Skoči na vsebino

Zajle med drevesi


Mitja99

Priporočene objave

V današnji oddaji Preverjeno je bil objavljen prispevek o tem, kako so se neznanci (najverjetneje lovci) lotili motoristov (cross, enduro), ki se vozijo po gozdovih v okolici Radovljice. Na poti, kjer so se običajno vozili so napeli zajlo med drvesa. Sicer jo je fant, ki je na zajlo naletel na srečo odnesel brez hujših posledic (koža cela, zaščitna oprema uničena), ker je peljal počasi, če pa bi pripeljal z večjo hitrostjo pa bi ga zajla obglavila. Človek se je dobesedno ponovno rodil. Pa naj še kdo reče, da je ta svet normalen. Idioti so zaradi nekaj preplašenih srn, zajcev in fazanov pripravljeni ubiti človeka. :slap:

Policija sicer primer še raziskuje in grozi storilcu z otožnico za poiskus umora in povzročitev splošne nevarnosti, samo kaj ko blazneža ne bodo nikoli dobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep tak primer je bil tud pr nas.....je majstr z motorjem odnesu kr polomnjen :angry2:

sem slišu nekje celo za smrtni primer......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni način. ampak. Če bi se meni kdo po vrtu naganjal s krosom in nebi hotu dol kljub izrečenim opozorilom in posredovanju za to pristojnih organov, ni hudič da mu bi tudi bombo nastavu. Gozd je pravtako lahko v zasebni lasti. Mogoče kdo ve, če so motoriste prej opozorili, ali je posredovala policija zaradi uničevanja lastnine? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da znajo enduraši fajn najedat lastnikom/lovcem/policiji/okoliškim prebivalcem.. Ampak da je pa nekdo zaradi tega pripravljen ubijat.. To vsekakor ni način. Tistemu ki je nastavil to zajlo privoščim, da tudi sam enkrat naleti na kaj podobnega.. Pa ne do smrti, ampak samo tako, da bo videl kako prijetno je. Kreten!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem da se v sloveniji ne najde par hektarov gozdov ki bi bili primerni za cross. ljudje so pripravljeni plačat velike zneske (vsaj tisti ki hodijo na treninge v tujino, ipd...) pa enostavno lovci ne morejo odstopit niti malo gozda. To, kak se avtoceste vijejo med gozdovi to sploh ni težava, samo da nebi SLUČAAAJNO kdo z croslo zašel v gozd. To je ista stvar kot je z dirkališčem in cestaki. ko bojo kjerkoli v sloveniji porihtali kakšno dirkališče, bomo nekateri svoj adrenalin z veseljem sproščali tam. dokler pa tega ni za videt, pa mi žal ostane samo cesta. Žal. Pa če se ubijem, se ubijem, pa če vzamem koga s seboj (bog ne daj) ga vzamem. Žal.

(P.S.: Dolga leta sem živel pod pohorjem, pa sem se voil s cestaki. Problem zajl med drevesi je aktualen dolga leta, tut na pohorju.)

(P.S.2. Nima to veze niti malo z lastnino, kajti gozd je opredeljen drugače kot ostale površine. pa čeprav ima moj oče nekaj 10 tisoš kvadratov pohorja v lasti, ne sme okrog postaviti ograje, niti drugim omogočat prostega prehoda skozenj. A motorji so tu spet izjema kot so, izjema pri "varovalnih" ograjah? ostalim varnost nam pa smrt? Sem, letos predčasno sezono kočal zaradi ene izmed teh ograj!)

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ko bojo kjerkoli v sloveniji porihtali kakšno dirkališče, bomo nekateri svoj adrenalin z veseljem sproščali tam. dokler pa tega ni za videt, pa mi žal ostane samo cesta. Žal. Pa če se ubijem, se ubijem, pa če vzamem koga s seboj (bog ne daj) ga vzamem. Žal.

Ko berem take in podobne izjave :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Imam občutek, da so nekateri za na drug planet (ali pa vsaj za v ogrado). To, da se celo zavedaš možnosti, da koga ubiješ in še vedno počneš... RES BOLANO!!!

:angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

Pa sori, ko sem :topic: Sam me popade sveta jeza, ko berem take neumnosti, brez vsakega čuta za odgovornost!

Tistega, ki pa zajle nastavlja, bi moral pa dobit tako kazen, da še za zajlo ne bi imel!!!

Popravljeno . Popravil tango
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koroškem se je pred nekaj dnevi zgodilo to .

trije moji znanci z kroskam so ze vozili po makedamskih poteh okrog Uršlje gore ko jim naenkrat pot zapreta dva lovca z puškami v rokah in jim začneta groziti da se nebosta umaknila in da se nebodo peljali naprej.

ko so krosisti videli da res ne bo šlo so se odločili da se zapeljejo z ceste v grapo tukaj pa nastane problem poti iz grape ni na eni strani stena na drugi prepad na tretji pa lovca kmalu jih ujame tema oni pa brez luči in se se odločili da pustijo motorje tam in da jih pridejo iskati zjutraj .

ko so prišli po motorje pa šok motorjev ni bilo po kratkem iskanju jih najdejo v prepadu razbite totalka .

lovca sta jim najprej porezala vse cevi in pletenice in gume nato sta motorje zmetala v prepad na njh pa sta nametala še skale .torej od motorjev ni ostalo celega nič vsak motor je bil ureden okrog miljona saj so bili vsi štiritaktnekroske novejšega letnika .

zadevo so predali policiji in upajo da bo policija našla ta dva lovca , pomoje upajo zaman .

toliko o naših varuhih gozdov :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napadi z latami, napete zajle, pištolji,... Kako lepo je biti motorist... :naughty: :whistle:

Aaampak! Razumem, da grejo pohostahdivjajoči brenčači marsikermu na živce. Vseeno pa to ni načim reševanja ničesar. Fant, ki je zahaklal zajlo je tudi sam povedal, da lomijo veje, pa podobno, tako da... Qrc, za dvorezni meč gre. Hvalabogu da je odnesel kot je..

Slovenijo lovcem- statistika prometnih upade v momentu.. .) <_< ..ker se ne bo več kdo mel vozit.. Moto: ZMANJŠAJMO PROMET. :devil:

Pazte nase.

LP, GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko berem take in podobne izjave :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Imam občutek, da so nekateri za na drug planet (ali pa vsaj za v ogrado). To, da se celo zavedaš možnosti, da koga ubiješ in še vedno počneš... RES BOLANO!!!

:angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

Pa sori, ko sem :topic: Sam me popade sveta jeza, ko berem take neumnosti, brez vsakega čuta za odgovornost!

Tistega, ki pa zajle nastavlja, bi moral pa dobit tako kazen, da še za zajlo ne bi imel!!!

PODPIŠEM :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je da človeka moti, drugo pa je ogrožati njegovo življenje. Marsikoga moti marsikaj, pa zaradi tega ne streže po njegovem (njenem) življenju.

Si predstavljam: "gospa v vrsti sem bil pred vami", "ne bo držalo gospodič", "ma ti boš men...", rilu, rilu, rilu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koroškem se je pred nekaj dnevi zgodilo to .

trije moji znanci z kroskam so ze vozili po makedamskih poteh okrog Uršlje gore ko jim naenkrat pot zapreta dva lovca z puškami v rokah in jim začneta groziti da se nebosta umaknila in da se nebodo peljali naprej.

ko so krosisti videli da res ne bo šlo so se odločili da se zapeljejo z ceste v grapo tukaj pa nastane problem poti iz grape ni na eni strani stena na drugi prepad na tretji pa lovca kmalu jih ujame tema oni pa brez luči in se se odločili da pustijo motorje tam in da jih pridejo iskati zjutraj .

ko so prišli po motorje pa šok motorjev ni bilo po kratkem iskanju jih najdejo v prepadu razbite totalka .

lovca sta jim najprej porezala vse cevi in pletenice in gume nato sta motorje zmetala v prepad na njh pa sta nametala še skale .torej od motorjev ni ostalo celega nič vsak motor je bil ureden okrog miljona saj so bili vsi štiritaktnekroske novejšega letnika .

