Skoči na vsebino

Pa tako lepo se je dan začel ...


easyrider

Priporočene objave

Malo moraliziranja sedaj, ko je Vale pred odpustom iz bolnišnice.

Kadar jaz vozim avtomobil ali pa tudi motocikel in če imam oviro pred seboj (tovornjak, traktor z naloženo prikolico) in če sem pred ali v desnem ovinku pa tudi na ravnini, poskušam pogledati, kaj je spredaj tudi po desni strani, kar pomeni, da se premaknem proti desnemu robu smernega pasu. To še ne pomen, da sem komur koli za seboj dal možnost, da me obide, še najmanj pa na polni črti. Če sem prvi za oviro, si jemljem tudi pravico prvi obiti jo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Seveda pri tem ne pričakujem, da bo potem zavil vame ...

... morda pa on tudi ne pričakuje, da boš ti peljala mimo njega ...

... kakorkoli ... vesel sem, da Vale uspešno okreva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo moraliziranja sedaj, ko je Vale pred odpustom iz bolnišnice.

Kadar jaz vozim avtomobil ali pa tudi motocikel in če imam oviro pred seboj (tovornjak, traktor z naloženo prikolico) in če sem pred ali v desnem ovinku pa tudi na ravnini, poskušam pogledati, kaj je spredaj tudi po desni strani, kar pomeni, da se premaknem proti desnemu robu smernega pasu. To še ne pomen, da sem komur koli za seboj dal možnost, da me obide, še najmanj pa na polni črti. Če sem prvi za oviro, si jemljem tudi pravico prvi obiti jo.

Vse lepo in prav. In res imaš prav.

In tako vsi tisti v plehnatih škatlah gonijo svoj prav.

Le tu pa tam pa kakšno življenje ugasne.

Kaj hočem reči.

Vsi udeleženci imajo za dolžnost da situacijo v prometu spremljajo tako spredaj zadaj kakor tudi od strani.

Izgovora da nisi videl ne bi smelo biti.

Poleg veljavnih predpisov, bi zaščita človeškega življenja morala biti na prvem mestu.

Sicer bi se znalo zgoditi, da bi se pojavili lovci na prekrškarje in jih po mili volji na oni svet pošiljali.

Ne morem sprejeti logike, da je ženska v avtomobilu imela prav.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Siciliji se mi v 3000km ni zgodilo, da me avtomobilist ne bi videl ali zaznal na cesti pred njim za njim ob njem ... Mogoče njihov promet zgleda konfuzen, vendar je verjemite mnogo bolj varen (vsaj za motoriste) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Siciliji se mi v 3000km ni zgodilo, da me avtomobilist ne bi videl ali zaznal na cesti pred njim za njim ob njem ... Mogoče njihov promet zgleda konfuzen, vendar je verjemite mnogo bolj varen (vsaj za motoriste) ...

Enako sem jaz opazoval v Firencah.

Mi Slovenci smo teški kmetavzi proti Italijanom.

Da o obzirnosti, galantnosti, ni da bi govoril. Pri nas da teramo svoj prav, smo pripravljeni človeka fentat.

Zakompleksani pač.

Pa drugače nisem nek pristaš Italijanov. Ampak kot šoferji so za nas tatamata.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi udeleženci imajo za dolžnost da situacijo v prometu spremljajo tako spredaj zadaj kakor tudi od strani...

Ne morem sprejeti logike, da je ženska v avtomobilu imela prav...

Naj Vale oprosti, ker se žal na njenem primeru gremo akademskega "prepira", pa še zraven nas ni bilo, ampak se mi tak "prepir" ne zdi zaman in nesmiselen in še manj nesramen, zato streljam nazaj na prijatelja RANa. Upam, da se bomo iz tega kaj naučili:

Kateri moralni kodeks ali pa pravila pametnega obnašanja dajajo motoristu pravico napredovanja po koloni. Pripeljali so se (motoristi) do kolone, ki je vozila za traktorjem, kar je zaradi počasnosti očitna motnja v medkrajevnem prometu. Meni osebno se zdi edino pravilno in tako tudi počnem, počakati da kolona po postavljenem vrstnem redu prehiti tako oviro. To izhaja iz morale.

