Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

če maš A2 kategorijo nej te razočaram. Hornetka ima 71kw.

Čeprov mislm da ma v prometni napisan 71kw pa 95KM. 95KM je pa če sm jst prov računu mn kokr 70kw.

Če s emotm me prosim popravte

Moja povezava Drgač v prometni itak samo pišejo kW, tako da na žalost ne gre (če je 71kW).

aleksandergabriel no meni je rekel 50€, samo ne vem zakaj sem mislil da si ti dal 40€. Mah ti ga je kar dalgo šraufal, ali pa nisim imel časa, da ga greš iskat.

Ja kok si pa to veselje (homoligacijo) čakal? Drgač pa sem mislil, da ga takoj dobiš :rolleyes:.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokad za 35kw (govorim za yamaho) pridejo šele naslednje leto tako so mi rekel v delta team krško ;) in je tut reku če maš motor kater ma mn ku 70kw u mojem primeru jih bo meu 58kw daš komot 25kw kr blokade za 35kw ni!!

Štern Kranj, je rekel, da je za yamaho fz6n, blokada 35kw dobavljiva v 4 dneh..letnik 2004..da ne bo pomote..cena pa tudi ugodna..:notworthy:

Lp,S.

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki kupujete motor z izvorno močjo 50-70kw ter ga blokirate na 25kw si upam trditi da ne boste imeli težav.

Nisem še slišal za koga, da bi v takšnem primeru kakorkoli najebal. Mislim da še nihče ni.

Niti še nisem slišal da bi bil kaznovan nekdo, ki ima motor z več kot 70kw ter ustrezno blokiranega na 25/35kw.

Če pa ima kdo kakšne izkušnje s tem naj se pa kar javi.

P.S. Moj kolega je imel lani septembra prometno nesrečo, po kateri so dali njegov motor (zx-6r) na izredni tehnični pregled kjer so mu izmerili moč 25kw in so takrat samo gledali da je ta moč znotraj 35kw. Dobil je povrnjeno vso škodo ki je takrat nastala na njegovem motorju (okoli 2000€).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znalci, dejte mi nekaj objasnit. Kolega, ki je pravkar naredil izpit za 35KW, hoče kupiti Yamaho XT660X. V prometni ima to motor 35,3KW. Ali obstajajo tolerance (kot pri izmerjenih hitrostih) za recimo +- 1KW? A se bo normalen policaj spustil v to in ga :l_01: do amena? Blokirati motor za 0,3KW se mi nekak ne zdi smiselno :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znalci, dejte mi nekaj objasnit. Kolega, ki je pravkar naredil izpit za 35KW, hoče kupiti Yamaho XT660X. V prometni ima to motor 35,3KW. Ali obstajajo tolerance (kot pri izmerjenih hitrostih) za recimo +- 1KW? A se bo normalen policaj spustil v to in ga :l_01: do amena? Blokirati motor za 0,3KW se mi nekak ne zdi smiselno :).

Ni tolerance, torej ga po zakonu ne sme voziti. Res nima na izbiro veliko motorjev. Jaz bi pogledal Yamaho MT 03, letnik 2006 ali 07. Te imajo pod 35 kilovatov, novejše pa malo nad, seveda če mu je to všeč.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je to potem čisto odvisno od g.miličnika? Sam sem mu predlagal KTM-e. Vsi imajo 24 kw ali še manj v prometni, so pa pravi bombniki :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je to potem čisto odvisno od g.miličnika? Sam sem mu predlagal KTM-e. Vsi imajo 24 kw ali še manj v prometni, so pa pravi bombniki :D.

No, jaz si ga nebi upal kupiti. Da me j..... za vsakim vogalom. :rolleyes:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste za homologacijo na LPP plačevali 63€ pelte na Krka Avto na Celovški kjer vse uredijo za 31€.

Hvala za ta podatek, imaš plus v dobrem :notworthy:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je to potem čisto odvisno od g.miličnika? Sam sem mu predlagal KTM-e. Vsi imajo 24 kw ali še manj v prometni, so pa pravi bombniki :D.

Jah, a ni vedno odvisno predvsem od "g. miličnika"? Žal ... zato pa ni nobenga reda na cestah. Ker se je v sloveniji ustvaril rek "za policaja bo dober" .... pri ženskah pa "jah, bo pač učiteljica" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za XTX pravte da ima 35,3kW in da jo z izpitom A2 nesmeš vozit..

A v prometni sploh piše to decimalno mesto 0,3kW? Ali piše samo 35kW.

Pa kar je do vključno 0,4 se zaokroži navzdol. :) :)

Jih malo matematike spomniš/naučiš! :P

...malo za šalo, malo zares.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem XT660X in v prometni je res imela 35,3kW. Bil sem opozorjen s strani policista da se v primeru

prometne nesreče lahko zaplete zarad 0,3kW.

Pri kontroli pa ni noben nikol drekou, čeprov ma vso pravico ;)

Popravljeno . Popravil Miha27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem XT660X in v prometni je res imela 35,3kW. Bil sem opozorjen s strani policista da se v primeru

prometne nesreče lahko zaplete zarad 0,3kW.

