Skoči na vsebino

Zajle med drevesi


Mitja99

Priporočene objave

Torej: ali mi kdo lahko pove česa te v RS lahko obdolžijo, če se voziš po gozdu po potoku in kolikšna je kazen? ...

To ureja odredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju.

Malo počakaj, ti poiščem link.

NA Niva offroad forumu: http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewt...ighlight=uredba

Vse in na najbolj kompetentnih straneh imaš pa tule: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predpis_URED1377.html

LP

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ureja odredba o prepovedi vožnje v naravnem okolju.

Malo počakaj, ti poiščem link.

NA Niva offroad forumu: http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewt...ighlight=uredba

Vse in na najbolj kompetentnih straneh imaš pa tule: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predpis_URED1377.html

LP

Hvala, Horjo, sem nekako prav tebe pričakoval. :) Bom posredoval linke naprej. Hvala!

fantje kok ste vi stari da se vm da ukvarjat stem?

Imam eno vprašanje in kljub temu, da bo to v zadnjem času na tem forumu težko, bom hvaležen le za odgovore brez moraliziranja.

bboy, hvala za ukvarjanje s snovjo. Jaz bom letos 30, mladenič, ki bi se hipotetično lahko bil vozil po potoku, bo v kratkem lahko prvič volil, HHV pa ti bo moral odgovoriti sam. Po bontonu bi bilo potrebno vprašati koliko si star ti, a ne bom, saj ne želim po temi smetiti.

Lep dan/jutro/noč/večer,

DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po čem sklepaš že vnaprej, da je to provokacija? Oz, glede na odgovor kot si ga podal celo trdiš to in zajebavaš človeka, ki vam hoče nekaj dojazati?

Je tudi moja obljuba, da bom v primeru dogodka kuhal golaž, primitivna provokacija?!

kuharje od vedno spoštujem in tvoji ponudbi verjamem in jo cenim kot resnično, ker je bila verjetno že izpeljana, ne verjamem pa človeku, ki najprej skritizira, potem popljuva brez razlik, nakar vse oceni kot froce, za konec pa predlaga da bo organiziral tekmo, o čemer nima pojma, ker je očitno, da ni dovolj nekaj metrov hoste in travnika, da se uštima poštena dirka.

btw se pa nekaj na tem področju premika in ena dirka bo še ta mesec, za samo lokacijo in s tem možnost ogleda pa se lahko sami potrudite poiskat, ker ne jaz ne večina udeležencev tam ne želijo videt nergačev, nezadovoljnežev in škodoželjnježev, ki se skrivajo pod masko dobrotnikov in naravovarstvenikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej mi, kdo je danes zmožen upoštevati vsa pravila pri izvedbi organizacije, še posebej v razvijajoči in zatirani panogi, če imajo še stare in zakoreninjene dejavnosti, ki so popolnoma legalne, ogromno lukenj.

to seveda ne pomeni, da omenjena dirka nima ful suporta lokalne in širše skupnosti pa tudi zakonsko dovoljene podlage na račun športnega parka.

dost o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej mi, kdo je danes zmožen upoštevati vsa pravila pri izvedbi organizacije, še posebej v razvijajoči in zatirani panogi, če imajo še stare in zakoreninjene dejavnosti, ki so popolnoma legalne, ogromno lukenj.

to seveda ne pomeni, da omenjena dirka nima ful suporta lokalne in širše skupnosti pa tudi zakonsko dovoljene podlage na račun športnega parka.

dost o tem.

In v kateri "ligi" bo ta tekma? :whistle:

Ok, ok, mal zezam, ker si se tako razpisal na enostavno vprašanje. Mejte se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enako z moje strani, za začetek pa seveda lahko napišeš kako si si progo zamislil in po kakšnem pravilniku bo stvar izpeljana.

ker pa je več kot očitno da si poln sran.a, se komot lahko nehaš oglašat.

ne bi rad neke kompliciral pa to ampak mam samo 1 mičken mičken komentarček. nekaj je 1no dnevna dirka nekaj pa statično dirkališče oz. poligon.

lp, FReAK.

Zadevo sem si zamislil takole, da bi večina proge potekala v gramoznici, ki je velika kar nekaj hektarjev (to je tista, v kateri naj bi bil čez nekaj let zabaviščni park), okoli jame pa je še kar nekaj gozda, ki je prav tako v lasti družbe, ki ima v lasti gramoznico.

Kar pa se tiče pravil:

Zmaga tisti, ki je najhitrejši. Tako, kot na vsaki dirki, kajne??

Za izvedbo dirke pa rabiš samo priglasitev na občini, ker se dogaja na zasebnem zemljišču.

Za pijačo pa lahko poskrbi lokalni gostilničar, ki ima dovoljenje prodajati pijače.

Za golaž pa, kot že rečeno, oseba, ki samemu sebi pravi HHV.....

On pa ne rabi priglasitve, ker bo delal za prostovoljne prispevke.

Kaj pa kaj kontra prireditev???

Ste se že kaj iskali?

Ali samo upate, da je moj post provokacija.......