Iz varnosti pa izhaja sledeče: ko dohitiš tako kolono za počasnetom, ti mora biti v dno duše jasno, da se prvi za počasnetom pripravlja za naskok in da preži na prvo priliko, ko bo lahko po njegovem mnenju varno prehitel. In jasno ti mora biti, da je v takih trenutkih mnogo bolj osredotočen na nasprotni promet, kot na promet za seboj. Že zaradi tega se mi ne zdi smiselno v takih primerih voziti na ozko mimo njega.

Zato iz moje moralne in varnostne logike ne morem sprejeti možnosti, da motoristka ni ravnala napak in da pri vsem skupaj nič nima.

Enaka nepotrpežljivost je mene lani v Vipolžah veljala ležanja na asfaltu. Kaj bi me stalo, če bi za tistim mladcem, ki je ustavil v križišču, ustavil tudi jaz in ga ne bi šel obvoziti po levi. Nič, ker sem se potlej itak zaustavil, samo malo bolj na grobo.

Gremo z mnenji in komentarji naprej, prosim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Siciliji se mi v 3000km ni zgodilo, da me avtomobilist ne bi videl ali zaznal na cesti pred njim za njim ob njem ... Mogoče njihov promet zgleda konfuzen, vendar je verjemite mnogo bolj varen (vsaj za motoriste) ...

Enako sem jaz opazoval v Firencah.

Mi Slovenci smo teški kmetavzi proti Italijanom.

Da o obzirnosti, galantnosti, ni da bi govoril. Pri nas da teramo svoj prav, smo pripravljeni človeka fentat.

Zakompleksani pač.

Pa drugače nisem nek pristaš Italijanov. Ampak kot šoferji so za nas tatamata.

8)

Moje izkušnje z Italijani pa so zelo slabe, saj so me pri mojih 180 na uro rinel dol iz ceste. In kolikokrat sem moral močno zavirati, ko so začeli prehitevati in so pred tabo ven skočili. In to na borih 600 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekdo izrine motorista iz voznega pasa čez nasprotni ven iz ceste potem jaz nimam kaj komentirat o pravilnosti odločitve voznice avtomobila.

Sem vozil 10 metrov za Vale in po mojih občutkih je pravilno ravnala. Če ji je avto za voznico nakazal, da ga obide in je voznica ki je potem zakrivila nesrečo se umaknila tudi desno ob rob bi jo tudi jaz prehitel.Ženska po mojem sploh ni sposobna vozit avta, ker ko se je prvič zabila v motor sploh ni taknila bremze, ampak je nadaljevala z izrivanjem Vale iz ceste!

Sej mogoče sem pa slabo vidu, ker sem bil "bolj daleč", kot vsi ki bi sedaj radi polemizirali o pravilni odločitvi o prehitevanju ali ne.

Pa brez zamere.

LP, Sax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO. Pravica gor, pravica dol. Vsak mora pazit nase in precenit a gre al ne,... Najveckrat je problem voznje v koloni v stilu; ce gre en gre tud tadrug etc,... Drugic pa cakanje za pocasnetom lahko tud traja in traja in traja,... In po tebe cakajo in cakajo in cakajo in ...

Jest sem se navadu ne cakat, ko je prilika gres mimo, in ne vozis vsporedno al pa cincas al pa,... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Siciliji se mi v 3000km ni zgodilo, da me avtomobilist ne bi videl ali zaznal na cesti pred njim za njim ob njem ... Mogoče njihov promet zgleda konfuzen, vendar je verjemite mnogo bolj varen (vsaj za motoriste) ...

enako je pri voznikih v Grčiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sax, seveda ni zamere. Nismo tu zato da bi delili zamere levo in desno.

Eno vprašanje začetnika, sedaj bo šele dve leti, kar vozim motocikel in dosti tega še ne vem in tudi ne vem, koliko izkušenj imaš ti, a te sprašujem:

kako veš, čutiš, da se ti je avto umaknil zato, da ga boš lahko prehitel?

Jaz to začutim šele, ko nekaj časa vozim za njim in tudi on že nekaj časa vozi po desnem robu. To nekaj časa je zame več od 15 sekund.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem gornje napisal, sem smatral, da pridejo situacije, ko bi morala zgolj človeška nota veljat in to je, da ne prizadaneš sočloveka, da postane kripl ali pa celo življenje izgubi.

Sam vedno ravnam, posebno ko vidim voznika v težavah, da se mu umaknem, kot se le da, čeprav nima prav in kobajagi imam jaz prednost.

