Skoči na vsebino

ANALIZA PROMETNIH NESREČ Z MOTORJI (mnenja, skice, policiski zapisniki


rebel

Priporočene objave

@ATV2

Ko se oseba poškoduje, je njemu in njegovim bližnjim najpomembneje, da se čimprej in z čimmanjšimi posledicami "zmaže" Takrat redki pomislijo na denar, kar zavarovalnice svinjsko izkoriščajo in si na ta račun delijo mastne dobičke. Mogoče bi bilo lepo, da bi upravljalci motosveta ali kdo drug sklenil dogovor s kako odvetniško družbo, ki bi se specializirala za področje ponesrečenih motoristov. S tem bi lahko ukrepali takoj, ko se na forumu pojavi post s prometno nesrečo. Prepričan sem, da bi s tem ponesrečenim najbolj pomagali.
tema o eni prometni nesreči

ATV2 ima prav

kar se je začelo dogajat na cesti je že nenormalno. prav bi bilo da stopimo skupaj in sodelujemo.

naj se začne pri tej temi..

napišite kako ste se ponesrečili, izkušnje iz prometne nesreče, ... ,kako ste rešili na zavarovalnici... in vse kar spada zraven ob takem neljubem dogodku :(

- skicirajte nesrečo

-napišite kaj so policisti napisali v zapisnik

-vaše mnenje in izkušnja

- kako ste prišli do odškodnine

- ...

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

september 2004

z motorjem se peljem proti obali. avtoceste še ni bilo zato je bile v črnem kalu kolona in kot vedno se lotim vožnje mimo ( po zakonu je enoslednemu vozilu to dovoljeno.. po desni ali levi. ZVCP-1 83/2004, člen 40, tč. 3... razen pred križišči)

pri kamnolomu je tik pred mano zavil levo iz kolone tovornjak in mi zaprl pot .. k sreči sem tako odreagiral da sem se zložil na tla in nisem nikamor trčil...

policaji so mi dali kazen za nepravilno prehitevanje.. v naslednjih dneh sem ves zmeden tudi to plačal in hkrati priznal sokrivdo :(

odnesel sem jo z udarci, praskami in pretegnjenimi kolenskimi vezmi ( koleno ne bo nikoli več čvrsto)

na zavarovalnici pa so mi upoštevali kar 50% sokrivdo ... tudi s pritožbo se ni nič rešilo .. potrebna bi bila tožba na sodišču .. ampak v to me ni volja se spuščati brez garancije da bi dobil svoj prav ...

dobra izkušnja za naprej, da je v prometu potrebna maksimalna previdnost.. in malo straha pred ostalimi udelaženci sem dobil

[attachmentid=76438]

___________________________________________________________________________--

ampak prejšnja izkušnja ni kaj dosti pomagala.. pa tudi predvidevanja ne pridejo v poštev v taki situaciji...

pred enim tednom v soboto, se peljem skozi naselje.. brez opreme samo s čelado.. zato tudi z dodatno previdnostjo in zelo počasi... pred sabo vidim avto, ki mi pelje nasproti, ko sem mu že čisto blizu zavije levo čez moj pas in mi izsili prednost, trčenju se nisem mogel izogniti... take situacije človek ne pričakuje in reakcija ni možna. voznik avtomobila je zavil preko neprekinjene črte na parkirišče pred bifejem v katerem dela. k sreči mi ni bilo nič razen manjših udarcev in prask po roki in nogi, motor pa je kr dobro razbit...

voznik avtomobila se je začel dret name da kaj vozim 100 na uro skozi naselje .. ni mi pomagal ko sem ležal na tleh .. nič .. zbežal je v lokal in od daleč gledal kaj je povzročil .. trdil je da sem isto kriv kot on :cry: ... policisti so kot sem seznanjen napisali da je on kriv. dobil bo kazni za izsiljevanje in ker je prevozil polno črto ... odškodninski zahtevek sem že dal na zavarovalnico, sedaj čakam kako se bo rešilo..

ko bo primer končan napišem še vse ostalo ...

