Skoči na vsebino

Popravilo motorja


drjack_dj

Priporočene objave

Ker nisem nikjer našel teme, kjer bi govorili o problemih ki nastanejo pri popravilih zaradi padcev ali celo karambolov. vsak se prej ali slej sreča s čim podobnim, večina motorje potem proda, nekateri pa se spravijo popravljati nastalo škodo.

Na dveh motorjih imam vdrt tank, na enem je bol na sredini (tako da se bo dal mogoče popravt z vakumskim orodjem), pri drugem pa je vdrt na vogalu zaradi udarca križa. A je že kdo šel popravlat tank in kako, ali mi preostane le kit in ponovno barvanje.

In pri tem drugem je še kriv okvir al pa vilce, še nisem čist ugotovu. Ja ta je doživu karambol. Sedaj sem mu odšraufu spredne vilce in jih kakor tolk poravnal ( bile so nategnene v križih, so se sprotile ko sem odtegnil križe). Ko se pelem in spustim balanco, ga vleče na levo, če se z telesom dovolj nagnem desno pa še nekako gre naravnost. A je že komu ratal za silo poravnat geštel (okvir). Še to, pri trku hitrost ni bila tako velika (60 km/h + kar nekaj silovitega zaviranja do zdrsa sprednjega kolesa).

Zavedam se da nikoli ne bo več tak kot je bil, se pa verjetno stanje da kar precej izbolšat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dveh motorjih imam vdrt tank, na enem je bol na sredini (tako da se bo dal mogoče popravt z vakumskim orodjem),...

... Ko se pelem in spustim balanco, ga vleče na levo, če se z telesom dovolj nagnem desno pa še nekako gre naravnost. A je že komu ratal za silo poravnat geštel (okvir)...

Nobenega odziva, a!

Za rezervoar si kar uganil. Mojster za točo, ter klepar in ličar.

Okvir daj v roko mojstru, ki se s tem ukvarja. Vse ostalo je vprašanje deformacij, ki so povezani s stroški. Zrihtat se pa da, in to u nulo!

To je bolj povšalno. Odgovor je pa le!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedam se da nikoli ne bo več tak kot je bil, se pa verjetno stanje da kar precej izbolšat.

dečko, za začetek je fajn, če napišeš, kakšni motorji so oz. kakšni okvirji ... cevasti jekleni ali aluminijasti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer okvirje ravna Jure Lampe

JU-LA

Tel 01/7227 868

GSM 041/680 585

ja tale mi je dobr svetoval v mojem primeru :OK:

kasko reši vse :P :D :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tale mi je dobr svetoval v mojem primeru :OK:

kasko reši vse :P :D :devil:

Če si iz okolice Ljubljane, sledeče;

Za okvir, predvsem če je ALU, se obrni na Jermana v Depali vasi. Verjetno bi ti Vencelj tole zrihtal.

Za točo imaš pa mojstra v Dragomlju pri Domžalah, (torej čisto blizu), če greš iz Domžal proti Šentjakobu, prva zgradba z leve. (Za taprvim drevesom).

Pa tudi kleparji ti bodo znali svetovati, kje je kakšen dober maher.

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dveh motorjih imam vdrt tank, na enem je bol na sredini (tako da se bo dal mogoče popravt z vakumskim orodjem.

Zavedam se da nikoli ne bo več tak kot je bil, se pa verjetno stanje da kar precej izbolšat.

1. Vakuum ti ne bo rešil udtrin, ker je tank "petrd" zaradi krivin :grrr . No mogoče, sam močno dvomim,.... pr avtomobilih to ni problem ker je pleh raven tanek in "mehak"

2. Zakaj nebi blo več tko k je blo??,. vizuelno je seveda lahko,. odvisno pa je seveda od obsežnosti poškodb največ pa od mojstra k ti bo rihtu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najprej hvala za informacije, saj sem že povsem obupal.

