Skoči na vsebino

V-Strom day


Fritz

Priporočene objave

Romantično ni kaj. Še kaka rožica, pa šampanjec, ...

lp igor in darja

Živjo,

midva srečno doma. Bilo je super za prvo mal dalšo furico. Takole hišico sva mela:

Lepo se imejte....

BY

post-18326-1237147605_thumb.jpg

post-18326-1237147636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joma,

po moje ni kaj dosti za študirat. Večino se voziš po asvaltu torej vzemi gumo, ki je odlična na asfaltu. Ko sem šel iz Bridgestone TW (ki je trša in bolj primerna za makadam) na bolj cestno BW me avtocesta ni več videla, užitki pa maksimalni. Le Darji preje ni bilo nikoli slabo zdej pa se rada pritoži.

Sicer pa je važno, da se odločiš in zamenjaš. Tistih 10kkm bo hitro minilo in bo prilika za novo izkušnjo.

lp igor in darja

Živjo še enkrat!

Bil sem pri Širniku oz.Primožu in sem se ogrel že za Mic.Anakee 2,pa me je Primož zopet prepričal za Metz.Roadtec z6,cestno verzijo gume,ki baje neprimerno izboljša vozne lastnosti motorja.Še vedno se nisem odločil kaj in kako in sem malo zmeden,ter še oklevam.Cena Anakee gume je z montažo 208Eur.za Roadtec z6 pa 250eur.Naslednje dni vzamem nekaj od tega in ko malo testiram kaj napišem.Lp.Joma! :worship: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ 5-er: malo z zamudo ti želim vse najboljše, vse najlepše in pazi nase. :winkiss:

@ Matjaž&Brigita: se vama je kaj kolcalo :naughty:

objavljam pa še sliko nekoga, ki je v zadnejm linku grozil :evilgrin: vsem, ki so nameravali "štromat" v bližini Mojstrane

posneta je bila na" fukiš sončno " soboto..... 14.3., ko je prišel izzivat :kava: na moje dvorišče

P.S. Tigra je imela sabo zaradi varnosti :lol1:

post-9535-1237272093_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ 5-er: malo z zamudo ti želim vse najboljše, vse najlepše in pazi nase. :winkiss:

hvala, janetka. imaš v dobrem :beer2:

lp

5er

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

5er vseeee naj na cesti in doma! :beer2:

Janetka, kar težko sem požiral na večerji, potem pa se je vneslo. :smoke:

Mela sva se super in Tanja Garminovič naju je popeljala po še neodkritih lepih cesticah po Istri, kar čudila sva se, da se tod še nisva peljala.

Štromček, pa je bil tud zadovoljen s svežimi svečkami, filtrčki in oljem.

SEDAJ PA RESNO: :hmm:

Na furo sva šla takoj po servisu, in potem pustila doli motor stat en cel dan. Ob ponovnem zagonu sklopka ni več odvajala, kot bi bil brez sklopke (so se lamele sprijele? bil je parkiran kar močno v breg in na stransko sojalo). Potem sem ga vžgal v leru in spustil po bregu, ter zmenjal do tretje brez sklopke, potem, pa se je samo po sebi uredilo. KAJ BI TO BILO???? Predobro olje (sintetika 10W-60W)??

Ma kdo kako idejo??

Se tipkamo,

HVALA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na furo sva šla takoj po servisu, in potem pustila doli motor stat en cel dan. Ob ponovnem zagonu sklopka ni več odvajala, kot bi bil brez sklopke (so se lamele sprijele? bil je parkiran kar močno v breg in na stransko sojalo). Potem sem ga vžgal v leru in spustil po bregu, ter zmenjal do tretje brez sklopke, potem, pa se je samo po sebi uredilo. KAJ BI TO BILO???? Predobro olje (sintetika 10W-60W)??

Ma kdo kako idejo??

Koliko vem, olje nima veze pri sklopki.

Ali so vama tudi kaj pri sklopki šarili? Pišeš samo za olje, svečke in filter... Glede na to, servis nima veze.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po 5000 km je bilo na moji gumi cca 2 milimetre več profila. Drug frend pa anake Michelin. Ta z Michelinkami, pa je naredil skoraj 18.000 km in brez pripomb. Vozil jih je dve sezoni. Lansko leto, pa so dali na trg anakee 2, te pa so po testih še boljše.

Sem danes namontiral Anakee 2 in po nekaj več kot 50 km ugotavljam, da je to drug motor. Občutki so fantastični. Po spominu veliko boljši, kot po novih TrailWingsicah. Res je, da je danes preskok bil velik, saj so stare TW bile totalno slick.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko vem, olje nima veze pri sklopki.