zadevo so predali policiji in upajo da bo policija našla ta dva lovca , pomoje upajo zaman .

toliko o naših varuhih gozdov :SS :SS

Sigurno ni prav kar delajo jagri in ne podpiram tega......

pa vse eno, če bi pred menoj stal jager z puško, bi se obrnil nazaj in v dolino, vsekakor pa ne bi puščal motorja tam v bližini :krneki:

Tudi sami moramo kdaj (žal prevečkrat) požreti, da so drugi močnejši (sploh z orožjem) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koroškem se je pred nekaj dnevi zgodilo to .

trije moji znanci z kroskam so ze vozili po makedamskih poteh okrog Uršlje gore ko jim naenkrat pot zapreta dva lovca z puškami v rokah in jim začneta groziti da se nebosta umaknila in da se nebodo peljali naprej.

ko so krosisti videli da res ne bo šlo so se odločili da se zapeljejo z ceste v grapo tukaj pa nastane problem poti iz grape ni na eni strani stena na drugi prepad na tretji pa lovca kmalu jih ujame tema oni pa brez luči in se se odločili da pustijo motorje tam in da jih pridejo iskati zjutraj .

ko so prišli po motorje pa šok motorjev ni bilo po kratkem iskanju jih najdejo v prepadu razbite totalka .

lovca sta jim najprej porezala vse cevi in pletenice in gume nato sta motorje zmetala v prepad na njh pa sta nametala še skale .torej od motorjev ni ostalo celega nič vsak motor je bil ureden okrog miljona saj so bili vsi štiritaktnekroske novejšega letnika .

zadevo so predali policiji in upajo da bo policija našla ta dva lovca , pomoje upajo zaman .

toliko o naših varuhih gozdov :SS :SS

Kaki butli - obojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ni prav kar delajo jagri in ne podpiram tega......

pa vse eno, če bi pred menoj stal jager z puško, bi se obrnil nazaj in v dolino, vsekakor pa ne bi puščal motorja tam v bližini :krneki:

Tudi sami moramo kdaj (žal prevečkrat) požreti, da so drugi močnejši (sploh z orožjem) :krneki:

tako je naredili so napako trdijo pa da se res niso mogli izvleči iz grape zaradi teme ker se ni videlo nič :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je naredili so napako trdijo pa da se res niso mogli izvleči iz grape zaradi teme ker se ni videlo nič :ninja:

draga šola je to :doze:

...ker dvomim, da bodo lahko dokazali krivdo jagrom :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je naredili so napako trdijo pa da se res niso mogli izvleči iz grape zaradi teme ker se ni videlo nič :ninja:

mogoče so hoteli povedat, da zaradi teme ne bi mogli nadaljevati vožnje tj bežanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je zdaj tisti, ki zna toliko povedat o 'morilcih', 'nedojebancih', 'kretenih', ... !? :SS

D.

Na terenu, montira zajle :grim

Sicer pa imamo v familiji 3 lovce, stari oča pa je lastnik par ha gozdnatih površin, po katerih se kdaj pa kdaj tudi vaški mulčki gonijo s krosli, pa vendar nikoli nihče ni razmišljal, da bi nastavljal zajle, čakal koga s puško, itd... to je bolno.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko berem take in podobne izjave :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Imam občutek, da so nekateri za na drug planet (ali pa vsaj za v ogrado). To, da se celo zavedaš možnosti, da koga ubiješ in še vedno počneš... RES BOLANO!!!

:angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

Pa sori, ko sem :topic: Sam me popade sveta jeza, ko berem take neumnosti, brez vsakega čuta za odgovornost!

Tistega, ki pa zajle nastavlja, bi moral pa dobit tako kazen, da še za zajlo ne bi imel!!!

Reči ti meni kaj hočeš. So moj oče in še nekaj kolegov ugotovili da, bi bilo dirkališče donosn biznis. pozanimali so se pri zavarovalnicah, uredili so vse kaj so rabli ampak nastala je ena mičkena težavica. lokacija ni bla primerna, pa jebla bogu za hrbtom, središče mesta, vrh triglava, vznožje pohorja, lokacije kjer na 10km naokoli ni žive duše (Da, tudi to se najde) ampak, žal, lokacija ni primerna. Dokler, bo slovenska politika taka, ne wem kak naj bom jaz odgovoren?

