Skoči na vsebino

Honda CB 600 Hornet vs. Yamaha FZ 6


irmscher

Priporočene objave

Odločam se za nakup med motorjema Yamaha fz6 naked in Honda hornet naked.

Je sploh primerjava med motorjema? Je res da Yamaha segrava sedež zaradi izpuha? Kakšne so vozne lastnosti ene in druge???

Kateri motor priporočate za višino 183 cm?

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Nikoli nisem zasledil segrevanja sedeža, tudi po dolgiv vožnjah ne. Visok sem 181 pa ni nikakršnih problemov niti z višino. To je moj prvi motor in ravno glede na to ker nimam izkušenj z drugimi lahko tega samo pohvalim - hornetke nisem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko še dodate kakšno mnenje? Zanimajo me hibe oz. dobre lastnosti obeh motorjev. Kako je z vzdržljivostjo delovnih agregatov?

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z vzdržljivostjo delovnih agregatov?

Nisem še videl FZ6, ki bi imela več kot 100.000 narjenih kilometrov.

PS: ne sprašuj neumnosti. Idi kupi, vozi, prodaj, kupi boljšega, lepšega, večjega, vozi, prodaj.

Če ti je to prvi motor, zagotovo ne bo zadnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

sem novi na forumu (prijavljen), čeprav sem ga že prej občasno prebiral.

Trenutno kupujem motor in sem najprej gledal rabljene. Gledal sem Hornetke in Yamaho FZ6N.

Sedaj sem ugotovil, da vsi ki prodajajo svoje rabljene motorje (2003,2004,2005), hočejo precej visoko ceno...ker so bili tudi ob nakupu motorji dražji.

Trenutno sem "zagledan" v FZ6N S2 in tale nova Hornetka mi je tud všeč. Tud ceni sta si dokaj podobni.

Res sem mal v dilemi kaj bi vzel. Problem je tud v tem ker jih lahko vidim samo na slikah (predvsem Hondo). FZ6N sem sei ogledal, samo ni bilo črne in S2 variante...

Zanima me naslednje:

Zanimamjo me kakšne informacije, zakaj določen motor da in zakaj ne.

Verjetno se teh dvem modelov 2007 tud ne da nikjer sporbati?

Zanima me, če se pri trgovicih da dobiti kaj popusta na ceno novega motorja? Kolk približno (do 5%, nad 5%?)

Upam da nisem komu na živc stopil s tem.

Za odgovore se vam zahvaljujem že v naprej.

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Jaz sem bil pred enim letom v isti situaciji kot ti zdaj :P Na koncu sem se odločo za FZ6N in morem rečt,da mi nikakor ni žal :OK: Kolker sem vido novo yamahico, ni kaj hudo spremenjena, gre samo za manjše izboljšave tak da mislim,da je še boljši motor kot moj lanski letnik :D

Za hornetko pa je res treba videt kak bo zgledala v živo pa kak ti bo sedla v naročje. Težka odločitev bi reko,ker sta oba motorja top kvalitete (vsaj jaz tak mislim) :blush: mogoče je vsaj po prvih informacijah hornetka mogoče malo tehnološko spredaj (navor,moč motorja..) ampak konec koncev je samo tvoj občutek važen oz. za katerega ti bolj duša navija :blink:

Za testiranje bo bolj težko,jaz sem imel enega znanca pa mi je dal par krogov z njegovo fazerko,drugač pa skor noben prodajalec ne daje rad motorjev na testno vožnjo.

Glede popusta pa je tak, da sem dobil ravno nekje 5 %,oz nekaj malega čez, sem pa dobil tud brezplačen prvi servis,kar tud nekaj šteje (cca. 15-20 starih tolarjev :) treba je bit vztrajen pa iskat najboljšega ponudnika .)

Lp in upam da se boš pravilno odločo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš met motor ki ga boš največ srečeval na cesti kupi FZ6, če ne pol Hornetko ;)

Drugače pa: vzami lepšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za keterega koli se boš odločil, ne boš falil, časomma ti bo prirasdel k srcu in ti ne bo žal. Oba pa sta kvalitetna motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sta oba dobra, oba sta mi tud všeč...to je pa slaba lastnost konkurence in ponudbe .)

Če bi bil na voljo samo eden, mi ne bi bilo treba izbirati. :P

Hvala vsem za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sta oba dobra, oba sta mi tud všeč...to je pa slaba lastnost konkurence in ponudbe .)

Če bi bil na voljo samo eden, mi ne bi bilo treba izbirati. :P

Hvala vsem za odgovore.

LP

Bodi faca in kupi krneki

Recimo kake ga Triumpha Speed Tripla :whistle:

Alpa MV Agusto, alpa Moto Morini :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Brutalka mi je tud lepa, al pa Monster...imajo ful hud dizajni B) , sam ne zaupam Italjanom (mogoče pa živim v zmoti :blink: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem novi na forumu (prijavljen), čeprav sem ga že prej občasno prebiral.

Trenutno kupujem motor in sem najprej gledal rabljene. Gledal sem Hornetke in Yamaho FZ6N.

Sedaj sem ugotovil, da vsi ki prodajajo svoje rabljene motorje (2003,2004,2005), hočejo precej visoko ceno...ker so bili tudi ob nakupu motorji dražji.

Trenutno sem "zagledan" v FZ6N S2 in tale nova Hornetka mi je tud všeč. Tud ceni sta si dokaj podobni.

Res sem mal v dilemi kaj bi vzel. Problem je tud v tem ker jih lahko vidim samo na slikah (predvsem Hondo). FZ6N sem sei ogledal, samo ni bilo črne in S2 variante...

