Skoči na vsebino

V-Strom day


Fritz

Priporočene objave

Hvala lepa za čestitke in dobre želje.

No glede na to, da mam doma eno :whistle: , ki veliko govori in piše po forumu :lol1: , sem jest bolj len glede tega in potem vse skupaj za nazaj in za naprej v enem postu napišem :lol1: .

Najprej čestitka za nazaj Tigru :beer2: in Ofsajdu :beer2: .

Potem čestitka za 20.7. Dady :beer2: in Beeny :beer2: (ja pa seveda meni :naughty: ).

Pa še ena čestitka za naprej Žrebcu :beer2: in Vlasti (to be or not to be štromarka) :beer2: .

No tkole za mesec julij izpolnjena čestitka - taka bolj gorenjska, da ne bi preveč diska pokuru na serverju :lol1: .

Glede zukija, pa kuj vem kdaj bi moja rada šla na kaksno furo :hmm: . K začne na naši travci plevel iskat ogreva teren :P , pol pa mal na dušo popiha (mojo seveda), pa kakšno pivo prnese in to "sama od sebe", pol je pa 100% neki vzad :yes: . No sej včas pa tud reče, da ga lahk mal na sprehod peljem :yea1: , sam k pa dam pridem, ga pa prečekira spred in uzad :kva1: , na zadne sem pa še jest na vrsti B) .

@ Glažar: Drgač sem se pa že zmenu, da bomo nabavl še eno enosledno vozilo na motorni pogon :yes: , sam da na lotu zadanem, ga kuj vplačamo :OK: . Ampak vedno pozabm listek vplačat. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto se je zgodila "happy birtday" fura

Ofsajd je napisal : gremo se vozit…..

Tisti moment sem se začela borit za prosto soboto, ni tako lahko dobit žegn »treh lulčkov«….

Zbirno mesto Petrolova benza v Kr. Gori , kje nas je Žrebec kar nekaj časa čakal …. Žrebec hvala za potrpljenje ….. zbrali smo se Žrebec, Ofsajd, Beeny s Hrvaške, Frenk in moja malenkost. S Petrola smo se nato v center Kr. Gore pripeljali na jutranjo kavico, ki je bila posvečena Žrebčevi razlagi poti, ki je bila pred nami. Vmes smo imeli telefonski klic Glažarja in padla je komanda, da ga počakamo. Službo je predčasno obesil na klin, zajahal zukija in se nalimal v našem bifeju … Žrebec mu začne razlagati kje se bomo vozili, Glažar pa je dodajal replike in popravke, zgledalo je kot v državnem zboru, ko se dogovarjajo za rebalans proračuna. Ostali 4-rje smrtniki smo samo gledali in poslušali … bili smo modro tiho …. vsaj jaz …. saj, če me kje na poti zgubijo, nimam šans, da pridem sama domou. Skratka 10:15 je bil čas za odhod, prečkali smo IT / SLO mejo in začeli uživati lep dan. Na čelu kolone je bil Zumo Glažar za njim Janetka, nato Garmin Goran, gasilec Ofsajd, slavljenec Beeny in brihta Frenk.

Krajev kjer smo se vozili se žal ne spomnim, to mojo pomanjkljivost bosta zapolnila Žrebec in Glažar. Prvi postanek je bi kraj z malim trgom Ampezzo. Parkirali smo motorje, malo poslikali, nato pa so se fantje usedli za mizo. Jaz sem odprla svoj topcase vzela ven manjšo hladilno torbo, šla za vogal gostišča in iz torbe vzela skrbno zapakirano torto. Nanjo sem postavila 4 svečke, jih prižgala ter torto fantom postavila na mizo. Bili so presenečeni in to je bil tudi moj namen. Ofsajd je praznoval roj. dan 15.7., Beeny 20.7., jaz sem nadomeščala Djumeta, ki tudi praznuje 20.7., Žrebec pa bo pihal svečke 26.7. Žal mi je, da se še Tiger ni mogel pridružiti, on je pihal svečke 13.7. Neverjetno je, da ni bil namen te fure zaliti rojstni dan, a zdelo se mi je, da je to izjemna priložnost, ki je ne smem zamuditi, saj je bilo toliko slavljencev na kupu. Na poti iz Ampezza proti ??? skozi v skalo vklesane tunele nas je pot pripeljala do jeza xy … čudovitih razgledov in čistega zraka, zaradi katerega sem še danes utrujena. Najvišja nadmorska višina je bila 1760 m. Naslednja točka je bila »romunija« … hecam se, reveži nismo vedeli, kje sploh smo … pa sva se z Beenyem hecala, da smo zihr u Romuniji.

