Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Ali je mogoče dobiti blokado za KTM 640 Adventure letnik 2004?? Sem preiskal cel google pa je ne najdem. Če ima kdo izmed vas kakšno informacijo o blokadi(25 ali 35kw) bi bil zelo vesel.

Lep pozdrav!

Na strani proizvajalca blokad Alphatechnik blokade za 640 Adventure ni :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vretno sem eden izmet tisti ki ne zastopim najbol tega zakona.

koker js zastopim naj bi blo tako da lahko vozim blokiran motor z a2 do 35kw oz original do 70kw.

zdej eno uprasanje zasledil sem prej da ti v prometni nepise vedno original kw samo 35 (blokirano) torej taksen motor bi lahko vozil?

pa js bi dodal se en predlog za tistega ki se za to bol spozna, da bi naredil temo motorje ki jih z a2 lahko voziš (blokirane) motorje z največ povpraševanja.

to z orginalno 70kw mi je ze malo čudno saj sem na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) zasledil več hond z750 katera je imela v originalo 75kw in je bila omejena na 25kw.

torej ce bi pa pogledo hondo cb1000r ki ima okrog 90kw je pa nebi smel vozit ce bi mel blokirano (ce blokada sploh obstaja ker nisem nic zasledil) razen ce mi v prometni ne pise orginalne moči?

Popravljeno . Popravil angelsmrti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vretno sem eden izmet tisti ki ne zastopim najbol tega zakona.

koker js zastopim naj bi blo tako da lahko vozim blokiran motor z a2 do 35kw oz original do 70kw.

zdej eno uprasanje zasledil sem prej da ti v prometni nepise vedno original kw samo 35 (blokirano) torej taksen motor bi lahko vozil?

pa js bi dodal se en predlog za tistega ki se za to bol spozna, da bi naredil temo motorje ki jih z a2 lahko voziš (blokirane) motorje z največ povpraševanja.

to z orginalno 70kw mi je ze malo čudno saj sem na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) zasledil več hond z750 katera je imela v originalo 75kw in je bila omejena na 25kw.

torej ce bi pa pogledo hondo cb1000r ki ima okrog 90kw je pa nebi smel vozit ce bi mel blokirano (ce blokada sploh obstaja ker nisem nic zasledil) razen ce mi v prometni ne pise orginalne moči?

Lahko voziš moped do 35kw, ki v originalu ne presega dvokratnika te moči. To pomeni da imaš lahko motor z do 70kw(original), ki je blokiran na 35kw. Obstaja pa t.i. "luknja v zakonu" po katerem bi lahko s tovarniško vpisano blokado imel napisano v homologaciji pod izvorno moč 35kw in ne 35kw pod predelave motorja. V tem primeru bi lahko imel naprimer ninjo 10 pa čeprav ima v originalu t.j. ko ni tovarniško blokirana, okol 130kw. Omejitve na 25kw pa izhajajo še iz prejšnega zakona, ko je bila edina omejitev blokada na 25kw ne glede na izvorno moč. Uglavnem vsi motorji nad 70kw v tem primeru odpadejo, pa še te morajo biti zablokirani na 35kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Honho CB600F (Hornet) obstaja 35kW blokada? In koliko to kej košta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v temu da blokad 35kW ni, oz. so zelo redke in predvsem za novejše motorje.

Večina blokad je 25kW.

Torej tudi če imaš izpit do 35kW motorja ne boš mogel blokirati na 35kW ampak 25kW (ker 35kW blokad ni) in to te zopet vrže v skupino motorjev kateri imajo v originalu 50kW ali manj.

Ni tako težko za razumet. In ja, zakon je zelo retardiran, me prav zanima kateri veleum se je to spomnil!

Nimaš kaj, al boš zablokiral na 25kW in če te policaj ustavi se narediš neumnega in rečeš ja jst sm mislu da ne sme presegat 70kW ker imam jst izpit do 35kW in upaš da te spusti, če ne, pa sisneš kito....sam je zanimivo da je zelo malo motorjev kateri imajo 50kW ali manj.

Je bolje da se na kolesu voziš 2 leti dokler ne nardiš za neomejeno ;)

LP

Upam da boste štekal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za konkreten odgovor. ;)

Glede zakona o blokadah 25kW (max. 50kW) ali

35kW (max. 70kW)

mi je bilo ze prej jasno.

Zanimalo me je samo, če obstaja 35kW blokada.

Tale zakon je res katastrofalen.

Če ma motor npr. v originalu 70kW in ga blokiraš na 35kW ga lahko voziš, če daš pa vgraditi blokado 25kW pa nesmeš vozit s tem, da bi imel tokrat motor MANJŠO moč. Wtf?

Blokado 25kW in 35kW bi morali enačiti kot eno in isto, max. moč pa nebi smela presegat 70kW, tako bi še vedno dosegli enako, kot so mislili s tem zakonom.