[attachmentid=76439]

post-1823-1153654231_thumb.jpg

post-1823-1153654990_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hči od jakATV-a,pred mesecem dni sem imela prometno nesrečo,(med Bledom in Boh.Belo) kot sovoznica na motornem kolesu.Po trku z avtomobilom (v trenutku, ko sva ga prehitevala je nenadoma zavil levo) sem po poletu dolgem 21 m obležala z odprtim zlomom noge ob cesti.Bila sem pri zavesti,znanec pa v nezavesti.Na kraj dogodka so hitro prišli policaji.K meni pristopi policaj g.Marijan (priimek)z Blejske PP in me povpraša kdo sem.Povem podatke,nakar je od mene zahteval tudi pojasnilo,kaj se je oz,kako se je nesreča zgodila.Povem mu,da me vse boli in da se ne spomnim točnega dogodka.V nekem "čudnem" tonu, mi zabrusi,da sem dolžna podati izjavo takoj.

No ker nisem priplavala po "župi" kot on, seveda izjave nisem podala,sem pa si zapomnila njegov priimek.Samo toliko bi povedala o strokovnosti g.Marijana iz policijske postaje Bled,predvsem pa o njegovem odnosu,do mene kot težje poškodovanke v prometni nesreči, ko sem z odprtim zlomom in bolečinami ležala vsa pretresena in po domače"usrana" ob cesti.Upam,da ni veliko tako "strokovno" usposobljenih policajev. :slap:

LP Doris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kraju nesreče so vedno prvi policaji ( le zakaj, le zakaj), šele nato reševalci... Pa prvo, kar naredijo, ti vtaknejo frulico v usta, potem ko je 0.0 pa z dolgimi nosovi gredo merit in delat zapisnik. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takrat sm mel še aprilio etx 125,peljem se proti mlaki (cca. 60 km/h) in na križišču,kjer je zdaj rondo, me v zadnjem trenutku izsili en atek. močno zaviram in malenkost odvijem in bočno priletim v njegov desni bok. meni je odpadel zadnji desni žmigavec,njemu sm s tačko potegnil črto čez vrata. stric se mi lepo opraviči,oba vesela ker ni bilo hujšega,stisne mi 5000 za žmigavec (ki sem ga samo mal zalimal s sekundarjem) in oba greva svojo pot dalje.

hujšga še ni blo,tok tok tok :)

post-1275-1153686055_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

september 2004

z motorjem se peljem proti obali. avtoceste še ni bilo zato je bile v črnem kalu kolona in kot vedno se lotim vožnje mimo ( po zakonu je enoslednemu vozilu to dovoljeno.. po desni ali levi. ZVCP-1 83/2004, člen 40, tč. 3... razen pred križišči)

Malo sem pobrskal po tem zakonu in našel ta 40. člen, ki pravi:

Vožnja mimo

40. člen

(1) Voznik, ki hoče peljati mimo udeleženca cestnega

prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti

po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora, pri čemer ne

sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma

prihajajo z nasprotne smeri. Če mora pri tem spremeniti smer

vožnje, mora paziti na promet za seboj in spremembo smeri

nakazati s predpisanim znakom.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s

predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega

se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo

drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti

dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem

vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi

mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo

v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem

pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem

vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s

primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila

ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila

v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom

za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je

prepovedana.

(6) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik

motornega vozila, ki ravna v nasprotju s petim odstavkom

tega člena. Izreče se mu tudi 5 kazenskih točk.

(7) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik

motornega vozila, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali

tretjim odstavkom tega člena.

(8) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek

voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v

nasprotju z določbami tega člena.