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v kateri "ligi" bo ta tekma? :whistle:

Ok, ok, mal zezam, ker si se tako razpisal na enostavno vprašanje. Mejte se!

vsi, ki kaj pomenijo v slo enduru ter tudi nekaj zvenečih imen motokrosa.

se pravi 1. liga

normalno pa tudi številni ljubitelji endura na amaterski ravni, kar poveča pestrost dogajanja.

pravzaprav ne bo enduro ampak challenge; največ, kar se da pri nas izpeljat.

poln presenečenj, kar se mene tiče, lahko res že nehaš klobasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Za golaž pa, kot že rečeno, oseba, ki samemu sebi pravi HHV.....

On pa ne rabi priglasitve, ker bo delal za prostovoljne prispevke.

.......

HHV bo delal zastonj! Le surovine in kuharsko "mehanizacijo" boste morali prej preskrbeti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV bo delal zastonj! Le surovine in kuharsko "mehanizacijo" boste morali prej preskrbeti!

Misliš pod tem dve tri krogle za veliko divjad? :whistle: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš pod tem dve tri krogle za veliko divjad? :whistle: O:-)

Po moje je bolj mislil kišto pira, ki jo bo spil tačas, ko bo kuhal golaž....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo spomladi videli, kdo klobasa.......

Če poln presenečenj reče, da bo, potem to zagotovo bo. :grim

Pridem na klobaso. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Iz Žurnala: http://www.zurnal24.si/Past-za-motoriste/novice/slovenija/primorska/59054

Past za motoriste

Gabrovica | 18. 7. 2008, 07:35 | Nataša Ručna, časnik Žurnal24 | Ni komentarjev

Na kolovozni poti med Tinjanom in Gabrovico je tridesetletni motorist iz Kopra zapeljal v napeto žico. Neznanec je namreč žico povezal med dvema drevesoma, in sicer v višini vratu motorista.

"Kmetje se morda ne zavedajo, da je žica za motorista življenjsko nevarna," meni Dani Kerševan. © Nataša Ručna

Kot so v četrtek sporočili iz koprske policijske uprave je motorist k sreči vozil zelo počasi in se je tako le lažje poškodoval.

Že drugič napeli žico

"To se je zdaj zgodilo že drugič," je povedal Davor Maršič, član sveta krajevne skupnosti Gabrovica. Po njegovih besedah razmere vzbujajo skrb. Krajani so že večkrat opozorili policiste na neznosen hrup in škodo na kolovozih, ki ju povzročajo motoristi in vozniki terenskih vozil. Policisti se po njegovih besedah niso ustrezno odzvali. Anita Leskovec iz koprske policijske uprave to zanika in pojasni, da so letos na tem območju skupaj z gozdarsko inšpekcijo izvedli že dva poostrena nadzora.

Težak kompromis

"Vožnje po brezpotjih ni mogoče prepovedati. Kompromis pa mora biti na strani obeh, tako motoristov, ki naj se trudijo biti čim manj moteči, kot tudi kmetov, saj si ne morejo lastiti prav vsakega javnega kolovoza," meni izkušeni motorist Dani Kerševan. Tudi sam je nekoč v Brkinih naletel na tako past. "Kmetje se morda ne zavedajo, da je žica za motorista življenjsko nevarna, saj mu lahko prereže vrat," dodaja Kerševan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudovito. Z novo sezono novi kreteni. Na obeh straneh.

Izkušeni motorist Dani Kerševan, ti pa si en navaden zavajujoči bik!

Vožnja po brezpotjih je prepovedana! Ne zavajaj ljudi in jih ne pošiljaj v nesrečo. Ko bo imel nekdo prerezan vrat ne bo pomagala nobena obsodba. Del krivde bo pa tudi tvoj, saj z izjavo v tisku lahko marsikaterega mladca pošlješ v smrt.

Motor pod ritjo očitno še ne pomeni pameti v glavi, pa najsi stokrat piše "izkušeni motorist"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težak kompromis

"Vožnje po brezpotjih ni mogoče prepovedati. Kompromis pa mora biti na strani obeh, tako motoristov, ki naj se trudijo biti čim manj moteči, kot tudi kmetov, saj si ne morejo lastiti prav vsakega javnega kolovoza," meni izkušeni motorist Dani Kerševan. Tudi sam je nekoč v Brkinih naletel na tako past. "Kmetje se morda ne zavedajo, da je žica za motorista življenjsko nevarna, saj mu lahko prereže vrat," dodaja Kerševan.

HHV se je nanašal na odebljeni citat....

...šele potem se tekst nanaša na javni kolovoz.

PS.: po moje....novinarske cvetke....ali napačno izražanje g.Danija

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot kaj pa steje kolovozna pot ? brezpotje to menda ni......

To je konkretno in stvar debate in stanja na terenu. Kaj je po katastru in kako je označeno.

Jaz se spotikam ob točno zapisano in objavljeno izjavo, kjer govori točno o brezpotjih.

LP

Frips, hvala, sem šele sedaj opazil, da si že ti razložil.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PS.: po moje....novinarske cvetke....ali napačno izražanje g.Danija

Če je cvetka, naj skoči v luft, demantira in zahteva na istem mestu jasno objavo demantija. Pa tu naj to objavi. Sicer pa moja trditev ostaja in ni nobenega opravičila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!