Skoči na vsebino

Zajle med drevesi


Mitja99

Priporočene objave

Mogoče zato ker....

1. v Italiji motoristi ne bi bili balkansko nad vsemi in bi se nekako držali pravil.

2. v Italiji ne bi razmišljali balkansko in napenjali zajle....

3. ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namernega postavljanja žic ne odobravam. Prav tako ne odobravam, da off-roaderji vozijo kjer se jim zazdi. Tudi sam sem imel opravka z žico in zadeva ni prijetna. Sicer žica ni bila postavljena namerno ampak vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zato ker....

1. v Italiji motoristi ne bi bili balkansko nad vsemi in bi se nekako držali pravil.

2. v Italiji ne bi razmišljali balkansko in napenjali zajle....

3. ..........

Ne, Frips. Ker bi bila oba v arestu. Motorist ker na tujem nima kaj iskati, in kmet obtožen poskusa umora. Motorist pa bi dobil zraven še "nagrado" za uničenje privatne stvari in za kršenje zakonov.

Enostavno.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod 3..... je bilo mišljeno "delo nadzornih organov". Če bi pa ljudje bili malo bolj kultivirani....pa le-ti ne bi imeli preveč dela....

Enaostavno.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips hvala! :worship:

Lepo si obrazložil "znervirancem", kar je sicer jasno pisalo. Ker čisto vedno se mi pa res ne ljubi buče soliti.

Grem raje na ATV strani špegat in se poskušat odločiti kaj bom nabavil. Kurbarija, so dobre mašince kar drage. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti ne razumeš HHV poante, da tudi če se pelješ preko mojega dvorišča, kjer RES imamo žico za sušenje perila, in se vanjo zapleteš si sam kriv?

Ne razume. Kot ne razume, da je v kapitalizmu (to je baje sedanja družbeno-ekonomska ureditev) zasebna lastnina sveta stvar. Tudi ne razume, da lahko folk po zasebni lastnini napeljuje zajle, žice, štrike, postavlja veje in ovire in podobno in lahko mirno reče, da ni hotel nikomur nič žalega, tisti motorist se je pa sam zakadil v njegovo zajlo... V kolikor gre za javno vozišče in povzročanje splošne nevarnosti pa je dolžnost policije da storilca preganja.

Predvsem pa mr. mladen ne razume poante Horjotovega pisanja o zakonih in sobivanju ljudi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem raje na ATV strani špegat in se poskušat odločiti kaj bom nabavil. Kurbarija, so dobre mašince kar drage. :cry:

K si že glih enkrat hlode omenjal, ti lahko povem, da je vitla za Yamaho okol 450€ + okvir nekaj čez 150€. Ni pocen :grrr !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K si že glih enkrat hlode omenjal, ti lahko povem, da je vitla za Yamaho okol 450€ + okvir nekaj čez 150€. Ni pocen :grrr !!

Za hlode je traktor in vitla na njem. ATV je prelahak za takšne hece. Rabi le vitlo, ki njega samega ali kakšnega divjega pujska izvleče. In še takrat je paziti, da ni zajla napeta čez vlako, da se kakšen enduraš ne zafecla. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hlode je traktor in vitla na njem. ATV je prelahak za takšne hece. Rabi le vitlo, ki njega samega ali kakšnega divjega pujska izvleče. In še takrat je paziti, da ni zajla napeta čez vlako, da se kakšen enduraš ne zafecla. :evilgrin:

Maš prav, bo treba kr traktor, lahk tud direkt hlod na ketno ter na hidravliko (da ne zahaklaš enduraša), potem pa leva in desna bremza pa GASA. Adrenalin na strmih pobočjih zagotovljen :grim !