(1) sicer res govori o vožnji mimo po levi ali desni, vendar pa sam mislim, da se konkretno na motoriste nanaša (4), ki pa pravi, da je dovoljeno samo po desni. Je pa res, da se da razumeti to tudi drugace, ker si (1) in (4) kar nekako nasprotujeta pri motoristih. :? :wacko: :hmm:

Kakšno je vaše mnenje o tem oziroma kako razumete ta člen ali pa kakšna je uradna razlaga. Ko gre kaj narobe je namreč dobro, da so argumenti na katere se sklicujemo sigurni (če imamo srečo in lahko komu, razen sv. Petru, sploh tumbamo svoj prav). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno je vaše mnenje o tem oziroma kako razumete ta člen ali pa kakšna je uradna razlaga. Ko gre kaj narobe je namreč dobro, da so argumenti na katere se sklicujemo sigurni (če imamo srečo in lahko komu, razen sv. Petru, sploh tumbamo svoj prav). :hmm:

v pritožbi na zavarovalnici sm se skliceval na ta člen. ... nikakor niso zanikali možnosti vožnje mimo in karkoli nasprotovali tem točkam zakona... ampak so se sklicevali na nezadostno spremljanje prometa pred seboj in na kazen ki jo je dala policija za "prehitevanje" .. torej. če bi se takoj pritožil na izrečeno kazen in ne bi plačal, ampak bi se skliceval na ta člen o vožnji mimo, bi mogoče še znižal procente sokrivde .. tako paa ... :glare: za "pritožbeno komisijo" ki obravnava pritožbe v zvezi z odškodninami je po prvi pritožbi primer zaključen in pritožbe niso več mogoče ... razen tožba na sodišču .. ampak to nima smisla .. dobro vejo da se navadnemu smrtniku za 1000€ ne da začeti bitke proti oderuškim zavarovalnicam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odškodninski zahtevek sem že dal na zavarovalnico, sedaj čakam kako se bo rešilo..

ko bo primer končan napišem še vse ostalo ...

MOOOČNOOO ti svetujem, da najameš specializiranega odvetnika za odškodninske tožbe ... morda bo trajalo dlje, iztržek pa bo gotovo boljši (predlagam Jernejčič-Krapenc, Tržaška, Lj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOOOČNOOO ti svetujem, da najameš specializiranega odvetnika za odškodninske tožbe ... morda bo trajalo dlje, iztržek pa bo gotovo boljši (predlagam Jernejčič-Krapenc, Tržaška, Lj)

Se strinjam. V mojem primeru je bil znesek, ki ga je na koncu (cca 6 mescev) priznala zavarovalnica 4 x višji od cenitve, ki sem jo dobil od njih na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotschko

MOOOČNOOO ti svetujem, da najameš specializiranega odvetnika za odškodninske tožbe ... morda bo trajalo dlje, iztržek pa bo gotovo boljši (predlagam Jernejčič-Krapenc, Tržaška, Lj)

Se strinjam. V mojem primeru je bil znesek, ki ga je na koncu (cca 6 mescev) priznala zavarovalnica 4 x višji od cenitve, ki sem jo dobil od njih na začetku.

zgleda da sta s primeri zaključila .. zato bi lahko razkrila celotno zgodbo ... :? :hmm:

vseeno bom počakal da se dobim s cenilcem na servisu kjer je motor ... če bo prišlo do kakšnih nestrinjanj se bom obrnil na pravno pomoč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. V mojem primeru je bil znesek, ki ga je na koncu (cca 6 mescev) priznala zavarovalnica 4 x višji od cenitve, ki sem jo dobil od njih na začetku.

Moj pa 3x :o in še mal'! :yes:

Torej, bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da sta s primeri zaključila .. zato bi lahko razkrila celotno zgodbo ... :? :hmm:

vseeno bom počakal da se dobim s cenilcem na servisu kjer je motor ... če bo prišlo do kakšnih nestrinjanj se bom obrnil na pravno pomoč ...

