Skoči na vsebino

štart iz prve vrste


Jason

Priporočene objave

Še tole pojasnilo, križišče je imelo dva prometna pasova - enega za zavijanje levo in enega za vožnjo naravnost in desno. Jaz sem se postavil ob levi (oz. malo naprej) bok avta , ki je stal na pasu za vožnjo naravnost.

A si bil ŠE na prometnem pasu za vožnjo naravnost, ali si bil z kolesi na prometnem pasu za vožnjo v levo .)

Sice pa moje mnjene o dogodku: Če je tako kot si napisal pol policaju :nono: , če je pa kaka podrobnost, ki si jo "pozabil" povedati pa...več sreče prihodnjič.

Drugače pa se sam prebijem naprej v 80%...odvisno od situacije v križišču, če je samo par avtov v vrsti pol ne silim naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od situacije, če ocenim da je varno potem vsekakor. V zadnjem času še bolj ker sem imel hudo dobro inštruktorico "rinjenja" med prometom". Pa pomaga ko vidiš letečega kako lepo skoči preko celel vrste ti pa za njim :OK:

Se pa mi je enkrat zgodilo da sem se rinil med dvema vrstama in enemu skoraj odbil ogledalo. Na srečo je bil novejši tip avtomobila in sem ogledalo samo obrnil. Postavil sem se pred njega in mu pomahal naj na križišču zavije za mano. Ustavila sva se, se lepo pogovorila. Ker ni bilo nikakršne škode jse prejel opravičilo in mi zaželel srečno vožnjo. Imo zelo korekten odnos obeh, nobenega pizdenja in sranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kle nekaj smrdi :grim

če je bil korekten odnos skuterista :hmm: (v kar pa močno dvomim)

da bi kar tko pisal položnico za takle prekršek :hmm: :hmm: :hmm:

policaji niso nikakršnji bav bav :grrr

100% krivda je na voznikovi strani :grim

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40. člen, 4. odstavek

"Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko

voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila

ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem."

Ta člen očitno prepoveduje tudi kolesarjem, da bi se "guzili" naprej pred križišči. :kva2:

Prakticiram vožnjo mimo med stoječimi vozili. Marsikje po svetu jo priporočajo in posebej opozarjajo na to tudi druge voznike, da se postavijo tako, da enosledna vozila to lahko neovirano počno.

Obenem pa obsojam in preklinjam brihtiče z motorji in predvsem skuterji, ki taisto prav nevarno za vse počno med vozečimi avtomobili.

Če ti policaj za primer pravilne vožnje mimo napiše kazen za nepravilno razvrščanje, je po mojem umestna pritožba! Razen seveda če voziš po pasu za drugo smer. A to pač ni več vožnja mimo. Ta se odvija na istem pasu!

Je pa tu ena caka. Še tisto, kar je bilo po pravilih veljavnih drugje po svetu in so policaji tudi pri nas tolerirali, so ta "brihtni" motoristi in skuteristi uspešno "zjebali". In so sedaj tudi najbolj glasni. Mamicu jim! :angry:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tudi sam večkrat obvozim kolono pred semaforjem. Nekaj govora o takšnem početju je bilo pred kakšnim mesecem na valu 202. Inštruktor varne vožnje je na vprašanje novinarke, ali je to varno in legalno odgovoril nekako takole; "NJA" :? Odgovor je bil zelo nejasen v stilu "načeloma lahko obvoziš, generalno gledano pa to ni priporočljivo"

Sam sem mnenja, da je takšno početje smiselno pod pogojem, da ne oviramo drugih udeležencev (da se ne rinemo naprej za vsako ceno). Je pa tako veliko lažje in varneje prehiteti tovornjak kot pa potem na prekratkih ravninah...

No pa še ena zgodbica kako je 70 letni voznik pokazal svoje dirkaške spretnosti :naughty:

Enkrat se zrinem naprej in lepo čakam, da potegnem takoj ko se prižge zelena. Stal sem ob levi strani avtomobila v katerem je sedel ostareli gospod z svojo ženo. Ker sem križišče dobro poznal in se mi je zdelo, da bo gospodu vsaj enkrat do dvakrat crknil avto preden bo speljal, sploh nisem pričakoval zapletov. Gospod me je pri odprtem oknu malo pogledal jaz pa sem se znova začel spraševati kako lahko imajo takšni sploh še izpit :blink: . Tik preden se je prižgala rumena zaslišim VRUM VRUM, takoj ob prižigu rumene pa še cviljenje gum. Sivega in bledega gospoda je kar istrelilo. Ves presenečen sem navil gas in komaj prehitel starega dirkača :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40. člen, 4. odstavek

"Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem."