Okvir je cevast in prešan. Poškodba ni tako huda, se še vedno normalno vozim, samo ko mu spustiš balanco ga začne rahlo vlečt v levo. Bom poizkusil dat sprednje amortizerje ven in jih bom kar v stružnico vpel, da bom bol natančno videl kje so zviti in jih nekoako poravnal če bo šlo, samo se bojim da so pretrdi. So pa premera 41 mm.

Vidm da se da to kasko tud nekaj zmutit. Če mi ne bo ratal da jih sam poštimam bi ga za naslednje leto dal kasko in proti koncu leta naredil kao da se mi je nekaj naredil. Samo kako jez kaskom pri motorju, a upoštevajo če rečeš da si se zvrnu in prletu naprimer v odbojno ograjo. Pa pr nesreči nisem nč omenjal da je karkoli zvito, samo špegu, kufer, tank in luč. Mal povejte, če je kdo že kaj uveljavljal kasko.

Kakšne so pa kej cene, da ti uradno poravna geštel, če gasamo ravna, nč da kej menja, da ni to tolk kot pol motorja (20, 50, 100 jurjev). Ker motor bi bil nepoškodovan vreden komaj kaj čez 200 tisoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najprej hvala za informacije, saj sem že povsem obupal.

Okvir je cevast in prešan. Poškodba ni tako huda, se še vedno normalno vozim, samo ko mu spustiš balanco ga začne rahlo vlečt v levo. Bom poizkusil dat sprednje amortizerje ven in jih bom kar v stružnico vpel, da bom bol natančno videl kje so zviti in jih nekoako poravnal če bo šlo, samo se bojim da so pretrdi. So pa premera 41 mm.

Vidm da se da to kasko tud nekaj zmutit. Če mi ne bo ratal da jih sam poštimam bi ga za naslednje leto dal kasko in proti koncu leta naredil kao da se mi je nekaj naredil. Samo kako jez kaskom pri motorju, a upoštevajo če rečeš da si se zvrnu in prletu naprimer v odbojno ograjo. Pa pr nesreči nisem nč omenjal da je karkoli zvito, samo špegu, kufer, tank in luč. Mal povejte, če je kdo že kaj uveljavljal kasko.

Kakšne so pa kej cene, da ti uradno poravna geštel, če gasamo ravna, nč da kej menja, da ni to tolk kot pol motorja (20, 50, 100 jurjev). Ker motor bi bil nepoškodovan vreden komaj kaj čez 200 tisoč.

Pusti kasko namiru:Prvič je zelo drago,drugič,če uveljavljaš škodo izgubiš bous, tretjič dobili te bodo pri goljufiji in boš plačal ;kazen ,sodne stroške in obrest(seveda denar boš vrnil). Moje mnenje je, da imaš zvite vilice.Če bi bili križi poškodovani potem bi verjetno bil poškodovan tudi gištel. Same vilice pa sploh ni problem zravnat jaz sem jih že veliko,namreč to se najbolje zravna na hidravlični preši seveda rabiš par nastavkov in merilno uro(komperator.Če prineseš amortizerje v Nm ti jih poravnam-ZASTONJ.Prej pokliči GSM 040/702370 :OK: Tudi za tank imamo dobrega majstra-poravna tudi popolnoma stlačen tank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Če prineseš amortizerje v Nm ti jih poravnam-ZASTONJ.Prej pokliči .....

Pa ti zaslužiš kaj :grrr , ko vsem tuki ponujaš zastonj usluge ???

lp

P.S. Kar tako naprej, je vse manj takih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti zaslužiš kaj :grrr , ko vsem tuki ponujaš zastonj usluge ???

lp

P.S. Kar tako naprej, je vse manj takih.

Jaz kar dobr zaslužim NESEKIRAJ se,moje delo je avtoelektrika.Z motorji se ukvarjam za hobi ,sam imam kar štiri jaz mislim da je dovolj,rad pa kakšnemu motoristu(predvsem mlademu) pomagam,kajti ko sem bil jaz vaših let sem se vozil z motorjem samo ,če sem ga kje sunil.(ukradel) bratrancu ,očetu itd. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!