V vsakem primeru se splača obrnit na pravno pomoč do dobrega odvetnika. Sam pri zavarovalnici ne dosežeš nič (beri malo) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V vsakem primeru se splača obrnit na pravno pomoč do dobrega odvetnika. Sam pri zavarovalnici ne dosežeš nič (beri malo) .

a imate prakso najemati odvetnike za materialno škodo ??? popravilo motorja ??? :eek:

za poškodbe in nematerialno škodo se je pametno obrnit na pravno pomoč ..

za popravilo motorja paa .. ne vem kaj lahko odvetnik pomaga ... s cenilcem se da marsikaj dogovorit...

kako je pa z opremo .. kako jo ocenijo ??? glede na starost... recimo če je potrebna zamenjava čelade.. a se dobi toliko manj od vrednosti, čeprav ni moja krivda da moram kupit novo čelado... a moram zaradi krivde drugega voznika sam zalagat razliko da vrednosti nove ?? zelo nelogično ... kako je s tem ???

ahhhh .. kot vidim ta tema ni zanimiva .... raje filozofirate o motozborih, pa virtualni pivnici, poljubčkih in dingl dongl .. :doze: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a imate prakso najemati odvetnike za materialno škodo ??? popravilo motorja ??? :eek:

za poškodbe in nematerialno škodo se je pametno obrnit na pravno pomoč ..

za popravilo motorja paa .. ne vem kaj lahko odvetnik pomaga ... s cenilcem se da marsikaj dogovorit...

kako je pa z opremo .. kako jo ocenijo ??? glede na starost... recimo če je potrebna zamenjava čelade.. a se dobi toliko manj od vrednosti, čeprav ni moja krivda da moram kupit novo čelado... a moram zaradi krivde drugega voznika sam zalagat razliko da vrednosti nove ?? zelo nelogično ... kako je s tem ???

ahhhh .. kot vidim ta tema ni zanimiva .... raje filozofirate o motozborih, pa virtualni pivnici, poljubčkih in dingl dongl .. :doze: :slap:

Pri mojem primeru, je s pomočjo odvetnika bila priznana tudi bistveno višja odškodnina za popravilo motorja. Zavarovalnica je priznala totalko (star motor) , dobil sem pa cca 100 % več samo za materialno škodo (motor + oprema seveda).

Za čelado, so mi recimo želeli priznati 10 % ali pa vzeti čelado in mi odračunati amortizacijo ter plačati razliko.

Na koncu sem dobil znesek za novo čelado !

Odvetnik je svoji dokumentaciji priložil tudi mnenje, ki sem ga sam pridobil od enega naših priznanih avtomoto novinarjev . Mislim, da je kar upalilo tudi to.

Čimveč dokumentacije skupaj spraviš bolje je in čimveč ima odvetnik izkušenj s tovrstnimi zadevami, bolje je. Moj odvetnik je bil tudi motorist in sam dobro pozna problematiko, povrh vsega pa je še bivši policist .

Vsaka čast mu :worship:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

september 2004

z motorjem se peljem proti obali. avtoceste še ni bilo zato je bile v črnem kalu kolona in kot vedno se lotim vožnje mimo ( po zakonu je enoslednemu vozilu to dovoljeno.. po desni ali levi. ZVCP-1 83/2004, člen 40, tč. 3... razen pred križišči)

pri kamnolomu je tik pred mano zavil levo iz kolone tovornjak in mi zaprl pot .. k sreči sem tako odreagiral da sem se zložil na tla in nisem nikamor trčil...

policaji so mi dali kazen za nepravilno prehitevanje.. v naslednjih dneh sem ves zmeden tudi to plačal in hkrati priznal sokrivdo :(

odnesel sem jo z udarci, praskami in pretegnjenimi kolenskimi vezmi ( koleno ne bo nikoli več čvrsto)

na zavarovalnici pa so mi upoštevali kar 50% sokrivdo ... tudi s pritožbo se ni nič rešilo .. potrebna bi bila tožba na sodišču .. ampak v to me ni volja se spuščati brez garancije da bi dobil svoj prav ...

dobra izkušnja za naprej, da je v prometu potrebna maksimalna previdnost.. in malo straha pred ostalimi udelaženci sem dobil

[attachmentid=76438]

___________________________________________________________________________--

[attachmentid=76439]