(P.S.: Z cestnim motorjem ki ga imam, sproščam adrenalin, večinoma samo na dirkališčih, in neposeljenih območjih. Če, pa slučajno kak lovec v tistem trenutku prečka alsfaltt med levo in desno stranjo gozda, pa bog mu pomahaj)

(P.s.2: če pa gre za cross motor, pa se peljemo tudi po 100, 200 km daleč da najdemo lokacijo, kjer ni žive duše. Če pa SLUČAJNOO kje v tisti šumi preži lovec, pa samo bog mu pomahaj.)

(P.s.3 Z lovci bi se dosti bolje razumeli če bi nam dali vsaj kanček naše slovenske gozdnate dežele. In če se sedaj potrudim, da pridem na dirkališče v tujino, bi tudi pri nas šel na drikališče. Že samo zaradi dejstva, ker vem, da mi otrok nebi s kolesom prečkal ceste.)

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(P.s.4: A mi lahko kdo pove, s kakšno pravico, lovec, v GOZDU MOJEGA OČETA napelje zajlo med drevesi, in ogrozi življenja mimoidočih(če teče, po hribu navzdol med drevesi, zna bit neprijetno) (gobarjev, planincev, osnovno šolskih otrok?, motokrosistem, posega v naravo, povzroča nevšečnosti, NAM?)

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zajlo me d drevesi se sname tudi kolesarje (DH, FR), jahače idr. Ampak sej ti tudi niso zaželeni v gozdovih, tako kot tudi trimčkarji, gobarji in navsezadnje kmetje. Sama zalega ki moti sveto povezavo med posvečenimi lovci in njihovimi nemočnimi varovanci - zverinicami.

Bogi jagerček na preži, ma srnco že na muhi, pol mu jo pa splašite, za brezveze se je pripeljal do opazovalnice po teh slabih poteh (avto se tud uničuje) pa še v gostilni zvečer ga bojo zajebaval, da še ene boge srne ne skine....ja sej normalno da se mu strga. :SS

Vem za primer enega brihtnega jagra nekje iz škofjeloškega pogorja, ki se je zaradi podobne nevšečnosti vzvišeno in nadvse neprijazno pritoževal kmetu, ki se je lotil spravljati les. Kmet se pa ni pustil razburiti in je podrl eno smrekco čez pot pred in eno za avtomobilom tega zaščitnika gozdov in šel na južino.

P.S. nimam nič proti lovcem generalno. Se tudi strinjam da nepotreben hrup ne sodi v gozd. Vendar pa ne bi rad dobil zajle pod vrat med ježo....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne smete zdej spet vseh jagrov v isti koš metat :grrr

P.S. Tudi med nami so :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(P.s.4: A mi lahko kdo pove, s kakšno pravico, lovec, v GOZDU MOJEGA OČETA napelje zajlo med drevesi, in ogrozi življenja mimoidočih(če teče, po hribu navzdol med drevesi, zna bit neprijetno) (gobarjev, planincev, osnovno šolskih otrok?, motokrosistem, posega v naravo, povzroča nevšečnosti, NAM?)

lp, FReAK.

Nobeden ni zagovarjal lovce, ker njihovo početje je graje in zapora vredno.

Vendar še večji al pa vsaj tolikšen je bedak ki pravi, da če se ubije se in če še koga vzame s sabo ga pač.

E.

če se mene vpraša bi sam takšnemu vzel izpit in motor še bolj pa avto za VEČNO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je ista stvar kot je z dirkališčem in cestaki. ko bojo kjerkoli v sloveniji porihtali kakšno dirkališče, bomo nekateri svoj adrenalin z veseljem sproščali tam. dokler pa tega ni za videt, pa mi žal ostane samo cesta. Žal. Pa če se ubijem, se ubijem, pa če vzamem koga s seboj (bog ne daj) ga vzamem. Žal.