Pa ne moreš živali na vitlo vlečt no, ajd ATV že. Kaj bodo pa ženske dejale :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razume. Kot ne razume, da je v kapitalizmu (to je baje sedanja družbeno-ekonomska ureditev) zasebna lastnina sveta stvar. Tudi ne razume, da lahko folk po zasebni lastnini napeljuje zajle, žice, štrike, postavlja veje in ovire in podobno in lahko mirno reče, da ni hotel nikomur nič žalega, tisti motorist se je pa sam zakadil v njegovo zajlo... V kolikor gre za javno vozišče in povzročanje splošne nevarnosti pa je dolžnost policije da storilca preganja.

Predvsem pa mr. mladen ne razume poante Horjotovega pisanja o zakonih in sobivanju ljudi. 

Fritz, ne piši traparij. Zakone glede vožnje po terenu poznam zelo dobro, še posebej dobro vem kaj je tuja lastnina. Preberi oba moja posta. Sam pa še vedno ne bi postavil kmetu ki pride z neregistriranim traktorjem iz blatne njive na asfaltno cesto mino pod traktor. Ker načeloma bi jo lahko saj je kmet prekršil kar nekaj zakonov in pravil. Dejmo ga UBIT. Sam glede na sobivanje ljudi ko pripeljem na blatno asfaltno cesto malo zakolnem in se peljem naprej. Tako bi lahko naredil tudi kmet ko se peljemo po kolovozu mimo njegove njive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razume. Kot ne razume, da je v kapitalizmu (to je baje sedanja družbeno-ekonomska ureditev) zasebna lastnina sveta stvar.

Aja, Fritz, pa še nekaj o zasebni lastnini kot sveti stvari. Prijatelj ima malo ven iz naselja ob glavni cesti gozd, pa ne more na njemu naredit kross proge, niti z motorjem se ne sme vozit po lastni zemlji. Tudi če se mu zahoče divjačina za večerjo jo ne more na svoji zemlji ustrelit. Mogoče pa tudi sam veš da če imaš njivo ne smeš na nji sezidat hišo. Se pravi da pri nas zasebna lastnina ni glih tako sveta stvar, da bi na nji počel kar hočeš. Normalno da lahko koplješ luknje in postavljaš zajle, sam še vedno ne vem kakšen psiho moraš bit da postaviš zajlo zaradi katere se lahko nekdo ubije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v naši familiji mamo okrog 150ha gozda pa se po nobeni vlaki ne smem pelat. Sm pa že naletu na pasti (na srečo samo kupi vej) ki so jih postavl tisti ki jim ni prav da se vozm tam. Pa se nebi smel jest po gmajni vozt in noben nebi smel postavljati pasti. Zdej se morm sam še po makedamski cestah vozt, sm enmu vikendašu preveč hrupa povzročal, pa nekaj dni nazaj sm netu našel slike razrite poti, ki so jih objavili neki planinci.

Drugače sm se pa prejšni teden vozil na Jezerskem po gmajni, pridem do table ˝pozor napeta zajla, prehod prepovedan˝, sej peljem počasi naprej šenkrat enak napis, pri zajli pa še tabla ˝zasebna lastnina, prehod prepovedan˝. Zajla je bila lepo označena z cunjo, tako bi morali narediti povsod.

Popravljeno . Popravil _LuX_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zato ker....

1. v Italiji motoristi ne bi bili balkansko nad vsemi in bi se nekako držali pravil.

2. v Italiji ne bi razmišljali balkansko in napenjali zajle....

3. ..........

Kje ste pa italijo najdl za primerjavo Umor endurasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Zajla je bila lepo označena z cunjo, tako bi morali narediti povsod.