Ne bi ti rad pametoval, ampak glede na to, kako si opisal prvi primer nesreče bi res reku da si bil dosti sam kriv. Če si ti kolono prehiteval, bi potemtakem to vozilo ki je zavijalo levo, moralo počakati, da ga prehitiš??? Ja, kdaj bi pa pol sploh lahko zavilo levo??? Pišeš, da si plačal in priznal sokrivdo. Nisi napisal kaj je bil šofer kriv, ko je zavijal levo??? Po tvojem opisu, je pač zavil levo. A je imel smerokaz??? Verjetno, boš reku, da ga ni imel,ker si napisal da je nenadoma zavil. To pa zato, ker če bi smerokaz vidu, ne bi bilo več nenadoma in ne bi prišlo do nesreče. Takšno prehitevanje, kot si ga imel ti je zelo zelo nevarno. Nikol ne veš, kdo bo kam iz kolone zavil. Zato... pazi se takšnih situacij.

V drugi situaciji, ki si jo opisal pa mislim, da res nisi bil nič kriv. če si prpelo (približno) po omejitvah.

Pa varno vožnjo ti želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se komu sanja v kolikšnem času je povzročitelj dolžan prijaviti nesrečo na zavarovalnico ??????????

ker očitno v tej državi je krivec vedno zaščiten in se ga ne preganja .... postopek ne steče dokler povzročitelj ne prijavi nesreče :wacko: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, oškodovanec prijavi nesrečo, podlaga za prijavo je evropsko poročilo. Potem zavarovalnica bremeni povzročitelja. Vsaj tako je pri meni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kraju nesreče so vedno prvi policaji ( le zakaj, le zakaj), šele nato reševalci... Pa prvo, kar naredijo, ti vtaknejo frulico v usta, potem ko je 0.0 pa z dolgimi nosovi gredo merit in delat zapisnik. Preverjeno.

No pri meni je bilo najprej na kraju nesreče reševalno vozilo. Policaji so prišli, ko so me že odpeljali v bolnišnico. Prišli so za mano, bili zelo prijazni in korektni, za razliko od zdravnika, ki me je nahrulilo, da če želim imet našponan adrenalin, naj grem raje na kak osem tisočak in uživam, ko mi bo zraka primanjkovalo. Poleg tega mi niso slikali glave, čeprav sem z njo rila po travi, na repozicijo komolca pa sem čakala od 16.00 popoldan do 01.30 naslednjega dne. Drugi dan so me zjutraj spravli na voziček in me odpeljali na slikanje, tik pred rentgenom pa so ugotovili, da nisem stara 78 let in nimam okvar srca (na postelji sem imela izvide od nekoga drugega).

a se komu sanja v kolikšnem času je povzročitelj dolžan prijaviti nesrečo na zavarovalnico ??????????

ker očitno v tej državi je krivec vedno zaščiten in se ga ne preganja .... postopek ne steče dokler povzročitelj ne prijavi nesreče :wacko: :slap:

Zavarovalnica počaka 3 tedne, da povzročitelj prijavi nesrečo, kar je dolžan storiti. Mene je 2 leti nazaj na parkirišču pred trgovino, ko sem zlagala stvari v kufer, podrl z avtomobilom mulc, ki je imel izpit 3 dni in mu je mama prvič dala avto za vozit. Po treh tednih čakanja še vedno ni prijavil nesreče, zato je zavarovalnica potem upoštevala evropsko poročilo in policijski zapisnik.

Drugače pa vedno, tudi če ni nič, kličite policijo ... če je policijski zapisnik, boste od zavarovalnice prej izterjali vse skupaj ... pa seveda ne pozabite na odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica počaka 3 tedne, da povzročitelj prijavi nesrečo, kar je dolžan storiti. Mene je 2 leti nazaj na parkirišču pred trgovino, ko sem zlagala stvari v kufer, podrl z avtomobilom mulc, ki je imel izpit 3 dni in mu je mama prvič dala avto za vozit. Po treh tednih čakanja še vedno ni prijavil nesreče, zato je zavarovalnica potem upoštevala evropsko poročilo in policijski zapisnik.

