Skoči na vsebino

Pozor BMW-jasi in ostali!


Pervy

Priporočene objave

Oce moje punce ima BMW R 65 letnik 82. Motor je dobro ohranjen in vzdrzevan. zadnjic se je peljal po avtocesti okoli 140 km/h, ko se mu je iz levega cilindra snela kapica svecke. motor je zacel delati samo z enim cilindrom kar je povzrocilo taksne vibracije in tresenje motorja levo-desno da ga je nosilo cez oba vozna pasa in je skoraj padel.

koncno je uspel ustaviti motor in stali so tudi vsi avti na avtocesti, ki so mislili da bo vsak cas padel. je motorist z 30 letnimi izkusnjami in je rekel da kaj takega se ni dozivel.

zato voziniki BMW-jev in ostali z precnimi cilindri (Moto Guzzi,...) redno preverjajte ce vam drzijo kapice ker je lahko usodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Oce moje punce ima BMW R 65

In kaj sedaj, vse sem preveril pa se mi isto zgodi. Kako najbolj pametno ukrepati v takem primeru. Najbrž molitev ni edini nacin.

Ali je nemudoma pritisniti na sklopko in zmanjšati gas dost v redu?

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo sklopka in gas ne pomagata. pritisni sklopko in takoj ugasni motor.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pervy -fuck, samo kapica svečke?

Kaj pa na novejših BMW bokserjih, ki imajo dvojne svečke - kakšna je nevarnost tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy -fuck, samo kapica svečke?

Kaj pa na novejših BMW bokserjih, ki imajo dvojne svečke - kakšna je nevarnost tam?

verjetno manjša, saj motor z eno še vedno deluje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novi boxerji imajo plastične pokrivalne letve, ki pokrivajo kabel,kapo in svečko. Torej ni moznosti, da bi se kaj snelo ane!? Jaz sem gledal pri mojem in ni teorije, da bi se snelo kaj med voznjo. Glede starejših pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam guzzija in sem se pelju z enim cilindrom skoraj 40 km daleč, sicer bolj počasi ampak vseeno brez problema. Prvič slišim za kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jst mam R1100RS, pa itak ne more bit nobenga blema, kr ma plastično zaščito na konc cilindra - čez svečko, tko de ni nobene možnosti, da bi se kabl iztaknu.

Povem pa vam, de je to ornk stroj, kr to ni ne Yamaha ne Honda, ne Kawasaki. Resda ima tudi kakšno pomanjklivost, vendar glede kvalitetein vzdžljivosti pa ne more imeti nobeden nobenih pripomb. Razen če motorja nimaš, pol lohka govoriš kr tko mal v tri p...!

Bemfl je med najboljšimi na trgu motociklov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kdo od naju je ta topic narobe razumel...

Nihče ni kurcal bmw-jev, Pervy je le opozoril na morebitno nevarnost, ostali pa so to pokomentirali. Kaj pa se kdo nauči iz takih opozoril, pa ostaja v presoji posameznika...

Razen če motorja nimaš, pol lohka govoriš kr tko mal v tri p...!

No ja... če je to zate kvalifikacija za pogovor o motorjih, potem lahko lep del članov tega foruma pobaše šila in kopita. Poznam ljudi, ki nimajo motorjev, pa so vseeno bolj motoristi po duši, kot marsikdo, ki ima svoj motor. In ne boš verjel, ampak marsikaj pametnega se da naučiti od ostalih motoristov, na fotumih, v revijah, knjigah in še kje...

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy to si ti mal preveč založu pa si s cilindrom po tleh podrsal pa je šla kapica :D

samo da si še med živimi pa je dobr :wink:

drgač pa hvala za opozorilo, ampak jest mislm da ne bom nikol mel BMW-ja ker so mi vsi grdi :oops: (pa še to je motor za stare fotre---> moje mnenje, da ne bo pomote!!!!!! :twisted: )

