Skoči na vsebino

Zakaj v levi ovinek lažje kot v desni ?


RVT

Priporočene objave

Prebral sem že mnogo knjig, literature, revij in naredu kar nekaj kilometrov, ampak nikjer pa nisem zasledil razlage ali sam prišel do odgovora zakaj večini motoristov in ljudem nasplošno bolj ležijo levi ovinki kot desni. Če pogledamo je veliko dirkališč v levo,speedway je v levo, Daytona je v levo, ovali so v levo ( indy, nascar), hitrostno drsanje, hitrostni rekordi na kolesu, vsi stadioni so v levo in še mnogo je stvari ki gredo lažje v levo. Ena od možnosti je da je to zaradi tega ker imamo srce na levi strani, ampak res prave razlage z argumenti še nikjer nisem zasledil.

lp rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tud paše bolj na levo. mogoče,ker je bremza na desni-pred ovinkom se že malenkost presedeš in lahko hkrati zaviraš,kontra smer je mal težje (malenkost spodvita notranja noga da nasaviš koleno)

pri SM enako-zaviraš tud z zadnjo,notranjo imaš že stegnjeno naprej in tipaš asfalt

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit da je podobna varianta da je tako kot pri košarki da je pri večini folka odrivna noga ravno nasprotna od tiste roke s katero največ delajo.

Ok tole bolj na slepo streljam ampak pri meni je na trenutni gumi leva stran pobrana do roba, na desni pa 2 mm falita. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa bolj ležijo desni ovinki :hmm: pa tudi gume mi zmeraj bolj znuca na desni strani :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.,.Zato, ker je za levimi ovinki več gostilen!!! :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti je odgovor na vprašanje jasen... V levo je lažje, ker so levi ovinki preglednejši (ne zastira jih odbojna ograja) in imajo večji radij kot desni. V UK je seveda obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desničarjem običajno ležijo levi ovinki. Podobno je pri letenju, saj v povprečju gledano novi piloti prej osvojijo leve zavoje. "Pravilo" velja tudi pri smučanju in drugih športih. Meni je vseen kam zavijam... Je pa res, da na list papirja nikakor ne morem narisati krog v desno smer... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tole bolj na slepo streljam ampak pri meni je na trenutni gumi leva stran pobrana do roba, na desni pa 2 mm falita. :blush:

To se v praksi dogaja v večini skoraj vsem. Razlog pa je opisan spodaj predvsem zaradi večjega radiusa ovinka; tudi če voziš po isti poti nazaj imajo levi ovinki večji radius kot desni. Tu pa so v večjem radiusu tudi večje hitrosti, s tem pa normalno tudi večja obraba gume po levi strani.

Lp Regi

Na cesti je odgovor na vprašanje jasen... V levo je lažje, ker so levi ovinki preglednejši (ne zastira jih odbojna ograja) in imajo večji radij kot desni. V UK je seveda obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ma povezavo... jest sm levičar, pa mi bolj ležijo desni ovinki :hmm: Me včas kar mal jeza, da v levo ne gre tako tekoče..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni tud paše bolj na levo. mogoče,ker je bremza na desni-pred ovinkom se že malenkost presedeš in lahko hkrati zaviraš,kontra smer je mal težje (malenkost spodvita notranja noga da nasaviš koleno)

pri SM enako-zaviraš tud z zadnjo,notranjo imaš že stegnjeno naprej in tipaš asfalt

:hmm:

pomoje so pa žlajfi posledično tam nameščeni, ne da je posledica namestitve žlajfou lažje desnega pelat :hmm:

drgači pa meni, resnici na ljubo bol ležijo desni ovinki... sm pa desničar in vse delam kot normalni desničarji... leva odrivna noga, desna roka bog ne daj če je ni, ipd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem desničar ...

... bolj mi ležijo desni ovinki ...

... bom moral vprašati še v "zaupnih besedah" ...

... mogoče z menoj ni kaj v redu ... :? :krneki: :krneki: :krneki:

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: meni se pa v nobenih ne leži. :P

joke

Drugače pa.. Mislim, da bolje opravim z levimi. Čeprav mi je vseeno keri je, ker je treba oba spelat.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je en kolega pogruntu, desničar, pa mu bol ležijo desni ovinki. Važno je s katero nogo se odrineš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je en kolega pogruntu, desničar, pa mu bol ležijo desni ovinki. Važno je s katero nogo se odrineš.

Ne bo držalo, sem desničar, pa je moja odrivna noga desna, pa še vedno bolš leve sfuram očitno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: meni se pa v nobenih ne leži. :P

joke

Drugače pa.. Mislim, da bolje opravim z levimi. Čeprav mi je vseeno keri je, ker je treba oba spelat.. v postlo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni so od začetka bol ležali levi v desnih sem se zmeraj preveč upiral na krmilo in pol nekako ni šlo tako tekoče, ko sem začel kontrolirati samega sebe v desnih ovinkih in poskušal čim lahkotneje držati krmilo ter se opirati na tank motorja mi je ta težava izginila. :OK: :OK:

Vsaj po gumah sobeč ni neke razlike. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi v zidu smrti se vozi vedno levi krog ... ne vem če obstajajo junaki ki so zmogli v desno

[attachmentid=76863]

sigurno je lažje ohraniti ravnotežje v taki smeri gibanja, ... vsaj za desničarje naj bi to veljalo...

fizika pač deluje v levo in desno.. stvar je v naših možganih...

post-1823-1153754669_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je v naših možganih...

jst tut tko mislm da je to v možganih fora k baje se razlikuje desna in leva stran možganov in vsaka je razvita drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupil pred desetletjem rabljenega ZXR-750 mi je šel v levi ovinek precej bolje kot v desni. Gume pa nove. Nikakor nisem mogel pogruntati, kaj je narobe :? Čez čas mi znanec nekaj gleda okoli okvirja ter vidi notri majhno udrtinico. V višini balance. Glej ga zlomka smo hitro ugotovili, da je bil motor močno na tleh in zamaskirano popravljen. Jaz pa ves zelen o teh zadevah nisem kaj dosti vedel. Ko smo motor pogledali še od zadaj je bil tako zamaknjen, da je zgledal, kot kuža ki teče postrani. Od takrat kupujem samo nove motorje.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: pravega odgovora ne poznam vem pa iz lastnih izkušenj, da tudi meni bolj leži levi kot pa desni

iz čisto preprostega razloga....

V buči imam nekakšno prepričanje, da če mi v desnem ovinku zdrsne motor potem grem direktno pod

tovornjak, če pa padem v levem ovinku, pa grem mami v kuruzo :blush:

In tako me v vsakem desnem ovinku premaga psiha, da ga rajši vzamem bolj "ziheraško".

Lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni bolj lezijo desni, ker se mi zdi, da imam ob napaki se nekaj "izletne cone" na nasprotnem smernem voziscu. Saj do konca polagas na preglednih ovinkih, ko ni nasprotnega prometa, ali kako? Tudi ce je kaj na cesti, v desnem laze poravnas in zaviras.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!