Drugače pa vedno, tudi če ni nič, kličite policijo ... če je policijski zapisnik, boste od zavarovalnice prej izterjali vse skupaj ... pa seveda ne pozabite na odvetnika.

3 TEDNE :eek: :blink: ... pa sej niso normalni.. kaj se zgodi če jaz ne plačam zavarovanja 3tedne ..

ajajajj te naše institucije... sami nesposobneži so :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 TEDNE :eek: :blink: ... pa sej niso normalni.. kaj se zgodi če jaz ne plačam zavarovanja 3tedne ..

ajajajj te naše institucije... sami nesposobneži so :fredy:

Tak ti je to ... vsem želim čim manj opravka z njimi ... sama sem jih imela trikrat ... vedno bili drugi krivi ... nazadnje mi je trdil cenilec naj prefarbam potolčeno čelado in malo stolčem potolčen auspuh ... potem sem samo zagrozila z odvetnikom in so lepo povrnili denar za čelado in nov auspuh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak ti je to ... vsem želim čim manj opravka z njimi ... sama sem jih imela trikrat ... vedno bili drugi krivi ... nazadnje mi je trdil cenilec naj prefarbam potolčeno čelado in malo stolčem potolčen auspuh ... potem sem samo zagrozila z odvetnikom in so lepo povrnili denar za čelado in nov auspuh ...

ja ti cenilci probajo marsikaj .. ča rata, rata ;) ... jih je treba malo trdo prijet ker itak so sami trgovci al pa ekonomislti in nimajo pojma o popravilih in tehniki vozil

mahh .. js ne razumem tega .. toliko miliard profita kot imajo... in potem se za 200.000 grejo tožit in plačevat sodne stroške in odvetnike ki so bistveno dražji kot odškodnina ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak prejšnja izkušnja ni kaj dosti pomagala.. pa tudi predvidevanja ne pridejo v poštev v taki situaciji...

pred enim tednom v soboto, se peljem skozi naselje.. brez opreme samo s čelado.. zato tudi z dodatno previdnostjo in zelo počasi... pred sabo vidim avto, ki mi pelje nasproti, ko sem mu že čisto blizu zavije levo čez moj pas in mi izsili prednost, trčenju se nisem mogel izogniti... take situacije človek ne pričakuje in reakcija ni možna. voznik avtomobila je zavil preko neprekinjene črte na parkirišče pred bifejem v katerem dela. k sreči mi ni bilo nič razen manjših udarcev in prask po roki in nogi, motor pa je kr dobro razbit...

voznik avtomobila se je začel dret name da kaj vozim 100 na uro skozi naselje .. ni mi pomagal ko sem ležal na tleh .. nič .. zbežal je v lokal in od daleč gledal kaj je povzročil .. trdil je da sem isto kriv kot on :cry: ... policisti so kot sem seznanjen napisali da je on kriv. dobil bo kazni za izsiljevanje in ker je prevozil polno črto ... odškodninski zahtevek sem že dal na zavarovalnico, sedaj čakam kako se bo rešilo..

ko bo primer končan napišem še vse ostalo ...

[attachmentid=76439]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 TEDNE :eek: :blink: ... pa sej niso normalni.. kaj se zgodi če jaz ne plačam zavarovanja 3tedne ..

Morda v tem času celo že dobiš opomin za plačilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi ti rad pametoval, ampak glede na to, kako si opisal prvi primer nesreče bi res reku da si bil dosti sam kriv. Če si ti kolono prehiteval, bi potemtakem to vozilo ki je zavijalo levo, moralo počakati, da ga prehitiš??? Ja, kdaj bi pa pol sploh lahko zavilo levo??? Pišeš, da si plačal in priznal sokrivdo. Nisi napisal kaj je bil šofer kriv, ko je zavijal levo??? Po tvojem opisu, je pač zavil levo. A je imel smerokaz??? Verjetno, boš reku, da ga ni imel,ker si napisal da je nenadoma zavil. To pa zato, ker če bi smerokaz vidu, ne bi bilo več nenadoma in ne bi prišlo do nesreče. Takšno prehitevanje, kot si ga imel ti je zelo zelo nevarno. Nikol ne veš, kdo bo kam iz kolone zavil. Zato... pazi se takšnih situacij.

