Skoči na vsebino

vožnja pod vplivom mamil


katrusa

Priporočene objave

Spoštovani

Imam en velik problem. Pred pol meseca sem prišel iz Nizozemske, bolj natančno iz Amsterdama. Seveda sem kot skoraj vsak, tudi jaz skadil kaksen zvitek marihuane v zato namenjenih lokalih (pač ena od znamenitosti, ki se je težko ogneš). Problem je nastal, ko so me doma, v Sloveniji rutinsko ustavili policisti. Ker imam probleme z cvetnim prahom, posledično dobim rdeče oči, je policist sumil na zadrogiranost in me peljal na test. Seveda, kot vemo, je lahko THC prisoten v telesu še 1 ali 2 meseca po kajenju, tako da sem bil pozitiven na testu.

Kako naj sedaj razložim sodniku da nisem bil tisti trenutek tako rečeno "zadet". Ali obstaja kakšna praksa kako to preverit...ker mi grozi odvzem izpita.....LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani

Imam en velik problem. Pred pol meseca sem prišel iz Nizozemske, bolj natančno iz Amsterdama. Seveda sem kot skoraj vsak, tudi jaz skadil kaksen zvitek marihuane v zato namenjenih lokalih (pač ena od znamenitosti, ki se je težko ogneš). Problem je nastal, ko so me doma, v Sloveniji rutinsko ustavili policisti. Ker imam probleme z cvetnim prahom, posledično dobim rdeče oči, je policist sumil na zadrogiranost in me peljal na test. Seveda, kot vemo, je lahko THC prisoten v telesu še 1 ali 2 meseca po kajenju, tako da sem bil pozitiven na testu.

Kako naj sedaj razložim sodniku da nisem bil tisti trenutek tako rečeno "zadet". Ali obstaja kakšna praksa kako to preverit...ker mi grozi odvzem izpita.....LP

a) ocitno nisem en od unih "skoraj vseh", pa sem bil ze 3x gor

B) odvisno ali ti bojo hoteli obesiti kazen zaradi uzivanja droge, ali zaradi voznje pod vplivom. Prvo lahko izpodbijas z dokazi, da si bil v Amsterdamu in da to ni nelegalno, drugo pa z dokazovanjem, kdaj si tam bil. Za uspeh ne garantiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

omg :lol1: :lol1: ....brez zamere sam je ful smešno :P jst nevem kko je s tem...sam jst bi povedu po pravici

sodniku č..kr druzga pa nevem....sam res ti pa nimaš sreče :slap: :D

Popravljeno . Popravil modri_dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko THCja si pa še imel v sebi :?

sigurno z časom količina le-tega v telesu pada in se sigurno lahko vsaj približno izračuna, kdaj si puhal trawco :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in če ti bo uspelo jih prepričati, tega ne povej tukaj. da ne bo izlet v amsterdam postal standard za ugovore 'zadetkov' :krneki:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psihoaktivna snov v marihuani (THC) je v maščobi topljiva zmes, ki se nabira v maščobnih tkivih telesa in se v obdobju petih do osmih dni sprošča v krvni obtok. Na ta način se učinki THC podaljšajo. Enkratno ali dvakratno tedensko kajenje marihuane že zagotovi trajen vir THC v telesu, v nasprotju od alkohola, ki se v jetrih presnovi s hitrostjo 0,1 g alkohola na kilogram telesne teže v eni v uri.

KAKO DOLGO MARIHUANA OSTAJA V TELESU

Razpolovna doba THC znaša okoli 50 ur.

Ker je tako dobro topen v lipidih ter tako zastaja v maščobnih depojih v telesu, zadostuje po nekaterih podatkih že en "joint", da ima oseba, ki kadi marihuano, stalno nekaj THC v telesu.

THC in marihuana se močno absorbirata iz maščobnih tkiv in različnih organov. Na splošno se metaboliti lahko zaznajo s standardnimi metodami v urinu. Pri občasnem kajenju lahko presnovke trave ugotavljamo v urinu do enega tedna, pri rednem kajenju pa tudi tri tedne. Urinski test je lahko pozitiven, tudi če je bil človek le v prostoru, ki je bil močno zakajen z dimom marihuane.

http://med.over.net/zasvojenost/droge_konoplja.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za razliko od alkohola se "doza" ne izraža v številkah, ampak v tem ali je prisotna v telesu ali ne ...

... če je prisotna sledi kazen, ne glede kdaj je bila "zaužita" ...

... mislim, da tak izgovor "ne bo upalil" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni bistveno kdaj in kje si kadil. Bistvo je da si v danem trnutku pozitiven.

Poskusi razložit hrvaškemu policaju, da je alkohol v krvi, ker si pil v Slo ki je dovoljeno 0,5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje, da si pozitiven na testu kot pa, da ga odkloniš, tako, da če poveš to kar si kle, se mi zdi, da imaš možnost da obdržiš izpit..

Jst sm mel par let nazaj parkiran motor pa so pršli plavi, začel neki težit in sm odklonu test..Zgubu izpit..ž

Pa sploh nism biu zaliman :devil: ampak sm sedel v parku pred šolo sredi poletja, ker sem mel popravni izpit čez pol ure..To sem jim razložil..Res pa je, da če bi šel na test bi bil pozitiven, sam v tistem trenutku nisem bil zadet...Tko da s tem je jeba..uglavnm povej tko kot je..(pa če je res al pa ne :P )

ps. odvetnik mi je reku, da imaš več možnosti, če greš na test in si pozitiven kot pa če ga obdržiš

Popravljeno . Popravil Pleya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da za take primere ni trajen odvzem vozniške, ker nisi povzročil nesreče.

