Skoči na vsebino

Posojanje motorja Da ali Ne ?


JanezD

Priporočene objave

Mislim da je 60 km/h... ampak bom jst napisala, da mi je čisto vseeno ker pod 160 km/h nikoli ne grem!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :wink:

:shock:

:D :lol: :wink: :roll: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vse v redu in prav , samo kolk pa je ljudi , ki jim tolk zaupaš , da ti bodo res vrnili denar in posodili svoj motor , če so tvojega zložl . Če je človek vreden tega zaupanja , potem dvoma o posoji Da ali Ne ni ! Poznam primer , ko je kolega prodajal motor in je kupec na probni vožnji zložu motor pa še mojga kolega zraven  in se je potem pod nosom obrisal za denar .

Bi se reklo, da obstajajo... kako bi rekel... tudi bejsbolski kiji in podobne "kultrurne" zadevscine.... in ustrezne gorile zraven.... ki garantirajo izplacilo skode na motorju... drugace pa je doticna oseba brez kaksnega dela telesa... Izbira lahko vsak sam, kaj je bolje... Torej tezav ni.... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se reklo, da obstajajo... kako bi rekel... tudi bejsbolski kiji in podobne "kultrurne" zadevscine.... in ustrezne gorile zraven.... ki garantirajo izplacilo skode na motorju... drugace pa je doticna oseba brez kaksnega dela telesa... Izbira lahko vsak sam, kaj je bolje... Torej tezav ni....  :lol:

no v teh primerih je dosti lažje prej reči NE pa potem lepo mirno spiš, pa nobenih opic ne rabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, se nekaj mojih mnenj, tako, da zapalim razmisljanja do konca:

1. kot je ze nekdo dejal: clovek in stvar nista isto. Neglede na to, da je motor nam zelo ljuba oseba, je nikakor ne moremo primerjai z zeno/punco/ljubico/partnerko ali karkoli (za zenske velja obratno, za Sestre in Brate pa malo prirejeno). Torej posojanje motorja, ki je stvar, je veliko bolj sprejemljiva kot posojanje zenske... Razen, ce ima kdo premalo srca in prevec razuma.

2. vsak motorist je se vedno "pravi" motorist, pa cetudi posodi motor. Ima pac se nek drug cut....

3. neglede na to, koliko se moram potruditi za motor, ga bom se vedno posodil. Torej tudi, ce moram garati zanj ko zival in odsteti 3 mio SIT, ga bom se vedno posodil. Jasno pa, da ne vsakemu. Pregled prevozenih kilometrov, stil voznje, urejenost glave (to je najbolj pomembno), kaksen clovek je nasplosno, kreditna sposobnost.... Torej zakaj bi posodil nekaj, za kar sem se trudil, stane veliko, pa nekdo mi lahko vse to unici takoj?! Hmnja.... Recimo, da imam v tem zivljenju veliko srece, za katero sem tudi veliko naredil.... in ce poznam nekoga, ki je dober clovek, pa mu se ni uspelo, mu lahko mogoce za trenutek omogocim dodatno motivacijo, da se bo se bolj poglobil v iskanje srece in do nje prej prisel. In ce se slucajno kdo razlepi z motorjem, moram pac to sprejeti, ker mi je bilo namenjeno in se nekaj nauciti. Mogoce bi se pa jaz ubil, ce bi bil takrat na motorju, pa je bolje, da je motor unicen kot jaz. Mogoce pa samo filozofiram... :D

4. bi pa vsakemu, preden bi se vsedel na motor, razlozil dolocene zakonitosti motorja. Recimo: bremze primejo kot hudic; nad 7000 obrati se motorju odpuli; prednja guma ni najnovejsa... in tako je ze veliko opravljenega.... Tudi ce bi imel Hayabuso, bi jo posodil, bi pa prej vsekakor razlozil se marsikaj in dodal omejitve...

5. Taksen pac sem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. neglede na to, koliko se moram potruditi za motor, ga bom se vedno posodil. Torej tudi, ce moram garati zanj ko zival in odsteti 3 mio SIT, ga bom se vedno posodil. Jasno pa, da ne vsakemu. Pregled prevozenih kilometrov, stil voznje, urejenost glave (to je najbolj pomembno), kaksen clovek je nasplosno, kreditna sposobnost.... Torej zakaj bi posodil nekaj, za kar sem se trudil, stane veliko, pa nekdo mi lahko vse to unici takoj?! Hmnja.... Recimo, da imam v tem zivljenju veliko srece, za katero sem tudi veliko naredil.... in ce poznam nekoga, ki je dober clovek, pa mu se ni uspelo, mu lahko mogoce za trenutek omogocim dodatno motivacijo, da se bo se bolj poglobil v iskanje srece in do nje prej prisel. In ce se slucajno kdo razlepi z motorjem, moram pac to sprejeti, ker mi je bilo namenjeno in se nekaj nauciti. Mogoce bi se pa jaz ubil, ce bi bil takrat na motorju, pa je bolje, da je motor unicen kot jaz.  

in kolk cajta prej se ti je treba najavit na probefahrt?? :twisted: :P

Mogoce pa samo filozofiram...   :D

o to pa ja! :shock:

4. bi pa vsakemu, preden bi se vsedel na motor, razlozil dolocene zakonitosti motorja. Recimo: bremze primejo kot hudic; nad 7000 obrati se motorju odpuli; prednja guma ni najnovejsa... in tako je ze veliko opravljenega....  Tudi ce bi imel Hayabuso, bi jo posodil, bi pa prej vsekakor razlozil se marsikaj in dodal omejitve...

hehe tecaj 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kar se tiče moje izjave , si jo vzel preveč dobesedno ( čeprav brez težav posodim ženo , da skuha sosedu , če njegove ni doma ...)

