Skoči na vsebino

Dolžina sezone


ozza

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Ker kupujem motor tudi da mi bo služil kot hitro prevozno sredstvo me zanima, koliko časa bi ga lahko v letu največ uporabljal..zanimam se za nov model yamahe fz6(2004 in naprej)...ali je oktobra ponavadi premrzlo za uporabo?ali bi potreboval posebno in dražjo opremo?čimveč informacij na to temo bi mi prav prišlo..zavedam se dnevov vožnje v dežju-s pravilno opremo verjetno zelo zmanjšamo neprijetnosti?...

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, z ustrezno opremo, spodnjim perilom itd si lahko podaljšaš sezono tudi v november ali celo čez zimo, če te le ne moti slabši oprijem gum - pač voziš bolj po jajcih, in je...

moraš se zavedati da vsakodnevna uporaba motocikla prinese tudi kakšno neprijetnost - poleti vroče v zaščitni opremi, pa če hodiš v službo, je lahko tudi tam kaj narobe, če prihajaš kot robocop oz. se tam potem preoblačiš ...

pri opremi pa itak v štartu računaj kakih 200 tisočakov za začetek, pa vsako leto kakih 50-100 tisočakov za dodatke, novosti in nabavo novih kosov, ker so stari že v malori ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno s katerega konca Slovenije si. Na primorskem imajo sezono daljšo kot kje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno s katerega konca Slovenije si. Na primorskem imajo sezono daljšo kot kje drugje.

Če pa, on the other hand, prihajaš iz vzhodnega bloka, pol si pa raje nabavi gaddamit vodni skuter. :fredy: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno s katerega konca Slovenije si. Na primorskem imajo sezono daljšo kot kje drugje.

..in pa iz kakšnega testa si, namreč eni se že nehajo vozit, ko je še okrog 15 °C, ker jim je premrzlo :grrr ..drugi, ki jim je motor edino prevozno sredstvo, pa ga uporabljajo tudi pozimi in ko je na cesti po 20 cm snega :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja zima bla bolj v k***, eno pred njo sem se pa celo zimo vozil. Ob solidni opremi mi uspelo preko zime naštepat kakšnih 3-4k km. Pa je šlo bolj tko za kakšno urco ali dve malce za feeling naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, z ustrezno opremo, spodnjim perilom itd si lahko podaljšaš sezono tudi v november ali celo čez zimo, če te le ne moti slabši oprijem gum - pač voziš bolj po jajcih, in je...

moraš se zavedati da vsakodnevna uporaba motocikla prinese tudi kakšno neprijetnost - poleti vroče v zaščitni opremi, pa če hodiš v službo, je lahko tudi tam kaj narobe, če prihajaš kot robocop oz. se tam potem preoblačiš ...

pri opremi pa itak v štartu računaj kakih 200 tisočakov za začetek, pa vsako leto kakih 50-100 tisočakov za dodatke, novosti in nabavo novih kosov, ker so stari že v malori ...

Ne ga strašit, ni tako hudo.. :)

Če štartaš z dobrimi 200k, si za ta denar lahko nabaviš solidno čelado(50k), jakno in hlače iz goretexa(100k) in ene touring škornje(30k), nepremočljive rokavice(15k), ter še primerno spodnje perilo(20k) in po potrebi še dežni kombinezon (10k) in si dober kar za nekaj časa...

Seveda se da vsako leto zapravit še mnogo denarja (jama brez dna), ampak to je čisto tvoja odločitev, ne nuja.. Če štartaš z goraj omenjeno opremo, si dober za par let, potem pa po potrebi menjaš ponošene kose..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nebi bilo neumno razmisliti tudi o malo bolj zaščitenem motociklu. Seveda odločitev je tvoja, a motor z boljšo vetrno zaščito tudi okoli kolen in nog precej pripomore k boljšemu počutju tudi pri nizkih zunanjih temperaturah. (da ne govorim o ogrevanih ročkah ...) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub dobri opremi (1 komplet Goretex, 1 komplet usnje), končam vsako sezono okrog 15.10. (začnem začetek aprila). Mi ni več v užitek, pa tudi smučarija se začne konec oktobra (moja odvisnost....) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja zima bla bolj v k***, eno pred njo sem se pa celo zimo vozil.

Hvala enako :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor katero leto... Registriram celo leto, ko me piči, pa na bajk. Ko ni več snega, oz. ceste suhe in dovolj toplo, jeseni pa tudi ponavadi do konca oktobra. Ali pa še dlje. Vse je stvar posameznika. Imaš pa take, ki startajo junija, septembra pa je že ''mrzlo'', he-he. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše je vlečeno. :)

:grrr :nono:

nop, boljše je pivsko :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozit se da prakticno celo leto. No ko je sneg na cesti ni najbolj prijetno in zahteva prevec obvladovanja za mene, ampak nekateri ga pa picijo tudi v takem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vožnje pozimi bi še jaz nekaj pripomnil. Če so ceste vsaj malo mokre, je po takoj po vsaki furi priporočljivo, če ne že skoraj obvezno dobro oprat motor. Ker sol dela svoje, se na kovinskih delih lahko drugače hitro pojavi rja in tudi aluminijastim delom ne prizanese, saj ravno tako pride do neke vrste korozije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah..sem z maribora in bi se vozil v prekmurje...recimo parkrat tedensko...glede na to da ne bi imel avta bi mi bila skoraj nuja se vozit čim dlje v letu...čeprav imam seveda alternativni prevoz z avtom(kolegom)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre, gre. Samo šponat ga pa res ne boš mogel, če imaš sportaka. Za ostale pa ni problem. malo manj gas ožemat, pa trezna glava. Sem se že na poledici vozil, na koncu po riti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ne razumem kako se nekateri vozijo pozimi, pa saj guma nima nič oprijema :?

To ti misliš

Sej tudi hitro vozu ne boš, ker je mraz :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ne razumem kako se nekateri vozijo pozimi, pa saj guma nima nič oprijema :?

Oprijem gume ni toliko problematicen (jasno da ne vozis kot poleti), vecjo pazljivost zahteva pesek od posipanja cest in rosenje vizirja, ce antifog ni vec brezhiben. Pa tudi furice so bistveno krajse, pase pa vseeno, pa se motorja ni treba pripravljati na zimo in nisem imel potem nikoli nobenih "spomladanskih" problemov z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Traja dokler traja, pol pa spet čakamo :) Pa je pol pričakovanje večje, če že neki časa nis bil na motorju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!