Skoči na vsebino

Dirkališče Krško


greg570

Priporočene objave

Z obema sem vozil. Z Yamaho, ki jo vidiš v profilu in z rumeno Husquarno supermoto. Ampak Husquarno sem okoli poldneva parkiral in se vozil le še z Yamaho, s katero sem tudi tebi delal malo gužve. :naughty:

Jaz sem imel z obema motorjema težave zaradi gume od gokartov, ki se mi je nabirala na robovih. Mi je večkrat zdrsnila guma, ko sem bil ravno na robu. :eek:

Sem opazil, da nisem bil edini. :unsure:

Guma od gokartov se mi je nabirala in potem v nagibu v enem trenutku jo je očitno samo odlimalo, kar je imelo za posledico izguba oprijema. Vsakič ko mi je to naredilo, sem videl kako mimo mene letijo koščki stopljene gume. Tudi zadnji blatnik na Yamahi mi je pošteno pofrezalo. :krneki: Drugič pridem brez blatnika. :closedeyes:

Ste imeli podobne težave kot jaz ali sem le malo preveč občutljiv na zdrse? :unsure:

Aja aja :D no, bom za naslednič vedel kdo si, če se slučajno spet srečamo dol :beer2:

Drugače pa ja, tudi jest sem proti koncu, ko sem ga upal že malo hitreje peljati čutil nekaj zdrsev, enkrat doživel tud nepričakovan powerslide, samo ne vem, ali zaradi (pregretih) gum, ali zaradi te gume, ki se je nalimala gor.

Upam da jo bo ob naslednjem obisku manj na progi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja aja :D no, bom za naslednič vedel kdo si, če se slučajno spet srečamo dol :beer2:

Drugače pa ja, tudi jest sem proti koncu, ko sem ga upal že malo hitreje peljati čutil nekaj zdrsev, enkrat doživel tud nepričakovan powerslide, samo ne vem, ali zaradi (pregretih) gum, ali zaradi te gume, ki se je nalimala gor.

Upam da jo bo ob naslednjem obisku manj na progi :whistle:

Že planeraš drug obisk a :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že planeraš drug obisk a :naughty:

Hehe, ja, eno možnost bi mel s kolegam it s kombijam dol, že to soboto, samo nimam časa :closedeyes:

Bi pa šel v roku enega mesca res spet dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekordov proge je več, ker različna vozila niso ravno primerljiva na racelandu. SM so npr bistveno hitrejši od športnih motorjev zaradi konstrukcije proge, prav tako karti, verjetno tudi minimoto.

Uradnega rekorda za športen motor (ne SM) sicer ne vem, je pa od meni znanih najhitreje šel okoli kroga biker77 z gsxrjem in sicer 53.7. Lahko pa je kdo tudi hitrejši, pa da jaz ne vem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam s civic type R cirka 48 sekund.

:lol1:

Si našel bližnjico?

Mogoče je bila pa baterija v štoparci že slaba, pa so se sekunde počasneje premikale. :hmm:

Mogoče si mislil 58? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z obema sem vozil. Z Yamaho, ki jo vidiš v profilu in z rumeno Husquarno supermoto. Ampak Husquarno sem okoli poldneva parkiral in se vozil le še z Yamaho, s katero sem tudi tebi delal malo gužve. :naughty:

Jaz sem imel z obema motorjema težave zaradi gume od gokartov, ki se mi je nabirala na robovih. Mi je večkrat zdrsnila guma, ko sem bil ravno na robu. :eek:

Sem opazil, da nisem bil edini. :unsure:

Guma od gokartov se mi je nabirala in potem v nagibu v enem trenutku jo je očitno samo odlimalo, kar je imelo za posledico izguba oprijema. Vsakič ko mi je to naredilo, sem videl kako mimo mene letijo koščki stopljene gume. Tudi zadnji blatnik na Yamahi mi je pošteno pofrezalo. :krneki: Drugič pridem brez blatnika. :closedeyes:

Ste imeli podobne težave kot jaz ali sem le malo preveč občutljiv na zdrse? :unsure:

steza je bila nagumirana od gokartov in sigurno ti ni drselo zaradi tega, kvečjemu bolj držalo, je pa fora ta, da z cestnim motorjem nimaš iste linije kot z gokartom in zato si lahko zapeljal na negumiran asfalt in ti je zaradi tega zdrsnila guma, kar pa tudi težko verjamem, ker je asfalt precej dobr. mislim, da se ti je guma le malo pregrevala in si zato imel občutek, da ti spodrsava (katere gume pa voziš?)

Rekordov proge je več, ker različna vozila niso ravno primerljiva na racelandu. SM so npr bistveno hitrejši od športnih motorjev zaradi konstrukcije proge, prav tako karti, verjetno tudi minimoto.

Uradnega rekorda za športen motor (ne SM) sicer ne vem, je pa od meni znanih najhitreje šel okoli kroga biker77 z gsxrjem in sicer 53.7. Lahko pa je kdo tudi hitrejši, pa da jaz ne vem :)

gokarti - 45.xxx

supermoto približno isto kot gokart (odvinso od kubikaže vozila)

cestaki - je že dex napisal

tisti, ki pa se je peljal 48 z nevem čim že, je pa sigurno usekla tamal krog, tistega ki vozijo gokartisti do 50kubikov MINI (starost otrok je 5-6 let) :rolleyes:

:lol1:

Si našel bližnjico?

