Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

vsakič ko berem forum moram priznati da še nisem zasledil koga ki bi mu policija dala ogromno kazen ali zasegla motor ker se je peljal z zablokiranim motorjem čeprav je motor presegal originalno moč 70kw...

jst še nism zasledil, če kdo je naj sporoči...

kot snajder pravi, pomojem da ne bodo delali big deal iz zadeve, če se boš lepo obnašal bo tudi bolje...lepa beseda lepo mesto najde.

če se oni ne obremenjujejo potem se tudi vam ni treba...še vedno pa naj blokada ostane v motorju!!!!

LP

Ne gre samo za morebitno kazen, ki ni niti najmanj majhna temveč tudi za posledice v primeru nesreče, saj bo v takšnem primeru zavarovalnica preverila vse možnosti, da prihrani denar in vse kar lahko, obesi na tistega, ki je kršil predpise in zavarovalno pogodbo.

Predpisi so takšni kakršni so, vsekakor pa ni pametno spodbujanje kršitev le teh, še posebej, če se morebitni kršitelji ne zavedajo vseh možnih posledic takšnega početja.

BTW - čeprav nisem pravnik, dikcija 'ne sme presegati 35kW' zame pomeni do 35,0000000000000 in ne 35,3 ali 35,000000000001. Saj imate analogen primer pri kubaturah, ko se proizvajalci redno držijo pod mejami nekih redov velikosti zaradi takšnih in drugačnih predpisov v različnih državah (749ccm, 998ccm itn.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil na avtokrki.. pa sem sedaj čisto zmeden in sicer me zanima kje po narejeni homologaciji piše izvorna moč? Kajti na avtokrki so mi rekli da v prometno vpišejo 25KW to se pravi ni niker vpisana izvorna moč? oz. zanima me kje točno je vpisana v prometni ali homologaciji?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometno dovoljenje

Moč motorja: 25kW

Homologacija

Moč motorja: recimo 44kW

Pod opombe pa piše, da je vgrajena blokada 25kW

To drži če si dal motor blokirat, če si kupil nov MOTOR Z BLOKADO, to ne velja!

...upam, da se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometno dovoljenje

Moč motorja: 25kW

Homologacija

Moč motorja: recimo 44kW

Pod opombe pa piše, da je vgrajena blokada 25kW

To drži če si dal motor blokirat, če si kupil nov MOTOR Z BLOKADO, to ne velja!

...upam, da se ne motim.

No to me je zanimalo ja hvala ti.. mi lahko poveš še kako je z to homologacijo kaj jo, če te ustavi policaj zahteva ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW - čeprav nisem pravnik, dikcija 'ne sme presegati 35kW' zame pomeni do 35,0000000000000 in ne 35,3 ali 35,000000000001. Saj imate analogen primer pri kubaturah, ko se proizvajalci redno držijo pod mejami nekih redov velikosti zaradi takšnih in drugačnih predpisov v različnih državah (749ccm, 998ccm itn.).

Pravilo je kogentno in po jezikovni razlagi je to res tako, vendar mislm, da bi bilo tukaj treba upoštevati tudi druge razlage npr. logična, ki imajo več stika z resničnim življenjem in tudi z namenom zakonodajalca, ki (upam), da ni lovljenje na decimalkah ampak v tem, da se nekako postopno povečuje moč motorja v skladu s starostjo. To je pač teorija, ampak v praksi pa vemo kako je, da vsi samo čakajo kje bo kakšna decimalka falila, da nekomu ni treba prevzeti odgovornosti oz. da se fila kazni.

BTW:

Ko bom js sodnik, ti sigurno nebi težiu zaradi tega tongue.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šeeno vprašanje.. kaj je bolše kupit že blokiran motor? ali odblokiran pa da ga dam sam zablokirat?

Pa zanima me če je kdaj koli kateremu policaj kaj sitnaril zaradi večje izvorne moči( več kot 70kw)?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šeeno vprašanje.. kaj je bolše kupit že blokiran motor? ali odblokiran pa da ga dam sam zablokirat?

Seveda je boljše kupiti že blokiran motor, da s tem nimaš več stroškov in nepotrebnega živciranja. Pa odvisno od cene motorja.

Samo glej, da je blokada prava! Če hočeš legalno vozit.

25kW < 50kW

35kW < 70kW

Pa zanima me če je kdaj koli kateremu policaj kaj sitnaril zaradi večje izvorne moči( več kot 70kw)?

To tudi mene zanima že nekaj časa!