Zanima me naslednje:

Zanimamjo me kakšne informacije, zakaj določen motor da in zakaj ne.

Verjetno se teh dvem modelov 2007 tud ne da nikjer sporbati?

Zanima me, če se pri trgovicih da dobiti kaj popusta na ceno novega motorja? Kolk približno (do 5%, nad 5%?)

Lp

Upam da nisem komu na živc stopil s tem.

Za odgovore se vam zahvaljujem že v naprej.

T

Določeni trgovci imajo testne motorje-tudi FZ6-S2.

Popravljeno . Popravil bu5a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še videl FZ6, ki bi imela več kot 100.000 narjenih kilometrov.

kolk le ti naredis kilometrov v enem letu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oči in globina denarnice naj odloči.

Drugače pa je FZ cenejši za 600 EUR, cenejši je AO (72 kw), cenejše vzdrževanje, poraba malenkost manjša...

Ima pa Honda boljše vzmetenje, bolj živ agregat itd....

Vsedi se na enega in drugega, da vidiš na kateremu se bolje počutiš.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če se pri trgovicih da dobiti kaj popusta na ceno novega motorja? Kolk približno (do 5%, nad 5%?)

O popustih ni govora, je pri vseh trgovcih enako, ker cene določa generalni uvoznik. Lahko pa iztržiš kako dodatno opremo (npr nosilec za kovček, crash pade, al pa ful popusta pri nakupu opreme).

Lahko pa se zgodi, da bodo dali avgusta akcijo na določene modele motorjev, ker so se zakalkulirali, ko so naročali št. motorjev za to leto in jim jih ne uspe vseh prodati (oz. vidijo, da jim bodo ostali konec sezone) - tako je bilo 2 leti nazaj za TDMko, pa lani za XT660X, pa mogoče še kaj...

kupi pa tisto, kar ti je všeč, ker drugače kake blazne razlike med motorjema ni. Oba sta budget bike-a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi faca in kupi krneki

Recimo kake ga Triumpha Speed Tripla :whistle:

Stric Burek ti si as! Triumph Speed Triple! :worship: :worship: :OK:

Tonko, večina ti je tako napisala kako in kaj. V bistvu falit sploh ne moreš. Kar se pa mojega skromnega mnenja tiče pa je Honda Hornet tista, ki bi jo na tvojem mestu zahaklal.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa je FZ cenejši za 600 EUR, cenejši je AO (72 kw), cenejše vzdrževanje, poraba malenkost manjša...

:grim :grim :grim :grim

Nisem še videl FZ6, ki bi imela več kot 100.000 narjenih kilometrov.

seveda je nisi videl, ker še ni toliko časa na tržišču.... :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Men pa zanima kakšene so razlike v vožnji med fz6 in hornet 600, namreč zanimam se za s2 abs model, probal pa ga še nisem. Hornet novo sem že vozil mi je všeč, moti me samo, da ni variante z poloklepom in preveč piha okoli ušes, v glavnem skrbi me najbolj pri fz6, da mi bo malo švoh motor, ker sem imel do nekaj let nazaj Tdm 850, ko sem probal 2004 fz6 mi je bila všeč sama pozicija sedenja in vetrna zaščita, le v spodnjih obratih je precej len motor, ali je s2 kaj boljša glede tega kaj mislite ?

Hvala za nasvete !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima kakšene so razlike v vožnji med fz6 in hornet 600, namreč zanimam se za s2 abs model, probal pa ga še nisem. Hornet novo sem že vozil mi je všeč, moti me samo, da ni variante z poloklepom in preveč piha okoli ušes, v glavnem skrbi me najbolj pri fz6, da mi bo malo švoh motor, ker sem imel do nekaj let nazaj Tdm 850, ko sem probal 2004 fz6 mi je bila všeč sama pozicija sedenja in vetrna zaščita, le v spodnjih obratih je precej len motor, ali je s2 kaj boljša glede tega kaj mislite ?

Hvala za nasvete !

S2 ima tak motor, kot ga je imela 2004 FZ6. Morda so popravili kakšno majhno malenkost glede krivulje navora, kaj dosti pa verjetno ne...

V primerjavi s TDM 850 bo vsak 4-valjni 600 cc motor v spodnjih vrtljajih len.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima kakšene so razlike v vožnji med fz6 in hornet 600, namreč zanimam se za s2 abs model, probal pa ga še nisem. Hornet novo sem že vozil mi je všeč, moti me samo, da ni variante z poloklepom in preveč piha okoli ušes, v glavnem skrbi me najbolj pri fz6, da mi bo malo švoh motor, ker sem imel do nekaj let nazaj Tdm 850, ko sem probal 2004 fz6 mi je bila všeč sama pozicija sedenja in vetrna zaščita, le v spodnjih obratih je precej len motor, ali je s2 kaj boljša glede tega kaj mislite ?

Hvala za nasvete !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik minus pri S2......pri popuščanju gasa in ponovnem dodajanju, prehod ni mehak ampak sunkovit (malo cukne).

Če me razumete kaj hočem reči. Posebaj se to pozna pri malo nižjih hitrostih. Kot da bi gas imel nekakšno koleno. Naštelat na bolje se ne da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S2 je približno enaka, kot ta stara (04-06), odzivnost je tu nekje. Rešiš pa vse skupaj z za en zob manjšim prvim zobnikom :whistle:

Razlika je potem očitna.

Od stare se malenkost razlikuje v amortizerjih, poziciji sedenja,.....

Če ti naked ni po godu, se ozri po CBF1000, lušn motorček za potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!