Skoči na vsebino

BMW 1150GS NUJNA POMOČ


Gajo

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Znancu, ki vozi naveden motor, je nekje v Turčiji, bogu bolj za hrbtom, odbilo levi bat in zvilo dva ventila. Delov tam ni za dobiti, oziroma je čakanje dolgo.

Zanima me, kje lahko DANES (15.08.2006) :eek: ali navsezadnje jutri nabavim te tri stvari, kje jih imajo na zalogi?! Lahko v Sloveniji ali pa v Avstriji. Glede na to, da je zadeva nujna, vas prav vse lepo prosim za pomoč.

Imamo zagotovljeno dostavo delov, smo pa omejeni s časom prevoznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Znancu, ki vozi naveden motor, je nekje v Turčiji, bogu bolj za hrbtom, odbilo levi bat in zvilo dva ventila. Delov tam ni za dobiti, oziroma je čakanje dolgo.

Zanima me, kje lahko DANES (15.08.2006) :eek: ali navsezadnje jutri nabavim te tri stvari, kje jih imajo na zalogi?! Lahko v Sloveniji ali pa v Avstriji. Glede na to, da je zadeva nujna, vas prav vse lepo prosim za pomoč.

Imamo zagotovljeno dostavo delov, smo pa omejeni s časom prevoznika.

Moj odgovor ti morda ne bo v neko pomoč... Glede na to, da je danes tako pri nas kot v Avstriji praznik, boš dele zelo težko dobil, raze če jih ima kdo privat. Pred nekaj dnevi sem bilo sam v Turčiji, pa mislim, da je večja verjetnost, da jih dobiš pri BMW zastopniku v Istanbulu, kot pa pri nas. Sem videl tam kar nekaj BMW servisov, ki so bili vsi večji in vsaj tako dobro opremljeni kot naši. Naj se poskusi povezat s katerim od njih.

Sam sem tudi imel lani okvaro v Grčiji, pa so v nekem zakotnem BMW servisu, kjer so popravljali motor moj imeli ležaj celo na zalogi, v Sloveniji pa mi je na servisu rekel, da bi ga mogel naročit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dele ne vem...

Ce ti pa lahko pomagam s kaksno asistenco na Brniku/vsak dan ob polnoci je let za Istanbul/ pa sam povej!?

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bolj težko. Jutri lahko poskusimo še v Trstu, vendar bi rabili najmanj številko šasije in pa katera dva ventila (usisna ali izpušna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gajo!

1) Takoj lahko pokličeš Slavkota v Celje na 041-851-742. Sem ga že obvestil. Morda ti da kakšno pametno informacijo. Je Bmw-jaš, veliko šraufa in velikokrat je bil z motorjem v Turčiji. Pozna teren!

2) Pokliči Valentinčič Toneta, Avtoval d.o.o. Grosuplje (servis BMW). Tel 041-636-300

Obema reci, da te pošilja Miran iz Litije.

3) Hitra pošta!!!

Uspešno in hitro zrihtaj! :OK:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje. Upam da bo hitro zrihtal. Nimam pametne ideje, držim pa pesti. Pa naj bo tale tema čimbolj pri vrhu, da jo vidjo tisti, ki mogoče lahko pomagajo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdi kakšen mednarodni GS-forum, sigurno obstaja. Poišči vse člane iz Turčije oziroma okolice kjer se tvoj kolega nahaja in jih kontaktiraj. Lokalci bodo najbolje vedeli kje bi se dalo dobit rezervne dele.

Jaz sem tako reševal situacijo z verigo od Macka v Romuniji in dobil dober odziv, tudi ko mi je uradni diler odgovoril da verige ni na zalogi in da jo lahko dobijo v 10dneh se je našel nek lokalni biker ki je verigo dobil in tudi našel servis kjer bi jo menjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Situacijo je prevzel trenutno Luigi, uporabili smo dobljene informacije (Celje-Grosuplje). Predvidoma bodo deli prispeli jutri, potem pa hitra pošta naprej.

Fičo, tvoje informacije so bile zlata vredne, pa tudi ideja s forumom ni slaba.

Sicer pa je zadeva taka, da jaz skrbim za internetni del, ostali, ki imajo malce fleksibilnejši delovni čas pa za izvedbo.

Bom poročal podrobneje, ko bodo deli na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor javi kako ste rešili situacijo, zna morda še komu prav priti.

Glede teme ''pomoč na cesti'' ki jo je odprl fičo bi bilo pa res dobro če bi bila nekje na vrhu ker je takihle primerov kar precej zadnje čase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel prave ideje. Držim pesti za ugodno in čimprejšno rešitev :OK: :OK: , kajti nikoli ne vem, kdaj bom sam v taki situaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, stvar je urejena. Deli so bili nabavljeni s pomočjo Avto Aktiva iz Trzina. Veliko so pomagale informacije pridobljene na forumu in od g . Valentinčiča, ki se je pustil motiti na dopustu in aktiviral hči in sina za nadaljno pomoč. Precej je pomagal tudi Darko iz Celovca s povpraševanjem in aktivnim iskanjem delov po Nemčiji. Pri nas pa so posebej izkazali Zdene iz Šenčurja, Đanko iz Ljubljane (vsaj mislim, da je iz Lj.) in Luigi iz Laškega. Sam sem bil le informator, povezava z internetom in vneto tečnaril s vprašanji.

Malce so nam vlili strahu ob naročilu delov s pojasnilom, da to tako redko crkuje, da imajo na zalogi le v BMW skladišču, pa še tam ni 100%. Na srečo so deli bili na zalogi, v petek 18.08.2006 so šli na pot z letalom iz Brnika v Istanbul, od tam s hitro pošto do delavnice, nekje ob meji Turčije (bom izvedel točno, ko se Iztok vrne). Dobil jih je v torek, 22. 08. 2006. Naj povem, da nobeden od večjih servisov v Turčiji tega ni imel na zalogi, roki dobave pa so bili zelo dolgi.

V glavnem, motor je bil isti dan popravljen po zaslugi lokalnega mehanika, ki se na svoje delo zelo dobro spozna, saj ga je Iztok kar naprej hvalil. Za čas popravila mu je mehanik celo posodil skuter, da sta si z ženo lahko ogledala okolico kraja, kjer sta obstala in preizkusila lokalne gurmanske dobrote.

Po zadnji informaciji sta danes krenila (Iztok in Milena) iz Istanbula, predvidoma bosta doma v nedeljo, 27.08.2006.

Še enkrat najlepša hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali in vsem, ki ste stiskali pesti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!