Vsakodnevno videvam tipe, ki terajo svojo pravico do konca in dokazujejo da imajo oni prav. Velikokrat gre samo za nekaj cm.

Mnogokrat se te stvari končajo z nesrečo. Če je tle motorist udeležen toliko huje za njega. Pa bi bilo dovolj zabremzat ali se za kakšen meter umaknit.

Za dotičen primer, ki ga tle navajamo ne vem točno kako je potekal.

Ampak vsak ima dolžnost da udeležence v prometu vidi.

Mislim da noben nima pravice, ne take ne drugačne, zadoščenje na cesti iskat tudi če ima po predpisih prav.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gornje težave rešujem jaz tako, da na cesti ne zaupam nobenemu, ampak res nobenemu in predpostavljam čimbolj glupo ravnanje sovoznikov in temu primerno ravnam.

Se mi je mnogokrat obneslo.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj Vale oprosti, ker se žal na njenem primeru gremo akademskega "prepira", pa še zraven nas ni bilo, ampak se mi tak "prepir" ne zdi zaman in nesmiselen in še manj nesramen, zato streljam nazaj na prijatelja RANa. Upam, da se bomo iz tega kaj naučili:

Kateri moralni kodeks ali pa pravila pametnega obnašanja dajajo motoristu pravico napredovanja po koloni. Pripeljali so se (motoristi) do kolone, ki je vozila za traktorjem, kar je zaradi počasnosti očitna motnja v medkrajevnem prometu. Meni osebno se zdi edino pravilno in tako tudi počnem, počakati da kolona po postavljenem vrstnem redu prehiti tako oviro. To izhaja iz morale.

Iz varnosti pa izhaja sledeče: ko dohitiš tako kolono za počasnetom, ti mora biti v dno duše jasno, da se prvi za počasnetom pripravlja za naskok in da preži na prvo priliko, ko bo lahko po njegovem mnenju varno prehitel. In jasno ti mora biti, da je v takih trenutkih mnogo bolj osredotočen na nasprotni promet, kot na promet za seboj. Že zaradi tega se mi ne zdi smiselno v takih primerih voziti na ozko mimo njega.

Zato iz moje moralne in varnostne logike ne morem sprejeti možnosti, da motoristka ni ravnala napak in da pri vsem skupaj nič nima.

Enaka nepotrpežljivost je mene lani v Vipolžah veljala ležanja na asfaltu. Kaj bi me stalo, če bi za tistim mladcem, ki je ustavil v križišču, ustavil tudi jaz in ga ne bi šel obvoziti po levi. Nič, ker sem se potlej itak zaustavil, samo malo bolj na grobo.

Gremo z mnenji in komentarji naprej, prosim :)

Popolnoma se strinjam s tabo Brrrm. Malo bolj potrpežljiv je treba bit in pazit nase....

:onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sax, seveda ni zamere. Nismo tu zato da bi delili zamere levo in desno.

Eno vprašanje začetnika, sedaj bo šele dve leti, kar vozim motocikel in dosti tega še ne vem in tudi ne vem, koliko izkušenj imaš ti, a te sprašujem:

kako veš, čutiš, da se ti je avto umaknil zato, da ga boš lahko prehitel?

Jaz to začutim šele, ko nekaj časa vozim za njim in tudi on že nekaj časa vozi po desnem robu. To nekaj časa je zame več od 15 sekund.

dober "obcutek" imam takrat,ko mi uspe vspostaviti kontakt z pred menoj vozecimi ocmi v njihovih vzvratnih ogledalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Sej mogoče sem pa slabo vidu, ker sem bil "bolj daleč", kot vsi ki bi sedaj radi polemizirali o pravilni odločitvi o prehitevanju ali ne.

Pa brez zamere.

LP, Sax

... bom pa še jaz nekaj dodal, če sem že ravno načel to temo ...

Ne verjamem, da si slabo videl in tudi ne verjamem, da si/ste v dani situaciji ravnali prav. Dejstvo je, da je prehitevanje vozila (avtomobila, avtobusa, tovornjaka etc.) na "odprti cesti" nekaj povsem drugega kot pa "vožnja mimo" nekega počasneta (v tem primeru traktorja). Vsi (ali vsaj večina) ste se že znašli v takšnih ali podobnih situacijah.

