Skoči na vsebino

Policaji so zakon!


borstnik

Priporočene objave

Ne.. In kolikor vem ga niti nisi dolžen imeti sabo oz ga pokazati policistu. Če policist sumi da je kaj narobe, mora odredit izredni tehnični pregled, kjer nato pokažeš kartonček :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo iz Slovenj Gradca izgubil registrsko tablico od svojega motorja, jo lahko dobi pri nekem tipu s Cowboy-skim klobukom na biciklu, s katerim se veselo vozi po Litiji in okolici! :D :D :OK: :OK: :kva2: :lol1:

Jst ne morem pomagat', ampak men se smešno zdi zapopi....t!

...pa še noben' policaj ga ni ustavil!... ko je že govora, kolk so zajeban.

Torej, je ta model stereotip o Plavih angelih ovrgel!!!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel na policijsko postajo vprašat, če se 4kolesnika lahko vozi pa avtocesti. Policajček pa me je mal manj kot napizdil, van me je pa poslal z odgovorom naj grem rajš najpraj izpit delat.

Človek gra dobronamerno na postajo nekaj vprašat, da ne bi "pizdarij" po cesti delal, oni te pa tko vržejo ven. Kaj pa če je to prekršek in bi me dobili na delu. Me zanima kaj bi rekli.

Aja kaj pa recimo če bi k njim prišel prvošolček in vprašal koliko se vozi po avtocesti. Bi ga vrgli ven češ da naj vpraša starše? In potem se cajkiči sprašujejo zakaj imajo navadni ljudje tak odnos do njih???

Aja sj res. Mogoče pa tist ubogi cajkič(ki tudi ustavlja na cesti) ni vedel če se lahko to vozilo pelje po avtocesti. Ga bom šel jutr vprašat če grem lahko s frezo skozi mest. Sam se bolim da me bo aretiral. :D :D :D

Popravljeno . Popravil crom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, ti si pa naivchina, tako globoke misli zorijo desetletja. :OK:

Ej a veš kako pravijo: "Nikoli ampak nikoli ne zadržuj prdca u sebi, ker potem ti prdec potuje navzgor do glave in takrat dobiš zares usrane ideje."

Hmmm, mogoče gre tuki iskat razloge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel na policijsko postajo vprašat, če se 4kolesnika lahko vozi pa avtocesti. Policajček pa me je mal manj kot napizdil, van me je pa poslal z odgovorom naj grem rajš najpraj izpit delat.

Človek gra dobronamerno na postajo nekaj vprašat, da ne bi "pizdarij" po cesti delal, oni te pa tko vržejo ven. Kaj pa če je to prekršek in bi me dobili na delu. Me zanima kaj bi rekli.

Aja kaj pa recimo če bi k njim prišel prvošolček in vprašal koliko se vozi po avtocesti. Bi ga vrgli ven češ da naj vpraša starše? In potem se cajkiči sprašujejo zakaj imajo navadni ljudje tak odnos do njih???

Aja sj res. Mogoče pa tist ubogi cajkič(ki tudi ustavlja na cesti) ni vedel če se lahko to vozilo pelje po avtocesti. Ga bom šel jutr vprašat če grem lahko s frezo skozi mest. Sam se bolim da me bo aretiral. :D :D :D

Žalostno je, da nekateri policaji zelo slabo poznajo prometne predpise (zelo osnovne in zelo banalne). Npr. prometnega znaka prepovedan promet za vsa vozila (je tolmačil kot: prepovedano za motorna vozila), trajanje znaka za omejitev hitrosti (ko sem policajki, ki je veselo merila hitrost rekel, da omejitev ne velja, ker je med prometnim znakom in mestom kjer meri najmanj 5 križišč je izjavila, da to pa niso taka križišča (pa kaj še). Torej običajno se napiflajo par členov in potem nabijajo do onemoglosti.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno je, da nekateri policaji zelo slabo poznajo prometne predpise ...

...trajanje znaka za omejitev hitrosti (ko sem policajki, ki je veselo merila hitrost rekel, da omejitev ne velja, ker je med prometnim znakom in mestom kjer meri najmanj 5 križišč je izjavila, da to pa niso taka križišča (pa kaj še)....

Lahko pa je imela prav, ti pa ne!

Citat iz zakona:

19. križišče je prometna površina, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali več cest v isti ravnini. Za križišče šteje tudi priključek na javno cesto, razen priključka nekategorizirane ceste iz tretjega odstavka 9. člena tega zakona, priključka dovozne poti do objekta ali zemljišča in priključka kolovozne poti brez zgrajenega in utrjenega vozišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in kako se upošteva ta ravnina ( :? ) "ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali več cest v isti ravnini"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo že miljavžentkrat napisano (pa da ne bo to zvenelo kot nekakšno branjenje modrih ... ): so ljudje, delajo napake, verjamem da se trudijo (pač nekdo bolj, nekdo malo manj), prav tako verjamem da marsikdo od njih že komaj čaka zime zaradi nas motoristov, ker jim v motosezoni kar "popestrimo" delovnike in praznike, .....

@: F3KO & crom: se bo treba zresnit in tudi kakšno pametno kdaj dat od sebe :devil:

.... vse povprek popljuvat tudi ni nevem kakšna veščina O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa je imela prav, ti pa ne!