Ja pa jade. Kar nekaj po domače, tako kot tale razmišljanja večine tu. Označitev mora biti enotna in predpisana. In tudi je predpisana. Samo da se folk raje pobija in pljuva med seboj, namesto da bi poskrbeli da bi označili tako kot je predpisano, da bi vsi razumeli za kaj gre. Kaj pomagajo napisi in obešene cujne, če se bo tam peljal kak tujec? Edini normalen način je cestna signalizacija in/ali rampa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no vsaj cunja je da se vsaj opazi, drugače pa bi bilo še bolše, kot praviš da bi bile povsod rampe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, ne piši traparij. Zakone glede vožnje po terenu poznam zelo dobro, še posebej dobro vem kaj je tuja lastnina. Preberi oba moja posta. Sam pa še vedno ne bi postavil kmetu ki pride z neregistriranim traktorjem iz blatne njive na asfaltno cesto mino pod traktor. Ker načeloma bi jo lahko saj je kmet prekršil kar nekaj zakonov in pravil. Dejmo ga UBIT. Sam glede na sobivanje ljudi ko pripeljem na blatno asfaltno cesto malo zakolnem in se peljem naprej. Tako bi lahko naredil tudi kmet ko se peljemo po kolovozu mimo njegove njive.

Aja, Fritz, pa še nekaj o zasebni lastnini kot sveti stvari. Prijatelj ima malo ven iz naselja ob glavni cesti gozd, pa ne more na njemu naredit kross proge, niti z motorjem se ne sme vozit po lastni zemlji. Tudi če se mu zahoče divjačina za večerjo jo ne more na svoji zemlji ustrelit. Mogoče pa tudi sam veš da če imaš njivo ne smeš na nji sezidat hišo. Se pravi da pri nas zasebna lastnina ni glih tako sveta stvar, da bi na nji počel kar hočeš. Normalno da lahko koplješ luknje in postavljaš zajle, sam še vedno ne vem kakšen psiho moraš bit da postaviš zajlo zaradi katere se lahko nekdo ubije.

No, če boš prebral tako kot sem napisal in ne tako kot se ti zdi, boš morda ugotovil, da v ničemer ne podpiram reševanja problemov s silo. Načeloma se tudi konfliktom raje izognem.

Glede zasebne lastnine je že tako kot sem napisal. Jasno, da rabo te lastnine omejujejo ali določajo zakoni. Tudi motocikel, ki je tvoja last, naj bi uporabljal v skladu z zakoni, ki so pisani tako, da zmanjšajo možnost, da z njim škoduješ sebi ali drugim. Ko smo že pri tem, resnično dvomim, da bi ti kar tako ustavil razjarjenemu možakarju in mirno gledal kako ti reže gume.

Najbolje bi bilo, da se vsi vpleteni, do razjasnitve pravic in dolžnosti posameznikov, izogibajo konfliktnim (in nevarnim) dejanjem. Za presojanje kdo ima prav in kdo ne, imamo ustrezne organe.

Zame sta mentalna bolnika oba, tako tisti, ki nastavlja smrtno nevarne pasti kot tisti, ki meni, da je njegova pravica do enduriranja nad vsem drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

No toliko glede uničevnaja gozdov s strani motoristov.

Nič nimam proti vožnji po utrjenih poljskih poteh, ne podpiram vožnje kar vse povprek, čez njive gozdove......

Kar sem videl danes me je pa na rit vrglo. Tukaj pri nas imamo en hrib s kočo in vsemi planinskimi zadevami, čajem, šnopcem.... No ja gor sem cca. 3-4x tedensko in steza vodi mimo naravnega vodnega zajetja malce pod vrhom (edino v tem delu gozda), ki je poznano tudi po tem da služi za napajanje divjih živali saj je voda vedno prisotna tudi v najbolj sušnih obdobjih.

Lastnik je v soboto opravil sečnjo smrek in pri tem se mu je jebalo za vse skupaj. Hlode je vlačil direktno čez zajetje tako da ga je zravnal z zemljo, vrhovi in veje ležijo povsod okrog, območje je dejansko neprehodno, cesta ki je vodila do zajetja je kot bi po njej vozil tank. Skratka takšne škode ni sposobno naresti 10 offroadarjev pa če se drgnejo tam cel teden brez prestanka......kaos.

