Skoči na vsebino

Posojanje motorja Da ali Ne ?


JanezD

Priporočene objave

Večkrat lahko opazujem , kako nekateri motoristi posojajo svoje motorje vsakomur ne glede na možne posledice . Moje mnenje je ' Nikoli se ne posoja zobne ščetke , žene in motorja ' . Za prvi dve stvari bi nekako popustil , pri motorju pa prav gotovo ne . Nikakor tudi ne vidim pravega smisla , če se nekdo pelje s sposojenim motorjem na ' Probo ' in potem po 20 km že z gotovostjo lahko ocenjuje kvalitete motorja , če pride cel nazaj . Motorju se je potrebno prilagoditi in uskladiti način vožnje , šele nato pride do pravega užitka , zato se sam tudi ne bi peljal z sposojenim motorjem . Zanima me Vaše mnenje in izkušnje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ljudje (in ženske), ki bi jim motor posodil brez razmisleka so pa tudi ljudje (in ženske), ki jim ga nebi posodil niti pod razno. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno komu pa odvisno kakšen motor pa odvisno zakaj...

Če me kej zajebava, potem zna bit koristno še kakšno drugo mnenje.

Če vem, da zna osebek vozit po pameti, ne vidim razloga zakaj ne.

So pa žal taki bolj redki... za katere vem vsaj.

Hmnja.. čudno da sam sebi pustim vozit svoj motor... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ljudje (in ženske), ki bi jim motor posodil brez razmisleka so pa tudi ljudje (in ženske), ki jim ga nebi posodil niti pod razno. :wink:

Se strinjam 10000000000000000%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ljudje (in ženske), ki bi jim motor posodil brez razmisleka so pa tudi ljudje (in ženske), ki jim ga nebi posodil niti pod razno. :wink:

Se strinjam 10000000000000000%

Jep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je ' Nikoli se ne posoja zobne ščetke , moža (fanta) in motorja ' . Za prvi dve stvari bi nekako popustil , pri motorju pa prav gotovo ne .

Nikakor tudi ne vidim pravega smisla , če se nekdo pelje s sposojenim motorjem na ' Probo ' in potem po 20 km že z gotovostjo lahko ocenjuje kvalitete motorja , če pride cel nazaj . Motorju se je potrebno prilagoditi in uskladiti način vožnje , šele nato pride do pravega užitka , zato se sam tudi ne bi peljal z sposojenim motorjem .

JanezD... sorry... sama ne bi znala lepse napisat :wink: :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So ljudje (in ženske),  

Matr si korajžen.

Boš cel AFŽ na glavo dobu, pol boš pa imel. :lol:

Nič slabega nisem mislil. Napisal sem za vsak slučaj, da nebi po logiki južnoslovanskih jezikov mislile, da so izvzete. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, šment, pa sem mislil, da se bom enkrat z SVjem peljal. :cry:  :cry:

Clovek (ali zenska) si postavlja pravila, da jih lahko krsi... :wink: :oops: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je ' Nikoli se ne posoja zobne ščetke , moža (fanta) in motorja ' . Za prvi dve stvari bi nekako popustil , pri motorju pa prav gotovo ne . ...

JanezD... sorry... sama ne bi znala lepse napisat  :wink:  :wink:  :wink:

Aja, to si je pa vredno zapomniti... :o :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič slabega nisem mislil. Napisal sem za vsak slučaj, da nebi po logiki južnoslovanskih jezikov mislile, da so izvzete. :wink:  :D

sam napisal si pa z južnoslovansko logiko :lol:

kar pa se tiče posojanja: ČIM MANJ...ga pa posodim določenim osebkom, ki točno vejo kolk stane kak konc mofne. So pa vsi motoristi, ki "cenijo" motorje in ne delajo kozlarij niti s svojimi motorji. Pa tle ne gre za testiranje mojega motorja, ampak bolj za potešitev trenutne želje po motorju, če ga sam nima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posodim motor, vendar potem pričakujem, da mi bo potem ta oseba posodila svoj avto za probo ali pa kaj drugega.Ne mislim dajati dobrega pol milijona ,težko prišparanega denarja, v nevešče roke, da mi potem prinese samo belanco v roki ali kako gume in hladno reče: oprosti,se zgodi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim takole: vsakemu, za katerega ocenim, da se zna voziti z motorjem ali pa ga smatram za osebo, ki je meni blizja, posodim motor. In ne samo zato, ker je ze skoraj veteran... to bi naredil tudi, ce bi imel cisto nov motor za 3 mio SIT.

