Skoči na vsebino

Treniranje supermota


Unikat

Priporočene objave

Rad bi treniral supermoto, pa me zanima ali obstaja kakšen klub kjer bi lahko začel in ali so kakšne omejitve glede na starost. Zanima me tudi kako ste vi začeli s tem.

Lp

Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše da se učlaniš v kakšen avtomoto klub. Poglej kateri ti je najbljižji in poišči si najbližjo progo in poskusi se dogovorit z lastnikom proge če ti dovoli. Pri nas na obali vem da v Luciji skoraj nimaš šans medtem ko na progi v Kopru pa je lastnik zelo prijazen glede teh stvari. Celo se je našla ena družba ki trenirajo supermoto in kar nekaj ljudi trenira minimoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj sem dobil nekaj informacij glede tega in mi je že bolj jasno. Torej, včlaniti se moram v klub in si pridobiti licenco, potem lahko začnem dirkat. Zanima me še ena stvar, ali moram počakati na drugo leto in se prijaviti na dirke takoj na začetku leta, ali lahko kar pridem na naslednjo dirko, ki bo v Ptuju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdaj sem dobil nekaj informacij glede tega in mi je že bolj jasno. Torej, včlaniti se moram v klub in si pridobiti licenco, potem lahko začnem dirkat. Zanima me še ena stvar, ali moram počakati na drugo leto in se prijaviti na dirke takoj na začetku leta, ali lahko kar pridem na naslednjo dirko, ki bo v Ptuju?

Odvisno kolk hitri bojo na amzs :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še ena stvar, ali moram počakati na drugo leto in se prijaviti na dirke takoj na začetku leta, ali lahko kar pridem na naslednjo dirko, ki bo v Ptuju?

Emmmm... ne vem, če se da kar sredi sezone, je pa odvisno tudi od kategorije. Pri Tomos Cup in 125 Open ne bo šlo zaradi zasedenosti mest. Tako, na hitro.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej verjetno letos nebo nič, prvo se moram vpisati v klub, pridobiti licenco pa še KTMa predelati v supermoto (sem se pozanimal in baje lahko z njim vozim v kategoriji 450) V pravilniku piše, da se lahko prijaviš na posamezne dirke vendar 15 dni prej pred dirko. No, zdaj vem čisto vse kar me je zanimalo. Če me bo še kakšno vprašanje matralo bom pa vprašal.

Lp

Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše da se učlaniš v kakšen avtomoto klub. Poglej kateri ti je najbljižji in poišči si najbližjo progo in poskusi se dogovorit z lastnikom proge če ti dovoli. Pri nas na obali vem da v Luciji skoraj nimaš šans medtem ko na progi v Kopru pa je lastnik zelo prijazen glede teh stvari. Celo se je našla ena družba ki trenirajo supermoto in kar nekaj ljudi trenira minimoto.

:OK: No vidim da je naša supermoto družba že slauna :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unikat@ sej vse lepo in prav samo vedi da je skupina do 450 ccm kar zahtevna skupina in je mogoče prezahtevna za začet. Tomos cup pa je kot zanalašč za začet. Škoda da nisi z obale ker nebi imel teh problemov glede treniranja supermota.

dr_lunatic@ malo reklame morem naredit. Je pa nekaj res tisti lasnik proge v Kopru je res legenda da pusti vse da dirkajo po njegovi progi. Res upam da mu zalaufa posel z gokardi in da mu tu pa tam častite kakšno pivo:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unikat@ sej vse lepo in prav samo vedi da je skupina do 450 ccm kar zahtevna skupina in je mogoče prezahtevna za začet. Tomos cup pa je kot zanalašč za začet. Škoda da nisi z obale ker nebi imel teh problemov glede treniranja supermota.

dr_lunatic@ malo reklame morem naredit. Je pa nekaj res tisti lasnik proge v Kopru je res legenda da pusti vse da dirkajo po njegovi progi. Res upam da mu zalaufa posel z gokardi in da mu tu pa tam častite kakšno pivo:))

od 1 avgusta je članarina .Letno znese 24000 sit :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mislil da nima lastnika..

Zadnje čase slišim zvečer ponoči od 8 ure naprej kako grmijo tomosakiji dol.. Vse se trese...Živim pa 200m stran od proge.