Ima a se to ponavadi kaže kot zdrsavanje sklopke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopka je v oljni kopeli in uporablja isto olje kot motor sam zato moramo pri nakupu olja paziti da kupimo olje ki ima aditiv za sklopko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklopka je v oljni kopeli in uporablja isto olje kot motor sam zato moramo pri nakupu olja paziti da kupimo olje ki ima aditiv za sklopko!

Ja, malo berem service manual in vsak dan nekaj novega. :) Kot pri sklerozi.

Štrom ma mokro sklopko seveda. In s sintetiko je lahko tukaj problem.

Po mojih izkušnjah sintetično olje popolnoma odteče z delov in tukaj lahko tiči problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

5er vseeee naj na cesti in doma! :beer2:

Janetka, kar težko sem požiral na večerji, potem pa se je vneslo. :smoke:

Mela sva se super in Tanja Garminovič naju je popeljala po še neodkritih lepih cesticah po Istri, kar čudila sva se, da se tod še nisva peljala.

Štromček, pa je bil tud zadovoljen s svežimi svečkami, filtrčki in oljem.

SEDAJ PA RESNO: :hmm:

Na furo sva šla takoj po servisu, in potem pustila doli motor stat en cel dan. Ob ponovnem zagonu sklopka ni več odvajala, kot bi bil brez sklopke (so se lamele sprijele? bil je parkiran kar močno v breg in na stransko sojalo). Potem sem ga vžgal v leru in spustil po bregu, ter zmenjal do tretje brez sklopke, potem, pa se je samo po sebi uredilo. KAJ BI TO BILO???? Predobro olje (sintetika 10W-60W)??

Ma kdo kako idejo??

Se tipkamo,

HVALA.

5er; ne vem kaj si praznoval,pa ti vseeno čestitam :worship: velikooo,zdravja in srečnihhh kilometrov z mopekom(BMW-em).Ziher rojstni dan. :lol1:

Matjaž in Brigita vidva sta si pa privoščila, ja.Super sta imela kolk je za videt,pa tudi vreme sta trofla.Kaj bi pa z štromekom lahko blo narobe se mi pa niti sanja ne.Kaj če mu hrvaški zrak ni najbolj pasal :hmm: ali pa ta čudna klima,ki jo nekateri ustvarjajo brez potrebe. :hmm: Važno, da si je premislil (mopek mislim)in je zdaj vse v redu,kakšen rentgen in pregled pri dobrem dohtarju mehaniku mu pa vseeno ne bi škodil. :OK:

Janetka upam, da dobim kak pir pri tebi ko parkiram na tvojem hofu in ne gorenjski šnops(Z lato čez hrbet) :OK: no ali pa kak kofetek :kava: Vsem štromarjem in štromarkam lp.od Jome! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

hvala vsem na razmišljanju :worship: .

Nekje sem prebiral, da je za te stvari lahko krivo olje ( tudi predobro :headbang: ). Verjetno je v tem problem. Drugače pa je vse ok, če se bo to ponovilo bom menjal olje. Morda, se je samo nekaj zataknilo. V glavnem sedaj je ok.

Se tipkamo.

BY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja,

ja Anakee 2 so mislim za naše duše najboljša izbira, saj radi uberemo tudi kak makedam. Naj vam samo povem sledeče:

V Bosni sem peljal z batlewing za prijateljem ki je mel Anakee, mal bol športno smo peljali in nekje je tekla voda čez cesto. Kolega z Anakee se je skozi ovinek peljal kot po tirih, jaz pa sem začutil da mi vse skupaj drsi, sicer nobene drame, a kasneje, ko smo se pogovarjali sem jaz ta ovinek imel v spominu kot kriznega, kolega, pa se ga niti ni spomnil.

Jat grem definitivno na ANakeeeee.

BY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Štromarji :worship:

na temo gum je bilo že rečenega marsikaj - zato pa bo najbolje , da si ogledate teste iz nemške revije MOTORRAD kako so se obnesle "vaše gume " : - sicer je to test iz prejšnje sezona , ampak vseeno !!

http://www.conti-online.com/generator/www/...stwinner_en.pdf

Pa varno in po desni !!

LP

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja,

ja Anakee 2 so mislim za naše duše najboljša izbira, saj radi uberemo tudi kak makedam. Naj vam samo povem sledeče:

V Bosni sem peljal z batlewing za prijateljem ki je mel Anakee, mal bol športno smo peljali in nekje je tekla voda čez cesto. Kolega z Anakee se je skozi ovinek peljal kot po tirih, jaz pa sem začutil da mi vse skupaj drsi, sicer nobene drame, a kasneje, ko smo se pogovarjali sem jaz ta ovinek imel v spominu kot kriznega, kolega, pa se ga niti ni spomnil.