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šeeno vprašanje.. kaj je bolše kupit že blokiran motor? ali odblokiran pa da ga dam sam zablokirat?

Pa zanima me če je kdaj koli kateremu policaj kaj sitnaril zaradi večje izvorne moči( več kot 70kw)?

lp

Daj preberi si par strani nazaj in ne boš spraševal takšnih vprašanj.

Če imaš v dokumentih vpisano večjo izvorno moč od 70kW in izpit A2 je enako, kot bi se vozil brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozz.!

Eno vprasanje, Stern Kranj mi je rekel da oni posiljajo samo na LPP homologirat..Zanima me kako je z tem, ce jaz hocem naprimer kam drugam peljati vpisat vse skupaj..? Povem tam njim, ali kako..Ce se sploh da..:blush:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozz.!

Eno vprasanje, Stern Kranj mi je rekel da oni posiljajo samo na LPP homologirat..Zanima me kako je z tem, ce jaz hocem naprimer kam drugam peljati vpisat vse skupaj..? Povem tam njim, ali kako..Ce se sploh da..:blush:

Lp,S.

homologiraš lahko kjer koli hočeš na servisu ti dajo samo potrdilo o opravljeni storitvi in nimajo veze z homologacijo.

l.p

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je boljše kupiti že blokiran motor, da s tem nimaš več stroškov in nepotrebnega živciranja. Pa odvisno od cene motorja.

Samo glej, da je blokada prava! Če hočeš legalno vozit.

25kW < 50kW

35kW < 70kW

To tudi mene zanima že nekaj časa!

evo na slednje ti lahko odgovorim pred kratkim sem bil deležen kontrole prometa in sem mu izročil prometno ter vozniško in si ju je natančno ogledal in mi vrnil ter mi zaželel srečno vožnjo imam pa A2 izpit ter kawasaki z750 ki ima izvorno moč 77kw blokiran na 25kw, 25kw mi normalno piše v prometni homologacijskega kartončka pa ne nosim sabo in me tudi ni vprašal po njem.

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DiAbLo46 hvala za prvi konkreten odgovor.

Takih praktičnih primerov manjka tukaj v tej temi in nasploh na forumu. Ne samo teorija!

Upam, da sem te prav razumel, izvorna moč v homologaciji NI 25kW je tako? Ampak je 77kW in to tudi piše.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo na slednje ti lahko odgovorim pred kratkim sem bil deležen kontrole prometa in sem mu izročil prometno ter vozniško in si ju je natančno ogledal in mi vrnil ter mi zaželel srečno vožnjo imam pa A2 izpit ter kawasaki z750 ki ima izvorno moč 77kw blokiran na 25kw, 25kw mi normalno piše v prometni homologacijskega kartončka pa ne nosim sabo in me tudi ni vprašal po njem.

l.p

Itak da ne težijo, ker ne poznajo dovolj tega zakona. Noben ne bo težil dokler ne pride do nesreče, zavarovalnica bo zatežila :) No v bistvu ne bo samo škode ne bo krila ampak boš plačal vse iz lastnega žepa+kazen za vožnjo brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boste za homologacijo na LPP plačevali 63€ pelte na Krka Avto na Celovški kjer vse uredijo za 31€.

Danes bil in NI 31€ kot praviš, teveč 65€. Tko da jaz vam predlagam peljite na LPP, je ceneje pa še lažje se ga najde :D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil in NI 31€ kot praviš, teveč 65€. Tko da jaz vam predlagam peljite na LPP, je ceneje pa še lažje se ga najde :D.

Zelo vredu in koristna informacija..Hvala ! :notworthy:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da ne težijo, ker ne poznajo dovolj tega zakona. Noben ne bo težil dokler ne pride do nesreče, zavarovalnica bo zatežila :) No v bistvu ne bo samo škode ne bo krila ampak boš plačal vse iz lastnega žepa+kazen za vožnjo brez izpita.

to sem tudi sam ugotovil. zdej glede nesreče vem da se mi ne piše ravno najbolše sam kaj čem odkar vem zase sem si želel motor in ko sem končno prišel do denarja sem si ga kupil pa da nebo zdaj gdo mislil da če bi imel pri 15 denar da bi si ga kupil ne nebi vendar pa ker ko sem opravljal ispit za motor in kupoval motor so se ravno spreminjal zakoni tako da sem ravno med tistimi datumi nastradal in sem kakšen teden po nakupu zvedel za ta zakon. uglaunm moji nameni so bili tapravi pa se pač ni izšlo.. dodal bi pa še eno glede zavarovalnice zdaj nevem lahko da je mel veliko srečo, namreč kolega je lani proti koncu sezone padel z svojo hondo cbr600rr (bila je blokirana na 25kw ter on ima izpit A2), ki jo je imel kasko in mu je zavarovarlnica brez kakršnih koli problemou poplačala škoda on je plačal samo odbitno franšizo okoli 400eu in ja ta zgodba drži in ni se to zgodilo "kolegovemu kolegu itd" .

l.p

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in ja ta zgodba drži in ni se to zgodilo "kolegovemu kolegu itd" .