2. Kdo je 'pravi motorist ' nismo še nikoli definirali in je tudi brez veze , da bi to tudi počeli ( vsak zase misli ,da je pravi )

3. ' Pri denarju se vse neha ' je star slovenski pregovor , ki drži vsaj 90% .

4. Ali mu boš tudi povedal , da je v naslednjem ovinku pesek , ....

5. Ostani takšen , ker takšnega Te imamo radi !

Hvala bogu , da imamo vsak svoje mnenje , če ne ne bi imeli o čem razpravljati .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs filozofiras... :lol:  

Ehehehe... pa jasno... samo vseeno mislim resno... vprasaj me cez 2 leti, recimo... Sicer Haye ne bom imel, kaj drugega pa obvezno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8) So določeni ljudje, katerim posodim brez pomislekov, seveda pa se vsi ti zavedajo posledic, pa še povrh morajo biti boljši od mene, zakaj pa ne.

Ne sposojam si jih , vsedem se rada, že zaradi občutka, to je pa tud vse.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kar se tiče moje izjave , si jo vzel preveč dobesedno ( čeprav brez težav posodim ženo , da skuha sosedu , če njegove ni doma ...)

2. Kdo je 'pravi motorist ' nismo še nikoli definirali in je tudi brez veze , da bi to tudi počeli ( vsak zase misli  ,da je pravi )

3. ' Pri denarju se vse neha ' je star slovenski pregovor , ki drži vsaj  90% .

4. Ali mu boš tudi povedal , da je v naslednjem ovinku pesek , ....

5. Ostani takšen , ker takšnega Te imamo radi !

Hvala bogu , da imamo vsak svoje mnenje , če ne ne bi imeli o čem razpravljati .

1. ma ne, nobene izjave ne vzamem za dobesedno... razen v zivo, ko clovek vidi in slisi, kako nekdo nekaj rece...

2. ja, recimo... sicer je o pravih motoristih nekdo drug govoril... nimam pojma, kdo, ker se mi ne da gledati...

3. ja, ampak ce so ljudje pametni in jih denar ne pokvari, potem je vse v redu... verjemi mi... ceprav me ne poznas...

4. ne, ker nisem vseznalec. Ampak mogoce bi se jaz na tistem pesku ubil, on/a bi pa samo motor razbil/a, sebe pa ne. Torej je bolje tako...

5. hvala... ostajam na svoji poti...

Dodatek: ja, res ne bi imeli o cem razpravljati... bi samo kimali.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kot sem že rekel: NE ...

... pa ni stvar v navezanosti na motor, v denarju, ....

.... gre za eno čisto preprosto stvar ... ČE bi posodil motor, bi ga posodil nekomu, ki ga poznam, razumem ... in če bi se slučajno kaj "zgodilo", bi mi bilo bolj pomembno njegovo zdravje ... konec koncev je motor le "kup pleha", ki ga lahko kupiš ... ostaja pa drug problem ... vsakokrat ko bi se srečal z nekom, ki je "preoblikoval" moj motor, bi globoko v sebi rekel: "on /ona mi ga je razbil/a" ... in verjetno bi bilo na drugi strani podobno: "njemu sem razbil/a motor" ... in kot sem že rekel - mnogo več kot motor mi pomenijo razmerja, ki jih imam z ljudmi ... in le-teh ne želim in jih tudi ne pustim uničiti zaradi neke banalne stvari, kot je motor ... pa čeprav v prvem trenutku izpadem kot nekakšen "egoist, ki ne posodi motorja" ...

... zaradi tega načela pa si tudi jaz ne sposojam motorjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest si ne maram sposojat ne motorja ne avta od drugih, ker je ponavadi takrat hitro kaj narobe.

Ampak, da ženske ne znamo vozit pa ne bo držal! Tiste, ki znamo pa znamo in to mogoče celo bolš od moških. Ne mislim zdej tišat gas in ovinke zalagat ampak motor bo verjetno pri men mal dle zdržal, kot pri mojem najdražejšem.