Vendar vsakemu povem prej tole:

ce slucajno skipas motor, ga bos popravil/a plus za cas, ko se bo popravljal, mi posodis svoj motor (za katerega spet velja: ce ga skipam, placam popravilo + posodim motor.. .v tem primeru bi bila potem oba brez, jebiga... :D ). Torej posojam motor...

.. in prav tako sem ze kar precej motorjev vozil, ki niso bili moji.. pa ceprav samo za nekaj metrov. Ko si enkrat motorist, lahko hitro ocenis dolocene stvari - recimo polozaj za krmilom... in ne potrebujes dolgega testiranja. Ce pa bi hotel sprobati vse finese, potem pa jasno rabis kaksnih 2000 km, da lahko realno ocenis, kaj motor zmore. To pa tako ali tako ne pride skoraj nikoli v postev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar vsakemu povem prej tole:

ce slucajno skipas motor, ga bos popravil/a plus za cas, ko se bo popravljal, mi posodis svoj motor ...

Ja vse v redu in prav , samo kolk pa je ljudi , ki jim tolk zaupaš , da ti bodo res vrnili denar in posodili svoj motor , če so tvojega zložl . Če je človek vreden tega zaupanja , potem dvoma o posoji Da ali Ne ni ! Poznam primer , ko je kolega prodajal motor in je kupec na probni vožnji zložu motor pa še mojga kolega zraven in se je potem pod nosom obrisal za denar .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar vsakemu povem prej tole:

ce slucajno skipas motor, ga bos popravil/a plus za cas, ko se bo popravljal, mi posodis svoj motor ...

Ja vse v redu in prav , samo kolk pa je ljudi , ki jim tolk zaupaš , da ti bodo res vrnili denar in posodili svoj motor , če so tvojega zložl . Če je človek vreden tega zaupanja , potem dvoma o posoji Da ali Ne ni ! Poznam primer , ko je kolega prodajal motor in je kupec na probni vožnji zložu motor pa še mojga kolega zraven in se je potem pod nosom obrisal za denar .

Odvetnika pa gremo...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si tu in tam sposodila sosedov motor, potem sem pa s tem nehala. Prvič zato, ker ga je prodal, komu drugemu pa nisem hotela tezit, se vecji razlog pa so bile "pizdarije", ki sem jim bila priča, ko je en kolega s cisto svezim izpitom razsul v prafaktorje skoraj nov motor (pa sebe tudi), ki je bil last njegovega najboljsega kolega.

Jaz si sicer za razliko od njega nisem sposojala "cestakov" in tudi divjala nisem, ampak vseeno: ce nimas keša, da bi plačal popravilo v primeru, da se kaj zgodi, ....

Aja, ce mi pa kdo sam ponudi za "en krog", si je pa itak sam kriv :wink: :D

P.S. Velja tudi za avte, a ne Einherjer ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D Jest pa moped posodim :D :D :D

Ve se kakšna so pravila..........kreditna sposobnost.......

..........problem se pojavi le..............če se dotični izposojevalec blago rečeno ubije..........

No.........hm.....na to pa še nism pomislu................

Nč...........mal bom še razmislu.............

No.......ta čas pa posojam............ :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ce mi pa kdo sam ponudi za "en krog", si je pa itak sam kriv :wink: :D

LuCy , al to pomen , če ti nekdo sam od sebe posodi motor , potem ga pa lahko sesuješ in ' nikome ništa' ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LuCy , al to pomen , če ti nekdo sam od sebe posodi motor , potem ga pa lahko sesuješ in ' nikome ništa' ?

kako 'nikome ništa' :arrow: nekdo bo 'dobil' razbit motor :twisted: l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!