Skoči na vsebino

KTM DUKE II vs KTM 625 SMC


Matej111

Priporočene objave

Pozdravljeni

Zanimam se za nakup enega od teh dveh motorjev. Zanima me kakšna je bistvena razlika teh dveh motorjev poleg videza (vozne lastnosti, prinernost za dalše vožnje, iznajanje raznih trikov...)

po tehničnih podatkih ima duke 40kw smc pa 21. Zanima me če to drži? al je to le zaradi registracije....saj imata motorja enake agragate, z izjemo uplinjača.

hvala za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duke je težji, ima večji tank, bolj udoben sedež, prtljažnik (kovček), lita platišča (bolj občutljivo na makadamu), registriran je za 2 osebi (SMC za 1), manj hoda na vzmetenju in je nekaj dražji. Moči je pa približno isto, tistih 21KW je zaradi homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duke je težji, ima večji tank, bolj udoben sedež, prtljažnik (kovček), lita platišča (bolj občutljivo na makadamu), registriran je za 2 osebi (SMC za 1), manj hoda na vzmetenju in je nekaj dražji. Moči je pa približno isto, tistih 21KW je zaradi homologacije.

a je sploh kakšem supermoto po možnost KTM registriran za 2 osebi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh kakšem supermoto po možnost KTM registriran za 2 osebi?

Od KTM so to: Duke, LC4 640 SM in LC8 950 SM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor namerava kupit ktmja letos so od homologiranih za 2: duke, 640 in mogoče 625 letnik 05 in 06, 660 je sigurno homologiran samo za 1. Komur se pa ne mudi naj počaka leto 2007 ker bo kar nekaj sprememb.Novi duke je meni osebno dosti lepši pa z novim motorjem sc4. Slike novega duka so že kakšen mesec na internetu. Danes pa so na ultramotardu prestavli novega težkopričakovanega 690 z sc4 motorjem. Veliko uporabnikov pa je zelo razočaranih nad novo obliko motorja. Spominja na yamaho xt 660 x. Vsi smo pričakovali bolj podobno klasicni supermoto obliki kot so npr pri ktmju: smr in 625,640 in 660 modeli. Vendar pustimo se presenetiti ktm ni pokazal še vse supermoto ponudbe za prihodnje leto. Mogoče nas čaka še kakšno presenečenje.

Tukaj imate slike novega modela 690 s sc4 motorjem, govori se da bo imel cca 65 KM.

http://www.ultramotard.com/bb/ftopic74995-0-asc-0.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor bom kupu rabljen in sicer l.99-02 in ne novega, verjetno pa se bom odloču za duka

hvala vsem za pojasnila in informacije.

a da lahko kdo gor kakšno sliko od novega duka?

Popravljeno . Popravil Matej111
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče supermotov moreš vedet da ko ga kupuješ da motor ni namenjen daljši in udobni vožji kajti imajo supermoti majhno posodo za gorivo, dirkalni okoli 7l drugače imajo nekje 9-12l, sedež ni glih komot in tresljaji pri lc4 motorjih. Z enim tankom naj bi naredil 120-150 km. Vseeeno če bi zbiral med vso ponudbo ktm 2006 bi zbral 625. 660 je najlažji vendar nima elektro starterja, 640 in duke pa sta malenkost težja kot 625.Drugače za lastnosti pejdi na ktm uradno stran ali pa motosvetov katalog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh kakšem supermoto po možnost KTM registriran za 2 osebi?

Moj 660 smc :kva2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj 660 smc :kva2: :OK:

nima pa elekro starterja????? a ima v prometne 21 al 40 kw?

kaj pa VOR in HUSKVARNA?

za koliko oseb so registrirani, koliko kw imajo, elekro starter...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima pa elekro starterja????? a ima v prometne 21 al 40 kw?

kaj pa VOR in HUSKVARNA?

za koliko oseb so registrirani, koliko kw imajo, elekro starter...?

Zaenkrat tut s kick starterjem ni bilo težav, v prometni 24 kW- sem za pol leta plačal mal več kot za skuterja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vor odpiši ker nima slovenija dobre servisne mreže za to firmo,husqvarna pa ni slaba pa 2 leti garancije imaš na motor.Drugače imaš še v slo aprilio svx model, husaberg fs,suzukijev sm 400 model in tm v novi gorici. Samo jaz ti priporočam ktm in husqvarno, suzuki pa aprilijo vse ostalo je problem s servisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vor odpiši ker nima slovenija dobre servisne mreže za to firmo,husqvarna pa ni slaba pa 2 leti garancije imaš na motor.Drugače imaš še v slo aprilio svx model, husaberg fs,suzukijev sm 400 model in tm v novi gorici. Samo jaz ti priporočam ktm in husqvarno, suzuki pa aprilijo vse ostalo je problem s servisi.

od supermoto mislim da je duke edini primeren zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duke je zelo lep motor, homologiran za 2 in z servisnimi intervali na 5000 km. Kar nekaj se jih prodaja na www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri modelih 2007 mi tisti izpuh pod trupom sploh ni všeč... motor zgubi na oddaljenosti od tal... deluje tk nesupermoto... upam da bodo dali vseeno tistega pod sedežem....

Tista slika od duka je malo nerealna (sestavljena v photoshopu), drugač je pa orgazmičen....

lp,

Black_Rider(on a highway to hell)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti rumen duke je res v photoshopu delan ampak tusti črn pa naj bi bil resničen. Imam doma 2 sliki še eno ki je slikan duke ods predaj sprednja luč pa ima enako kot smc 640 letnik 2006. Meni je dosti lepši od modela 690.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo! sm pred eno dilemo!a nj uzamem ktma lc4 640 supermoto ko ma prevoženih 20k km pa wingsa ma gor pa 2002 letnik je,cena je pa 900k?ka praute na to aja pa ohranjen je u redu? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi vredu cena. letnik in kilometri niti niso tolk važni, bolj ohranjenost. poišči temo 'nakup rabljenega motorja' .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam duka 05,komplet Leovinci.z motorjem sem zelo zadovoljen:oblika,vodljivost,bremze + blokade so odstranjene in kot sem že prej omenu izpuhi drugi-motor tut "gre" odlično

imel sem na izbiro še Husaberga fe 650 sm,motor ima 70 KM in gre fenomenalno,sam ko morš servise na 15 ur delat te pa mine.

Tako,da če misliš imet športni motor in hkrati,da naložiš boljšo polovico in greseta na sladoled je pravo ime DUKE :OK:

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Mene pa zanima kaj bol priporočate.. KTM SMC 625,640 ali Duka 640 (Vse v letniku 04-06), pa zanimajo me še pospeški pri obeh in vožnja po ovinkih.

hvala za odgovor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj bol priporočate.. KTM SMC 625,640 ali Duka 640 (Vse v letniku 04-06), pa zanimajo me še pospeški pri obeh in vožnja po ovinkih.

hvala za odgovor..

odvisno zelo zakaj ga misliš imet

kako se misliš vozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!