Skoči na vsebino

Dirkališče Krško


greg570

Priporočene objave

Primorska sekcija kombi, ready to race. Se vidimo jutri ob 9 uri malo prej, ob 6 uri štartamo iz kopra.

kaj mate raceland zakuplen al kaj?....kolko vas pa bo gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtisi iz današnje dirke na Raceland-u Krško z superšportnikom.

Odpravili smo se iz Kopra ob 6 uri zjutraj. Dva avta in kombi z motorjema. Po kar dolgi poti cirka 200km smo prispeli do nuklearke kjer smo zagledali tablo RACELAND in z velikim nasmeškom odbrzeli na ta kraj. Ko sem prišel gor mi je zastal dah.

Ljudje pravijo da nimamo dirkališča v Sloveniji, vendar se motijo. Ko prideš na ploščad se ti vse zdi tako veliko in je za učenje tehnike čisto zadosti.

Čim sem izstopil iz avta nas je pričakala simpatična gospodična in smo se informirali kaj in kako. Vozi se od 9 ure do 16 za plačat je pa 20€ na motor.

Ko smo začeli menjat gume in razne zobnike ter nalivati bencin nas je presenetlo tole da takoj poskrbijo za stranke in povprašajo za bilokakšno pomoč ter ti prinesejo najlon za pod motor. Simpatična gospodična nas je vprašala za kavo in nam ZASTONJ skuhala.

Devet ura je tu, začeli smo prižigati motorje, navijati za segrevanje. In prvi krogi po pisti. Prvih par krogov sem šel počasi in spoznal pisto ter segreval gume. Po parih krogih pa so se začele vragolije po zadnji gumi pa drsat z koleni, ko se enostavno prepustiš užitku, a mi ne dovoliš da te prevlada saj ravno tu se kaj zgodi.

Dogajanje je razdeljeno na 20 minut, in sicer 20 minut gokardi kasneje 20 minut motorji in tako izmenjavanje do 16 ure.

Asfalt, MEGA ! Ne zdrsne niti ob konkretnem pospeševanju ko sili prednji konc motorja v zrak. Gume sem imel Dunlop GP in po par krogih so bila to nebesa.

Sedaj pa za vse. Nekateri sprašujejo ali lahko greš z športnikom gor, greš lahko in to lahko tudi sam potrdim. Najvišjo hitrost sem dosegel okoli 130 km/h, tehnika je napredovala ogromno. Skratka za uživat je super, za pa dosegat neke hitrosti pa ni.

Kasneje mi je na motorju začela utripat lučka F1. Točko vem zakaj je to bilo, nič ni bilo narobe le strah sem dobil saj je tud gorela od olja, pa ni kazalo olja vendar zaradi tega ker en konektor se je izklopu in elektronika potem skače.

Vsem, čisto VSEM zadevo priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki GSX-R ga je kar dobro žgal, polagal je tudi dobro za cestaka, na tako majni progi. Če je šlo 130 ne vem, je pa šlo za tako majhno pisto zlo vredu.

P.S. Dobr, da ti ni bilo treba olja doliti, kot ga je bilo potrebno tvojem kolegu :whistle: Mašinca je proti koncu že kr konkretno kadila.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki GSX-R ga je kar dobro žgal, polagal je tudi dobro za cestaka, na tako majni progi. Če je šlo 130 ne vem, je pa šlo za tako majhno pisto zlo vredu.

P.S. Dobr, da ti ni bilo treba olja doliti, kot ga je bilo potrebno tvojem kolegu :whistle: Mašinca je proti koncu že kr konkretno kadila.

Kolega z tomosom je skoz gume prave iskal, namreč s sabo je imel soft, super soft in za dež. Vse mu je sfaljkalo preveč da mu je kasneje drselo na teh svaljkih. Kadilo se mu je ko je gas spustil in nazaj privil saj ima težave z ventili, ne vem točno kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega z tomosom je skoz gume prave iskal, namreč s sabo je imel soft, super soft in za dež. Vse mu je sfaljkalo preveč da mu je kasneje drselo na teh svaljkih. Kadilo se mu je ko je gas spustil in nazaj privil saj ima težave z ventili, ne vem točno kaj.

najbrž bi blo bolš če bi mel medium ali hard s sabo..je le "dober asfalt"..vsaj men je držal k svina.. pa tut če je mal olja od gokardov gor..to bi mogl še mal zrihtat..sej drži sam filing je v začetku mal čudn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, vsaj medium bi lahko imel.