In ta zgodba bo nedvomno držala za vse v podobni situaciji, anede grrr.gif

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ta zgodba bo nedvomno držala za vse v podobni situaciji, anede grrr.gif

če si iz mojega posta to razbral ti nemorem pomagati. povedal sem samo en primer ki ga pač poznam.

r_o_b_i - ju sem pa pozabil odgovoriti na eno uprašanje in sicer v homologaciji imam izvorno moč 77kw in ne 25kw. 25kw mam vpisano pod "predelave".

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si iz mojega posta to razbral ti nemorem pomagati. povedal sem samo en primer ki ga pač poznam.

Ne, nisem tako razbral a vprašanje je kaj je razbral r_o_b_i, zato ga velja spomniti, da ta primer ni pravilo in da obstaja možnost, da ga lahko prvi policist, ki ga bo kontroliral, takoj tudi kaznuje zaradi vožnje brez ustreznega izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisem tako razbral a vprašanje je kaj je razbral r_o_b_i, zato ga velja spomniti, da ta primer ni pravilo in da obstaja možnost, da ga lahko prvi policist, ki ga bo kontroliral, takoj tudi kaznuje zaradi vožnje brez ustreznega izpita.

imaš prav! in tudi če te večkrat ustavijo brez izpita si lahko ob motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem odgovorom nisem postal Bog...

Vendar samo hotel sem vedeti koliko je trenutno sploh problemov okoli tega.

Seveda bom iskal varjante, ki so legalne!

Kajti nimam denarja da bi se igral s takimi zadevami, škoda je vsakega centa.

Saj dve leti tudi ni težko počakat (za neomejeno), če že imaš nek motor, čeprav malo švohnejši.

Raje 25/35 kW LEGALNO, kot pa pešhonda. :)

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm me zanima kdaj si bolj ilegalen:

-če imaš športaka 600ccm blokiranega na 25kw

-ali če imaš yamaho xt660x, ki za 0.3kw presega omejitev 35kw

Če si kr sam odgovorim, bi reku da te imajo pravico v obeh primerih obravnavat kotda si brez izpita...

Ampak vseeno, če se ti voziš z blokiranim športakom se mi še vedno nekako zdi bolj sprejemljivo; ti ne prekršiš maksimuma omejitve moči, pri xt pa ga, pa čeprau za pičlo tretino kilovata. Pri športaku ti POMOJE tisto foro z dvokratnikom ob kontroli spregledajo, ker itak večina policajev niti ne ve zanjo. Če pa ti slučajno zateži se pa še ti mal butastga narediš pa rečeš da nič ne veš o tem in potem verjetno tolerirajo.

KER resnica je, da večina imetnikov izpita A2 res ne ve za dvo kratnik!! Zdaj imamo tudi že 2 primera ko sta bila športaka udeležena v prometnih nesrečah pa potem kljub previsoki izvorni moči ni bilo nobene panike.

@r_o_b_i:

Zelo pomemben podatek je kaj imaš v prometni vpisano. Ker če piše notri 35kw, potem si 100% legalen, če piše 35,3kw, potem pa ubistvu niti ni več razlike tudi če bi imel 90kw. Srečo lahko imaš edino če naletiš na "dobrega" policista, ki ti pogleda čez prste. Dugače bo pa vsak vedel da nimaš ustreznega dovoljenja. Če pride do nesreče si sploh najebu, ker bo (kot že rečeno^^) zavarovalnica in policija pregledala vse podatke in boš vso škodo kril sam.

Opcija ti pa je, da pokličeš na LPP ter vprašaš če tam pri homologaciji vpisujejo decimalke v prometno. Ker če jih ne potem daj motor še enkrat homologirat, pa bo stvar štimala. Edino čudno bi bilo (to sicer nevem če kje piše), da bi potem v homologacijskem kartončku pisala izvorna moč 35,3kw, bokade pa seveda nikjer.

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!