Skoči na vsebino

Posojanje motorja Da ali Ne ?


JanezD

Priporočene objave

no kukr smo že glih pri posojanju motorja, mene pa zanima, če obstaja kakšna firma v SLO ki tudi izposoja motocikle npr. za en dan, tako kot npr. v Avstriji in Nemčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem ze posodil in se mi ne zdi nic kaj takega, saj vem da je posojanje obojestransko. Predvsem se pa ze vnaprej ve kaj in kako v primeru padca...

P.S.

Valjda pa se posodi osebam, ki so ti blizu in jih dobro poznas.

Glede na to, da se tega drzim je tuki en velik hakeljc... pa ce se tej osebi kaj zgodi, jaz sem ji pa posodil motor? Nocem niti razmisljat.

Ajd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE tudi ženi ga ne dam, razen ko me ni doma pa dela tumarije :oops:

Ja tko je potem to, kako bom pa znala vozit, če do motorja ne pridem. In dle ko to traja slabš je.

Bom dopust uzela, k mojga ne bo in se cel dan furala. :twisted: :twisted: :twisted: Previdno seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE tudi ženi ga ne dam, razen ko me ni doma pa dela tumarije :oops:

Ja tko je potem to, kako bom pa znala vozit, če do motorja ne pridem. In dle ko to traja slabš je.

Bom dopust uzela, k mojga ne bo in se cel dan furala. :twisted: :twisted: :twisted: Previdno seveda.

Ma tega moža je kr za zamenat :twisted: :twisted: :lol:

Jest pa mojo ženo ful prepričujem d bi se mal bl navadla na najnem mopedku preden gre izpit delat pa se kr neki upira. :x :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Nikoli se ne posoja zobne ščetke , žene in motorja

Heh, ..lady se bo sama odločila, ...zobna ščetka, ..heh obstajajo izjeme, ...motor tistemu za katerega verjamem, da ga bo pripelju celega nazaj, ..oz. ki ima svoj motor k imi bo služil kot nadomestni med tem ko ga bo nazaj sestavlju!

Simple ko pasulj, ... (no ja sej ni tok enostavna reč tale kuha)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Ma tega moža je kr za zamenat :twisted: :twisted: :lol:

Jest pa mojo ženo ful prepričujem d bi se mal bl navadla na najnem mopedku preden gre izpit delat pa se kr neki upira. :x :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tvoje drage pa, ji reci, da k so men prvič na ta prav motor pustil, me dol niso spravl. In na prvi vožnji je scal ko...na soden dan, je že inštruktor skor obupal, pa sem rekla, da sem se dons pršla vozit in pika.

Pa sem bla sicer u palerini mokra ko cucek. :lol:  :twisted:

That’s the spirit !!! yl2jump.gif

Bom poskusil mojo drago še mal prepričat bash.gif :twisted: :lol:

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kar lepo jo masiraj. Če si iz Ljubljane ti lahko priporočim dobrega inštruktorja. Sem jaz in moja sestra delali izpit za avto, pa še jaz in moj dragi izpit za motor. Vse u prvem šusu. Moreš bit res antitalent, da zgrneš.

No ja res je, da sem se že od majhnega rada vozila. Fotiju na kolena pa volan u roke. Mu je blo skor žal, ker sem hotla za podlasco dirkat, pa smo

šli skor u jarek. No ampak to je motoforum, konc o avtomobilih. :) :) :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem ga posodil ze po enem mescu lastnistva.

"Srecni " voznik je bil Klimber, ki ga je zelel preizkusiti, ker kupuje motor za zeno pa ga je zanimalo kako se pele.

Dal sem mu ga brez problema, ker mi je vizuelno (takrat sem ga prvic videl)deloval kot izkusen voznik, ki ze ima precej kilometrov za sabo in ga ne bo na poskusni voznji gnal v extreme.

Je pa res tudi to (kot je napisal Zoolo), da bi bil v primeru kakrsnihkoli deformacij na mojem motorju zelo zadovoljen z TDM-ko kot nadomestnim vozilom :) Sam imam namrec precej svohnejsega KLE-ja :)

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojga motorcka ne posojam glih rad, izjemoma ga posodim in se to osebam katerim zaupam.

Mi motorcek prevec pomeni,da bi kga posodil vsakemu, ki me vprasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jes mam pa en problem. Dons sem zacel prodajat mojo aprilijo. No zdej me pa mal skrbi ce bo ksn prisel pogledat in jo bo hotel peljat. Kaj se zgodi v primeru ce jo razsuje?? :blink:

Skrbi me pa predvsem zato ker bojo to sigurn sami mulci hodil gledat, ki so po moznosti v svojem zivljenju vozil sam ksn APN 4 alpa ksn skuter?? Ker sigurn ne bos sel ksn izkusen motorist z 600kubiki kupovat mojega 250 kubicenga.