Izmenoma so fantje hodili lulat oz. zalivat gozdne jagode …. potem sem se za ta podvig odločila še sama … po gozdni poti sem zavila kontra kot fantje … odpela hlače, pa mi je nekaj dejalo, naj jih ne potegnem dol … pa hvala bogu jih nisem … namreč, ko sem pogledala na desno sem videla, da me kar nekaj gostov z gostilniške terase opazuje kaj počnem …. prebedela sem in stekla na drugo stran, moji štromarji pa so planili v smeh, ko sem jim povedla, kaj se mi je zgodilo. Ves ta čas je Zumo Glažar pregovarjal garmina, naj mu pokaže, kje se nahajamo in menda mu je pokazal, da smo u Splitu. Negdo je pripomnil naj pokličemo Jokeja, da nam skuha kavo …… No ja, čas je bil dragocen, šli smo dalje. Ceste so bile čudovite, ovinki in serpentine tudi, nekaj je bilo zame kar zahtevnih, tako da je tudi Žrebec parkrat zaradi mene padel iz ritma … pa nič zato. Mu saj ni bilo dolgčas. Spredaj vodja Glažar, vmes slavljenci in zadaj stražnik Frenk. Ob nekem jezeru v dolini XY, smo naredili gasilsko sliko, si ogledali prekrasne in zelo visoke vrhove okoli nas …. vreme je bilo čudovito, ravno prav hladno, da se nismo kuhali niti ko smo počivali. Ceste so bile večinoma prazne in je bilo res užitek se vozit. Najtežje je bilo na serpentinah se znebiti dveh avtodomov, ki jima niti pod razno ni kapnilo, da bi se mogoče ustavila ali umaknila …. Zgodilo pa se nam je na povratku domov, da se nas je usmilil avtobus …. videli smo krasno naravo in ogromno krav … ne vem, pa zakaj sem vse krave videla samo »od zadaj« … v čem je finta …. sem se spraševala celo pot …..

No ja vsaj konji so nas ošvrknili s pogledom. Ko smo zapustili dolino smo se začeli zopet vzpenjati proti turistično zelo obiskanem in 1756 m visokm kraju na črko M, misuri al maurisi … ah ne spomin se no. Na tej poti sem srečala tudi angela varuha in sprobala ABS. Od tam dalje me krave, konji in lepote vrhov niso več zanimale, Gledala sem samo še cesto in Glažarjevo ritko. Tista kavica na vrhu pri jezeru mi je zelo pasala, na dušek pa sem spila tudi plastenko mrzle vode ….. Med sedenjem v prijetni družbi, na sveže zraku in čeblanjem pa je Glažar zavpil … »pa jeb… mat…, kako je lahko s Suzukijem zadnji«. Pojma nismo imeli kaj je imel v mislih, potem pa smo videli skupino športnih motociklov, v glavnem Honde in Yamahe … zadnji v skupini pa je bil Suzuki.. Planili smo v smeh. Na tej naši sobotni furi smo bili vsi zelo sproščeni in klatili smo same neumnosti,.padla je tud debata … naj pozdravljamo vse motoriste na cesti al samo štromarje in morda GSovce …. ker drugače nam bojo roke stran padle … kar nekaj štromarjev smo srečali in njihovim šoferji so ob pogledu na našo lepo skupino 6 motorje dobili zvezdice v očeh in usta do ušes. Ko smo si odpočili smo jo mahnili proti Avstriji …… zopet uro in pol ovinkov …. lepot in konkretnih zadnjic govedi … a mene je tokrat zanimala le cesta … nagib v levo in nagib v desno in ravno ko sem »padla not« je Glažar parkiral in z Beenyem sta naredila čik pauzo. Bil je tudi čas za pregled stanja bencina … največjo zalogo ga je imel Ofsajd … očitno je vozil večji del v leru …. jaz in Frenk sva imela čisto revščino, pri ostalih pa še ni bilo krize. Res pa je, da nismo istočasno tankali. Pot smo nadaljevali skozi razdrobljena naselja, ponekod so imeli zelo, zelo ozke ceste in še te ceste ostre ovike …. Ovinkali smo proti v Beljaku … in nekajkrat zapored padli v območje pjur-natur vonjav … kjer smo vidno pohodili gas, saj se ni dalo dihati. Kmetje so špricali gnojnico po travnikih. Vozila sem že na hlape zato sem fante prosila, naj me spustijo tankat, spet je padla čik pauza, med pauzo pa se sem skregala s Frenkom, kar se normalno dogaja med brati in sestrami, nato sva se pobotala, kar je bolj redko med bratci in sestricami in ura nas je že priganjala. Prečkali smo zopet Italijansko mejo in prišli nazaj v našo lepo deželico …. ura je bila skoraj sedem ….. našli smo pizzerijo v centru Kr. Gore …. pojedli odlično pico, ki je bila v celem dnevu prva konkretna hrana, … saj lakote na takih izletih sploh ne čutiš … ampak lačen štromar ne stoji pokonci. Po odlični večerji smo se pred picerijo poslovili drug od drugega, saj smo se začeli vračati vsak proti svojemu domu. Prvo se je v Mojstrani poslovil Zumo Glažar, nato v Hrušici Garmin Goran …., Frenk je odšel prespat k sestrici Janetki v Kranj, Ofsajd pa je Beenya pospremil do Ljubljane, nato pa je Beeny kot osamljeni jezdec nadaljeval pot proti Rijeki ….. in vsi smo srečno prispeli domou.