In kaj naj folk zdaj kupi, že tako je težko najti rabljen motor s 50kw (da ga nato blokiras), kaj šele, da bi našel motor s 35kW, NI IZBIRE!

Mi lahko kdo pove, kdor ma motor z originalno močjo 50kW do 70kW in ima blokiranega na 25kW. Kako reagirajo možje v modrem in

če je padla že kakšna denarna kazen.

Hvala LP.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasledil več hond z750 katera je imela v originalo 75kw in je bila omejena na 25kw.

Lahko daš link na eno tako Hondo z750? Ker sumim, da si nekaj pobrkal, ta model ne obstaja ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokad za 35kw (govorim za yamaho) pridejo šele naslednje leto tako so mi rekel v delta team krško ;) in je tut reku če maš motor kater ma mn ku 70kw u mojem primeru jih bo meu 58kw daš komot 25kw kr blokade za 35kw ni!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji bo pol pisalo 25kW al 35kW?

Če bo 25kw, po taplav reku 2x25kW = 50kW, kar pa še vedno ni 58kW in če bo zatežen, bo kazen!? Ali pač?

Bi bilo pa lepo od njega, da bi poskušal razumet, da maš ti izpit za 35kW (x2 =70kW) in ne za 25kW. :-)

Če so že dvignili mejo moči motorja pri 18. letih, naj upoštevajo še to!

Se strinjamo ane :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji bo pol pisalo 25kW al 35kW?

Če bo 25kw, po taplav reku 2x25kW = 50kW, kar pa še vedno ni 58kW in če bo zatežen, bo kazen!? Ali pač?

Bi bilo pa lepo od njega, da bi poskušal razumet, da maš ti izpit za 35kW (x2 =70kW) in ne za 25kW. :-)

Če so že dvignili mejo moči motorja pri 18. letih, naj upoštevajo še to!

Se strinjamo ane :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko daš link na eno tako Hondo z750? Ker sumim, da si nekaj pobrkal, ta model ne obstaja ...

se opravicujem mislo sem kawasaki z750.

pa hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne piše 25kw u prometni sm če je on tak đek mi naj dobi blokado 35kw kr nm šele drugu letu pride (spet govorim za yamahe) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo v prometni 35kW se jst nebi nič več kej dosti sekiral.

Edino tistih 10kW manj se ti bo poznalo na zadnjem kolesu. :)

Se da pa tud to poštimat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo v prometni 35kW se jst nebi nič več kej dosti sekiral.

Edino tistih 10kW manj se ti bo poznalo na zadnjem kolesu. :)

Se da pa tud to poštimat. :D

v prometni bo 25kw 

blokada pa tut ne bo dovgu not :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš poročal kako bo na cesti. :)

Še vedno me zanima tole:

Mi lahko kdo pove, kdor ma motor z originalno močjo 50kW do 70kW in ima blokiranega na 25kW. Kako reagirajo možje v modrem in

če je padla že kakšna denarna kazen.

Hvala LP.

@MOD ali ADMIN; A lahko na prejšnji strani izbrišete enega od mojih postov, ker sta dva enaka. Zgleda, da se je umešal škrat. :)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne piše 25kw u prometni sm če je on tak đek mi naj dobi blokado 35kw kr nm šele drugu letu pride (spet govorim za yamahe) 

on ti bo rekel da se vozi s kolesom, če nimaš izpita, še prej pa kazen nabil seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne piše 25kw u prometni sm če je on tak đek mi naj dobi blokado 35kw kr nm šele drugu letu pride (spet govorim za yamahe)

Tudi za yamahe se že dobijo blokade na 35 kW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v prometni bo 25kw 

blokada pa tut ne bo dovgu not :D

fantje ne se hecat resno...ker nesreča nikoli ne počiva in v primeru nesreče (nok nok nok po lesu) če ugotovijo da je bil motor odblokiran boste j#$?l ježa!!

s tem ni heca....vem da je morija se pelat in šaltat da nabereš hitrost ampak pač tko nam je grah padel...jst sm isto v temu kupu dreka tko k vi in mi niti malo ni všeč ampak, za varnost vas in drugih.

Sem sanjal o nevem kakšnih športakih itd. pol ko sem pa izpit delal sem pa dejansko ugotovil da se s tem ni za hecat in da v domišljiji in sanjah delaš kar češ v realnosti se je pa izkazalo drugače ;)

LP in vso srečo z nakupom motorja in rihtanja homologacije itd. ter srečno na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za yamahe se že dobijo blokade na 35 kW

men je reku v delta team krško da sm 25kw blokade se dobi 35kw blokada pride pa naslednje letu polej pa ne vem 

Spade: vem da je ob primeru nesreče met bul blokado not in use sej sam jo bom tut neki časa meu (če bo pa res prešvoh jo bom dau pa ven) sej jst sm tut sajnov u cestakih sm pač zakon tega ne dopušča zatu sm si pa najdu yamaho xj6n katera se da blokirat in zadostuje standardim tega zakona ;) 

