obljube, ki jih dajejo naivnežem,da je možno registrirat iz tujine vozilo z njihovim certifikatom ali pa njihovo pomočjo! :grrr

V zakonu obstaja razlaga, da je starodobnik lahko tudi mlajši od 25 let-do 20, če je redek model in ima izredne tehnične posebnosti itd., ravno v tem obdobju se je pri nas izgubilo precej motorjev in so za marsikoga zanimivi in tu se nekateri lovijo na limanice pri SVAMZ, še enkrat to pri Ministrstvu ne gre skozi, če ni staro vozilo najmanj 25 let !

:yea1:

Ja ta zadeva ni tako stara, ker si prej lahko delu samo preko SVAMZa. Je pa ta slabost, da moraš zdej pelat motor v Avto plus v Koper da izdajo homologacijo, prej pa tega ni blo treba. Jest mam tud en tak motor pa me to še čaka.

Damijan pojdi v Ljubljano, ker za starodobnika lahko opraviš homologacijo v Viator tehnični pregledi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem informacijo, da se dobi teh 90 procentov tudi z dovoljenjem za starodobnika od Direkcije za ceste, ki je nedvomno EDINA uradna inštitucija za izdajo certifikatov....

Edina uradna institucija za starodobne ceste ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

takole je... nobena od navedenih informacij ne drži točno

če je vozilo že registrirano v RS pred 01.01.2005, potem je potrebno pridobiti certifikat pri SVAMZ ali SVS (seveda če so izpolnjeni starostni pogoji vozila). DRSC v teh primerih ne izda odločbe.

DRSC izdaja odločbe o starodobnih vozilih le za uvožena stara vozila, ker brez tega ne morejo dobiti Potrdila o skladnosti (homologacije) - to pa zaradi neekološkega izpuha :)

več si lahko ogledate na strani www.dc.gov.si

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pripomba:

na davčni ni treba pridobivat nobenega papirja o oprostitvi od davka. če kje papir zahtevajo jih pošljite nekam in zahtevajte da takoj pokličejo nadrejenega in ta naj pokliče davčno upravo, takoj seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pripomba:

na davčni ni treba pridobivat nobenega papirja o oprostitvi od davka. če kje papir zahtevajo jih pošljite nekam in zahtevajte da takoj pokličejo nadrejenega in ta naj pokliče davčno upravo, takoj seveda.

jah ni glih tko... DMV se ne plača le od rabljenih vozil muzejske vrednosti, starejših od 30 let.

5. točka 5. člena ZDMV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak dan se nekaj novega izve. hvala za info.

jaz sem par ur skakal ker mi na davčni niso izdali papirja o oprostitvi na amzsju so ga pa zahtevali. potem so se pomenile šefice in sem registriral motor brez tega papirja(motor l.2003)

Popravljeno . Popravil kocka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!