Pri vsem skupaj me je popadla sveta jeza in sem vse skupaj lepo poslikal sedaj pa študiram kam naj pošljem prijavo ker me prav zanima ali so državne inštitucije sposobne ukrepati tudi zoper kmeta oziroma gozdarja, ki je v tem primeru ravnal krepko v nasprotju z zakonom, ali so sposobni preganjati le gorske kolesarje in motoriste ki se prevažajo po polsjkih poteh.

Skratka bomo videli kakšen bo končni rezultat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer: model je natresel kup svinjarije v obliki karamboliranih prikolic v graben na Ljubljanskem barju (tip probaja prikolice in izposoja avtodome na Brezovici).

Klicalo se je na vse možne naslove, a šele na Medobčinskem inšpektoratu (alinekajpodobnega) so se zdrznili, ko smo jim omenili da smo obvestili tudi Slovenske novice o njihovem mlahavem nastopu.....

Čez dva dni so klicali na GSM, da je svinjarija pospravljena in da bi bila seveda tudi brez vpletanja medijev.slap.gif

LP andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči: jaz bi začel s tem:

Inšpektorat RS za okolje in prostor

Dunajska c. 47, 1000 Ljubljana

telefon: 01/420 44 88

telefaks: 01/420 44 91

Vršilka dolžnosti glavne inšpektorice: Aleksandra Velkovrh

e-pošta: irsop.urad-lj[@]gov.si, aleksandra.velkovrh[@]gov.si

splet: www.iop.gov.si Icon_External_Link.gif

potem nadaljeval s tem:

Inšpektorat RS za kmetijstvo, gozdarstvo in hrano

Parmova ulica 33, 1000 Ljubljana

telefon: 01/434 57 00

telefaks: 01/434 57 17

Glavna inšpektorica: mag. Saša Dragar Milanovič

e-pošta: irskgh.mkgp[@]gov.si; sasa.dragar[@]gov.si

Potem pa klical na pristojno redarstvo, obestil lokalno lovsko družino, skratka - obvestil vse pristojne in še kakšnega zraven. Za take zadeve mora tisti, ki jih je povzročil tudi odgovarjati.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No toliko glede uničevnaja gozdov s strani motoristov.

Nič nimam proti vožnji po utrjenih poljskih poteh, ne podpiram vožnje kar vse povprek, čez njive gozdove......

Kar sem videl danes me je pa na rit vrglo. Tukaj pri nas imamo en hrib s kočo in vsemi planinskimi zadevami, čajem, šnopcem.... No ja gor sem cca. 3-4x tedensko in steza vodi mimo naravnega vodnega zajetja malce pod vrhom (edino v tem delu gozda), ki je poznano tudi po tem da služi za napajanje divjih živali saj je voda vedno prisotna tudi v najbolj sušnih obdobjih.

Lastnik je v soboto opravil sečnjo smrek in pri tem se mu je jebalo za vse skupaj. Hlode je vlačil direktno čez zajetje tako da ga je zravnal z zemljo, vrhovi in veje ležijo povsod okrog, območje je dejansko neprehodno, cesta ki je vodila do zajetja je kot bi po njej vozil tank. Skratka takšne škode ni sposobno naresti 10 offroadarjev pa če se drgnejo tam cel teden brez prestanka......kaos.

Pri vsem skupaj me je popadla sveta jeza in sem vse skupaj lepo poslikal sedaj pa študiram kam naj pošljem prijavo ker me prav zanima ali so državne inštitucije sposobne ukrepati tudi zoper kmeta oziroma gozdarja, ki je v tem primeru ravnal krepko v nasprotju z zakonom, ali so sposobni preganjati le gorske kolesarje in motoriste ki se prevažajo po polsjkih poteh.

Skratka bomo videli kakšen bo končni rezultat.

kaj takega bi močno tudi mene zanimalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!