Uglavnem super zadeva je, še bomo tam hodili. Všeč mi ni bilo le ker ni nikjer nobene sence, razen kasneje ko odprejo uni barček. Mi smo k sreči meli eno tendo sabo veliko.

Samo pa je gušt uno ko greš v klanec po končni ravnini ko zabiješ na gas pa se motor dvigne na zadnjo kulo.

Lahk bi šli enkrat konc avgusta spet, le zment se moramo, zdej sem ugotovil da se da it normalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste se lepo imeli in da ste uživali. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Vso srečo državnemu prvaku v Krškem, naj bo božja volja z njim!

Popravljeno . Popravil sky_21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm pa sprobau pisto:):):). Leva stran gume je boooga :mellow: , za amatersko dirko bo treba sfrizirat amortizer, bremze delale JUHEJ, pa kasno drugo gumo...

Ful fajn ta Domen, pa pomocnica :grupni: , pa lih kadar je dez zacel padat so sli karti gor, hehe. Noben cestak ni upal gor, sm pobirau linije od habata na smrju :worship: . Ceb js meu take gume...

Super je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste švical :OK:

Zdj pa naj še kdo reče, da raceland ni ok za učit,tut za sportake. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism reku da bom dirkal, pomoje bo to kr agresivna dirka, js sm pa mojga koncno ustimal da je tak ko more bit (in sm VEEEEERY careful), pa se teh neki soncnih dni seznoe treba izkoristit na kolesih ne pa cakanju delov :krneki:

Sicer pa Frips, smo se izpopolnjevali, svicali pa sploh ne, lc4 se pele sam...kao :whistle: (ne trga)

Pridemo navijat, semizdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism reku da bom dirkal, pomoje bo to kr agresivna dirka, js sm pa mojga koncno ustimal da je tak ko more bit (in sm VEEEEERY careful), pa se teh neki soncnih dni seznoe treba izkoristit na kolesih ne pa cakanju delov :krneki:

Sicer pa Frips, smo se izpopolnjevali, svicali pa sploh ne, lc4 se pele sam...kao :whistle: (ne trga)

Pridemo navijat, semizdi

dej dej, tastare plastike gor našraufat, luči stran pa gasa :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem se prvič peljal po Raceland-u. Prvi krogi so dajali vtis, da se po tej pisti sploh ne da peljati z SS motorjem. Ko pa "padeš not" pa se da zelo lepo peljat. Za preizkus in navajanje na nov motor je ta proga dobra prav za vsakogar (od 125ccm skuterja do goldwing-e). No, to je moje mišljenje...

So pa okoli 13h prišli trenirat SM. Bil je Nastran, Habat, naš Bladzo in še en voznik SM. Ti ga pa žgejo.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa okoli 13h prišli trenirat SM. Bil je Nastran, Habat, naš Bladzo in še en voznik SM. Ti ga pa žgejo....

Miha. Voznik v Open 125. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se prvič peljal po Raceland-u. Prvi krogi so dajali vtis, da se po tej pisti sploh ne da peljati z SS motorjem. Ko pa "padeš not" pa se da zelo lepo peljat. Za preizkus in navajanje na nov motor je ta proga dobra prav za vsakogar (od 125ccm skuterja do goldwing-e). No, to je moje mišljenje...

So pa okoli 13h prišli trenirat SM. Bil je Nastran, Habat, naš Bladzo in še en voznik SM. Ti ga pa žgejo.... :worship:

si si štopal mogoče kaj čas kolko maš na krog. da vidim kje sem jaz sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si si štopal mogoče kaj čas kolko maš na krog. da vidim kje sem jaz sam.

Ne. Samo tudi če bi štopal nisem ravno najboljša primerjava. Sem bolj počasne sorte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jst bi samo vprasal ce bi se dal dobit kontakt od te proge v krškem oz. link homepage-a. ker zgleda da so www.raceland.si ukinli.

Hvala

Niso...

post-2208-1188764893_thumb.png

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da trenutno ne deluje..

Bo držalo - domene niso podaljšali:

domain: raceland.si

status: V KARANTENI

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!