Koci: če se ne da dobit blokade za 35kw nemam jst kej pomagat pa u delta team krško je reku da če yamaho xj6n blokiraš na 25kw nep smer polcaji težit ker pač blokad se še ne dobit za 35kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je reku v delta team krško da sm 25kw blokade se dobi 35kw blokada pride pa naslednje letu polej pa ne vem

Spade: vem da je ob primeru nesreče met bul blokado not in use sej sam jo bom tut neki časa meu (če bo pa res prešvoh jo bom dau pa ven) sej jst sm tut sajnov u cestakih sm pač zakon tega ne dopušča zatu sm si pa najdu yamaho xj6n katera se da blokirat in zadostuje standardim tega zakona ;)

Koci: če se ne da dobit blokade za 35kw nemam jst kej pomagat pa u delta team krško je reku da če yamaho xj6n blokiraš na 25kw nep smer polcaji težit ker pač blokad se še ne dobit za 35kw

Boli njih kurac, važn da prodajo... kwa polcaja briga a so že blokade a ni... no sj boš vidu če te ustavjo, zato pa raj ne ustav :naughty::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, zakon je tak da imaš omejeno moč na 35kW, policaja ne briga ali se za tvoj motor da dobit blokado ali ne, al pridejo drugo leto ali ne, ti imaš na papirju označeno 35kW in pika. če se češ vozit, kupi tak motor ki bo ustrezal pogojem in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je reku v delta team krško da sm 25kw blokade se dobi 35kw blokada pride pa naslednje letu polej pa ne vem

Spade: vem da je ob primeru nesreče met bul blokado not in use sej sam jo bom tut neki časa meu (če bo pa res prešvoh jo bom dau pa ven) sej jst sm tut sajnov u cestakih sm pač zakon tega ne dopušča zatu sm si pa najdu yamaho xj6n katera se da blokirat in zadostuje standardim tega zakona ;)

Koci: če se ne da dobit blokade za 35kw nemam jst kej pomagat pa u delta team krško je reku da če yamaho xj6n blokiraš na 25kw nep smer polcaji težit ker pač blokad se še ne dobit za 35kw

Blokade

Kaj pa če bi vprašal še kje drugje? Na zgornjem linku imaš seznam vseh modelov za katere obstajajo blokade na 35 kW. Kot že večkrat napisano jih v lahko vgradiš pri šternu.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes Šternu poslal denar za blokado in so mi rekli, takoj ko dobijo denar da blokado naročijo. In blokada je na 25kW, 35kW blokade se pa dobijo samo za modele 08+ oz kvečjem mlajše. Vsi drugi modeli ki so starejši 35kW blokada ne obstaja ampak samo 25. Take sem jaz dobil informacije, kok je res pa sami presodite.

aleksandergabriel ti si dal pri Šternu 40€ za delo ane? No zanima me kok dolgo si čakal da te pokličejo da je blokdada pri njih? Meni so rekli da naj bi bila po 1 tednu od naročila pri njih in da je to samo 2 uri dela.

Aja pa še to homoligacija na LPP-ju pride 63€, če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Honho CB600F (Hornet) obstaja 35kW blokada? In koliko to kej košta?

če maš A2 kategorijo nej te razočaram. Hornetka ima 71kw.

Čeprov mislm da ma v prometni napisan 71kw pa 95KM. 95KM je pa če sm jst prov računu mn kokr 70kw.

Če s emotm me prosim popravte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes Šternu poslal denar za blokado in so mi rekli, takoj ko dobijo denar da blokado naročijo. In blokada je na 25kW, 35kW blokade se pa dobijo samo za modele 08+ oz kvečjem mlajše. Vsi drugi modeli ki so starejši 35kW blokada ne obstaja ampak samo 25. Take sem jaz dobil informacije, kok je res pa sami presodite.

aleksandergabriel ti si dal pri Šternu 40€ za delo ane? No zanima me kok dolgo si čakal da te pokličejo da je blokdada pri njih? Meni so rekli da naj bi bila po 1 tednu od naročila pri njih in da je to samo 2 uri dela.

Aja pa še to homoligacija na LPP-ju pride 63€, če koga zanima.

Pri meni je bilo tako da sem blokado naročil, jo plačal (to se je dogajalo enkrat sredi tedna), motor v soboto zapeljal v Kranj, ter ga naslednjo soboto prišel iskat. Blokada je bila pri njemu 4-5 (ne spomnem se natančni kateri dan sem plačal blokado) delovnih dni od vplačila. Delo je bilo pa 60, ne 40 evrov, tako kot je tudi rekel da bo. Mogoče je zdaj pocenil storitve :hmm: pokliče pa, vsaj mene je, takoj naslednji dan po plačilu predračuna.

Aja pa še to. Ko opraviš homologacijski pregled, ne dobiš novega homologacijskega kartončka takoj ampak ti ga pošljejo naknadno. Da ne boš presenečen tako kot sem bil jaz :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!