Želim pa opozoriti na nekaj drugega ... motorist je v prometu preveč ranljiv, da bi si lahko privoščil kakršnokoli napako ... in žal si jo je v tem primeru Vale "privoščila" ...

... kot je že Brrrm napisal ... pri "vožnji mimo" nekega počasneta lahko oz. moraš pričakovati, da bodo šli mimo najprej tisti, ki so prvi v koloni ... in njihova pozornost bo res usmerjena naprej ... poleg tega pa sam ne moreš in ne smeš pričakovati, da voznik pred tabo ne bo šel na levo ... kajti če pričakuješ to, potem lahko on upravičeno pričakuje, da ga takrat ne bo nihče prehiteval (polna črta) ...

... vsaj v tem primeru je bila "šola" sorazmerno poceni ... in kakršnokoli razglabljanje o tem, ali je bila voznica avtomobila kriva je podobno vprašanju kaj je bilo prej: kura ali jajce? ...

... ne vem, koliko od vas je obiskalo šolo varne vožnje z motociklom ... jaz sem jo ... pa ne trdim, da znam zaradi tega super voziti ... daleč od tega, sam se bom moral še krepko učiti ... vendar pa mi je ostal v glavi "vžgan" en nasvet, ki ga redno uporabljam: PREDVIDEVAJ !!! ... in v danem primeru vi tega niste počeli ...

... sedaj pa zaključujem moje oglašanje v zvezi s to problematiko, Vali pa želim še enkrat čimhitrejše okrevanje in še veliko varnih in srečnih kilometrov z motorjem ... iste želje pa pošiljam tudi vsem ostalim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober "obcutek" imam takrat,ko mi uspe vspostaviti kontakt z pred menoj vozecimi ocmi v njihovih vzvratnih ogledalih.

tudi sam dam v podobnih situacijah, ko vozim počasi za njimi, kontaktu na vzvratnem ogledalu veliko. že po mimiki na obrazu (očeh) lahko vidiš ( oziroma predvidevaš) kaj bo naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober "obcutek" imam takrat,ko mi uspe vspostaviti kontakt z pred menoj vozecimi ocmi v njihovih vzvratnih ogledalih.

tudi sam dam v podobnih situacijah, ko vozim počasi za njimi, kontaktu na vzvratnem ogledalu veliko. že po mimiki na obrazu (očeh) lahko vidiš ( oziroma predvidevaš) kaj bo naredil.

Ja, samo za tak manever je potrebno ustaviti za vozilom, oz. zmanjšati na njegovo hitrost. ko pa gledam veliko motoristov na cesti, brez tega po gasu, in mimo ovire, če je le nasprotni pas prazen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo že govorili;

1.Odprt izpuh

2.Pri prehitevanju prižgana dolga luč in smerokaz

3.Po potrebi tudi hupa

P.S.

Prehitevanje preko polne črte, kjer vidnost ni omejena (varno prehitevanje) štejem kot obvoz počasnejših in manj okretnejših vozil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Siciliji se mi v 3000km ni zgodilo, da me avtomobilist ne bi videl ali zaznal na cesti pred njim za njim ob njem ... Mogoče njihov promet zgleda konfuzen, vendar je verjemite mnogo bolj varen (vsaj za motoriste) ...

se boljse je v franciji kjer je za motoriste normalno da prehitevajo kjer je pac malo prostora, zato ti ga avtomobilisti rajsi sami pustijo kot da se tesno rines mimo. aja pa opazijo te tudi takoj in tudi kake nestrpnosti ni cutiti. je pa res da bi povprecen slovenski avtomobilist z svojo voznjo tam dnevno vsaj 5 motoristov ubil. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en prakticni primer:

datum: 17.09.2002,14:30

kraj: obvoznica MB,nadvoz do dravskega mosta in cez most

zaradi asfaltiranja so zozili dva vozna pasova v enega,nastane kolona,ki sega na obvoznico.se pripeljem z motorjem in pocasi vozim mimo kolone.umikajo se tovornjaki z ukrainskimi tablicami 8) ,kombiji z ceskimi,nemskimi,poljskimi in holandskimi 8) ,osebna vozila cehov,slovakov,madzarov,nemcev,avstrijcev :?: 8) ,celo dva slovenca sta se umaknila.in kdo so bili najbolj nestrpni in netolerantni vozniki oz. voznice? :? :( kdor ugane,dobi se skoraj nerabljeno WC-racko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!