Citat iz zakona:

19. križišče je prometna površina, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali več cest v isti ravnini. Za križišče šteje tudi priključek na javno cesto, razen priključka nekategorizirane ceste iz tretjega odstavka 9. člena tega zakona, priključka dovozne poti do objekta ali zemljišča in priključka kolovozne poti brez zgrajenega in utrjenega vozišča.

Brez skrbi sem si prebral ta člen (vseh 5 križišč, ki sem jih naštel so lepo označena s prometnim znakom- križišče s prednostno cesto, ostalih sploh nisem štel). Da se ne bi štela kot križišče bi morala biti posebej označena.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.. In kolikor vem ga niti nisi dolžen imeti sabo oz ga pokazati policistu. Če policist sumi da je kaj narobe, mora odredit izredni tehnični pregled, kjer nato pokažeš kartonček :D

... dokler vozilo še ni bilo na tehničnem pregledu, mora imeti voznik homologacijo pri sebi, potem pa ne več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dokler vozilo še ni bilo na tehničnem pregledu, mora imeti voznik homologacijo pri sebi, potem pa ne več ...

Kaj pa na naslednjem tehničnem pregledu? S predpostavko da vmes ni sprememb na vozilu? Ali rabiš na vsakem tehničnem pregledu imeti homologacijski kartonček?

(ZgubilSemHomologacijoOdMojeYamahcePress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na naslednjem tehničnem pregledu? S predpostavko da vmes ni sprememb na vozilu? Ali rabiš na vsakem tehničnem pregledu imeti homologacijski kartonček?

:grim :grim :grim

(ZgubilSemHomologacijoOdMojeYamahcePress)

V Elisi ti nabavijonovopress.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi novega,

brez homologacijskega kartona

(je že tako velik, da se mu ne da več reči le kartonček)

ne bo tehničnega.

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi novega,

brez homologacijskega kartona

(je že tako velik, da se mu ne da več reči le kartonček)

ne bo tehničnega.

:grrr

Morda v kakšnem zakonu kaj takega piše, ampak v zadnjih 5 letih za 2 vozili (=10 tehničnih pregledov) še NIKOLI NIHČE ni zahteval homologacijske plahte... :?

@all:

Me pa zanima, po katerem odstavku katerega členi ni treba imeti homologacijske plahte zraven, če je vozilo že imelo tehnični pregled?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi že domov sem moral iti po homologacijsko plahto,

niso hoteli drugače tehničnega izvesti.

P R A V I L N I K

o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil

48. člen

Tehnični pregled vozila se začne z identifikacijo vozila. Pri identifikaciji vozila se ugotovi, ali se tehnični podatki o vozilu ujemajo s podatki v prometnem dovoljenju, računalniški evidenci in na dokumentu o skladnosti vozila s tehničnimi predpisi. Če je dokument o skladnosti vozila s tehničnimi predpisi kontrolorju dosegljiv v elektronski obliki, ni treba predložiti potrdila o skladnosti vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je par tednu nazaj tipac na tehničnem jamru da so pr mojem homologacijskem kartončku zajebal obliko karoserije, da naj to popravem...bla bla bla.... :hmm: sm pa uprašu prec po tehničnem polcaja (ob cest na poti domou je stau z motorjam), pa je reku da kar piše u kartončki je sveto (beri=na tehničnem nimajo da brblajo) sam pa da morem met kartonček skoz sabo! sicer se mi pa ne zdi problem met kartončka u prometni, motor zarad te dodatne teže nč menj ne vleče (kljub pomankanju moči) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učeri sm jo odnesu s prehtevanjem čez pouno črto! porinem levo gasa in....zagledam dva polcaja na desni ob cest! oba sta nemudoma začela tečt na cesto, da sta mi ceu pas zaprla! po parih lepih pogledih mi je zaželeu varno vožnjo in več previdnosti :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega se pelje iz Jesenic proti Kranju,za njim vozi motor znamke BMW,temno modre barve brez oznak samo dve beli črti čez kovčke .Ko ga prehiti,vidi na hrbtu napis policija.pravi da je tip imel črne barve kombenizon in sivo čelado.me zanima če ni to provida na motorju,če kdo kaj več ve? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napadli so policista

V ponedeljek okoli 15.30 je policist motorist med vožnjo po Celovški cesti v Ljubljani iz središča mesta proti Šentvidu opazil tri mlajše osebe, ki so se peljale na neregistriranem motornem kolesu skuterju. Zapeljal je za njimi, da bi jih ustavil, voznik skuterja pa je vožnjo nadaljeval in pri tem trčil v neznano peško. Ko se je policist približal bežečim neznancem, sta sopotnika skočila s skuterja, voznik pa je zapeljal proti policistu in se namerno zaletel v policijsko motorno kolo. Policist je voznika skuterja prijel, takrat pa je zraven priteklo pet mlajših oseb. Neznanci so policista večkrat udarili, tako da je spustil voznika skuterja, nakar so vsi pobegnili s kraja dogodka. Pri pregledu okolice je bil v Gotski ulici prijet eden iz skupine, ki je napadla policista, in sicer 17-letni Ljubljančan. Policisti nadaljujejo zbiranje obvestil, da bi izsledili še preostale osebe, in bodo po vseh zbranih obvestilih ustrezno ukrepali.

:hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja policaji so res "zakon". Službeno orožje nosijo domov, po zborih, lokalih...mahajo z njim naokoli, se igrajo Đejms Bjonde. Super fantje! Zabavajte se pri Modri Ostrigi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!