Pri kontroli pa ni noben nikol drekou, čeprov ma vso pravico ;)

pa saj v prometno dovoljenje se ne vpisujejo decimalke pri kilovatih, ali pač :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj v prometno dovoljenje se ne vpisujejo decimalke pri kilovatih, ali pač :hmm:

Jap. Na žalost se ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za XTX pravte da ima 35,3kW in da jo z izpitom A2 nesmeš vozit..

A v prometni sploh piše to decimalno mesto 0,3kW? Ali piše samo 35kW.

Pa kar je do vključno 0,4 se zaokroži navzdol. :) :)

Jih malo matematike spomniš/naučiš! :P

...malo za šalo, malo zares.

Mislim, da imaš kar prav:

149. člen

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Omejitev v zakonu je zapisana na dve mesti natančno (35 kW) in ne na tri (35,0 kW) - torej mora biti temu ustrezno zaokrožena tudi moč motocikla.. in če 35,3 kW zaokrožiš na dve mesti natančno ...

No, vsekakor bi fino, da se tole preveri preko e-uprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da imaš kar prav:

Omejitev v zakonu je zapisana na dve mesti natančno (35 kW) in ne na tri (35,0 kW) - torej mora biti temu ustrezno zaokrožena tudi moč motocikla.. in če 35,3 kW zaokrožiš na dve mesti natančno ...

No, vsekakor bi fino, da se tole preveri preko e-uprave.

ampak vsakemu debilu je jasno, da 35 = 35,00 ... in tudi, da se ne zaokroža. Če piše 35,3, piše 35,3 in nič drugače. To, da pa ni uveden standard zapisovanja in "zaokrožanja", je pa drug problem. Sicer bi lahko tudi jaz svoje davke, ki jih moram plačati, zaokrožil na 0 - samo dovolj gosto in široko skalo bi rabil, kenede ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JustinBieber seveda iščem luknjo v zakonu in tudi tisti jo, ki imajo izpit za A2 ali pa ga bodo v prihodnje naredili.

Tudi ti bi verjetno poskusil s kakšno tako rešitvijo...

Če bi v prometni pisalo 39kW se strinjam, da takega motorja NE smeš vozit z izpitom A2,

če pa piše v prometni 35kW, v homologaciji 35,3kW se pa še vedno strinjam s tem, da bi lahko motor normalno uporabljal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj na forumu ne bomo tople vode odkrili.

Naj nekdo pošlje uprašanje na e-upravo.

Pa vsak za sebe ve, pri kateri zadevi lahko tvega in kje ne, ter kakšen je odstotek tveganja.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj na forumu ne bomo tople vode odkrili.

Naj nekdo pošlje uprašanje na e-upravo.

Pa vsak za sebe ve, pri kateri zadevi lahko tvega in kje ne, ter kakšen je odstotek tveganja.

U zakonu piše da lahko voziš do 35kW. Sepravi 35,3kW ne pride u poštev in pomeni da se voziš brez vozniškega dovoljenja.

Lahko pa tudi sam pošlješ uprašanje na e-upravo in odgovor prilepiš tukaj, da vidimo kdo ima prav.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že zdej vem kdo ima prav. Vi!

Zdej pa mi povejte, če kupil jaz zdle XTX se grem vozit, me policaj ustavi, pokažem prometno, piše 35,0000000kW!

Kolikokrat zahteva homologacijo? Zelo malokrat!

Nism pa reku, da je zadeva legalna!

Prej sem že napisal:

Pa vsak za sebe ve, pri kateri zadevi lahko tvega in kje ne, ter kakšen je odstotek tveganja.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh noben škif ti ne bo kr tak (kontrola prometa) težil zrd tega :rolleyes:

Sranje bi lahk mel samo v primeru prometne nesreče, kjer se spuščajo v vsako podrobost.

Sam še to nevem no.. pomoje bi se zvleku

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakič ko berem forum moram priznati da še nisem zasledil koga ki bi mu policija dala ogromno kazen ali zasegla motor ker se je peljal z zablokiranim motorjem čeprav je motor presegal originalno moč 70kw...

jst še nism zasledil, če kdo je naj sporoči...

kot snajder pravi, pomojem da ne bodo delali big deal iz zadeve, če se boš lepo obnašal bo tudi bolje...lepa beseda lepo mesto najde.

če se oni ne obremenjujejo potem se tudi vam ni treba...še vedno pa naj blokada ostane v motorju!!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem XT660X in v prometni je res imela 35,3kW. Bil sem opozorjen s strani policista da se v primeru

prometne nesreče lahko zaplete zarad 0,3kW.

Pri kontroli pa ni noben nikol drekou, čeprov ma vso pravico ;)

tak informativno...

če greš na RTI, LPP in podobne "znanstvene" ustanove, ti lahko tam zmerijo moč motorja?

realno je verjetno kak kW manj.

pol bi lahko vozil?

če bi to in ono seveda pisalo v homologaciji itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!