Kot vedno rečem , vsem hvala za vse in hvala vsakemu posebej :winkiss:

Janetka press

prilagam še slikce: :whistle:

http://djume.moj-album.com/album/12887589/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ker ste potrdili v petek zvečer da fura v soboto 100% bo in da sem šel lahko zraven.

lp

@Bobiboss

kot je bilo objavljeno je bil zbor na Petrolu v Kr. Gori

nihče ni rekel da fure ne bo,

kje se bomo vozili nikoli natančno ne vemo vnaprej

ampak tik pred vožnjo.

lp j.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz grem na furo jutri z vami vendar brez konkretnih podatkov razen Ofsajd-ov "zbor ob 9.00 v Kr.Gori"ne vem kaj in kako.nihče še ni zagotovo zatrdil da se jutri gre na furo!?! :unsure: dajmo iniciatorji vstaja in na plano z načrtom fure!!

@Bobiboss

kot je bilo objavljeno je bil zbor na Petrolu v Kr. Gori

nihče ni rekel da fure ne bo,

kje se bomo vozili nikoli natančno ne vemo vnaprej

ampak tik pred vožnjo.

lp j.

nihče pa tudi ni zagotovil,da fura bo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto se je zgodila "happy birtday" fura

,.padla je tud debata … naj pozdravljamo vse motoriste na cesti al samo štromarje in morda GSovce …. ker drugače nam bojo roke stran padle …

podpiram idejo o pozdravljanju GSovcev.

sicer pa neverjetno poročilo. janetka svaka čast.

5er - GSovec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podpiram idejo o pozdravljanju GSovcev.

sicer pa neverjetno poročilo. janetka svaka čast.

5er - GSovec

hvala 5-er :winkiss:

ampak verjemi, vse je blo res !! :grim

pa tud " vaših " je blo precej po Dolomitih....

smo pridno mahali, sploh srebrnim motorjem :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Žrebcu hvala za organizacijo in vabilo, Glažarju za vodenje in potrpežljivost, Janetki hvala za tortico, mojemu prijatelju Beeniju da se je pripeljal iz Rijeke, Frenku ker nam je ves čas čuval hrbet in skrbel za našo varnost.....

Kaj napisat o Dolomitih... Vsakič so nekaj posebnega, vedno uspejo presenetit s prekrasno pokrajno :photo: in zavitimi ovinki :evilgrin: . Tisti ki ste že bili, veste o čem govorim, tistim, ki niste, pa priporočam da si vzamete čas...

.....pa srečno vsem do naslednjič :yea1:

http://www.moj-album.com/uredi/ofsajd/1289...mp;aid=12890613

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo neznam od kud da krenem dojmovi su se slegli, u subotu napravio 800 km krenuo iz Rijeke u 06:00

dosao u Rijeku 23:00 ugodno drustvo, izbor rute savrsen Zrebec, Glazar ocjena 5+ ,

JANETKA sta rec stvarno sam ostao iznenaden kad si izvukla tortu iz FRIGO TOP CASEA ( super sak )

mom dragom prijatelju Ofsajdu hvala na SPONTANOM pozivu , FRENKY bez tebe to nebi bilo to :))))

jos jednom Hvala na super FURKI jel to tako kazete :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Štromarji :worship:

Janetka !! - ti si carica ..... report od vašega skupnega druženja je popoln ... slikice so OK ! skratka suprca !!

Vidim pa, da ti ta nova obleka zelo pristaja :naughty: - celo v moje barve in firmo si skočila :worship:

edina škoda pa je ta , da ne živimo kje bližje , da bi se še vam jaz pridružil :slap:

Lepo lepo :xx:

Se vidimo sredi Avgusta !!

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni!