(spet sem jih 10 užalu :P :oops: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mulci so začel s Tomosi, potem so si kupoval rabljene Japs, zatem so

si malo opomorli in kupli nove. Ko so pa vse skoz dal,ratal izkušeni in

pršli k pameti, so pa šli ti stari fotri po BMW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote, nisem rekel kar toko v tri p... Glede voznih lastnosti imom o BMW zelo visoko mnenje, prav tako o zmogljivosti. Glede vzdržlivosti in kvalitete, pa noja, podobno kot je splošno mnenje o italjanih. Nobenega dvoma ni da se po cestah vozijo deset, dvajset in več let stari BMWji, pa še delajo. Ampak poglej ne števec prevoženih kilometrov, pa ti je vse jasno. In še to se večinoma prevozijo veoma lagano. In imam kolege ki imajo novejše modele ( RS, S, RT, ),res da jih nič ne šparajo, ambak so skoz problemi ( pušča olje na glavi, crkuje ABS, konstantno pregorevajo varovalke, neko olje v prvem amortizerju pušča...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

foter od unga oz.punce tam gor se še voz na letniku 82(in ni edini), jah no ni najlepši, al pa najhitrejši, spet zdruge strani pa poglej japonce letnik 82 na cesti kako se peljejo in kako so lepi........oops sorry! SAJ JIH SPLOH NI! so jih ze recikliral. O lepoti se ne razpravlja,pač okusi. Jaz mam 37 in sam vozim 22 let (ja! tudi ilegalno sem vozu MZ250 pri 15). Sem vozil razne vtr,yzf,cbr,zxr,rm,kr,....no, zdaj pa vozim grdi, počasni gs, ampak

večkrat me kak tip na riceburner-ju vid v ogledalu in dobi zmeden paranoičen pogled ko ga preganjam vzadaj v ovinkih na teškem enookem racmanu. Tole z oljem, ABS problemi etc...ne vem, vem pa da imam

v servisni knjizci prostor kjer ti štempljajo redni servis, in tam mi piše

140.000km redni servis-prostor za zig in podpis. Jaz sicer naredim vsaj

20.000 na leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, BMW so čist OK zadevce, sicer res ni japonc, ampak 82 letnika nejbrž ne bom kupoval.. al pa tud :D

So pa znani po teh variantah... ko en cilinder crkne. Pri guzziju ta efekt ni tolk opazen... manj vleče, vibrira glih ene tolk še naprej, to je pa tudi vse.

Sicer pa poznam nekoga, ki ima podoben letnik in isti tip motorja (R65), izgleda kot iz salona, pa samo z enim stranskim kovčkom se okol preganja. Mogoče je isti. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ma en kovček,da skompenzira, ker se voz z enim cilindrom-Dober, da vem če mi crkne en cilinder-moram čimprej kupit kufre in če

mi crkne en cilinder samo enga vrzem stran.

...Hej! naslednjič ko koga od vas ustavi policaj na motorju, poglejte kok

ma prevozenih, pa šparajo jih tud ne, pa vsak dan ta isti motor voz drug

cop. Uni gor v Berlinu tud vejo, da več kot pol njihovih motorjev vozijo

razni norci, ki potujejo okoli sveta z njimi. Mi slišimo samo za une, ki so

sponzorirani in hodijo na razne intervjuje,izdajajo članke itn... je pa še

cel kup drugih, ki potujejo okrog sveta izključno za svoj gušt-in ti so praviloma na BMW-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ma en kovček,da skompenzira, ker se voz z enim cilindrom-Dober, da vem če mi crkne en cilinder-moram čimprej kupit kufre in če

mi crkne en cilinder samo enga vrzem stran.

...Hej! naslednjič ko koga od vas ustavi policaj na motorju, poglejte kok

ma prevozenih, pa šparajo jih tud ne, pa vsak dan ta isti motor voz drug

cop. ...

eeee... kwa?

Sorry, nix jasn...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nadovezal sem temo "en cilinder in ujeti ravnotezje če ta crkne v voznji". :lol:joke! Glede kvalitete teh motorjev nadovezujem, da večina policij tega sveta uporablja BMW motorje- Le zakaj!? Nadalje, zdaj v tem hipu imaš en cel kup ljudi, ki potujejo okoli sveta. Velika večina teh dolgo- progašev sedi na BMWmotorjih-Le zakaj!?To je forum in vsi samo izrazamo svoja mnenja in osebne izkušnje. Rad bi samo razsvetlil tiste, ki dvomijo o kvaliteti teh motorjev. No,da ne bo kdo mislil,da delam reklamo,men so tudi grdi, sam nekaj ti pa povem:"Tisti, ki ima dnar in kupuje motor! Če se bo vsedel in testiral BMW ga bo kupil garant!"