Grozi ti pa: kazenske točke, začasen odvzem vozniške, kazen cca. 90.000, plus stroški testiranja (pribljižno enako), pa še kakšna povprečnina se bo verjetno kje našla. Pri "vožnji pod vplivom mamil" naša zakonodaja namreč nima nekih kvantitativnih meril zadetosti. Dovolj, če v tvojem sistemu najdejo eno samo jebeno molekulo THC-ja si z pravnega vidika avtomatično vozil zadet kot mamba.

En moj frend je imel identično situacijo. on je sicer vozil avto, ampak so policaji imeli akcijo (tako, kot npr najboljši sosed :? ) in so ga ob dveh popoldne vlekli na pregled.

Ker je tudi on par tednov nazaj "pohal" so mu v krvi (ali pa je bil urin?) odkrili sledi THC-ja. Je pa ta specialni pregled useboval tudi kontrolo fizičnih sposobnosti: ravnotežje, hoja po črti itd..., ki jih je seveda opravil 100%.

Na prejeto odločbo je on napisal (po posvetu z pravnikom) pritožbo v smislu zakaj se ne upošteva tudi fizični preizus dejanskih sposobnosti upravljanja motornih vozil, ampak se obešajo samo na rezultate analize krvi oz. urina.

In s tako pritožbo se je tip izvlekel. Sicer ne vem, ali so prekršek zavrgli, ali pa pustili, da zastara. Plačal pa 100% ni nič in tudi izpita mu niso vzeli.

Vsekakor riskiraj nekaj denarja in se posvetuj s kakšnim odvetnikom, se splača poskusiti.

Pa poročaj, kako se bo tebi izteklo

lp

Sale

P.S. če si pa za štose se pa sklicuj še na primer olimpijskega zmagovalca v snowboardingu Rossa Rebagliatija, ki so mu na predzadnjih olimpijskih igrah odvzeli zlato kolajno, ker je padel na dopinškem testu na prisotnost THC-ja v telesu. Tip se je pritožil(dokazal?), da on ni nič kadil, ampak je bil samo pasivni kadilec v družbi, ki je kadila travo. Potem je nekakšna komisija ugotovila, da tistih nekaj molekul THC-ja v njegovem sistemu ni vplivalo na njegovo sposobnost bordanja in mu zlato kolajno vrnilo. :OK:

P.P.S. je pa to z vožnjo pod vplivom THC-ja ena taka umazana fora države, da drži mladino na uzdah. Sem prepričan, da če grejo kontrolirati vso populacijo pod 30 let bi jih bilo zihr 30% pozitivnih na THC. Pač naša zakonodaja enači prisotnost THC-ja (kakršnokoli, magari 0,0000000% česarkoli), kot nesposobnost za upravljanje motornih vozil. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest ti predlagam da poveš po pravici in če imaš dokazila, da si res bil v Amsterdamu boš mel pomoje mal lažjo denarnico in par točk izpit ti bo pa ostal.

LP P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani

Imam en velik problem. Pred pol meseca sem prišel iz Nizozemske, bolj natančno iz Amsterdama. Seveda sem kot skoraj vsak, tudi jaz skadil kaksen zvitek marihuane v zato namenjenih lokalih (pač ena od znamenitosti, ki se je težko ogneš). Problem je nastal, ko so me doma, v Sloveniji rutinsko ustavili policisti. Ker imam probleme z cvetnim prahom, posledično dobim rdeče oči, je policist sumil na zadrogiranost in me peljal na test. Seveda, kot vemo, je lahko THC prisoten v telesu še 1 ali 2 meseca po kajenju, tako da sem bil pozitiven na testu.

Kako naj sedaj razložim sodniku da nisem bil tisti trenutek tako rečeno "zadet". Ali obstaja kakšna praksa kako to preverit...ker mi grozi odvzem izpita.....LP

Žal tvoja zgodbica spominja na tisto: "smo ga včeraj na pikniku pili, sem se naspal in vse, sembil kar dober, policaji so me pa ustavili in mi dali pihat in je pokazalo, da imam še preveč alkohola v krvi..."

Mislim, da ti ne bo uspelo. Verjetno si to vedel že prej ,da tolk časa ostanejo v telesu sledi in tudi to, da se po novem pri nas testira tudi urin itd. za sledi teh substanc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj hočeš reči da se potem 2 meseca ne bi smel vozit z motorjem ali avtom :lol1:

Tvoja volja. Ko te bodo pa policaji začopatili, pa te bo minila volja do smeha. Pol pa v jok in na forum s svojo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoja volja. Ko te bodo pa policaji začopatili, pa te bo minila volja do smeha. Pol pa v jok in na forum s svojo temo.

... :worship: :worship: :worship: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr no, mislm da če pokadiš en joint je neki podobnega kot če se ga nakantaš z alkoholom. Če se ga nakantaš lahko naslednji večer recimo že voziš, ker NISI pijan, po jointu pa še 3 mesce ne smeš, čeprav naslednje jutro nisi zadet...

A ni to malo butasto...

S tem da trava ni lih neka droga, je precej manj škodljiva od alkohola... Zakaj? Preberte mal po internetnih straneh...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je pa treba sploh posegat po tem? Js ne razumem kaj vidjo eni v teh substancah...maybe jih matrajo samo zato ker so "nedovoljene"! Sej ko bi meli vsaj en + od tega, pa ga ne vidim :huh:

al sm pa js čuden :alien1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recite drogam NE, pa se boste izognili marsikateri neprijetni situaciji. .....

Če ne bi takšnih izjav dajal že Keith Richards, bi jih jemali celo resno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!