Mogoče je bila pa baterija v štoparci že slaba, pa so se sekunde počasneje premikale. :hmm:

Mogoče si mislil 58? :OK:

se strinjam :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

steza je bila nagumirana od gokartov in sigurno ti ni drselo zaradi tega, kvečjemu bolj držalo, je pa fora ta, da z cestnim motorjem nimaš iste linije kot z gokartom in zato si lahko zapeljal na negumiran asfalt in ti je zaradi tega zdrsnila guma, kar pa tudi težko verjamem, ker je asfalt precej dobr. mislim, da se ti je guma le malo pregrevala in si zato imel občutek, da ti spodrsava (katere gume pa voziš?)

Na Yamahi sem vozil Dunlop Qualifayer RR, na Husi pa Dunlop Slick.

Temperatura asfalta je bila 41 stopinj celzija.

Glede pregrevanja gum že imam nekaj izkušenj, pa se mi tokratni zdrsi niso bili taki, kot sem jih imel s pregretimi gumami. Se mi je pa popolnoma enako dogajalo z obema motorjema. Najprej zdrs in nato zopet zelo dober oprijem ter frčanje stopljene gume po zraku mimo mene. :rolleyes: Razen enkrat, ko sem jaz frčal po tleh.

Guma od gokartov se je nabirala na robu mojih gum in ko je bilo te gume preveč, se je enostavno odlepila ko sem zapeljal na tisti del gume in menim, da je bil to pravi vzrok za zdrse. Seveda se je guma od gokartov odlepila šele takrat, ko sem se nagnil in dejansko obremenil rob gume, ki se ni tako redno čistil kot sredina. :whistle:

Mislim, da pa nisem skoraj nič obrabil gum in da sem več gume pripeljal domov, kot sem jo imel pred vožnjo na pisti. :lol: Vsakič, ko sem prišel s piste, sem nabral za eno pest odvečne gume samo z roba mojih gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Yamahi sem vozil Dunlop Qualifayer RR, na Husi pa Dunlop Slick.

Temperatura asfalta je bila 41 stopinj celzija.

Glede pregrevanja gum že imam nekaj izkušenj, pa se mi tokratni zdrsi niso bili taki, kot sem jih imel s pregretimi gumami. Se mi je pa popolnoma enako dogajalo z obema motorjema. Najprej zdrs in nato zopet zelo dober oprijem ter frčanje stopljene gume po zraku mimo mene. :rolleyes: Razen enkrat, ko sem jaz frčal po tleh.

Guma od gokartov se je nabirala na robu mojih gum in ko je bilo te gume preveč, se je enostavno odlepila ko sem zapeljal na tisti del gume in menim, da je bil to pravi vzrok za zdrse. Seveda se je guma od gokartov odlepila šele takrat, ko sem se nagnil in dejansko obremenil rob gume, ki se ni tako redno čistil kot sredina. :whistle:

Mislim, da pa nisem skoraj nič obrabil gum in da sem več gume pripeljal domov, kot sem jo imel pred vožnjo na pisti. :lol: Vsakič, ko sem prišel s piste, sem nabral za eno pest odvečne gume samo z roba mojih gum.

potem pa daj gas, da se ti ne bo guma limala na gumo, meni se pri supermotu ni in tudi pri cestaku ne, tako da..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa daj gas, da se ti ne bo guma limala na gumo, meni se pri supermotu ni in tudi pri cestaku ne, tako da..... :evilgrin:

Jaz ga tako in tako odpiram, kolikor se upam, tako da je po moje edina rešitev zame manj gasa, da se mi ne bo potrebno toliko nagibat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga tako in tako odpiram, kolikor se upam, tako da je po moje edina rešitev zame manj gasa, da se mi ne bo potrebno toliko nagibat. :whistle:

hehehehe hude ideje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa daj gas, da se ti ne bo guma limala na gumo, meni se pri supermotu ni in tudi pri cestaku ne, tako da..... :evilgrin:

smo vidl v hajdošah ja kolk nagneš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se "še" nisi :evilgrin: joke jah kaj čmo če gume ne držijo :rolleyes:

sj men tut takrt niso nevem kuko držale :P ampak do zdj sm vedno ustou na dveh kolesih :D

se pa bliža trenutek ko bom prvič padel zaradi lastne napake :)

matr.. treba si je spedenat en motorćić :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz? to pa ne bom jaz :winkiss:

Te tud nism vidu še v Hajdošah :? :? :? Drugač pa moraš sprobat tud tisto pisto če jo še nisi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te tud nism vidu še v Hajdošah :? :? :? Drugač pa moraš sprobat tud tisto pisto če jo še nisi!

ne nisem še :doze: , sam po info iz prve roke, baje asfalt ful bolj drsi kot na racelandu, pa da je še nekaj prav preveč nagrbančen oz. uničen. bo treba enkrat probat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če le ne bo dežja, se bom najbrž v soboto odpravil. Gre še kdo?

Prej se pozanimaj ce je v soboto tudi za motoriste, ker kolikor vem, je v sobotah samo karting nic drugega..vprasaj raje..

LP;Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DELOVNI ČAS REDNEGA OBRATOVANJA

SOBOTA

9:00 - 16:00 TRENING (vožnja z lastnim vozilom)

od 16:00 RENT-A-KART (izposoja naših kartov)

Menda bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal vam je lahko tistim, ki ste nameravali iti, pa niste sli zaradi vremena. Tudi kapljice ne, še sonce se je pokazalo ko sem odhajal. Drugače pa prazno. Bila sva dva z mopedi in eden s kartom. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal vam je lahko tistim, ki ste nameravali iti, pa niste sli zaradi vremena. Tudi kapljice ne, še sonce se je pokazalo ko sem odhajal. Drugače pa prazno. Bila sva dva z mopedi in eden s kartom. :whistle:

qrc! :headbang: :headbang: :headbang:

pa drugic :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!