Jat grem definitivno na ANakeeeee.

Jaz tudi,pa še cena je ugodna.Bay!Joma :yea1:

BY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halooooooooo,

vidim sezona je odprta....lepo.....! Tudi sam sem že s hlačami pobrisal prah iz sedla svojega žrebca, kako mi je samo srček delal ;)

5_er HB !!!! :worship: :beer2:

janetka: zate ki veš kaj je najboljše na BMW je ta slikica !!!

malo z zamudo in pridobljeno pri sosedih pa tudi za letos kolendar.

LP žrebec

Calendario_V_Strom_2009.pdf

post-13297-1237539767_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O zlepljenju sklopke(baje, da ni oddvajala):

-vzrok je predvsem olje. In ponavadi (98% primerov) ni problem ali je nalita sisntetika ali kaj drugega temveč gostota/viskoznost. Namreč, ko se motor ohladi, olje postane gostejše in prde do efekta, ko med površine lamel, ko stisneš sklopko ne more vdreti zrak in se zgodi neke vrste samodržna tesnost (primer:- kot bi kapnil vodo med dve ravni površini, ju stisnil in nato poskušal razdvojiti,..). Ko se motor malo segreje ali ga včasih malo poguncaš v prestavi s stisnjeno ročico sklopke, pa se lamele razlepijo. Skratka problem ni kritičen ali, da bi kazal na okvaro, temveč je čisto fizikalne narave, vzrok pa je v olju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Štromarji :worship:

Hvala piksni , da je razložil situacijo glede sklopke in olja !!

Ta majica :naughty: , bi bila pa njbrž najbolje pisana 5-ru !!

(po srcu Štromar - samo z napako - vozi BMW-ja)....al pa obratno .. :whistle:

LP :yea1:

post-297-1237581856_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem

za zarmišljanje :hmm: o sklopki. Sedaj je vse OK. Dvakrat sem ga pustil po nekaj dni stat, pa nikoli več ni problema s tem. Mislim, da se je nekako vse skupaj poklopilo: novo čisto olje, strmina na kateri je bil parkiran in poleg vsega še na stranski nosilec tako, da je bila sklopka popolnoma na suhem verjetno.

Renegade, hvala za za teste, sem tudi te že bral. Vsak si bo izbral gume glede na to kje se namerava voziti in katere lastnosti so mu pri gumi pomembne.

Nekej nas zajebava tole vreme!! :headbang:

Lepo vas pozdravaljava,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janetka upam, da dobim kak pir pri tebi ko parkiram na tvojem hofu in ne gorenjski šnops(Z lato čez hrbet) :OK: no ali pa kak kofetek :kava: :yea1:

@ Joma: dobiš kar poželiš....pa še VIP parking zraven :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halooooooooo,

janetka: zate ki veš kaj je najboljše na BMW je ta slikica !!!

LP žrebec

Ojla sosed,

tale majčka je res posrečena, kje so jo snel , kdo ima to????

zanima me še , ti k maš povsod veze: "kje in kdaj je letos IPA okrogla miza ?" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla sosed,

tale majčka je res posrečena, kje so jo snel , kdo ima to????

zanima me še , ti k maš povsod veze: "kje in kdaj je letos IPA okrogla miza ?"

:hmm:

ojla

soooorči ker se ne oglašam pogosto, sem zelo zaseden :headbang: - službeno -

slikca je z neta, je pa dober predlog za naredit ...... :evilgrin: da pohecamo tiste ki imajo BMW

za žegen sem že dal link obvestila na motosvetu, mislim da je ene dve strani nazaj.

čaooooooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla

soooorči ker se ne oglašam pogosto, sem zelo zaseden :headbang: - službeno -

slikca je z neta, je pa dober predlog za naredit ...... :evilgrin: da pohecamo tiste ki imajo BMW

za žegen sem že dal link obvestila na motosvetu, mislim da je ene dve strani nazaj.

čaooooooo

Žrebetino in ostali IPO-vci

ne :grrr sprašujem za "štrudel žegen" ampak IPA -okroglo mizo, ki je bila l.2007 14. aprila v Soča rehabil.centru v LJ.,

lani pa 19.4. v Slovenj Gradcu...... to mene :grim zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-

slikca je z neta, je pa dober predlog za naredit ...... :evilgrin: da pohecamo tiste ki imajo BMW

le kdo bi lahko to bil??? :rolleyes:

5er

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le kdo bi lahko to bil??? :rolleyes:

5er

a ti jih naštejem :naughty:

nemoBG

Gimpl

Dejan

in 5 er

od hrvatov vem za Oceangoinga, ki ni zdržal niti leto dni na Štromu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!