Ta člen očitno prepoveduje tudi kolesarjem, da bi se "guzili" naprej pred križišči. :kva2:

tole drži, samo pa ni nobene kazenske sankcije, če v križišču pelješ mimo stoječe kolone vozil :) ..razen, če si z kolesom ali kolesom s pomožnim motorjem :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

takšni sploh še izpit :blink: . Tik preden se je prižgala rumena zaslišim VRUM VRUM, takoj ob prižigu rumene pa še cviljenje gum. Sivega in bledega gospoda je kar istrelilo. Ves presenečen sem navil gas in komaj prehitel starega dirkača :?

HA,ha,ha

Motosvet obožujem tudi zaradi takšnih modelov kot si ti. Najprej sem pogledal tvoj roj. datum in potem tvoj motocikel. Če je vse res, potem imaš še dovolj časa. boš že še spoznal, da videz vara.

Tudi sramežljivo zarnikrno dekle z debelimi očali te ob mraku zgrabi za ...., no zdaj pa dovolj.

Motoristi analitiki so že pred mano dovolj napisali kaj pravi zakon. V praksi pa je tako, da vam bodo policaji npr. v več km kolonah sami pomahali in pokazali, da se po levi peljite mimo stoječe kolone. (večkrat doživeto na relaciji Krk - Rijeka).

VEDNO pa kaže upoštevati zdravo pamet in ne siliti z glavo skozi nagužvano pločevino(predvsem v križiščih, kjer znajo blondinke iz Ljubljane zasrat zadevo).

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kle nekaj smrdi :grim

če je bil korekten odnos skuterista :hmm: (v kar pa močno dvomim)

da bi kar tko pisal položnico za takle prekršek :hmm: :hmm: :hmm:

policaji niso nikakršnji bav bav :grrr

100% krivda je na voznikovi strani :grim

Kaj je sploh point tvojega posta? Zakaj misliš da moj odnos ni bil korekten? Ker nisem nič prestavljal med vožnjo?

tole drži, samo pa ni nobene kazenske sankcije, če v križišču pelješ mimo stoječe kolone vozil :) ..razen, če si z kolesom ali kolesom s pomožnim motorjem :o

What? Daj še enkart napiši.

Če ti policaj za primer pravilne vožnje mimo napiše kazen za nepravilno razvrščanje, je po mojem umestna pritožba! Razen seveda če voziš po pasu za drugo smer. A to pač ni več vožnja mimo. Ta se odvija na istem pasu!

Po nasprotnem pasu nisem vozil, ker je bil vmes še pas za zavijanje levo. Možno, da sem vmes vozil po tem pasu (je bil čisto prazen) - na to pa nisem bil pozoren. Ampak tudi če sem, je bila napaka samo to, da sem pred križišeč zapelajl nazaj na pas za naprej in tako prevozil polno črto. Ampak kazen za zadnje bi je samo 10kSIT (oz. 5 če plačaš hitro).

Pritoževal se verjetno ne bom, čeprav me včasih zamika. Nimam časa se v Postojno hodit zagovarjat in tudi nevem, če je na morebitno kazen od 'drugostopenjskega' organa tudi možen 50% popust za hitro plačilo. Mimogrede, ve kdo koliko so takse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

What? Daj še enkart napiši.

še enkrat si pozorno preberi 40. člen ZVCP-ja

... in tudi nevem, če je na morebitno kazen od 'drugostopenjskega' organa tudi možen 50% popust za hitro plačilo. Mimogrede, ve kdo koliko so takse?

če daš ugovor na plačilni nalog, se odpoveš pravici plačila 'polovičke' ... stroški postopka so pa tam okrog 10k sit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat si pozorno preberi 40. člen ZVCP-ja

...

Da, Jason, to sem mislil. drug pas, pas za drugo smer, ne pa za nasprotno. Se razumeva!

Jose, malo nejasno si napisal. Tudi jaz, ne samo jason ne razumem kaj točno si želel povedati.

Skratka, v izogib kazni se vozimo mimo kolone po desni strani smernega vozišča!

