Skoči na vsebino

Rezervoarji za gorivo


borstnik

Priporočene objave

Ojla :kva2:

Glede na to, da se je gotovo že kdo spraševal kako povečati domet svojega konjička

odpiram temo o rezervoarjih, kanticah, tankih in o vsem kar zadržuje gorivo.

Ali mogoče kdo pozna kakšnega mojstra, ki bi bil sposoben izdelati posodo oz. plastičen tank za gorivo :?

Potreboval bi namreč nekoga ki bi izdelal kantico oblikovano tako, da bi jo lahko pripel

pod zadnji blatnik BMW 1150 GS Adv in bi imela cca. 8-10 L. :unsure:

Sicer sem videl da so tukaj mojstri za karbon, samo predvidevam da karbon ni ravno primeren

za gorivo :hmm:

:worship: Za vsako informacijo bi bil zelo hvalezen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla :kva2:

...da bi jo lahko pripel pod zadnji blatnik BMW 1150 GS Adv in bi imela cca. 8-10 L. :unsure:

:worship: Za vsako informacijo bi bil zelo hvalezen :worship:

Za material ti ne morem svetovati, ker sem "plehar". Ta pa je težak. To bodo storili strokovnjaki. Vem pa, da bo 10 kg "goriva", navkljub preobloženostjo s prtljago, zadek preveč obremenjen, kar posledično, drastično poslabša težišče in vozne lastnosti motocikla.

Kaj pa spredaj (bočno)? Nad cilindroma je veliko prostora... :hmm: :?

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz poliestra lih tako drži bencin! Preverjeno, ker je fotru začeu puščat pri našmu oldtimerju VW Passat in ga je lepo obleku notr v steklena vlakna pa s5 dihta!

Iz poliestra ga lahko nardiš tut sam, če imaš mal časa, prostora, domišlije in smisla za tehniko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz poliestra lih tako drži bencin! Preverjeno, ker je fotru začeu puščat pri našmu oldtimerju VW Passat in ga je lepo obleku notr v steklena vlakna pa s5 dihta!

Iz poliestra ga lahko nardiš tut sam, če imaš mal časa, prostora, domišlije in smisla za tehniko :OK:

Poliester na dolgi rok zagotovo NE drži bencina. Za to se uporabljajo specialne epoksidne smole. Ko sem jaz delal tank sem jo kupil kilo v AMS fligh, Begunje (bivši Elan flight) vendar po vezah. Tudi točne oznake se ne spomnem. Probaj se pozanimat pri kakšnem specializiranem prodajalcu, recimo.www.ekokem.si

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm tale zadeva iz poliestra se zdi zanimiva :hmm:

Samo sam nimam izkušenj z tovrstnim opravilom :blush:

A bi mogoče to kdo izdelal?

Pri 1150 GS Adventure je težava z ogromnimi cilindri in zaščitnim rolbarom

tko da ne vidm velike možnosti kam bi tam lahko montiral posodo? Pa tud tank

je že sam po sebi zlo širok :cry:

Poliester na dolgi rok zagotovo NE drži bencina. Za to se uporabljajo specialne epoksidne smole. Ko sem jaz delal tank sem jo kupil kilo v AMS fligh, Begunje (bivši Elan flight) vendar po vezah. Tudi točne oznake se ne spomnem. Probaj se pozanimat pri kakšnem specializiranem prodajalcu, recimo.www.ekokem.si

LP

Mrki a ti bi lahko zrihtal to smolo po svojih vezah pa naredu tako zadevo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimaj se pri MIRNIK TG d.o.o. oz. na www.mirnik.si

On uvaža in prodaja vse vrste epoksi in poliesterskih smol.Dobavlja Akrapoviču, kot Elan marin in ......

Mislim, da bi bil on kar pravi naslov za info. in pomoč z idejami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni nova dilema in pogruntavšne obstajajo. Celo prodajajo jih. Sem že videl po netu in prav za GS-e je tega kar nekaj. Predvsem v aftermarket večjih rezervoarjih. Išči pri Touratech in podobnih firmah. Sigurno je to najboljša in najvarnejša rešitev.

Tudi za druge motorje, predvsem SS delajo aftermarket r ezervoarje, da drže določeno količino goriva predpisano za dirko.

Predpisujem iskalnik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poliester na dolgi rok zagotovo NE drži bencina. Za to se uporabljajo specialne epoksidne smole. Ko sem jaz delal tank sem jo kupil kilo v AMS fligh, Begunje (bivši Elan flight) vendar po vezah. Tudi točne oznake se ne spomnem. Probaj se pozanimat pri kakšnem specializiranem prodajalcu, recimo.www.ekokem.si

LP

Ne vem no :hmm: Bom poročou kaj se bo zgodilo čez 5 let(če bom najdu tole temo) oziroma prej, če bo ''štala''... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Touratech ima za GS 1100 in 1150 rezervar kapacitete 41 l je pa mal zasoljena cena 999 €

Tank - v katalogu

originalni, in to pol manjši, je še dražji.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Žarko, prav imaš- spredaj na vsako stran eno tako 5-litrsko kanto, pa je. BMW pa tako ima lepe šturcbugle, kamor lahko naveže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!