:rolleyes: En novi štromar(10 dni) iz Bele krajine rabi nekaj nasvetov glede motorja,vzdrževanja in vožnje.Mogoče bi lahko koga poklical po telefonu.Drugače pa upam da se kaj vidimo. :rolleyes:

LP :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. mogoče je tole malo nevmesna za tale post ampak vseeno. Situacija je takšna. Trenutno mam bandita 600, ampak nameravam v zelo kratkem času menjat motor in sem se trdno odločil da bo to V-Strom :worship: . zanima pa me to, kolebam med 650 in 1000ccm. Na banditu mi kdaj pa kdaj, ko sva s punco naložena, ko greva na dopust, mi zmanjka moči. Je zelo velika razlika med močjo med 650 in 1000ccm. Večinoma se vozim v dvoje, izleti, avstrija, italija, hrvaška......pa tudi dlje, pa me zanima kaj mi priporočate bi bil 650ccm zadosti al..... :yea1: razlika v ceni je kar velika, mislim kupit 2,3 leta starega....hvala že vnaprej pa velik km vam želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. mogoče je tole malo nevmesna za tale post ampak vseeno. Situacija je takšna. Trenutno mam bandita 600, ampak nameravam v zelo kratkem času menjat motor in sem se trdno odločil da bo to V-Strom :worship: . zanima pa me to, kolebam med 650 in 1000ccm. Na banditu mi kdaj pa kdaj, ko sva s punco naložena, ko greva na dopust, mi zmanjka moči. Je zelo velika razlika med močjo med 650 in 1000ccm. Večinoma se vozim v dvoje, izleti, avstrija, italija, hrvaška......pa tudi dlje, pa me zanima kaj mi priporočate bi bil 650ccm zadosti al..... :yea1: razlika v ceni je kar velika, mislim kupit 2,3 leta starega....hvala že vnaprej pa velik km vam želim

ČE POTUJEŠ V DVOJE JE DEFINITIVNO IZBOR V-STROM 1000 .Saj ne da ni 650lep motor vendar mu manjka par konjev sploh ko si polno obtežen.Ko voziš 1000ccm se obratomer suče okoli 3,000 obratov do 5,500 ,pri 650 pa se tu šele začne in je treba veliko tolči po menjalniku.Potem je tu še poraba ki je v prednosti manjši strom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. mogoče je tole malo nevmesna za tale post ampak vseeno. Situacija je takšna. Trenutno mam bandita 600, ampak nameravam v zelo kratkem času menjat motor in sem se trdno odločil da bo to V-Strom :worship: . zanima pa me to, kolebam med 650 in 1000ccm. Na banditu mi kdaj pa kdaj, ko sva s punco naložena, ko greva na dopust, mi zmanjka moči. Je zelo velika razlika med močjo med 650 in 1000ccm. Večinoma se vozim v dvoje, izleti, avstrija, italija, hrvaška......pa tudi dlje, pa me zanima kaj mi priporočate bi bil 650ccm zadosti al..... :yea1: razlika v ceni je kar velika, mislim kupit 2,3 leta starega....hvala že vnaprej pa velik km vam želim

Kot ti je napisal Glažar, poraba je na strani manjšega, zato pa je na strani večjega "moč"! Sam se pretežno vozim v paru.......zadnje obdobje zaradi obiska štorklje sam...vendar priporočm v vsakem pogledu 1000, pa ne zato ker ga jaz vozim ampak predvsem, kot navajaš, da boš opravljal različna daljša potovanja-polno opremljen.

So pa tudi sosednji kolegi zelo aktivni, pa lahko prebereš tudi kaj na njihovem forumu.

http://v-strom.com.hr/

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je pa kaj poraba pri obeh motorjih 650ccm in 1000ccm. Normalna vožnja, kdaj pa kdaj mal prtisneš motor, pa tut v dvoje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

V soboto se odpravljam k Lojzutopheader_logo.gif.Sem bajkerski začetnik (srednjih let) in me zamima kaj bi mi priporočili glede opreme (obleka,rokavice,škornji in ostalo).Zaenkrat se bom vozil bolj malo,predvsem vikendi in krajše razdalje,mogoče kasneje pa več.Prosim za mnenje o poceni jaknah (80 €) in ostali opremi.

Kaj bi svetovali nekomu ki je pred 20 leti vozil 125 ccm motor sedaj pa 650.Kje so pasti v vožnji,kaj naj pazim.

LP :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRAGI KLV-ŠTROMARJI

Slovenski štromarji se bomo tokrat že tretje leto zapored dobili na dan 15.8.

tako smo se odločili na prvem srečanju in obdržali tradicijo.

