Skoči na vsebino

AVTOCESTA FUJ - alternative


Sanda7

Priporočene objave

Mene zanima kako se izogniti avtocesti smer Lj-proti Trebnje.Parkrat na leto greva s fantom v Čatež na kopanje in ta nova AC mi ni nič ušeč pa še za 2 motorja je to mal predrago za plačat.Kako jo obvoziti?Enkra sva nekaj probala po vaseh pa sva se skoraj zgubila.Kaka varjanta obstaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda, noben problem.

Pri Ivancni Gorici izstopis z avtoceste, nato gres desno za smer Ivancna Gorico. Ko prides v krizisce, gres samo naravnost, tako da ti niti skozi Ivancno ni potrebno iti. Potem pa vozis lepo do Sentvida, nato zavijes desno na Dol. Ko prides iz Dola ven, je po kaksnem kilometru krizisce in gres desno (tam ni nobene table, vsaj spomnim se je ne). Ko prides v Bic, pa tako ali tako zagledas avtocesto... gres samo se cez most in si spet nazaj na cesti LJ-NM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa greš v Ivančno na sladoljed, potem pa desno proti Radohovi vasi. V Radohovi Vasi takoj za rampami za progo zaviješ desno proti Biču.

To je v bistvu "ta stara" cesta, še predno so po II WW delali cesto bratstva in enotnosti. Asfalt nekje malo bogi, ampak ni krize. Lahko pa pred Radohovo vasjo šibneš proti Cesti in šibaš ves čas naravnost proti Veliki Loki in Trebnjemu. Lušna malo ovinkasta cesta. Probajta, ne bo vama žal.

Lepe furce želim

HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa še ena varianta je, mogoče še najlepša. Pri rampi v Radohovi vasi pičita naravnost proti Velikemu Gabru. Potem pa spet ves čas naravnost in prideta vzporedno z avtocesto na Medvedjeku (Bitka v osamosvojitveni vojni) in tako naprej spet do Trebnjega.

Dolenjska je zelo fletna za furat. Uživajta!

HHV :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa še ena varianta je, mogoče še najlepša. Pri rampi v Radohovi vasi pičita naravnost proti Velikemu Gabru. Potem pa spet ves čas naravnost in prideta vzporedno z avtocesto na Medvedjeku (Bitka v osamosvojitveni vojni) in tako naprej spet do Trebnjega.

Dolenjska je zelo fletna za furat. Uživajta!

HHV :D

Ce pa je to pot, ki jo tudi jaz poznam bi samo opozoril, da je vmes kak kilometer makadama.

Horjo popravi me ce se motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa je to pot, ki jo tudi jaz poznam bi samo opozoril, da je vmes kak kilometer makadama.

Horjo popravi me ce se motim....

Jebela, saj res! Se vidi, da sem se tam samo s piksno furav. Ja na koncu Medvejeka proti Trebnjem ga je pa res cca 1 km.

OK, se pa da v Velikem Gabru zaviti levo (Pri oštariji oz. osn. šoli))čez vas (na hribu) in prideš na varianto za Veliko Loko in naprej Trebnje.

Isto lahko storiš za Medvjekom, na križišču pred začetkom makedama zasukaš balanco levo in se izogneš makedamu, če pač ne paše!

Hvala za opombo, Ein! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebela, saj res! Se vidi, da sem se tam samo s piksno furav. Ja na koncu Medvejeka proti Trebnjem ga je pa res cca 1 km.  

OK, se pa da v Velikem Gabru zaviti levo (Pri oštariji oz. osn. šoli))čez vas (na hribu) in prideš na varianto za Veliko Loko in naprej Trebnje.  

Isto lahko storiš za Medvjekom, na križišču pred začetkom makedama zasukaš balanco levo in se izogneš makedamu, če pač ne paše!

Hvala za opombo, Ein! 8)

Ni problema, sem tudi jaz ze ene dvakrat pozabil na un makadam, ki pa tak ali tako ni problematicen, bolj zoprn je od Grosuplja do Visnje gore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tako natančna navodila Greegsovo varijanto bom kmalu probala.

Kaj se pa vam zdi tale AC,men je bilo prej full uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, AC se meni zdijo prav fajn - cim vec naj jih bo, da se bomo mi lahko cim lepse vozili po starih :oops: :lol: :D . Problem je le, ker zadevo vedno naredimo samo na pol: ni dovolj da je neka AC narejena - potem bi morali se uzakoniti, da se (nelokalni) tovornjaki in avtobusi MORAJO voziti po njih, ne pa da kljub AC se vedno ustvarjajo kolone in svinjajo (s polivanjem nafte :evil: :evil: :twisted: :twisted: :x :x ) po magistralkah in/ali navadnih cestah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Suzuki to dam jaz tebi čist prav,nekaj bo treba ukrent.Kadar šopam med tednom na morje po stari cesti me vedno zadimijo kamijoni,sploh pa sedaj ko tam gradijo AC,včeraj vozim za kamjonom polnim peska,kaj ni hudič pesek letel naravnost v mene in moj motor za znoret,ni blo druge varjante kot gas pa mimo njega.Da ne govorim o Rebernicah živ obup,to je tista ovinkasta cesta ki pelje v Vipavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, AC se meni zdijo prav fajn - cim vec naj jih bo, da se bomo mi lahko cim lepse vozili po starih :oops:  :lol:  :D . Problem je le, ker zadevo vedno naredimo samo na pol: ni dovolj da je neka AC narejena - potem bi morali se uzakoniti, da se (nelokalni) tovornjaki in avtobusi MORAJO voziti po njih, ne pa da kljub AC se vedno ustvarjajo kolone in svinjajo (s polivanjem nafte  :evil:  :evil:  :twisted:  :twisted:  :x  :x ) po magistralkah in/ali navadnih cestah...