Predlog zakona je vseboval vožnjo mimo po obeh straneh, a je to potem izpadlo! Pregovorna fovšija pač deluje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja mimo

40. člen

(1) Voznik, ki hoče peljati mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora, pri čemer ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri. Če mora pri tem spremeniti smer vožnje, mora paziti na promet za seboj in spremembo smeri nakazati s predpisanim znakom.

...

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

...

(7) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali tretjim odstavkom tega člena....

Če pa je spredaj dovolj prostora, da se postavimo nazaj na smerno vozišče, pa to lahko počnemo po levi in desni. Ima prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

Če pa je spredaj dovolj prostora, da se postavimo nazaj na smerno vozišče, pa to lahko počnemo po levi in desni. Ima prav?

Pred kriziscem se moras postaviti lepo v kolono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marija, kaj pametovanja..

rineš se pač naprej.. če pa vidiš polcaja, pa počakaš. sej je še dosti križišč semaforiziranih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marija, kaj pametovanja..

rineš se pač naprej.. če pa vidiš polcaja, pa počakaš. sej je še dosti križišč semaforiziranih..

Saj to drzi. Ampak tukaj se debatira, kaj je zakonito in kaj ne. Nerodno je, ko on tebe vidi, ti pa njega ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jose, malo nejasno si napisal. Tudi jaz, ne samo jason ne razumem kaj točno si želel povedati.

torej še enkrat po 'kmečko'...mislim da je vsem jasno, o čem govori četrti odstavek 40. člena ZVCP-ja :unsure: je pa finta v tem, da če tudi greš prehitevat stoječo kolono vozil pred križiščem in se prebiješ na čelo kolone, za omenjeno kršitev taisti člen ne določa nobene kazenske sankcije in ne moreš biti kažnjen s plačilcem, vsaj po tem 40-em členu ne.....a je zdaj jasno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz te zdaj razumem. Kot kaže je za motoriste povsem vseeno, če četrti odstavek 40. člena obstaja, ali ne, saj nam že prvi in tretji odstavek dopuščata vožnjo mimo kolon po obeh straneh. Treba je le pazit, da se to naredi varno in brez oviranja. Kako se mi zdi naumno, da sem dobil kazen, prisežem, da sem manever izvedel varno in brez oviranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodano:

Ve kdo, če so kakšne posebnosti, če se pritožim, potem ko sem že plačal? Imam že napisano:

Gospod komandir!

Jaz nisem nisem naredil to kar govori vaš policist in sem nedolžen. Jaz sem samo peljal mimo kolone s skuterjem in nisem nikogar oviral. Zato vas pozivam, da prekličete ta plačilni nalog in mi vrnete denar, ki sem ga plačal v tej zadevi.

S spoštovanjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod komandir!

Jaz nisem nisem naredil to kar govori vaš policist in sem nedolžen. Jaz sem samo peljal mimo kolone s skuterjem in nisem nikogar oviral. Zato vas pozivam, da prekličete ta plačilni nalog in mi vrnete denar, ki sem ga plačal v tej zadevi.

S spoštovanjem!

da ne boš slučajno tega poslal kot pritožbo, ker s tem ne boš nič dosegel :grrr ...se boš moral malce bolj potrudit :) .....sicer pa, če sem dobro videl na prejšnji strani, si bil kaznovan zaradi nepravilnega razvrščanja pred križiščem in ne zaradi vožnje mino kolone :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res imam kazen za nepravilno razvzšanje, zato bom pritožbi malo posodobil: gospod komandir, zakon pravi da se moram na zadostni razdalji pred križiščem razvrstiti, zdaj vam pa povem, da je moj skuter tako ozek, da se lahko razvrstim nekaj cm pred križiščem... in zdaj me zanima, kje je vaš policaj videl problem

iii, škoda, da prej nisem poznal teh členov, ker bi lahko že na licu mesta izvajal ustno pritožbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tudi tako napisano ni glih ok... :grrr

Napiši v stilu...

- podajam pritožbo na plačilni nalog (št naloga, dan izdaje)

- razlog pritožbe (navedi člen zakona, svoje mnenje, opis situacije,.... )

Če boš poslal pritožbo v stilu, kot si jo napisal ti, je 90% ne bodo jemali resno..(ne bodo vedeli kateri dan je to bilo, kakšen prekršek je bil storjen itd....)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na če ti bo v pomoč!

sam tole je za parking :) boš pa vidu v kašnem stilu pritožbo napisat...

upam da se dovol vidi

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!