Letos bo naše srečanje zelo posebno, ker bo udeležba mednarodna. :worship:

Prijave na srečanje mi lahko sporočite v temi Vstrom day ali na pm.

Obvezno napišite dan prihoda in dan odhoda ter pridete sami ali v paru.

Če vas ne moti, bi prosila še za dopis 650 ali 1000, barvo motorja ter kraj iz katerega prihajate.

Upam da nisem preveč zahtevna. :rolleyes: Dobrodošli so vaši predlogi in pripombe.

prilagam pa album 2. srečanja 15.08.2007

da si malo osvežimo spomin, drugim pa pocedimo sline. :naughty:

http://djume.moj-album.com/album/8958703/

v odštevanju vas lepo pozdravljam

Janetka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravy in Sharky_dc :yea1: pozdravljena tudi v mojem imenu.

Potrpita slab mesec dni, pridita na naše 3 dnevno srečanje v dolino Vrat pod Triglavom.

Seboj imetja debel zvezek, :whistle: da si bosta delala zapiske ...fantje vama imajo o Štromih

ogromno lepega in pozitivnega za povedat.

lp janetka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. mogoče je tole malo nevmesna za tale post ampak vseeno. Situacija je takšna. Trenutno mam bandita 600, ampak nameravam v zelo kratkem času menjat motor in sem se trdno odločil da bo to V-Strom :worship: . zanima pa me to, kolebam med 650 in 1000ccm. Na banditu mi kdaj pa kdaj, ko sva s punco naložena, ko greva na dopust, mi zmanjka moči. Je zelo velika razlika med močjo med 650 in 1000ccm. Večinoma se vozim v dvoje, izleti, avstrija, italija, hrvaška......pa tudi dlje, pa me zanima kaj mi priporočate bi bil 650ccm zadosti al..... :yea1: razlika v ceni je kar velika, mislim kupit 2,3 leta starega....hvala že vnaprej pa velik km vam želim

Se čisto strinjam z Glažarjem in Žrebcem. Kot lastnik 650-ke lahko povem, da je super za vsakodnevne opravke, troganje po mestu in krajše izlete. Na potovanjih, še posebej v dvoje pa si vedno zaželim, da bi imel 1000-ko. 650-ka na AC, pri navijanju v obrate, brez težav porabi 7-8 litrov na 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

V soboto se odpravljam k Lojzutopheader_logo.gif.Sem bajkerski začetnik (srednjih let) in me zamima kaj bi mi priporočili glede opreme (obleka,rokavice,škornji in ostalo).Zaenkrat se bom vozil bolj malo,predvsem vikendi in krajše razdalje,mogoče kasneje pa več.Prosim za mnenje o poceni jaknah (80 €) in ostali opremi.

Kaj bi svetovali nekomu ki je pred 20 leti vozil 125 ccm motor sedaj pa 650.Kje so pasti v vožnji,kaj naj pazim.

LP :unsure:

Lep pozdrav v naši družbi ZDRAVY in Sharky_dc !!

Kar se nakupov v Luisu tiče ??? Poglej še raje pri kakšni konkurenci - Hein Gericke ( vsaj zame so bolj kvalitetni- vsaj kaj se materijalov tiče ) Polo v Nemčiji ali pa kakšne domače trgovine , ki niso tako slabe kot si kateri morda misli.

Janetka je napisala , da bo res najbolje , da se udeležiš našega srečanja KLV-stromarjev v dolini Vrat na Gorenjskem. Tam pa bo seveda dovolj časa za vsakršna vprašanja - o opremi - o vožnji - o..........................................

Skratka treba se bo samo potrudit in priti !!

LP in še enkrat D O B R O D O Š L I v naši družbi - Zdravy in Sharky_dc

LP

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fantje vama imajo o Štromih

ogromno lepega in pozitivnega za povedat.

lp janetka

A punce jih pa nič ne marajo?? B) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hojla

Prilagam eno slikico z naše zadnje ture po bosni. strom je sjor-ov. tisto zraven štroma pa ni sjor.

lp

5er

post-12710-1216967716_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A punce jih pa nič ne marajo?? B) O:-)

Fritz, mene tko nihče ne :grrr jemle resno

kter štromar pa še podari svojmu Zukiju torto za rojstni dan :whistle:

5_er kje se pa Sjor skriva ?

je tale simpatičnež Sjorov sopotnik al tvoj ? :lol1:

al zlata rezerva v konjskih močeh za GS-a :hmm: ?

post-9535-1216976900_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5_er kje se pa Sjor skriva ?

je tale simpatičnež Sjorov sopotnik al tvoj ? :lol1:

al zlata rezerva v konjskih močeh za GS-a :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!