Avtobuse pa tovornjake dol z avtocest ker na avtocestah delajo samo guzve pa uprizarjajo slonje dirke ( se gredo prehitevat s 105 kmh ko gre drugi 100kmh, grrr )

Na navadni cesti niso toliko problematicni ker so potovalne hitrosti nizje.

lp,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm .... nimam kake karte tu, da bi vedel, kak ovinek - ce sploh - je tole ... ampak ko ze govorite o makadamu ...

Iz LJ se da prek Skofljice it v Smarje Sap, pa naprej do Grosuplja, od tam pa tudi pelje ena cesta do Ivancne Gorice (saj se zelis avtocesti ognit, kajne?). Iz Ivancne gres proti Muljavi, pa naprej po regionalni cesti mimo (ne skozi, je malo stran) Krke, malega morja vasi, do Zuzemberka, tam imas eno cesto - na pogled zgleda lepa (ne vem koliko casa je pa taka) - proti Trebnjem. Ampak ce zelis v Catez gres se od Zuzemberka naprej, ce se prav spomnim ... je pa cesta od Zuzemberka do Dvora gnila. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtobuse pa tovornjake dol z avtocest ker na avtocestah delajo samo guzve pa uprizarjajo slonje dirke ( se gredo prehitevat s 105 kmh ko gre drugi 100kmh, grrr )

Na navadni cesti niso toliko problematicni ker so potovalne hitrosti nizje.

lp,

klemen

Klemens s temle se pa ne morem strinjat

Je pa že boljše, da so tovornjaki po avtocestah kot na starih magistralkah ... Ali si predstavljaš na poti iz LJ do morja stalno kamione prehitevaš namesto, da bi užival v lepih dolgih ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa iz LJ do Litije pa potem na Bogenšperk pa na Trebnje čez Veliko loko, kot je bilo že opisano. A je to mogoče že napisu? Mislim ker nisem vsega bral. Je pa to njaaaaaamiiiiii furca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtobuse pa tovornjake dol z avtocest ker na avtocestah delajo samo guzve pa uprizarjajo slonje dirke ( se gredo prehitevat s 105 kmh ko gre drugi 100kmh, grrr )

Na navadni cesti niso toliko problematicni ker so potovalne hitrosti nizje.

lp,

klemen

Tudi jaz se s tabo ne strinjam. Vozi se ti vsako jutro iz Postojne v Sežano po stari cesti za kamioni, pa boš zelo na hitro mnenje obrnu. In dobi na cesti tistga polža, ki ima na ceradi napisano Šircelj in v klanec ne razvije brzine večje od 25 km/h, zad pa še pet kamionov. Sem tako raz....n, da bi mu tisti kamjon zažgal, ne vem kako lahko take šajtrge sploh še vozjo po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na navadni cesti niso toliko problematicni ker so potovalne hitrosti nizje.

:?: :?: :?:

Adijo pamet, na avtocestah nikoli hitrost ne pade toliko, kot na magistralnih cestah, ce fases sleperje pred seboj. In na magistralni se jih bistveno tezje prehiti, s tem se menda strinjas? :) Imas pa seveda prav, da tudi na avtocesto ne sodijo - zakaj hudica so pa zeleznice, tja naj kontejnerje dajo, pa bo ... onih razpadlih in tehnicno popolnoma neustreznih tovornjakov iz pitaj boga katere vzhodne drzave jaz sploh v drzavo ne bi spustil, so nevarni, okolje onesnazujejo ...

Avstrijci so si to lepo uredili, ne Ice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejte vsi u PM! Kva kr tle neki kritizirate pa pluvate šoferje kamionov. Pejte za en teden z njimi na vožnjo pa boste videl kako je to težko zaslužen kruh. Da se nekateri vozijo po starih cestah, zato je čisto kriva država pa DARS. Poleg tega se nobeden ne vozi 105 ker so kamioni blokirani na 90 vsaj novejši tam od letnika 95 dalje. Tudi če se ti pelješ samo 2 km počasneje ga moreš prehiteti, ker znoriš če se voziš 2 ure za njim in vse kar vidiš je njegova zadnja stran, verjemite ubijajoče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je tole za v to temo čist mim......... pa vseeno:

je danes na AC lj - morje še kako delo na cesti al so že nehal z oženjem ceste?

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da veljajo prepovedi dela na ACestah v mesecih juliju in avgustu tako, da bodo verjetno vlekli do zadnjega junija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je tole za v to temo čist mim......... pa vseeno:

je danes na AC lj - morje še kako delo na cesti al so že nehal z oženjem ceste?

VeRonika

Roni na vso žalost še skozi mau prčkajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem šloganja! Rabim ta zihr informacijo!

Ehhh.... grem dans u Horsa pa bom prišno info iz Klimbre potegnila. On bo že vedu!

Hvl & pridni bit....

V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!