V drugi situaciji, ki si jo opisal pa mislim, da res nisi bil nič kriv. če si prpelo (približno) po omejitvah.

Pa varno vožnjo ti želim

Potemtakem ti ko zavijas v levo das smerokaz in kar zavijes? al pa mogoce preveris ce te kdo prehiteva, vozi mimo..ne oporekam, da je taksno prehitevanje zelo nevarno, saj 90% voznikov ne pogleda v ono na vozniskem izpitu tako opevano stransko ogledalo in mrtvi kot..ampak gledano cist pravno pa dvomim da je krivda (100% krivda) v tem primeru na motoristovi strani..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9. junija 2006 sem imel prometno nezgodo, ker sem v ovinku zapeljal na večjo količino razlitega olja.

O dogodku nesreče je bilo na forumu že nekaj napisanega. Štiri dni po nesreči me je policist, ki je nezgodo reševal po telefonu obvestil, da bom v nekaj dnevih prejel plačilni nalog v višini 50. tisočakov in 4. kazenske točke zaradi neprilagojene hirosti. Policist mi je po telefonu kot, da bi bil moja mama svetoval, da naj raje v osmih dnevih poravnam kazen saj bo v tem primeru samo polovička kazni. Pozabil pa ni povedati, da če bi bilo po njegovem mi on ne bi izstavil plačilnega naloga. Toda tako so se odločili njegovi šefi. Ustno sem protestiral tudi pri komandirju policijske postaje. Vse zaman. V zakonitem roku sem podal ugovor prekrškovnemu organu, navedel dejstva, priče itd. Prejšnji teden sem prejel odgovor prekrškovnega organa. :eek: :eek: :eek:

Vsega ne bom pisal, ker me popade neznanska jeza.

V prvem delu odgovora pišejo, da sem pripeljal po klancu navzgor do ovire na cesti v oster levi nepregledni ovinek in vozil 91.9 metrov po oljnem madežu. ( 91. 9. metrov. :slap: :slap: :slap: :( :? :angry: :doze: Ob tem podatku lahko počiš od "smeha")Oviro je v danih okoliščinah mogoče pričakovati :eek:, Ker pa voznik ni vozil s takšno hitrostjo, da bi lahko vozilo ustavil ali zapeljal na skrajni desni rob, kjer oljnega madeža ni bilo, je imelo za posledico, da je voznik padel. ( moj dodatek :na desnem robu pa je bil posut pesek. Cestišče imam v celoti fotografirano.) V nadaljevanju pišejo, o razlitju goriva neznanega vozila. Skratka, v odgovoru je napisane toliko neresnice in laži, da me je postalo strah.

Napisali pa so tudi, da so zadevo predali sodniku za prekrške in dopis poslali SLO zavarovalnemu združenju.

Ko sem prebral obvestilo o SLO zavarovalnemu združenju, mi je postalo jasno kam pes taco moli.

Sedaj pričakujem poziv sodišča.

Kot navadni smrtnik si sam ne bo mogel pomagati v tem kolesju policije, zavarovalnice, cestnega podjetja in pravosodja. Kot sem že predhodno napisal se jim ne bom kar tako pustil, saj se ne počutim krivega. Če je kaj res, je res to, da sem vozil po predpisih, kot tretji v koloni osebnih vozil, da je bilo ogroženo moje življenje, da sem utrpel telesne poškodbe in veliko materialno škodo. Desno pest imam še vedno otečeno. Zaradi otekline in bolečine, ki traja že vse od nesreče so mi komaj sedaj ugotovili, da imam poškodovan živec desnega zapestja in me poslali na fizikalne terapije.

Še vedno se zelo, zelo nagibam k temu, da bom vso zadevo razložil kakšnemu novinarju/ki.

Ali pozna kdo kakšnega dobrega odvetnika za to področje v Mariboru in okolici?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!