Kaj bi vi nardil na mojmu mestu?? :unsure:

pa ubistvu jes s prodajo nimam dost izkusenj. kaj a to daste vi vsakmu kr na lepe oci ga za peljat? kaj pa ce se ti sam odpelje, nazaj ga pa ni?? :blink:

Popravljeno . Popravil Unknown
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes mam pa en problem. Dons sem zacel prodajat mojo aprilijo. No zdej me pa mal skrbi ce bo ksn prisel pogledat in jo bo hotel peljat. Kaj se zgodi v primeru ce jo razsuje?? :blink:

Skrbi me pa

Tolko, kolkor je cena za motor, mogoče 10 procentov manj, naj ti on lepo dnarja na roko da, potem pa se lahko na testno vožnjo pelje... Če ga sesuje, ga je tako že kupil in ti samo še prepis na njega nardiš.

Pa ne motorja doma pred bajto prodajat - zmeni se na pumpi al pa kje, pa obvezno imej še fotra ali koga zraven... da te slučajno ne bi okradli ali kako drugače okol prnesli.

Mularija pa lahko samo gleda, niti dotikat se ga ne sme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrbi me pa predvsem zato ker bojo to sigurn sami mulci hodil gledat, ki so po moznosti v svojem zivljenju vozil sam ksn APN 4 alpa ksn skuter??

In točno tak se bo zanimal za 250ccm 2T motor.

Drugače meni še nihče ni kompliciral za testno vožnjo rabljenega motorja ( sem pa probal samo 3 lani ko sem kupoval), sam sem pa prodal dva nevozna ( pri teh ni problem v testni vožnji :) ), tretjega pa ne vem ali je sploh kupec hotel testno ( nisem bil navzoč ob prodaji ).

Brez testne vožnje pa res ne moreš oceniti kako se pelje motor in ali je to sploh približno to kar iščeš. Po mojem lahko kar hitro oceniš ali se je nekdo prišel malo zapeljat ali ima resen namen nakupa.

In pri prvih ne bo hudega če zavrneš testno vožnjo. Se bo pa kakšen zapeljal kak krog na tvoj račun :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes mam pa en problem. Dons sem zacel prodajat mojo aprilijo. No zdej me pa mal skrbi ce bo ksn prisel pogledat in jo bo hotel peljat. Kaj se zgodi v primeru ce jo razsuje?? :blink:

Skrbi me pa

Tolko, kolkor je cena za motor, mogoče 10 procentov manj, naj ti on lepo dnarja na roko da, potem pa se lahko na testno vožnjo pelje... Če ga sesuje, ga je tako že kupil in ti samo še prepis na njega nardiš.

Pa ne motorja doma pred bajto prodajat - zmeni se na pumpi al pa kje, pa obvezno imej še fotra ali koga zraven... da te slučajno ne bi okradli ali kako drugače okol prnesli.

Mularija pa lahko samo gleda, niti dotikat se ga ne sme!

Se čist strinjam. Denar na roka potem pa naj gre na probo. Poznam vsaj tri, ki so v zadnjih dveh letih prodajal motor. Dal so ga na probo brez denarja in ostali brez motorja in denarja. Resen kupec okol tega ne bo kompliciral, ko mu zadevo obrazložiš. Na tak način sem prodal dva motorja in ni bilo problema.

Bodi previden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede posojanja je odgovor JA, samo mora bit izražena želja in pa voznik mora ustrezat mojim pogojem

unknown

vzameš osebno, ključ od avta, varnostno vsoto denarja, nekaj od tega, ali kar vse...

mulce napodi, dokler ne pokažejo €€€, ne razkazuj mesta, kjer parkiraš motor (pride mladi kradež, si ogleda, pride zvečer stari kradež...)

če imaš motor v TIP TOP stanju, se lahko za ceno zmeniš brez probne vožnje in šele po kupčiji daš motor na probo oz že skoraj tuje-lastniško vožnjo, kdor je resen, bo sigurno potrpel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ubistvu jes s prodajo nimam dost izkusenj.

Je pa še ena možnost. Če je motor kolikor toliko tip top, ga pelji recimo v TC motoshop, pa naj ti ga oni prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst tud ne posojam.... razn dobrim prijatlom(enemu ali dvema) za katere vem da vozijo pametno.....no pa punci kdaj posodm-za 30 metrov po parkirišču :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst tud ne posojam.... razn dobrim prijatlom(enemu ali dvema) za katere vem da vozijo pametno.....no pa punci kdaj posodm-za 30 metrov po parkirišču

...jest pa tud tem nebi posojal mašine <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi eden tistih, ki motorja ne posojajo.

Pri prodaji je to res kar problem, ker je težko najti eno pravo pot med tvojimi in kupčevimi željami, mislim da je prvo kar moraš naredit nekako ugotovit a sploh gre za resnega kupca, a je to mogoče samo en firbec, ki bi pač rad malo stestiral tvoj tip motorja. Se strinjam s predhodniki, da ti kupec pač odlista denar in gre potem na probo, če mu motor ni všeč, pač dobi denar nazaj. Mislim da če je resen kupec, res nihče ne bo kompliciral, je pa res, da tudi kupca skrbi, da ga boš n*****u. Tako da je pač potrebno najti eno srednjo pot.

Osebno bi pa zjagal takoj vsakega, ki začne zbijat ceno in modrovat še preden sploh dober pogleda motor.

Pa velik sreče pri prodaji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!