Kaj! narišem!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, jaz imam denar, šel na probno vožnje BMW, zanimal me je predvsem RT, GT. In za isti denar bom dobil japonca. Sam nimam nič proti bemflnom, ampak da ne boš mislil da baš neki vtis naredijo če ga imaš priložnost temeljito preiskusit. In mimogrede, BMWji so mi oblikovno všeč, končne zmogljivosti pa pri meni nimajo nevemkakšne teže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nadovezal sem temo "en cilinder in ujeti ravnotezje če ta crkne v voznji". :lol:joke! Glede kvalitete teh motorjev nadovezujem, da večina policij tega sveta uporablja BMW motorje- Le zakaj!?

ker tovarna da do 60% popusta na motorje za drzavno sluzbo.

Nadalje, zdaj v tem hipu imaš en cel kup ljudi, ki potujejo okoli sveta. Velika večina teh dolgo- progašev sedi na BMWmotorjih-Le zakaj!?

en razlog je,da ni ravno veliko stevilo visoko kubicnih potovalnih endur s kardanskim sekundarnim prenosom na trziscu; kvalitetnejsih je nekaj.

To je forum in vsi samo izrazamo svoja mnenja in osebne izkušnje. Rad bi samo razsvetlil tiste, ki dvomijo o kvaliteti teh motorjev. No,da ne bo kdo mislil,da delam reklamo,men so tudi grdi, sam nekaj ti pa povem:"Tisti, ki ima dnar in kupuje motor! Če se bo vsedel in testiral BMW ga bo kupil garant!"

Kaj! narišem!?

s tvojo zadnjo izjavo se ravno ne morem strinjati; tisti,ki "ima denar" kupi HD. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se strinjam z vsemi-"Delno!" a delno je bilo dosti BS-a rečeno!

Predvsem tisto o HD! O Harleyih se sploh ne bom razpravljal pa brez

zamere.

Jaz nisem mislil če maš veliko denarja, saj konec koncev so tudi Japonci podobno dragi in ne trdim, da so slabši. Delimo na klase.Jaz recimo nebi nikoli kupil športni BMW,Italijanski enduro,Ameriški motor hahaha! etc... Tisto kar sem rekel: denar,test in kupit ni vklesano v kamen. Jaz ponavljam, da nisem samo testiral, pač

pa bil lastnik vseh sort motorjev in ne govorim na pamet. TRENUTNO BMW predstavlja meni najboljšo alternativo....sicer ga pa prodajam, hehehe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy to si ti mal preveč založu pa si s cilindrom po tleh podrsal pa je šla kapica :D

samo da si še med živimi pa je dobr :wink:

drgač pa hvala za opozorilo, ampak jest mislm da ne bom nikol mel BMW-ja ker so mi vsi grdi :oops: (pa še to je motor za stare fotre---> moje mnenje, da ne bo pomote!!!!!! :twisted: )

(spet sem jih 10 užalu :P :oops: )

Kot prvo nisi dobro prebral... ni se Pervy-ju to zgodilo, ampak mojemu očetu!!!!

Sicer pa sem po tistem še kar nekaj km na njem naredila, pa ni bilo nič...se je pač kapica na svečki malo razmajala...pa je bilo popravljeno!!!! mogoče je treba omenit, da je šlo za začetek sezone in še motor ni bil čisto v formi! (misilm, da je bila celo prva vožnja sezone) Tak, da brezveze iz tega celo disertacijo naredit :wink:

Sicer pa brezveze žalit eno vrsto motorja, ker je pač nekomu nekaj drugega všeč...vsakemu svoje!!!!! Poleg tega pa nobem motor ni popoln! Pa če je nemc al japonc al američan!! :wink:

lp alena

p.s. s cilindrom bolj težko po tleh podrsaš med vožnjo, ker je zaščiten... kapico pa spraviš dol na tak način le, če voziš na glavo obrnjen motor...pa še takrat ne bi šlo.. :twisted: tolk, da ne boš pameten, če motorja ne poznaš!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!