Zadnjič sem šel z skuterjem dol pa se je lepo peljat, ampak nimam gume dobre tak da ni šlo do kolena :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno 24k sit to je pa res poceni. Sej zvečer se vedno kej dogaja, jaz grem večrat pogledat dol samo tomosov je res malo. Mislim da ene 2. Do zdej sem videl 2 hondi crf, 2 yamahe yz450f, 2 ktm smc in 1 smr, pa celo eden z vorjem se je peljal od endurotov pa yamaha dt 125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, imaš precej klubov samo zdej v kateri kategoriji bi ti sploh začel. Jaz sem se ravno danes včlanil v MAKSI društvo in drugo leto naj bi začel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem da SM samo imaš več kategorij; Tomos cup, 125 open, 450 in SM open. Danes je potekala MAKSI delavnica: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...mp;#entry771769 Dalo se je vozit Tomosa 125 in Husqvarno 125. Tam sem se tudi včlanil, izbral pa sem kategorijo 125 open. Samo, letos je že konec sezone zato bom samo treniral s svojim motorjem, drugo leto pa naj bi začel dirkat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno 24k sit to je pa res poceni. Sej zvečer se vedno kej dogaja, jaz grem večrat pogledat dol samo tomosov je res malo. Mislim da ene 2. Do zdej sem videl 2 hondi crf, 2 yamahe yz450f, 2 ktm smc in 1 smr, pa celo eden z vorjem se je peljal od endurotov pa yamaha dt 125.

Ja...pa ni to samo za se peljat...dobimo tudi transponderje za merit cajt...pa neve, kje s ti vidu use une ktmje (so 2 lc4 in en 525)...in ne zacet s 450 ki bos zadni...hoj raje skozi tomos cup pa DP 125 (pa dt125 je moja, gre dobro, sam rabim motard...kupte jo :whistle: )

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...pa ni to samo za se peljat...dobimo tudi transponderje za merit cajt...pa neve, kje s ti vidu use une ktmje (so 2 lc4 in en 525)...

Pa sej sem napisal da sta 2 smc-ja in en smr. To so skupno 3 motorji. Drugače lc4 je ime mašine od smcjev in ne ime motorja. (smc 625-660).640 pa je lc4 640. Samo če se ne motim sta una 2 ktm-ma smc 660 vsaj eden je sigurno, ker ima samo nožni štarter. Uni 525 ki si ti napisal pa je smr. Če se ne motim je to tisti edini smr homologiran v Sloveniji ki se je pred kratkim prodajal na avto.netu. Imel pa ga je lastnik iz okolice Škofje loke zdej pa očitno ga je kupil en iz obale.Lepo pa je videt da se proga razvija. Konec septembra bo tudi dirka za amatersko prvenstvo minimoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

ve mogoče kdo,kje bi se pa dalo trenirat s crstnimi motorji -mislm na tak način kot aprilia junior pokal u italiji...al pa kot naprimer na način kot super bike,moto gp-samo da v manjši kategoriji seveda??

prosim za odgovor in LP ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve mogoče kdo,kje bi se pa dalo trenirat s crstnimi motorji -mislm na tak način kot aprilia junior pokal u italiji...al pa kot naprimer na način kot super bike,moto gp-samo da v manjši kategoriji seveda??

prosim za odgovor in LP ;)

Prav trenirat pri nas ne moreš. Torej to pomeni, da imaš učitelja, poligon (dirkaško pisto) in svojo opremo. Prvi razlog...nimamo primernega dirkališča...itd. da ti ne razlagamo na dolgo in široko. Torej kupiš popolno moto opremo, poiščeš enega finančnega botra:)) ki bo vse tvoje stroške (prevoz na dirkališče, vožnja na dirkališču, gume, bencin in nastala popravila) plačeval in se voziš redno na bližnja dirkališča! Sliši se enostavno....v bistvu tudi je...samo če imaš za vse to dovolj €€€;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav trenirat pri nas ne moreš. Torej to pomeni, da imaš učitelja, poligon (dirkaško pisto) in svojo opremo. Prvi razlog...nimamo primernega dirkališča...itd. da ti ne razlagamo na dolgo in široko. Torej kupiš popolno moto opremo, poiščeš enega finančnega botra:)) ki bo vse tvoje stroške (prevoz na dirkališče, vožnja na dirkališču, gume, bencin in nastala popravila) plačeval in se voziš redno na bližnja dirkališča! Sliši se enostavno....v bistvu tudi je...samo če imaš za vse to dovolj €€€;)

ja to je problem pr nas ja :)

bom probal,pomagal mi bo pa stric ki se s tem že ukvarja ;)

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kulk pa prbližno zapravš denarja na mesec,če je u zezoni npr.5 dirk?

mislm...kulk stane ena sezona prbližno? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kulk pa prbližno zapravš denarja na mesec,če je u zezoni npr.5 dirk?

mislm...kulk stane ena sezona prbližno? :rolleyes:

Kolkr sam hočeš

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!