:eek: :? :o Žal si ti eden od tistih zaradi katerih nas vse mečejo v isti koš. V dobro vseh nas si raje vzami pamet v glavo dokler jo še nosiš na ramenih ali pa prodaj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosedov mulc se tud pod mojim oknom stalno fura s krosko in zdaj vidim, kaj moram naredit. Napeljal bom bodečo žico v višini cca 1,20m, ker je fant še bolj majhen, pa bom posnel s kamero, da bodo vsi videli kaj se zgodi.če se pod mojim oknom voziš, banda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slon in Sadez - Medvedi

Po gozdovih ze cel mesec

s pusko hodim naokrog

ce bom kje medveda srecal

bo ostal brez sprednjih nog

Jaz pa pojdem in zasejem

po gozdovih kup pasti

V eni rokim nosim pusko

z drugo pa si brisem kri

Na sredi gozda, sredi grmicevja

na sredi drevja in vejevja, par kilometrov od Kocevja

je Kocevski Rog in tam je nas brlog

ce prides nezasciten v nas delokrog

se lahko hitro znajdes brez celih rok in nog

ti ne pomaga vec niti dobri bog

ker u brlogu smo doma

u brlogu spimo in ne trpimo

da skos en nam hodi mimo

mi nobenmu ne tezimo

smo pa slisal da se govori

da se po nasmu koncu strelamo, sam to so lazi

OK, se zgodi, da zapojejo pesti

sam strelajo pa lovci ne pa mi

Ce res hocte vedt kdo kvari nam milino

vpraste rajs zeleno bratovscino

da bi bli cist posteni OK, to ne gre

ker volk je lohk sit, koza pa cela, medved pa ne

Medved pa more zret, ce hoce prezivet

sploh polet k je med, ja polet

Vcasih ko za malco gremo do kmeta u stalco

al pa ksnga gobarja pocakamo za skalco

in zato pozivamo predstavnike vlade

legalizirajte nase prehrambene navade

kaj je to demokracija al diktatura

zahtevamo da se spostuje nasa kultura

zahtevamo da se lov zakonsko ukine

Zahtevamo status avtonomne manjsine

A si ready, a si ready, mi smo medvedi

Beli, rjavi, sivi, crni, z jeznimi pogledi

Koala, grizli, panda, jamski in polarni, veliki, kosmati in nevarni

A si ready, a si ready, mi smo medvedi

Beli, rjavi, sivi, crni, z jeznimi pogledi

Koala, grizli, panda, jamski in polarni, veliki, kosmati in nevarni

Zivimo po ceumu svetu, kjerkoli na planetu

Afriki, Evropi, Ameriki, u Tibetu

Sam mora bit gozd kjer se medved naseljuje

Razvija se razprava ojstra, a je gozd od medveda ali od farmojstra

In morabit hrana ker jo medved potrebuje

Kako naj medved sploh obstaja, ce drobnico cuva elektricna ograja

In more bit brlog ce slucajno daj dezuje

to so pa osnovne nuje

ce se to nadaljuje in bo slo na huje

bo treba it na tuje

Kjer medveda se se spostuje

Kjer medveda se se spostuje, spostuje

A si ready, a si ready...

En dan pride jagr jen se on na jago men

ovesen je s pastmi ma pusko prek ramen

Mu recem vids kok nas je, ti si pa tle sam

nehi ga srat pejt rajs u enmu kosu dam

nehi ga srat pejt rajs u enmu kosu dam

Ker dost je tega sranja sred zimskega spanja

Da nebos krasil ti stene mojga stanovanja

dialog je teku tko se neki casa

a tip ni dojeu kdo u gozdu je dasa

poletela je sapa padla je kapa

in nasmu jagru je posla sapa

se je obrnu da bi zbezal

a trop medvedov okol njega je stal

reku je sam se: Sveta nebesa

in ze zelena jakna je binglala z drevesa

Vse od Varazdina pa do Bovca naj se slis medvedi so prefukal lovca

Vse od Varazdina pa do Bovca naj se slis medvedi so prefukal lovca

A si ready, a si ready...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!