Pa tud njega sem že jaz vozila pa zaenkrat še ni blo pripomb. :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da načeloma motor ni samo navadno prevozno sredstvo, saj si ga ne kupiš za to, da bi nekam prišel, pač pa da bi skupaj z njim užival, mislim, da ti nihče ne bi smel zameriti, če ga ne posodiš, ker ti je zlezel v srce. Niti tisti ne, ki ga sam posoja, saj če je res motorist s srcem, bo razumel, da ti je do motorja toliko, da ga ne daješ iz rok. Kdor pa ne razume tega, po mojem skromnem mnenju, ni vreden, da bi sedel na noben motor, kaj šele na tvojega. To namreč pomeni, da nima ne duše ne srca namenjene za motorje

.

Jaz osebno svojega motorja nimam, pač pa ga imava z možem skupaj, vendar si ne znam predstavljati, kaj bi se zgodilo, če bi on motor komu posodil oz. če bi ga jaz. Verjetno bi nastal družinski masaker! (malo za šalo malo zares) Motor je namreč skupen, poleg najinih otrok, obema neprecenljiv!

Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tole je bilo pa do zdej najboljš povedano! Pri nama je situacija podobna samo, da otrok še nimava. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tole je bilo pa do zdej najboljš povedano! Pri nama je situacija podobna samo, da otrok še nimava. :wink:

Kaj pa še čakata , na delo brž :D ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, da ženske ne znamo vozit pa ne bo držal! Tiste, ki znamo pa znamo in to mogoče celo bolš od moških. Ne mislim zdej tišat gas in ovinke zalagat ampak motor bo verjetno pri men mal dle zdržal, kot pri mojem najdražejšem.

Kar sicer ni noben dokaz boljse voznje. Tudi v avtosalonu motor ful dalj casa zdrzi kot na cesti... :twisted:

Aja, 9 od 10ih voznikov misli, da so boljsi od povprecja (uradna raziskava)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste, ki znamo pa znamo in to mogoče celo bolš od moških.

Za to imate le še nekaj dni, ker je radio prej izdavil, da so sprejeli zakon o enakopravnosti žensk (in možakarjev seveda) in ko bo to čez nekaj dni objavljeno v Uradnem listu in še nekaj dni zraven, bo čisto uradno, da eni in drugi vozimo/te enako (dobro in slabo) (ajde še enega Smeška, fuj kako so grdi) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni dobr motorja preveč šparat (da stoji v avtosalonu al pa doma) ni ga pa dobr tud preveč mučit, sploh če ti je res pri srcu ali pa še kje drugje.

Glede vožnje pa je najbolš nase in na druge pazit, predvsem na druge, ker mi zmeri neke p.... po cesti delajo. Na motorju to človek še bolj opazi ali bognedaj občuti. Kenede???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ne posoja sam Ferrarija. :D :shock: :D

(ana=ferrari) :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ne posoja sam Ferrarija. :D  :shock:  :D  

(ana=ferrari) :lol:  :D

...........uuuuuuuuuuu,nekdo pa hodi po tankem ledu........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ne posoja sam Ferrarija. :D  :shock:  :D  

(ana=ferrari) :lol:  :D

Ne bo čist držal.....LOLO FERARRI so si skos neki sposojal,jo posojal,se je posojala.......ma klinc sej zdej je pa itak ni več....... :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no ja.. vcasih je treba tut riskirat svoj motor, da lahko probas kaj drugega...ne?

sicer pa tudi zaupanje in poznavanje voznih navad tistega, komur je motor posojen, ne more prepreciti slucaja... npr. krivda tretjega, ki bi se ji sam lako izognil, ker na nekem odseku ceste pac bolj pazis kot obicajno, al pa zival na cesti. brez motorja si pa vseeno!

ampak najvecje face nekateri, ki bi radi prodali svoj motor (po moznosti s 30, 40.000 km), pa ne pustijo probefahrta. sej ne recem, niti njemu ni lahko, niti meni, ki si ga sposodim, ampak vseeno se mi zdi, da po svetu ne hodi tolko degenov, da bi ravno njegov motor bil kupljen na lepe oci. pol pa mu poves, al probefahrt, al pa nimam vec kaj tam iskat, ti vseeno da kljuce, pa ga prasas, ce je motor zagret oz. kolko rabi, da se segreje, pa te tupo gleda. potem ti pa res postane jasno, da lahko gres se samo domov... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta pička rodi...tud fetišiste in ostale neumnosti....merim na primerjave med ljudmi in kupčkom vkup zmetane plastike ter kovine ne glede na ceno in trud, kateri je bil vložen za polnitev prašička....

.......zatorej........100 ljudi.....100 fetišistev, 100 žena....200 sisa....

Komu, kdaj, kako in zakaj, pa nebi zgubljal besed, je že Gregs vse pojasnil...

...za konec bluzenja, pa se nekaj : ...koliko pa je vredno življenje???

..... ljudje darujejo ledvico e.t.c. , ampak bogvarji neumnost, motorja se pa ne posodi!!!! A NE ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Near, My Man!!! Lepo, da si se vkljucil v debato... :wink:

Ja, in lepo si to povedal... Bi se reklo, da si precej manj diplomatski kot jaz... tocno tak, kot sem pricakoval... direkten in misli beroc... :wink:

BTW: je bilo prijetno na lupini sredi moraj?! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!